Ústecko - Naděje rejdařů na výstavbu labského zdymadla u hranic s Německem se bortí. Stojí za tím aktuální stanovisko Národního parku České Švýcarsko, který měl vypracovat plán na záchranu vzácných rostlin a živočichů dotčených novým jezem.
Ve věku 87 let zemřel německý herec Rolf Hoppe. V Česku byl znám díky postavě krále v pohádce Tři oříšky pro Popelku. Hoppe proslul také v 80. letech v oscarovém snímku Mefisto.
Ústí nad Labem - Třetí ročník mezinárodního festivalu současné ilustrace a komiksu FIK proběhne od pátku 16. do neděle 18. listopadu a to hned na několika místech v Ústí nad Labem.
/ROZHOVOR/ Téměř dvanáct a půl tisíce sledujících nasbíral za čtyři roky fungování facebookový profil Stará Šumava. Zprávami, příběhy, pověstmi i fotografiemi z historie života obyvatel Šumavy zásobují čtenáře otec Miroslav a syn Zdeněk Kůsovi, kašperskohorští truhláři, kteří se ve své dílně zaměřují na obnovu historického nábytku. V rozhovoru prozradili, že za vznikem populární facebookové stránky stál právě historický nábytek.
Spolupráci Česka a Slovenska na mezinárodním poli si dnes v projevech na slavnostní schůzi Sněmovny pochvalovali předsedové Sněmovny a Národní rady Slovenska Radek Vondráček a Andrej Danko.
Zvláštní iniciativa Evropské unie, která má umožnit obchodování s Íránem navzdory americkým sankcím, se ocitla na pokraji kolapsu. Žádná z členských zemí nechce hostit Společnost zvláštního určení (SPV), která má obchod s Íránem zaštiťovat, a to kvůli obavám z americké odvety. Informovala o tom agentura Reuters.
Česká ekonomika ve třetím čtvrtletí zpomalila svůj růst meziročně na 2,3 procenta. Oproti druhému čtvrtletí se HDP zvýšilo o 0,4 procenta. Podle analytiků české hospodářství narazilo na své limity. Ekonomiku táhla především spotřeba domácností, naopak poklesl růst investic. Projevilo se zpomalení Německa i nedostatek zaměstnanců.
Frauenau – Ulici pojmenovanou po Karlu Klostermannovi, Karl Klostermann weg, v sobotu slavnostně otevřeli v bavorském Frauenau na okraji Národního parku Bavorský les.
Uzavření rakousko-německé hranice na podzim roku 2015, kdy země čelila enormnímu přívalu uprchlíků, by bylo v souladu s německou ústavou i smlouvami o Evropské unii. Konstatuje to deník Die Welt, který se dostal k neveřejným dokumentům, vypracovaným pro případ, že by se vláda rozhodla běžence odmítnout a věc by bylo nutné právně obhájit.
Semperflex Optimit, s.r.o., se sídlem v Odrách je od roku 1998 součástí rakouského koncernu Semperit Group, první zmínka o společnosti pochází z roku 1866, takže se může pyšnit více než 150 let starou historií.
Pražští kriminalisté hledají muže, který v několika evropských bankách vybral z cizího účtu v přepočtu více než půl milionu korun. Pachatel by mohl být Čech, uvedl policejní mluvčí Jan Daněk. Kriminalisté proto dnes zveřejnili fotografii podezřelého a žádají veřejnost o pomoc při určení jeho totožnosti.
/ROZHOVOR/ Ostrava – Tři roky strávil stolní tenista Petr Korbel v celku Borussie Düsseldorf, kam se letos na podzim vrátil coby soupeř v dresu TTC Ostrava 2016 v rámci skupinové fáze Ligy mistrů. Sám na své působení v německém klubu vzpomíná rád.
Linec - Protože jeho fenka Susi opakovaně volně pobíhala po náměstí ve Vöcklabrucku, dostal její páníček, hoteliér Peter Klaffenböck, pokutový výměr na 200 eur, píší OÖN.
Už dvaasedmdesát roků sbírá Milan Špičák artefakty související s Jarošovským pivovarem. Koneckonců za ten čas ho zná dokonale také prostřednictvím historických dokumentů, etiket, dobových půllitrů, keramiky, plakátů a dalších svých „pokladů“ jak své celoživotní sbírce říká.
Jediný český prezident, který dosud nebyl na poštovní známce, se dočká 30. listopadu. Uplyne totiž 80 let od chvíle, kdy byl prezidentem pomnichovské Česko-Slovenské republiky zvolen JUDr. Emil Hácha, rodák z Trhových Svinů (1872 – 1945).
Petrovice /FOTOGALERIE/ - Začala stavba víceúčelové sportovní haly. Sloužit by měla především tenistům z Petrovic a okolí, využijí ji ale jistě i další sportovci. Nápad na stavbu haly vznikl už na začátku roku 2016. Téměř tříleté projednávání stavby se letos ale dostalo do zdárného konce. Stavební firma UNIKO Písek, která vyhrála výběrové řízení, zahájila stavbu haly.
/ROZHOVOR/ Víc než měsíc po volbách se tento týden ujímá vedení Prahy nová koalice. O rozpočet a finance se bude starat Pavel Vyhnánek z občanské iniciativy Praha sobě. Ten také v rozhovoru pro Pražský deník zmínil, že jedním z prvních kroků nové městské rady bude přijetí rozpočtu na příští rok podle návrhu dosluhující garnitury.
Pasov - Na 600 „vypouštěčů vlků“, 33 práskačů bičem a mnoho tisíc diváků potvrzovalo v sobotu v Rinchnachu (okr. Regen) pověst městečka jako bašty tohoto zvyku, napsala PNP a citovala šéfa místní turistiky Reinholda Ertla, že letos se toho dělo jako nikdy předtím.
České aerolinie čeká v příštích dvou letech jedna z největších proměn flotil. Po deseti letech ukončí na pravidelných linkách provoz letadel Airbus A319, nahradí je Boeingy 737-800 společnosti Travel Service, která je dnes většinovým majitelem aerolinek.
Kolín /FOTOGALERIE/ - Dvakrát do roka se do kolínského Městského společenského domu vrací travesti show. Nejinak tomu bylo i na Svatomartinskou neděli, kdy tam zavítaly spojené travesti skupiny Techtle Mechtle a Kočky s programem Cesta kolem světa.
Pražská policie obvinila z pokusu o vraždu ženu, která podle nich nechala letos v únoru své šestitýdenní dítě venku v mrazu. Na webových stránkách policie to v pondělí uvedl mluvčí Jan Daněk.
Děčínské firmy trápí stále více nedostatek zaměstnanců. Mají sice zakázky, ale nemá je kdo vyrábět. Počet nezaměstnaných totiž v říjnu opět klesl a na Děčínsku se drží pod čtyřmi tisíci. Míra nezaměstnanosti je tak 4,1 procenta, tedy pod celokrajským průměrem.
Litomyšl /ROZHOVOR/ - Bývalý cirkusák a „učitel“ koní trpí od dětství vážným onemocněním zraku. Ačkoliv je nevidomý, patří ke špičce mezi maséry. Rudolf Kosina z Litomyšle spolupracuje s předním českým fyzioterapeutem Pavlem Kolářem. Pořádá také benefiční koncerty. A ostře se ohrazuje proti týrání zvířat v cirkusech…
Most /FOTOGALERIE/ – Tohle byl nepříjemný náraz do zdi. Černí andělé doma rozehráli Evropský pohár s německým Metzingenem a od silného soupeře dostali výprask o devět branek 28:19 (11:8).
Jsou blbí, nebo navedení? Ta otázka je nabíledni, protože celý minulý týden lemovaly haldy (slušně řečeno) hloupých nápadů a jen párkrát se blýsklo na lepší časy. Přesvědčte se sami.
Rakovník /FOTOGALERIE/ - Rakovnický Dům osvěty vůbec poprvé v historii hostil o víkendu Evropský šampionát APA – American Pulling Aliance 2018. Do haly se sjelo na 41 psích závodníků z celé Evropy, kteří se utkali v tahání těžkých břemen. Zastoupení měla jak Česká republika, tak Německo, Holandsko, Rakousko, Polsko, Francie a Dánsko.
Pasov - Od vypuknutí tularemie neboli zaječí nemoci o Všech svatých v okrese Schwandorf zaznamenal okresní úřad další případ onemocnění, píše PNP. „Infikoval se také obchodník, který se zvířaty pracoval,“ potvrdil mluvčí úřadu. Počet lidí, kteří se po honu nemocí nakazili, tak dosáhl deseti.
Každý, kdo si odkládá přes týden své domácí povinnosti v podobě posečení trávníku, nařezání dřeva na topení či používání jakékoliv hlučnější motorové pomůcky na neděli, může mít od poloviny října ve Starém Městě problém.
Cheb – Během protižidovského pogromu v noci z 9. na 10. listopadu 1938 v Německu, Rakousku a Sudetech, na němž se podílely jednotky SA a obyvatelstvo, docházelo k ničení a rabování židovského majetku a zatýkání Židů, přičemž bylo vypáleno přes tisíc synagog.
Jihlava - K oslavě Dne válečných veteránů se včera připojila také Jihlava. Připomněla si tak ukončení bojů první světové války na západní frontě dne 11. listopadu 1918 v 11.11 hodin, kdy bylo ve vlakovém voze v Le Francport u severofrancouzského města Compiègne podepsáno příměří mezi Spojenci a Německem.
Jak asi návštěvníci výstavy retro panenek a hraček ve společenském sále Panského dvoru v Kunovicích zareagují na moji návštěvu, když už je to několik desetiletí, co jsem dětským střevíčkům odrostl? Tuhle otázku si kladu při vstupu do starobylého sálu Panského dvoru s novou tváří, kde retro exponáty, což je označení pro něco minulého, pro cokoliv zpět v čase hraje hlavní roli.
Most /ARCHIVNÍ FOTOGALERIE/ – A je to tady! Černí andělé rozjíždějí evropskou tour a přejí si, aby tahle šňůra byla co nejdelší. Budou to mít těžké. V neděli totiž doma vyzvou německý bundesligový Metzingen (18.00), tedy soupeře, který jim před dvěma lety v Evropském poháru EHF vystavil stopku.
Oběti válečných konfliktů uctí v neděli 11. listopadu přesně v 11 hodin na náměstí Františka Rasche v Přerově zástupci města, policie, Konfederace politických vězňů, Sokolské župy Středomoravské - Kratochvilovy a dalších organizací.
S dvoudenním předstihem, v pátek 9. listopadu si v Uherském Hradišti připomněli studenti tamního gymnázia včetně jeho vedení a představitelů místní radnice Den veteránů.
Liberecký kraj – Během noci z 9. na 10. listopadu 1938 bylo na území Německa, Rakouska a v československém pohraničí vypáleno 1200 synagog a vyrabováno 7500 obchodů. Pocítili to i v Liberci, Jablonci nad Nisou i České Lípě.
Rakovník – Rakovničtí trenéři boxu Radek Červený a Petr Moláček se vydali do německého Výmaru na mezinárodní utkání České republiky proti Německu. Doplnilo je sedm boxerů z pražských boxerských klubů.
Více než deset let předtím, než nacisté ovládli Německo, vyjádřil Albert Einstein obavy o budoucnost své země. Ukazuje to nově objevený ručně psaný dopis, který slavný fyzik napsal v létě 1922, když byl na útěku před pravicovými extremisty.