Grand Prix West Bohemia. Utkají se cyklistické talenty z celé Evropy
Stálo to hodně úsilí, ale teď je to realita. První květnový víkend se v Plzni uskuteční cyklistická Grand Prix West Bohemia, podnik zařazený do Světového poháru juniorů.
Stálo to hodně úsilí, ale teď je to realita. První květnový víkend se v Plzni uskuteční cyklistická Grand Prix West Bohemia, podnik zařazený do Světového poháru juniorů.
Německo s účinností od neděle 2. května přeřadí Českou republiku na epidemickém seznamu z vysoce rizikových států do mírnější kategorie "pouze" rizikových zemí. Dnes to oznámil Institut Roberta Kocha, který seznam spravuje. Zásadní změny pro cestování mezi Německem a Českem to ale nepřinese. Tím nejviditelnějším ulehčením je to, že negativní test nebude vyžadován již při vstupu do Německa, ale bude ho možné podstoupit až po příjezdu. Podmínka desetidenní karantény, kterou lze po pěti dnech zkrátit dalším rozborem, nadále platí.
Před rozhodujícím pátým duelem finálové série volejbalové UNIQA extraligy s Českými Budějovicemi dostal důvěru od trenéra Jiřího Nováka nahrávač a kapitán Karlovarska Lukáš Ticháček.
S postupným uvolňováním se do centra města Chebu vrací opět život. Mnoho obchodů a služeb je stále uzavřeno, ale některé se alespoň částečně otevřely lidem. Lidé se prochází kolem památek ve městě i kolem architektonicky zajímavých domů.
V německém Neßlbachu odehrál šest sezon. Nyní hraje znovu divizi.
Bruntálský rodák Ivo Skopal a autor knihy Vykořění, jejíž předprodej startuje 4. května, prožil mládí ve Městě Albrechticích. Není proto divu, že svůj příběh zasadil do nejmenované sudetské vesnice či maloměsta v Jeseníkách na česko-polské hranici.
Když se v roce 2014 dalo na Ježkově konzervatoři v Praze dohromady trio Ondřej Král z Ústí, Hanny Firla z Liberce a kytarový mág Igor Ochepovsky, těžko kdo čekal, co spolu na pódiích napříč Českem zažijí. A my s nimi. Jak nás pobaví, unaví naše ruce plácáním, bránici smíchem i mozek touhou vše vstřebat.
Na slavnou éru kyjovské mlékárny si dobře vzpomíná Miloslav Procházka. Bydlí nedaleko chátrajícího areálu. „Před podnikovou prodejnou se na začátku devadesátých let minulého století tvořily fronty lidí, kteří čekali na tady vyrobené sýry a čerstvé jogurty. Dělal se tady i sýr Istanbul, který jsem vozil známým až do Německa,“ zavzpomínal.
/FOTOGALERIE/ Amatérské zpěváky z Vítkova a jeho okolí sdružuje už od roku 1972 Smíšený pěvecký sbor Komenský (SPS). Na svém kontě má nespočet koncertních vystoupení jak v regionu, tak i v zahraničí.
Filmařům se letos na jaře v Kladně velmi zalíbilo. Kromě snímků, o nichž už Kladenský deník v minulých týdnech informoval, si tento týden vybrali němečtí filmaři hotel Kladno na Sítné a jeho okolí.
Pokud nevíte, jak trávit následující vikend, zde je několik tipů.
Definitivní sbohem dorosteneckému hokeji. Tahouni české reprezentace z brněnské Komety Stanislav Svozil a Jakub Brabenec se naposledy vrátili do kategorie do osmnácti let, kterou už dávno na domácí scéně přerostli. Na mistrovství světa hráčů této kategorie v americkém Friscu mají hvězdní teenageři pravidelně hrající extraligu dospělých pomoct české reprezentaci k úspěchu.
Další desítky tisíc malých lososů žijí ve vodách na severu Čech. Rybáři je vysadili na dvou místech v úterý 28. dubna. Většina jich putovala do povodí Kamenice, část pak do povodí Ohře.
/VÝZVA, FOTOGALERIE/ Jako jedna z největších vojenských operací na území Československa, tak se do historie druhé světové války zapsalo osvobozování Severní Moravy a Slezska. Historiky je dodnes připomínaná památná věta Adolfa Hitlera: „Jestliže vydáte Moravskou Ostravu, vydáte Německo." Zapálením svíček v oknech si lidé v Ostravě mohou v pátek, 30. dubna ve 20 hodin připomenout 76. výročí osvobození města.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Jako jedna z největších vojenských operací na území Československa, tak se do historie druhé světové války zapsalo osvobozování Severní Moravy a Slezska. Historiky je dodnes připomínaná památná věta Adolfa Hitlera: „Jestliže vydáte Moravskou Ostravu, vydáte Německo." Zapálením svíček v oknech si lidé v Ostravě mohou v pátek, 30. dubna ve 20 hodin připomenout 76. výročí osvobození města.
Jak vyzrát na komplikace a nepříjemné pocity různého charakteru spojované s očkováním proti koronaviru? Hledání odpovědí na tuto otázku je v poslední době zřejmě poměrně časté. Deník tyto debaty zaznamenal jak v řadách seniorů, tak mezi zaměstnanci školského zařízení.
Slováci nám s Rusy pomohli nejvíc na světě. A přišlo jim to draho. Kulhánkovo poděkování bylo na místě.
V sobotu vyrazila skupina lidí z Happy Nature sbírat odpad v okolí uzavřeného mostu v Maloměřicích. Jejich cílem bylo z více jak kilometrového úseku udělat opět hezké místo pro lidi i přírodu.
/FOTOGALERIE/ Vinné sklepy Kutná Hora mají nového spolumajitele. Stal se jím kníže Karel Schwarzenberg, který má ke stříbrnému městu i samotnému vinařství úzký vztah. V Kutné Hoře vlastní i několik pozemků.
S postupným uvolňováním se do centra města Chebu vrací opět život. Mnoho obchodů a služeb je stále uzavřeno, ale některé se alespoň částečně otevřely lidem. Lidé se prochází kolem památek ve městě i kolem architektonicky zajímavých domů.
Extrémní překážkový závod Extreme Dog Race je výzva pro tebe a tvého věrného psího parťáka. A co tě čeká? Tratě o různé délce prověří tvoji výkonnost, zručnost, souhru se psem a touhu dokázat si, že na to máte.
Je to venku! Útočník Milan Gulaš nebude v další sezoně oblékat v extralize dres plzeňské Škodovky, ačkoliv měl s klubem ještě rok platnou smlouvu.
Indie za poslední den zaznamenala 3293 úmrtí po nemoci covid-19 a více než 360 tisíc nově nakažených koronavirem. V obou případech jde o rekord. Celková bilance zemřelých tím překonala 200 tisíc, píše agentura Reuters. Indie už týden hlásí více než 300 tisíc nových případů infekce denně.
O půlnoci vypršel termín pro přihlášky do letošního 29. ročníku Historic Vltava Rallye a 55. ročníku Rallye Šumava Klatovy a to je důkaz, že se populární podnik nezadržitelně blíží. Letos se pojede v netradičním květnovém termínu (7.-9. 5.), ale hlavně bez diváků, kteří nemohou stát u trati, ani přijít do servisní zóny.
/FOTOGALERIE/ Vinné sklepy Kutná Hora mají nového spolumajitele. Stal se jím kníže Karel Schwarzenberg, který má ke stříbrnému městu i samotnému vinařství úzký vztah. V Kutné Hoře vlastní i několik pozemků.
Českou hokejovou reprezentaci do 18 let čeká v těchto dnech mistrovství světa, které se koná v americkém Texasu. Ve výběru trenéra Jakuba Petra figuruje i liberecký obránce Jakub Šedivý, který byl navíc zvolen kapitánem mužstva.
Letos v létě to bude rok, co ve fotbalovém Varnsdorfu skončil brankář Miroslav Samoel. Pro mnohé to bylo překvapení. Samoel ale nezahálí, fotbalově zakotvil v libereckém Slovanu.
Jedna krátká, v tisku zveřejněná výzva k dostavení se před tribunál vyvolala u našich severních sousedů pozdvižení a řadu ironických komentářů na sociálních sítích. V deníku Rzeczpospolita se objevil inzerát, jenž nechal zveřejnit soud z Ostrówa Wielkopolského, města v centrální části Polska, a který hledal od II. světové války nezvěstného Józefa Dybalu.
LIBERTY Ostrava získala technické schválení, díky němuž bude moci vyvážet betonářskou ocel do Rumunska. Betonářské tyče z Ostravy nacházejí uplatnění ve stavbách a konstrukcích na tuzemském i zahraničním trhu, kde slouží ke zpevňování betonu v budovách, mostech nebo silnicích. Ročně jich ostravská huť vyrobí přes 100 tisíc tun.
Sezóna na Vltavě začne podle půjčoven lodí zhruba v půlce května. Záleží na počasí a také vládních restrikcích. Loni Vltava přilákala více rodin s dětmi, fenoménem byly rafty.
Pomalu, ale přece „posunujeme vpřed“ také na Hůrce několik našich projektů. Omezení omezila i nás a nyní nám nastává období, kdy se budeme snažit dohnat alespoň část zameškaného…
Hokejová reprezentace zakotvila po necelých dvou letech znovu na západě Čech.
V ohništi na zemi mezi stromy praská dřevo, v zavěšené konvici nad ním bublá horká voda. Vedle sedí muž v maskáčích a vypadá spokojeně. „Tohle je přesně můj život, který potřebuju,“ říká.
V ohništi na zemi mezi stromy praská dřevo, v zavěšené konvici nad ním bublá horká voda. Vedle sedí muž v maskáčích a vypadá spokojeně. „Tohle je přesně můj život, který potřebuju,“ říká.
Jednou z nejvíce zasažených skupin jsou děti z dětských domovů. Kvůli pandemii zde chybí vychovatelé, ale především pomůcky pro distanční výuku, kdy se o počítač a sluchátka často musí dělit několik dětí. Bohužel je jim ale věnována příliš malá pozornost, stýská si Michal Schnabl rodák ze Ždírce nad Doubravou na Havlíčkobrodsku, který už několik let žije v Německu.
Jednou z nejvíce zasažených skupin jsou děti z dětských domovů. Kvůli pandemii zde chybí vychovatelé, ale především pomůcky pro distanční výuku, kdy se o počítač a sluchátka často musí dělit několik dětí. Bohužel je jim ale věnována příliš malá pozornost, stýská si Michal Schnabl rodák ze Ždírce nad Doubravou, který už několik let žije v Německu. Rozhodl se to proto změnit a vymyslel nevšední finanční sbírku. Za osm dní projede na skládacím kole část Německa, jednotlivé kilometry prodá a peníze pak věnuje právě dětským domovům.
Také dnešní den je nabitý zajímavými akcemi. Ano, většinou pořád ještě v online prostředí, ale venkovní akce čím dál tím více přibývají.
Redakce sportu České televize vynesla konečný verdikt v extraligové anketě Nováček sezony. Stal se jím nejmladší z finálové trojice, sedmnáctiletý plzeňský obránce David Jiříček.
Do konečné nominace českého národního týmu do 18 let na nadcházející MS hokejistů v americkém Friscu se dostali i dva hráčů Rytířů Kladno. V obraně bude k oporám patřit Jiří Ticháček, odchovanec Sokolova, který už v Kladně hraje několik let a letos dostával i hodně příležitostí v A týmu (17 utkání, 0+2).
/ROZHOVOR/ „Nejdřív musíme dostat mládež zase na stadiony, pak můžeme plánovat," říká zkušený trenér atletiky, který se věnuje mládeži v atletickém oddíle TJ LIAZ Jablonec.
Také jako příležitost k rozšíření nové metody prodejů vzali existující koronakrizi představitelé společnosti Aures Holding, která v České republice i dalších zemích provozuje největší síť autobazarů se značkou AAA. Současně již také připravují expanzi směrem na západ. Redakci Deník a Automix.cz poskytla generální ředitelka Karolína Topolová exkluzivní rozhovor.
Když zrovna nechytá za budějovické Dynamo nebo nevymýšlí tréninky pro brankáře, vymění fotbalový dres za teplákovku a vyráží se svým čtyřnohým parťákem z Řecka nejraději ven. Řeč je o jednačtyřicetiletém gólmanovi Jaroslavu Drobném, který před rokem a půl ukončil angažmá v německém Düsseldorfu a vrátil se do obce Studnice u Jindřichova Hradce.
Ve venkovních prostorách by se mohly přestat nosit respirátory, roušky už jsou plně dostačující, řekl dnes ministr Petr Arenberger (za ANO) v rozhovoru pro server Blesk.cz. Ochrana nosu a úst proti šíření koronaviru by podle něj měla zůstat i v létě třeba ve skupinách více lidí.
Tenistka Petra Kvitová vypadla po vyřazení ve čtvrtfinále ve Stuttgartu, kde obhajovala vítězství z roku 2019, z první desítky světového žebříčku a je dvanáctá. Karolína Plíšková skončila na halovém antukovém turnaji v Německu ve stejné fázi a zůstala v pořadí WTA Tour devátá.
Jako příležitost k rozšíření nové metody prodejů vzali existující koronakrizi představitelé společnosti Aures Holding, která v České republice i dalších zemích provozuje největší síť autobazarů se značkou AAA. Generální ředitelka společnosti Karolína Topolová v rozhovoru pro Deník prozradila, že s novým projektem Driverama připravují expanzi směrem na západ.
Na dálnici D8 u Chlumce na Ústecku v neděli 25. dubna před 16. hodinou odpoledne komunikaci uzavřel požár dodávky.
Hned dvě slavné spisovatelky spojily na čas svůj život se Sazomínem na Žďársku. Vlasta Pittnerová a Kamila Sojková. Ačkoliv se tam obě dámy nezdržely nijak dlouho, v srdcích Sazomínských po nich zůstala nesmazatelná stopa.
Na zhruba miliardu korun vyjde modernizace trati z Domažlic přes Českou Kubici až ke státní hranici s Německem. Původně se desetikilometrový úsek, ležící na spojnici Praha-Plzeň-Mnichov, měl začít opravovat už příští rok, projekt se ale zpozdí. Informaci potvrdila Správa železniční dopravní cesty (SŽDC).
/Z ARCHIVU DENÍKU/ Nejen technické výzvy a běžné obtíže provázely stavbu dálnice D8 na Ústecku a Litoměřicku. Právě před deseti lety, na konci dubna roku 2011, tam bagrista objevil velké množství munice z druhé světové války.
/Z ARCHIVU DENÍKU/ Nejen technické výzvy a běžné obtíže provázely stavbu dálnice D8 na Litoměřicku. Právě před deseti lety, na konci dubna roku 2011, tam bagrista objevil velké množství munice z druhé světové války.