Most /RECENZE/ – Muzikály v Mostě jedou. Také proto si činohra Městského divadla může dovolit nasadit hned na úvod roku jeden z těch nejznámějších a nejslavnějších, americký Cabaret. Jak jinak, než na velké scéně a ve velkolepém podání.
/FOTO, VIDEO/ Vepředu to má velké kolo z bicyklu, vzadu menší z koloběžky. Mezi tím se pohybuje fitness běžecký pás z posilovny. Chodí se na tom za jízdy. Co je to? Lopifit.
Pětadvacetiletý Jiří Kostrhoun z Vrbna pod Pradědem Železné plánuje podniknout dlouhou výpravu, na které se hodlá spolehnout pouze sám na sebe. Pokud se mu podaří získat dostatečnou finanční podporu, vyrazí na cestu v červnu.
Wolfsburg (Německo) - Nedlouho poté, co se šéf Volkswagenu Matthias Müller po vypuknutí emisního skandálu chopil firemních otěží, předstoupil v továrně ve Wolfsburgu před 20.000 zaměstnanců shromážděných před improvizovaným pódiem, který zakrýval koberec ve stříbrné barvě, typické pro automobilový koncern. "Ten koberec bych nejraději roztrhl," vyštěkl Müller, jak podle listu The Wall Street Journal později uvedli dva lidé z okolí.
Olomouc – Ženy v okouzlujících róbách a galantní pánové v pátek zaplavili taneční parket v NH Hotelu Olomouc. Kromě tance a dobrého jídla jim zpestřily zábavu hudební vystoupení. Olomoucký ples 2016 ovšem nebyl jenom ve znamení zábavy, ale měl také svůj charitativní účel.
Českosaské Švýcarsko propojuje nová turistická trať z Dolní Poustevny na německý Unger. Cílem obnovy trasy po sedmdesáti letech bylo zvýšit atraktivitu regionu. Řekl to ve čtvrtek při slavnostním otevření trasy odborník na turistiku z obecně prospěšné společnosti České Švýcarsko Jiří Rak.
Ťumeň - Jaroslav Soukup byl nejlepší z českých biatlonistů na mistrovství Evropy, které většina hvězd vynechává. V sobotní stíhačce neminul jediný terč a obsadil osmé místo. Barbora Tomešová bojovala o medaili, ale po chybách na "stojce" klesla až na jedenáctou pozici.
Val di Fiemme - Sdruženáři mají stále stejného vládce. Němec Erik Frenzel doběhl druhý ve Val di Fiemme, což mu bohatě stačilo - čtvrtým rokem po sobě vyhrál celkové hodnocení Světového poháru. Závod ovládl Rakušan Bernhard Gruber, Miroslav Dvořák bodoval na 23. místě.
Liberec - Krajská knihovna v Liberci zveřejnila výsledky ankety, kterou mezi čtenáři vyhlásila v závěru roku. Vyplývá z ní téměř stoprocentní spokojenost.
Soldeu - Nejlepší současná sjezdařka Lindsey Vonnová se zranila v superobřím slalomu Světového poháru v Andoře. V chumelenici na zkrácené trati zůstala americká hvězda po pádu dlouho ležet na sněhu, při převozu na saních pak měla nejvíce zafixované levé koleno. Právě s kolenem už byla několikrát na operaci. Jak to s ní vypadá?
Sasko - Restaurování východního křídla obrazárny Starých mistrů v Drážďanech bylo dokončeno a tak je od pátku 26. února nově zrekonstruovaná část budovy opět otevřena pro veřejnost. V současnosti začala druhá fáze oprav v křídle západním.
Kayseri - Třetí závod, třetí triumf. A zasloužené ocenění! Snowboardistka Ester Ledecká vyhrála i závěrečný paralelní obří slalom v této sezoně Světového poháru a poprvé získala malý křišťálový glóbus. V tureckém Kayseri v sobotu porazila ve finále o čtyři sekundy Rakušanku Sabine Schöffmannovou.
Vídeň – Rakouský ministr obrany Hans Peter Doskozil kritizoval Českou republiku, Slovensko a Maďarsko za jejich postoj k migrační krizi, a to zejména s odkazem na chybějící solidaritu s ostatními zeměmi Evropské unie. V rozhovoru, který dnes zveřejnil německý zpravodajský server Spiegel Online, Doskozil řekl, že je neakceptovatelné, aby se země, které dostávají z unie tolik finančních prostředků v případě krize odmítaly podílet na společném řešení.
Podstatná část odpadu by mohla zmizet z ašských skládek. Tento závěr vyplynul ze schůze vedení města a společnosti Ašské služby s německou společností, která má zájem o odpad z ašských domácností.
Náchodsko – Po roce se opět můžete těšit na anketu Nejúspěšnější sportovec, reprezentant okresu Náchod za rok 2015, která se letos uskuteční v pátek 18. března v Obecním domě ve Velkém Poříčí.
Plzeň – „Přes svou dlouholetou koncertní historii bývá považován za jeden z nejvíce inovativních orchestrů v Evropě,"charakterizuje ředitelka Plzeňské filharmonie Lenka Kavalová, těleso, které 2. března v plzeňské Měšťanské besedě zahájí letošní, v pořadí už 36. ročník Smetanovských dnů. Organizuje je právě Plzeňská filharmonie.
Velká Bystřice – Velkou pomoc na cestě k ambicióznímu cíli získali házenkáři z Velké Bystřice. V obci nedaleko Olomouce stále panuje nadšení z házené, a to možná ještě více než předtím, k týmu se totiž připojil velezkušený Lubomír Veřmiřovský a také extraligou ostřílený Jiří Kubis.
Praha /ROZHOVOR/ – V nadsázce by se dalo říct, že je pro něj jednodušší vyjmenovat kluby, kterými neprošel, než naopak. Přívlastek fotbalový tulák není u Jaroslava Dolejše z Prahy 8 rozhodně nadnesený. Vždyť ve svých dvaačtyřiceti letech už stihl jako hráč projít čtyřiačtyřiceti týmy v soutěžích zpravidla na úrovni kraje. Štací číslo 45 by se po béčku Loko Vltavín měly na jaře stát Břežany II.
Berlín - Skupina dvou až tří desítek migrantů pronásledovala a obtěžovala v severoněmeckém Kielu tři dívky v nákupním centru. Hlavními podezřelými jsou žadatelé o azyl z Afghánistánu, informovala dnes agentura DPA. Čtvrteční incident připomíná silvestrovské útoky davu lidí arabského a severoafrického původu, kteří obkličovali ženy, sexuálně je napadali a okrádali. V Kielu ale k sexuálnímu napadení nedošlo.
Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Třetí sobota letošního února byla pro většinu lidí docela obyčejný víkendový den. Záložník Slovácka Matěj Biolek ale na datum 20. 2. 2016 nezapomene do konce života. Sám si spočítal, že uplynulo přesně 839 dní mezi jeho třetím a čtvrtým ligovým zápasem. Po více než dvou letech a třech operacích šlachy na noze je zpět. Je zpět v ligovém týmu a zdá se, že nejhorší část dosavadní kariéry má za sebou.
Berlín - Facebook v minulosti chyboval příliš liberálním přístupem k nenávistným komentářům na adresu uprchlíků. V Berlíně to dnes podle agentury DPA řekl zakladatel této sociální sítě Mark Zuckerberg. Do budoucna podle něj bude Facebook proti takovým vyjádřením zasahovat tvrději a bude posuzovat běžence jako skupinu, která potřebuje ochranu.
Val di Fiemme - Norští sdruženáři Magnus Krog a Jörgen Graabak vyhráli závod dvojic na Světovém poháru ve Val di Fiemme. Těsně vedli už po skokanské části, do běhu startovali s náskokem pouhé sekundy. V cíli byli o necelých sedm vteřin před Němci Tobiasem Haugem s Tinem Edelmannem, třetí skončili Francouzi Francois Braud a Maxime Laheurte.
Rakovník /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Nový rekord mají na svém kontě piloti modelů upoutaných halových letadel z Leteckomodelářského klubu v Rakovníku. Povedl se jim v německém Senftenberku na třetí Letecko - modelářské a auto - modelářské show. Tam společně s modeláři z Německa a Varnsdorfu pustili do vzduchu šest upoutaných halových modelů. Piloti na konci letu sklidili zasloužený potlesk.
Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová odmítá výjimky z minimální mzdy pro běžence, kteří se v Německu budou ucházet o práci. Řekla to dnes po jednání s představiteli německého průmyslu na mnichovském řemeslnickém veletrhu. Podle ní mohou uprchlíci být pro německou ekonomiku přínosní, i když je zřejmé, že jejich potenciál nebude možné využívat okamžitě.
Berlín – Víc než 130.000 uprchlíků, kteří se loni zaregistrovali v Německu, nikdy nedorazilo do přidělené ubytovny. Úřady tak nevědí, kde se zdržuje zhruba osmina všech běženců, kteří loni do země přišli. S odvoláním na informace ministerstva vnitra to dnes napsal deník Süddeutsche Zeitung.
Krupka - V historii českého i světového hasičství zaujímá své pevné místo město Krupka. Právě sem totiž přišel před 250 lety přádelnický mistr Franz August Parsch, a začal zde vyrábět hadice z konopné příze.
V průmyslové zóně v Novém Jičíně začala působit další mezinárodní firma. Své zázemí zde našla mezinárodní logistická společnost DB Schenker, která na okraji města otevřela sklad pro pozemní přepravu.
Hinterstoder - Alexis Pinturault vyhrál ve Světovém poháru podruhé za sebou obří slalom. Francouz dva týdny po triumfu v japonské Naebě porazil všechny lyžaře i v rakouském Hinterstoderu, kde si vypracoval půlsekundový náskok už v prvním kole. Druhý skončil lídr disciplíny i celého seriálu domácí Rakušan Marcel Hirscher.
Kuala Lumpur - České výběry mužů a žen ve stolním tenisu čeká na nadcházejícím mistrovství světa start v elitních divizích. V Kuala Lumpuru se šampionát uskuteční od 28. února do 6. března a postup do bojů o medaile by byl z českého pohledu překvapením.
Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ – Třetí sobota letošního února byla pro většinu lidí docela obyčejný víkendový den. Záložník Slovácka Matěj Biolek ale na datum 20. 2. 2016 nezapomene do konce života. Sám si spočítal, že uplynulo přesně 839 dní mezi jeho třetím a čtvrtým ligovým zápasem. Po více než dvou letech a třech operacích šlachy na noze je zpět. Je zpět v ligovém týmu a zdá se, že nejhorší část dosavadní kariéry má za sebou.
Dolní Poustevna – Českosaské Švýcarsko propojuje nová turistická trať z Dolní Poustevny na německý Unger. Cílem obnovy trasy po sedmdesáti letech bylo zvýšit atraktivitu regionu. Řekl to ve čtvrtek při slavnostním otevření trasy odborník na turistiku z obecně prospěšné společnosti České Švýcarsko Jiří Rak.
Brno – Basketbalový tým mmcité Brno mění trenéra. Dosavadního kouče Tomáše Pětivlase nahradil na střídačce extraligových mužů Zoran Helbich, který mužstvo povede do konce sezony. „Vedení klubu mmcité Brno se rozhodlo ke změnám v realizačním týmu. Na základě toho se nedohodlo s Tomášem Pětivlasem na další práci v pozici hlavního trenéra. Pětivlas proto s klubem ukončil spolupráci. Mužstvo přebírá do konce sezony Zoran Helbich," okomentoval situaci generální manažer mmcité Brno Martin Pavelec.
Senftenberk, Rakovník – Nový rekord mají na svém kontě piloti modelů upoutaných halových letadel z Leteckomodelářského klubu v Rakovníku. Povedl se jim v německém Senftenberku na třetí Letecko modelářské a auto modelářské show.
V pražském zastupitelstvu se řešilo, zda má být Praha sesterským městem Pekingu. Většina je nakonec pro, ale hlasitě o sobě dali vědět i kritici Číny, kterým především vadí, že sesterská smlouva obsahuje i deklaraci o uznání jednotné Číny a její politiky. Měst, se kterými se Praha druží, je přes dvacet. Patří mezi ně Brusel, Paříž, Kjótó, Jeruzalém, Moskva či Chicago, ale také řada měst ze sousedství, jako je Bratislava, Vídeň, Budapešť a v Německu Hamburk, Frankfurt, Norimberk a Berlín. V Číně už jsou partnery Prahy Kanton a Taipei a před dvěma lety navázala Praha 1 partnerský vztah s centrem Pekingu.
Zajímavou posilu získal Hokejový klub Opava. Do slezské metropole se vrací Rostislav Haas, bývalý výborný gólman, který poslední čtyři roky působil v ruské KHL. Na starosti měl gólmany ve Lvu Praha, následně v Severstalu Čerepovec.
Dauhá - Po 41 vítězných zápasech skončila úspěšná série deblistek Martiny Hingisové a Sanii Mirzaové ve čtvrtfinále tenisového turnaje v Dauhá. Světové jedničky ve čtvrtek prohrály s Ruskami Darjou Kasatkinovou a Jelenou Vesninovou 6:2, 4:6 a 5:10. Švýcarsko-indický pár předtím ovládl devět turnajů za sebou, neporazitelnost držel od triumfu na US Open.
Rašnov - Sdruženář Tomáš Portyk potvrdil roli favorita a na mistrovství světa juniorů a do 23 let vybojoval v severské kombinaci zlato. Český úspěch podrthl čtvrtým místem Lukáš Daněk. Běžkyně na lyžích Petra Nováková po úterním bronzu v závodu na 10 km klasickou technikou v kategorii do 23 let další medaili nepřidala, na volné desítce skončila pátá.
Předseda klubu stolního tenisu TJ Ostrava Miroslav Bindač a trenér Karel Karásek se před posledními domácími zápasy základní části extraligy pro Moravskoslezský deník rozhovořili o radostech, ale i starostech, které je i jejich milovaný sport v současnosti doprovází.
Atény – Řecké úřady nejsou schopné udržet pod kontrolou tisíce uprchlíků, kteří se dostali do země a chtějí pokračovat dál v cestě po takzvané balkánské trase dál do středu Evropy, nejlépe do Německa. Poté co makedonské úřady zpřísnily kontrolu hranice s jižním sousedem, se řecká policie snažila u hraniční čáry udělat pořádek a nechala migranty rozvézt do nouzových ubytovacích center. Běženci se ale snaží ke hranici vrátit, shromažďovací tábory opouštějí a pokud nemají zajištěnou dopravu, jdou po hlavní dálnici na sever i pěšky.
Kyjev - Ukrajinec Artěm Tyščenko je druhým biatlonistou s pozitivním testem na meldonium, jenž je od letoška na seznamu zakázaných látek. Závodníkovi, který nevyužil právo na kontrolu vzorku B, hrozí stejně jako jeho reprezentační kolegyni Olze Abramovové čtyřletý trest.
Světlá nad Sázavou – Nové zakázky v objemu sto čtyřiceti milionů korun získala na prestižním veletrhu skla Ambiente ve Frankfurtu nad Mohanem společnost Crystalite Bohemia Světlá nad Sázavou.
Brusel - Evropská komise posílá Českou republiku k Evropskému soudnímu dvoru kvůli tomu, že Česko umožňuje vykonávat práci notáře jen svým vlastním občanům. Taková podmínka je podle exekutivy Evropské unie v rozporu s pravidly o svobodě usazování. České ministerstvo spravedlnosti, pod které notáři spadají, ale zastává názor, že notáři mají specifickou roli. Zákon na ně totiž přenáší výkon veřejné moci, a proto je požadavek na jejich české občanství oprávněný.
Brusel – Německo chce do březnového summitu Evropské unie a Turecka vidět výsledky ochrany turecko-řecké hranice a výrazný pokles počtu uprchlíků, kteří se dostávají do Řecka. Jinak je potřeba „koordinované opatření". Novinářům to dnes na jednání ministrů vnitra osmadvacítky řekl německý ministr vnitra Thomas de Maiziere.