Olomoucký kraj – Špatný rozhled, krátká dráha pro rozjezd, nebezpečí srážky. S takovou realitou se denně setkávají řidiči vjíždějící na dálnici D 46 na většině exitů mezi Olomoucí a Vyškovem.
Prostějovsko – Špatný rozhled, krátká dráha pro rozjezd, nebezpečí srážky. S takovou realitou se denně setkávají řidiči vjíždějící na dálnici D 46 na většině exitů na Prostějovsku.
Karlovarsko - Padělanými bankovkami v nominální hodnotě 20 a 50 eur platil v Karlových Varech pětičlenný gang, jehož členy byli kromě Čechů i dva Maročané.
Praha - Růst české ekonomiky loni zpomalil na 2,3 procenta. Předloni růst činil 4,6 procenta. Vyplývá to z předběžného odhadu hrubého domácího produktu (HDP), který dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).
Praha – Slova děvčat i chlapců zněla snad stokrát jinak – shrnout by se ale dala jednoduše: chceme pomoci vylepšit naši školu – a potřebovali bychom pomoc vašeho prstu. S osmáky i několika sedmáky ze čtyř škol v Michli se v pondělí mohli setkat návštěvníci nákupního centra na Pankráci, kde je děti oslovovaly s žádostí o podporu svých záměrů. A ne – nešlo o příslovečnou situaci, kdy podáš prst – a popadnou celou rukou.
Zamilovaní dnes slaví svátek svatého Valentýna. Oslava patrona zamilovaných se do střední a východní Evropy dostala po pádu komunismu z anglosaských zemí. V Česku tento svátek pravidelně slaví až dvě třetiny lidí. Řadě lidí se ale nelíbí, že by kvůli svátku měli dávat najevo své city. Svátek využívají obchodníci, u kterých Češi nejčastěji kupují dárky do 250 korun.
Ústí nad Labem, Liberec /ROZHOVOR/ – Zpěvačka Marta Jandová, herečka a dcera rockové legendy i lídra skupiny Olympic Petra Jandy, vystoupila v sobotu Ústí na 8. Plese severočeských patriotů. 23. března pak zazpívá v Liberci na turné s Ondřejem Brzobohatým.
Vojáci z Německa, Belgie, Nizozemska, ale také Spojených států a Litvy. A mezi nimi i ti z České republiky, konkrétně ze 74. lehkého motorizovaného praporu plukovníka Bohuslava Malečka v Bučovicích se aktuálně účastní cvičení Training Bridge 2017 v Litvě. Jde o součást plánované výcvikové aktivity zemí Visegradské skupiny a pobaltských států v letošním roce.
Bučovice, Litva – Vojáci z Německa, Belgie, Nizozemska, ale také Spojených států a Litvy. A mezi nimi i ti z České republiky, konkrétně ze 74. lehkého motorizovaného praporu plukovníka Bohuslava Malečka v Bučovicích se aktuálně účastní cvičení Training Bridge 2017 v Litvě. Jde o součást plánované výcvikové aktivity zemí Visegradské skupiny a pobaltských států v letošním roce.
Tachov – Konečný rozsudek si u tachovského soudu v pondělí dopoledne vyslechla šestičlenná skupina, která minimálně více než rok zásobovala okresní město a jeho okolí metamfetaminem, neboli pervitinem.
Sokolov - „Děti ti přivedu do práce a přijdu i s nožem!" S takovou výhružkou vyrukoval na bývalou ženu šestatřicetiletý muž. Ta ze strachu o svůj život přivolala policii. Expartner byl už totiž v minulosti za nebezpečné vyhrožování odsouzen.
/VIDEO/ Státní hymna. Píseň, která patří k národním symbolům. Je oslavou, připomenutím významných událostí. A jinak tomu není ani ve světě sportu. Stát a pobrukovat si na nejvyšším stupínku hymnu, na krku svírat zlatou medaili a koukat na vyvěšení vlajky. Přidejte slzy štěstí a reprezentant má zážitek na celý život.
Praha - Prezident Miloš Zeman je potěšen, že se německým prezidentem stal Frank-Walter Steinmeier. V blahopřejném dopise, který mu zaslal, ocenil jeho přínos k česko-německým vztahům. Pozval ho, aby navštívil Pražský hrad. V pondělí o tom informoval prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.
Prezident Miloš Zeman je potěšen, že se německým prezidentem stal Frank-Walter Steinmeier. V blahopřejném dopise, který mu zaslal, ocenil jeho přínos k česko-německým vztahům. Pozval ho, aby navštívil Pražský hrad. V pondělí o tom informoval prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček.
Soběslav – Pardubický Lukáš Hutla se svým otcem Radkem vyhráli závěrečný závod mezinárodního mistrovství republiky družstev na ledové ploché dráze v autokempu Karvánky a jsou mistry republiky.
Sokolov - Posedíte v příjemném, útulném prostředí, dáte si kávu nebo třeba čaj a podpoříte tím projekty farní charity. Tuhle možnost nabízí nově otevřená Tříkrálová kavárnička v Sokolově.
Ústí nad Labem – Dlouhý, smutný a hektický měsíc uplynul o víkendu od doby, kdy se ztratila 12letá Míša Patricie Muzikářová z ústecké čtvrti Klíše. Žákyně šesté třídy ZŠ České mládeže zmizela pravděpodobně 10. ledna večer, policisté po ní vyhlásili pátrání hned druhý den.
Americký prezident Donald Trump začíná podobně jako Frankenstein unikat těm, kteří se podíleli na jeho zrodu. Jak uvedl na svém webu francouzský časopis Le Nouvel Observateur, za méně než měsíc zpochybnil soudce Nejvyššího soudu, urazil mimo jiné hrdinu boje za občanská práva a vysoce uznávaného veterána z vlastního tábora. Pustil se do NATO, Evropské unie a Německa. Neváhal se vypořádat s historickými spojenci Spojených států, jako je australský premiér, kterému zavěsil telefon po půl hodině rozhovoru naplánovaného na hodinu.
Spolkové shromáždění včera zvolilo příštím německým prezidentem Franka-Waltera Steinmeiera. Tento sociální demokrat a donedávna ještě oblíbený ministr zahraničí byl společným kandidátem vládní koalice a o jeho jasném vítězství nikdo nepochyboval.
I bez zraněné Petry Kvitové české tenistky zápas prvního kola Fed Cupu proti Španělsku zvládly. Obhájkyně trofeje splnily i v nekompletní sestavě náročnou roli favorita a postoupily do dubnového semifinále proti vítězi utkání Spojených států s Německem. Pro výběr kapitána Petra Pály to bylo desáté vítězství v řadě.
Vrchlabí - Olympijská vítězka Eva Samková vyhrála závod Světového poháru snowboardcrosařek v německém Feldbergu, kde jí vyšla netradiční taktika. Pro druhý triumf v sezoně si dojela poté, co se schválně zdržela na startu.
Soběslav – Pardubický Lukáš Hutla se svým otcem Radkem vyhráli závěrečný závod mezinárodního mistrovství republiky družstev na ledové ploché dráze v autokempu Karvánky a jsou mistry republiky.
Hrůzný nález učinil v sobotu 11. února krátce před polednem obyvatel jednoho z domů v ulici Na Bídě, který šel vysypat odpadky. V jedné z popelnic našel malé, bohužel už mrtvé, dítě. Šlo o čerstvého novorozence. Okamžitě tak zavolal tísňovou linku 158. Na místo ihned přijeli kriminalisté, posléze i pohřební vůz.
Karlovy Vary - Co do počtu příjezdů i ubytování turistů se vloni v Česku nejvíce dařilo Karlovarskému kraji. Služeb hotelů, penzionů nebo kempů využilo 963 294 hostů. V porovnání s předchozím rokem to byl nárůst o 13,2 procenta. Takovým se nemohl pochlubit žádný z ostatních krajů.
Příštím německým prezidentem bude Frank-Walter Steinmeier, kterého dnes jasnou většinou zvolilo Spolkové shromáždění. V převážně reprezentativní funkci bývalý ministr zahraničí v březnu nahradí Joachima Gaucka, který se rozhodl nekandidovat do dalšího pětiletého období. Volbu jedenašedesátiletého sociálního demokrata uvítali němečtí, čeští i další světoví politici.
Linec - „Po sériovém lupiči, který ve středu přepadl Raiffeisenbanku v Linci-Keferfeldu, není přes perfektní fotografii z bezpečnostní kamery jakákoliv stopa," uvedl Volksblatt.
Dvůr Králové, Abú Zabí - Akrobatický pilot Martin Šonka vyhrál úvodní závod letošního ročníku série Red Bull Air Race v Abú Zabí a postaral se o první české vítězství v tomto leteckém seriálu. Druhý Čech Petr Kopfstein obsadil dvanáctou pozici.
Praha - Před rokem, 13. února 2016, zemřel po těžké nemoci v 66 letech architekt a designér Bořek Šípek, jehož nikdy nepostrádalo jasně rozpoznatelný rukopis, ale ani pořádnou dávku hravosti a vtipu. Umělec, který za úřadování Václava Havla ovlivnil podobu Pražského hradu, spolupracoval během kariéry i se světovými designérskými firmami. Vedle domů navrhoval Šípek nábytek, vázy, jídelní servisy, ale třeba také kliky u dveří. Stál za podobou Laviček Václava Havla, které v posledních letech vyrostly na řadě míst po celím světě.
Karlovy Vary – Rozjeď to naplno. A to doslova. Zajezdit si na altenberském ledovém kanále, kde se prohání ostřílení jezdci v rámci Světového nebo Evropského poháru či mistrovství světa, ve skeletonu, sáňkách či bobech? Že to není možné? Ale je! DKB Eis Kanal Altenberg dává možnost široké veřejnosti vyzkoušet si nástrahy nejen samotného bobu, ale také tubingu a dalších zimních sportů, ať curlingu nebo biatlonu.
Dvůr Králové, Abú Zabí - Akrobatický pilot Martin Šonka vyhrál úvodní závod letošního ročníku série Red Bull Air Race v Abú Zabí a postaral se o první české vítězství v tomto leteckém seriálu. Druhý Čech Petr Kopfstein obsadil dvanáctou pozici.
Praha - Už šest let pátrají kriminalisté po 42letém odsouzeném Pražanovi, kterého Tomáš Hulan z ředitelství pražské policie v sobotu označil za „milionového podvodníka". Ba dokonce za muže, který podle jeho slov ošidil stát na daních o téměř 30 milionů korun. Za to byl dotyčný skutečně odsouzen, dostal šestiletý trest.
Brno /ROZHOVOR/ – Jak končil loňskou sezonu, začal tu letošní. Brněnský biker Tomáš Slavík, který se zaměřuje na sjezdařské disciplíny, zažil skvostný minulý rok a po hlavě vlétl i do toho letošního. Po zranění při prvním startu minulý víkend vyhrál druhý podnik série v nákupních centrech Downmall Tour v Budapešti a v sobotu ve finálovém závodě může v Praze slavit vítězství v celém seriálu, i když vynechal první díl v Německu. „Výhru mi přiblíží jen souhra okolností. V obchoďáku se však může stát vše," vyhlíží devětadvacetiletý cyklista.
Závod rychlobruslařek na 5000 metrů má od roku 2007 na vrcholných akcích jen jednu vítězku - Martinu Sáblíkovou. Česká reprezentantka na světovém šampionátu v korejském Kangnungu potvrdila svoji nadvládu a získala již devátý titul mistryně světa a zapsala se tak do historických tabulek. Vícekrát žádný rychlobruslař nebo rychlobruslařka jednu trať nevyhráli.
Kangnung - Závod rychlobruslařek na 5000 metrů má od roku 2007 na vrcholných akcích jen jednu vítězku - Martinu Sáblíkovou. Česká reprezentantka na světovém šampionátu v korejském Kangnungu potvrdila svoji nadvládu a získala již devátý titul mistryně světa a zapsala se tak do historických tabulek. Vícekrát žádný rychlobruslař nebo rychlobruslařka jednu trať nevyhráli.
Ústecký kraj - Dobrá zpráva pro motoristy: Ceny pohonných hmot v Ústeckém kraji se už měsíc mění pouze v haléřích. Motoristé aktuálně natankují Natural 95 v průměru za 30,94 koruny za litr a naftu za 30,27 koruny.
Rakovník – Pozemní hokejisté HC 1972 Rakovník sahali po zlaté halové medaili, která jim nakonec těsně unikla. Přestože finálová prohra se Slávií po nájezdech ještě stále bolí, hrající trenér Pavel Hraba hodnotí sezonu jako velmi úspěšnou.
Volba Franka-Waltera Steinmeiera dvanáctou hlavou poválečného Německa bude nuda. Už předem má zaručenou rozhodující většinu. Nudný určitě není jeho život.
Německý ministr financí Wolfgang Schäuble chce výrazně omezit přídavky na děti cizinců ze zemí Evropské unie, kteří v Německu pracují, ale jejichž rodina žije ve své vlasti, kde jsou nižší životní náklady. Napsal to německý deník Bild, podle něhož zatím záměru Schäubleho brání stávající unijní legislativa. Případné opatření by se dotklo i Čechů.
Teplice, Ústecký kraj – Síť cyklostezek v Ústeckém kraji se brzy rozroste. Pro cyklisty to znamená pohodlnější cestování po regionu a také větší bezpečnost. Nové cyklostezky vzniknou na Litoměřicku i Děčínsku, v Teplicích se pro cyklisty plánuje bezpečnější průjezd centrem města.
Linec - Carnegie Hall v New Yorku, Stanford University v Kalifornii nebo Harris Theater v Chicagu, to je několik nejproslulejších amerických koncertních sálů, kde nyní účinkuje linecký Brucknerův orchestr (Deník informoval).