Potřebovala si vydělat peníze, proto prodávala heroin
Ústecký kraj - Ladislavovi prodávala heroin přes okno. Postupně si odnesl drogu za 48 000 Kč.
Ústecký kraj - Ladislavovi prodávala heroin přes okno. Postupně si odnesl drogu za 48 000 Kč.
TO JE SHOZ! Carina Kunzová (26) z Pasova vážila v létě 2011 statných 125 kg a styděla se za svou „kulatost". Z kvalifikací pomocnice péče o seniory byla nezaměstnaná a marně sháněla práci. Většinu dne věnovala svým dvěma kočkám a jídlu, a stala se z ní frustrovaná žena, píše deník PNP. Přitom jako –áctiletá vážila při 165 centimetrech 64 kilogramy.
Praha – Ve vedení ČD Cargo skončili členové představenstva Pavel Lamacz a Václav Andrýsek. Druhý jmenovaný rovněž skončí jako obchodní ředitel státního dopravce a během dvou týdnů ho nahradí obchodní zástupce Carga v Německu Karel Adam. S odvoláním na rozhodnutí valné hromady dopravce to uvedl server iDnes.cz. Podle něj Andrýskovo odvolání prosadil nový ministr dopravy Antonín Prachař (ANO).
Praha – Dětský program České televize Déčko se za pět měsíců od svého uvedení stal nejsledovanější dětskou stanicí evropských veřejnoprávních televizí. V lednu měl podíl na sledovanosti v průměru 21,68 procenta dětských diváků ve věku 4–12 let. Na dnešním zasedání Rady ČT to uvedl šéf kanceláře generálního ředitele Vít Kolář. Nejsledovanějším pořadem Déčka je Večerníček.
Záhřeb - Halový turnaj ATP v Záhřebu opustili ve dvouhře všichni čeští tenisté. Po odhlášení Radka Štěpánka dnes v zápasech prvního kola vypadli také Jan Hájek a Lukáš Rosol.
Praha - Rakousko nesouhlasí s plánem prodloužit životnost jaderné elektrárny Dukovany na 60 let. V připomínkách k návrhu české státní energetické koncepce tvrdí, že Dukovany vykazují slabá místa, která nelze vyřešit modernizací. Podle předsedkyně českého Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) Dany Drábové ale prodloužení životnosti Dukovan z technického hlediska nic nebrání. Napsal to dnes deník E15.
Krnov, Město Albrechtice - V sobotu poprvé vyběhli na trávník, prozatím umělý, dva fotbaloví zástupci našeho okresu, shodou okolností v přípravném duelu proti sobě. Čtvrtý celek krajského přeboru FK Krnov hostil dvanáctý tým 1.B třídy, Avízo Město Albrechtice.
Chebsko - Cestující si budou moci při jízdách do německého příhraničí připojit ve vlaku i notebook.
Praha /ANIMACE/ - Je levné, lidé ho mají rádi, dobře se prodává. Jenže se také nejvíc falšuje, a když se na něj zaměří kontroloři, skoro polovina vzorků neprojde. Sudové víno už dávno není doménou vinoték, začalo se prodávat v tabácích, večerkách i na tržištích. Podle Vinařské asociace ČR, která sdružuje dvacítku menších vinařů, se chystá zákaz či zásadní omezení prodeje sudového vína v ČR, a to právě kvůli rostoucím problémům.
Holýšov – Trenér Kamil Bárta končí po sezoně a půl u prvního týmu Holýšova. Šestačtyřicetiletý kouč s bohatou hráčskou minulostí vyšperkovanou první ligou v Plzni a Chebu byl odvolán na středeční mimořádné schůzi výkonného výboru klubu, kde měla ´dohrávku´ sobotní valná hromada, na níž přišel na přetřes důvod dalšího masivního odchod hráčů.
Klatovsko – Fotbalisté z Klatovska se již pečlivě připravují na jarní část sezony, která začíná za měsíc a pár dní.
Nové Město na Moravě - Zklamání. Tak lze charakterizovat poslední den mistrovství Evropy v biatlonu, které se ve Vysočina areně konalo od minulé středy. Od ženské štafety se nic velkého nečekalo, muži však měli určitě navíc než konečné deváté místo. Ze zlata se pyšní Bělorusky a překvapivě i Rakušané.
Berlín - Americká Národní agentura pro bezpečnost (NSA) odposlouchávala už v roce 2002 telefon tehdejšího německého kancléře Gerharda Schrödera. S odvoláním na zdroje a dokumenty z NSA to v úterý uvedla německá veřejnoprávní stanice NDR a list Süddeutsche Zeitung.
Policisté se po měsíci intenzivního pátrání dostali na stopu dvou lupičů, kteří na Nový rok vrthli do bytu v Havířově, zbili nájemníky a ukradli jim televizor. Oba byli zadrženi a vsazeni do cel. Vzhledem k bohaté násilnické minulosti jim hrozí dlouhé vězení.
Sokolov - Na nejoblíbenější akce v Sokolově se mohou návštěvníci těšit i letos. Jde o Hurá prázdniny s věhlasnými ohňostroji, Hornickou pouť a Folkovou loděnici. Zastupitelé podpořili i extrémní závod Bahňák. A jelikož jde podle vedení města o akci, díky které se o Sokolově dozvědí lidé na druhém konci republiky, dostali pořadatelé přidáno.
Berlín - Největší německá země Bavorsko bude brzy potřebovat elektřinu z české jaderné elektrárny Temelín, pokud se nepodaří urychleně vybudovat vedení vysokého napětí, které by na jih Německa dopravilo elektřinu z větrných elektráren na severu země. Dnes na to upozornil německý deník Die Welt. Zdroje v Bavorsku totiž nedokážou nahradit výpadek jaderné elektrárny Grafenrheinfeld, kterou tato spolková země odstaví v příštím roce.
Praha - Odborníci na drahokamy dnes v Praze představili příklady kamenů, kvůli kterým přišlo několik českých bank na počátku 90. let nejméně o 20 miliard korun. Vyplatily tehdy za údajné drahokameny nadhodnocené peníze na půjčkách. Důvodem byly neověřené znalecké posudky a důvěřivost bankovních ústavů. Kvůli pochybným půjčkám nebyl údajně nikdo potrestaný.
Neratovice – Šestice studentů Gymnázia Františka Palackého se před pár týdny vrátila z několikadenního pobytu v norském Bryne nedaleko Stavangeru. Nebyli tam ovšem za zábavou, ale za prací.
Sokolov - Zastupitelé Sokolova schvalovali granty na sportovní a kulturní akce
Broumov - Miroslava Holču učarovalo kouzlo černobílé fotografie už v první polovině šedesátých let. Svou první velkou výstavu ale uspořádal až nyní, když za pár dnů oslaví pětašedesáté narozeniny. Začala vernisáží v sobotu v podvečer a na staré radnici v Broumově potrvá do 21. února.
Šluknovsko – Pomůže Šluknovsku ministerstvo s novým napojením na elektřinu? Stávající zdroj je zastaralý a problematický.
Ústí n. O. – Ústečtí gymnazisté si v úterý vyzkouší roli zastupitelů a budou diskutovat o problémech, které město trápí. Stane se tak při simulovaném zasedání zastupitelstva, které začne v 15 hodin v jednacím sále kulturního domu.
Prostějov – Mluví jazykem, který byl za první republiky jazykem skautů a v současné době ho používá zhruba tisícovka rodilých mluvčích. Esperantu se věnuje už osmadvacet let a vyučoval ho i studenty na středních školách a učilištích. Jaroslavu Liškovi z Prostějova zabralo pouhé dva týdny, než se jej naučil ovládat.
Chodov /FOTOGALERIE/ – Rok se třináctkou na konci byl bohatý nejen na činnost sboru, ale i na události a zásahy. Chodovští nezapomínali na techniku a úspěšně s ní prošli STK.
Hodonín – Před sedmi lety se Antonín Kučera rozhodl, že se o svou vášeň k obrazům rodného města podělí nejen na vlastních webových stránkách, ale i na výstavách. V uplynulých dnech mu začala už šestá, tentokrát v hodonínském Regionálním centru.
Šluknovsko – Pomůže Šluknovsku ministerstvo s novým napojením na elektřinu? Stávající zdroj je zastaralý a problematický.
Praha – Nejčastějším důvodem pro odchod do předčasného důchodu je ztráta práce. Dvě pětiny lidí v něm skončily, protože dostali v práci výpověď. Celkem 41 procent osob mezi 50 a 64 lety si myslí, že místa jsou jen pro mladší. Vyplývá to z výzkumu, který pro společnost Alternativa 50+ provedla agentura SC&C. Výsledky dnes autoři představili na tiskové konferenci.
Praha /ROZHOVOR/ - Ještě ani nemají občanky a už vystupovaly ve Stavovském divadle! Řeč je o členkách tanečního souboru Baby Balet Praha, které stejně jako desetiletý klavírista Honzík Čmejla získaly v lednu Zlatý oříšek. Tedy ocenění nejtalentovanějších dětí z celé republiky.
Přestože se zdá, že za okny o sobě konečně dává vědět paní Zima, mnoho rodin si již nyní plánuje letní dovolenou. Jednou z jejích stále oblíbenějších variant se v posledních letech stává plavba pronajatou lodí po řekách, kanálech a jezerech v Německu a Holandsku.
Ústecký kraj - Mostečan Lukáš B. (1993) skončil v předběžné vazbě, protože byl na něho vydán Evropský zatýkací rozkaz. V doprovodu policie ho čeká cesta do Saska.
Jablonec n. N. - Vodičkův juniorský tým Jablonce měřil v rámci přípravy na blížící se start jarní části Juniorské ligy své síly s divizním Dvorem Králové. Baumit nakonec dokázal svého soupeře porazit 4:2, i když to dlouho vypadalo na remízu 2:2.
Loket – Tajemství, které skrývají jejich proslulé hábity, poodhalil sbor Cubitus na desetiletém výročním koncertě.
Praha – V neděli zemřel v Berlíně ve věku 78 let po těžké nemoci německý dirigent Gerd Albrecht, který byl v letech 1993 až 1996 prvním cizincem v čele České filharmonie. Za rodinu o tom informovala jeho přítelkyně Petra Froeseová. Působení Albrechta v čele filharmonie provázely problémy v komunikaci s orchestrem a dirigent odcházel z Prahy za mimořádné pozornosti médií a s pověstí kontroverzní osoby. Jeho činnost v čele orchestru hudebníky v devadesátých letech rozdělila na dva tábory.
Londýn - Jednadvacetiletá tenistka Karolína Plíšková po finálové účasti na turnaji v thajské Pattaye útočí na elitní padesátku světového žebříčku.
Plzeň – Soustředěné tváře hráčů a prostorem se nesoucí zvuk míčků odrážejících se od mantinelu hracího stolu. Tak to v sobotu vypadalo v tělocvičně na Masarykově náměstí, kde se po celý den v rámci FTB.cz LEONHART Tour konalo Mistrovství Plzně ve stolním fotbálku.
Vysočina – Nový přístroj, který dokáže rozeznat pravý cestovní pas od falzifikátu, mají od konce uplynulého roku k dispozici příslušníci cizinecké policie na Vysočině.
Hradec Králové – V německé zkoušce neobstáli. To, co si přál kouč Luboš Prokopec, se nepovedlo. Fotbalisté Hradce Králové prohráli v Drážďanech s celkem druhé německé bundesligy 1:4. Dnes se na umělé trávě hradecké Slavie představí proti Bohemians Praha (12).
Nové Město na Moravě - Česká medailová bilance na mistrovství Evropy se před závěrečnými štafetami rozrostla o další hodnotný zápis. I o druhý cenný kov českých biatlonistů ve Vysočina areně se postaral Adam Václavík, ve stíhacím závodě juniorů se ozdobil bronzem. V závodě dospělých se o víkendu nejvíce dařilo Michalu Krčmářovi, jenž na sedmé místo ze sprintu navázal čtrnáctou pozicí ve stíhačce.
Vysočina – Do rukou policistů se dostal nový přístroj k odhalování padělků, který umožňuje podrobnější zkoumání bezpečnostních prvků dokladů.
Východní Čechy – S počátkem jarních prázdnin na hory míří především rodiny s dětmi. Mrazivé počasí, které konečně dovolilo zasněžovat sjezdovky, výrazně zlepšilo podmínky k lyžování, a ve skiareálech by mohlo být plno.
Děčínsko - Šluknovský výběžek je doposud závislý na jediném, téměř 50 let starém zdroji zásobování elektřinou. V případě jeho havárie by se ocitl celý region ve tmě. Už nyní za silného větru a při bouřkách trápí obyvatele časté výpadky elektřiny. Na zdroj se navíc už nemohou napojit případní noví investoři. Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) teď pořídilo studii možných variant náhradního zásobování Šluknovského výběžku elektřinou.
Německo /VIDEO/ – V německém Frankfurtu nad Mohanem dnes pyrotechnici odstřelili 116 metrů vysokou budovu patřící tamní univerzitě. Podle agentury DPA šlo o nejvyšší budovu, jaká kdy byla odstřelena v Evropě.
Trutnovsko – Krkonoše a Orlické hory o víkendu zaplnily tisíce lyžařů, kteří přijeli do hor strávit první týden jarních prázdnin. Sněhové podmínky se díky silným mrazům v minulých dnech zlepšily, vlekaři mohli umělým sněhem pokrýt další sjezdovky. Lyžuje se však téměř výhradně na technickém sněhu, kterého je na sjezdovkách od 15 do 80 centimetrů. Přírodního sněhu je stále velmi málo a sjezdovky bez umělého zasněžování jsou většinou mimo provoz, zjistila ČTK u vlekařů. Sluníčka si lyžaři tento víkend neužili, většinou se lyžovalo v mlze, která byla dnes i mrznoucí.
Willingen - Skokan na lyžích Jan Matura obsadil v posledním závodu před olympijskými hrami jedenácté místo. Na Světovém poháru na velkém můstku ve Willingenu slavil double polský mistr světa Kamil Stoch. Body v Německu získal i patnáctý Jakub Janda, Romanu Koudelkovi dnes postup do 2. kola utekl o jedinou pozici.
Řím - Italská policie zadržela slovenskou skupinu, která se specializovala na krádeže drahých kol. Pětice Bratislavanů, z nichž jeden v minulosti pracoval jako policista, podle agentury APA působila v Itálii, Rakousku, Německu a Švýcarsku. Hodnota většiny kol, které pak Slováci prodávali přes internet, činila nejméně 5000 eur (takřka 140.000 korun).
Svitavy - Plánovaná stavba dálničního sjezdu u Jevíčka byla zamítnuta.
Toblach - Generálku běžců na lyžích na olympijské hry v Soči ovládli v Toblachu reprezentanti Norska. Sprinty Světového poháru volnou technikou vyhráli Ola Vigen Hattestad a Marit Björgenová, jež si po sobotním triumfu na klasické desítce připsala vítězný double.
Svatý Mořic - Obří slalom Světového poháru ve Svatém Mořici, jenž byl generálkou na olympijské hry v Soči, vyhrál suverénně americký lyžař Ted Ligety. Čeští reprezentanti Ondřej Bank a Kryštof Krýzl nepostoupili do druhého kola.
Oberammergau - Dálková běžkyně na lyžích Adéla Boudíková dosáhla pátým místem v König Ludwig Laufu nejlepšího výsledku v sérii Ski Classics. Stanislav Řezáč dojel v Německu na trati 46 km klasicky sedmý jen pět vteřin za vítězným Norem Johanem Kjölstadem.
Kranjska Gora - Lyžařka Šárka Strachová zaznamenala v generálce na olympijské hry v Soči nejlepší výsledek v sezoně. Vlajkonoška české výpravy obsadila deváté místo v dnešním slalomu Světového poháru v Kranjské Goře a po roce se v elitním seriálu prosadila do nejlepší desítky.