Praha /FOTO, VIDEO/ – Až z Pardubicka dostala před týdnem pokyn k zásahu zásahová jednotka středočeské policie. Její příslušníci udeřili souběžně s kolegy z východních Čech, severu Moravy a skupinou operativního nasazení centrály celní správy. Policisté společně s celníky zasahovali proti skupině pachatelů pokoutně zhotovujících tabákové výrobky z listů dovážených ve velkém z Indie, Číny a Jižní Ameriky a prodávajících je na Slovensko, do Polska, Německa – a dokonce až do Nizozemí.
Praha /ROZHOVORY, VIDEO/ – Přinejmenším provokativní. Takový je německý film Vlhká místa, jehož osmnáctiletá hrdinka Helen řeší otevřeně věci kolem sexu, na které se leckdo bojí jen pomyslet. Helen ale ráda experimentuje. Zvláště v erotice. Také v oblasti hygieny má několik vlastních svérázných teorií. Své okolí pravidelně šokuje komentáři, jež by pravá dáma nevypustila z úst.
Praha – Hlavní město je tradičně nejnavštěvovanější místo v České republice. Za třetí čtvrtletí ho navštívilo 1 645 lidí. Nejvíce se do Prahy vydávají zahraniční turisté. „Mezi návštěvníky díky letní sezóně převládá zvýšený zájem u zahraničních hostů," sdělil ředitel krajské správy ČSÚ v Praze Jiří Ročovský. U tuzemských návštěvníků je evidován zvýšený zájem o ubytování převážně na počátku a na konci roku. Nicméně i tak se o letních prázdninách vydalo do hlavního města více tuzemských turistů oproti loňskému roku.
Olomoucký kraj – Cestovní ruch v Olomouckém kraji jde nahoru. Alespoň podle statistik. Do regionu míří více návštěvníků než loni a nárůst je dokonce nejvyšší ze všech krajů.
Na světě zabije více dětí než malárie, AIDS a tuberkulóza dohromady. U nás je třetí nejčastější příčinou smrti vůbec. Ačkoliv většině z nás nepřipadá zápal plic neboli pneumonie zdaleka tak nebezpečný jako třeba rakovina, pro mnohé může být podobně smrtelný. Zvlášť pozor by si na něj měli dát starší lidé a děti do pěti let, varuje dnešní Světový den pneumonie.
České Budějovice – Jedenáctého listopadu roku 1918 umlkly na západní frontě v jedenáct hodin a jedenáct minut všechny zbraně. Přestože velká válka skončila oficiálně až v roce 1919, právě jedenáctý listopad se stal symbolickým dnem.
Teplice - Budeme se opět dusit jako před 24 lety? Ptají se lidé v Teplicích, kteří vzpomínají v těchto dnech na ekologické demonstrace v tomto městě. „Nedalo se dýchat, protože nás tady dusily továrny. Ale ani teď se tu nedá dýchat. Město je plné aut. Ráno a odpoledne fronty," stěžuje si senior Václav Kašička. Ekologické boje za čistější ovzduší si pamatuje. „Byl jsem tehdy na stadionu i náměstí, kde se konaly protesty," vzpomíná.
Londýn - Tomáš Berdych klesl po Turnaji mistrů ve světovém tenisovém žebříčku z šestého na sedmé místo. Český daviscupový reprezentant si opět po týdnu prohodil pozici se Švýcarem Rogerem Federerem, který v Londýně postoupil do semifinále.
Brusel – Vyjednavači členských zemí EU a Evropského parlamentu se v noci dohodli na podobě rozpočtu unie pro rok 2014. Kompromisní výše rozpočtu v platbách dosahuje 135,5 miliardy eur (přes 3,5 bilionu korun), v závazcích 142,6 miliardy eur (přes 3,7 bilionu Kč), řekl novinářům eurokomisař pro rozpočet Janusz Lewandowski. Součástí dohody je také rozhodnutí o financování pomoci středoevropským zemím postiženým letošními povodněmi z unijního Fondu solidarity.
Praha /INFOGRAFIKA/ – Na světě zabije více dětí než malárie, AIDS a tuberkulóza dohromady. U nás je třetí nejčastější příčinou smrti vůbec. Ačkoliv většině z nás nepřipadá zápal plic neboli pneumonie zdaleka tak nebezpečný jako třeba rakovina, pro mnohé může být podobně smrtelný. Zvlášť pozor by si na něj měli dát starší lidé a děti do pěti let, varuje dnešní Světový den pneumonie.
Brno – Ústavní soud (ÚS) s konečnou platností potvrdil Jiřímu Mlíkovi doživotní trest za vraždu seniorky v Moravanech na Pardubicku. Recidivista ji podle rozsudku zabil, když byl na vycházce z psychiatrické léčebny. Před soudy tvrdil, že se necítí vinen, což zopakoval také v ústavní stížnosti. Senát se zpravodajkou Michaelou Židlickou ji však označil za zjevně neopodstatněnou, zjistila dnes ČTK z usnesení v internetové databázi.
Hodonín – I na hodonínském hřbitově u pomníku obětí první a druhé světové války si připomněli Den válečných veteránů. Jedenáctý listopad je vybraný záměrně, je totiž datem, kdy v roce 1918 podepsalo příměří poražené Německo s dohodovými spojenci.
Planá, Kříženec - Nové cvičiště pro řidiče z Česka i Německa vybudovala letos dvě občanská sdružení. V sobotu autodrom v bývalém lomu u Křížence nedaleko Plané na Tachovsku slavnostně otevřeli a první vozy vyjely na trať.
Ústí nad Labem /ROZHOVOR/ - Ne všichni vybodovaní řidiči jsou pro své okolí za volantem nebezpeční. Také vybodovaný řidič si může u dopravního psychologa na základě vyšetření pořídit velmi dobré ohodnocení řidičské psychické způsobilosti, uvádí Jiří Seidlic, ústecký dopravní psycholog.
Železná Ruda - Přivolat zimu do hor se rozhodli v sobotu v pravé poledne recesisté ze Železné Rudy na Klatovsku a okolí. Ti se už potřetí setkali před hotelem Pancíř, aby sjeli téměř šestikilometrový úsek k Osvěžovně Kandahár na netradičních vozítkách.
Ústí nad Labem - Ne všichni vybodovaní řidiči jsou pro své okolí za volantem nebezpeční. Také vybodovaný řidič si může u dopravního psychologa na základě vyšetření pořídit velmi dobré ohodnocení řidičské psychické způsobilosti, uvádí Jiří Seidlic, ústecký dopravní psycholog.
Střekov - I po mnoha letech, co rodina Schichtů opustila Ústí nad Labem, nepřestává Ústečany fascinovat. Ačkoli v neděli odpoledne silně pršelo, když se Rudolf Schicht, jeden z potomků rodiny, postavil před Činoherní studio, shromáždilo se kolem něj na pět desítek lidí.
Olomoucký kraj – Cestovní ruch v Olomouckém kraji jde nahoru. Alespoň podle statistik. Do regionu míří více návštěvníků než loni a nárůst je dokonce nejvyšší ze všech krajů.
Východní Čechy - Vážení čtenáři, po týdenní přestávce máte možnost opět se začíst do encyklopedie regionálních zajímavostí. V každém sobotním vydání Deníku prezentujeme zajímavosti z vašeho nejbližšího okolí. Nabízíme vám přírodu i vlastivědu, známé osobnosti, historické skutečnosti, akce a události spjaté s našimi oběma kraji.
Prostějov – „Jel jsem u divadla, na ramenou kartáče, kousek odtud oděvka, a holky začaly nadšeně volat, ´Jé, kominík, kominík!´ Machr. Sekl jsem to k divadlu, ale bylo to tam trochu namrzlé, tak kolo seklo se mnou, a já jsem jel po zadku s kartáčem. Kolo někde bokem a děvčata měla haló!" začal vzpomínat na kominické začátky osmapadesátiletý Petr Černohous.
Brno - První doplňky navrhla pro sebe. Když se lidem z jejího okolí líbily, vyrobila je i pro ně. Nyní má Věra Vtípilová vlastní módní značku a věci ze své dílny prodává i za tři tisíce korun.
Praha /ROZHOVOR, PROGRAM TURNÉ, VIDEO/ - Na tři koncerty, během nichž pokřtí své debutové album New Ride, vyráží kapela Portless. Uskupení okolo autora a zpěváka Kryštofa Michala, které ještě před rokem tvořilo většinovou část Support Lesbiens, tak učiní 12. 11. v Praze v Lucerna Music Baru, 19. 11. v ostravském clubu Fabric a 20. 11. v Brně v Metro Music Baru.
Litoměřice - Diecézní charita Litoměřice má novou budovu. Adresu změnila už v červenci tohoto roku, stavební úpravy však probíhaly ještě následující měsíce. Nyní, až na drobné práce, je rekonstrukce budovy dokončena.
Planá - Unikátní možnosti přinesou právě dokončované úpravy bývalého vojenského autocvičiště na Kříženci u Plané na Tachovsku. Vzniká totiž nový autodrom a zajezdíte si tam například i bez řidičáku. Tím se otevírají příležitosti zejména pro mládež, která se teprve s vozy seznamuje a nebo pro řidiče nováčky.
Helsinky - Nezdar hokejistů na turnaji Karjala podle útočníka Petra Hubáčka není náhoda. Podle odchovance brněnské Komety začíná celkově český tým za soupeři v Euro Hockey Tour zaostávat, pokud se nesejde v úplně plné síle. Přesto se čtyřiatřicetiletý mistr světa z Německa z roku 2010 přiklání k tomu, aby na turnajích dostávali příležitost mladší hráči.
Železná Ruda – Přivolat zimu do hor se rozhodli v sobotu v pravé poledne recesisté ze Železné Rudy a okolí. Ti se už potřetí setkali před hotelem Pancíř, aby sjeli téměř šestikilometrový úsek k Osvěžovně Kandahár na netradičních vozítkách.
Brusel - Evropany, včetně obyvatel ČR, zřejmě stále méně zajímá kultura, ukázal nedávný průzkum Eurobarometr. Od roku 2007, kdy bylo podobné šetření podniknuto naposledy, poklesl v EU zájem o všechny kulturní aktivity s výjimkou návštěv kina a opery. V Česku ale ubylo lidí také v obou těchto kategoriích. Výrazný je například český úbytek zájmu o knihy, letos si alespoň jednu knížku přečetlo o 11 procent méně obyvatel ČR než před šesti lety.
Boršice - Příjemnou atmosféru, kdy v kulturním domě v Boršicích zacinkaly sklenice s vínem z letošních hroznů, rozproudil se družný hovor a nechyběla ani cimbálová muzika, zažili v pátek večer vinaři z obce pod Buchlovem a jejich přátelé ze Starého Města.
Nový Bor - Nejdříve zklamání a trpkost. Pak radost, nadšení a zážitek na celý život. Mimořádnou a památnou chvíli zažilo městečko Haida, dnešní Nový Bor, dne 9. listopadu 1913.
Východní Čechy - Vážení čtenáři, po týdenní přestávce máte možnost opět se začíst do encyklopedie regionálních zajímavostí. V každém sobotním vydání Deníku prezentujeme zajímavosti z vašeho nejbližšího okolí. Nabízíme vám přírodu i vlastivědu, známé osobnosti, historické skutečnosti, akce a události spjaté s našimi oběma kraji.
Východní Čechy - Vážení čtenáři, po týdenní přestávce máte možnost opět se začíst do encyklopedie regionálních zajímavostí. V každém sobotním vydání Deníku prezentujeme zajímavosti z vašeho nejbližšího okolí. Nabízíme vám přírodu i vlastivědu, známé osobnosti, historické skutečnosti, akce a události spjaté s našimi oběma kraji.
Východní Čechy - Vážení čtenáři, po týdenní přestávce máte možnost opět se začíst do encyklopedie regionálních zajímavostí. V každém sobotním vydání Deníku prezentujeme zajímavosti z vašeho nejbližšího okolí. Nabízíme vám přírodu i vlastivědu, známé osobnosti, historické skutečnosti, akce a události spjaté s našimi oběma kraji.
Východní Čechy - Vážení čtenáři, po týdenní přestávce máte možnost opět se začíst do encyklopedie regionálních zajímavostí. V každém sobotním vydání Deníku prezentujeme zajímavosti z vašeho nejbližšího okolí. Nabízíme vám přírodu i vlastivědu, známé osobnosti, historické skutečnosti, akce a události spjaté s našimi oběma kraji.
Chebsko - Až stošedesátikilometrovou rychlostí budou moci svištět vlaky z Chebu do Německa. Stane se tak po plánované optimalizaci železniční tratě Cheb - Cheb státní hranice. Tu by měla Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) začít budovat již na začátku příštího roku.
Krnov – Dějiny letectví se začínají psát ve Francii. A ať už prvním letem horkovzdušným balónem bratří Montogolfiérů či na počátku dvacátého století Louis Blériot se svým vlastnoručně zkonstruovaným letadlem. V Česku byl nadšeným propagátorem aviatiky Jan Kašpar, který provedl jako první dálkový přelet z Prahy do Pardubic v roce 1913.
Planá, Kříženec – Nové cvičiště pro řidiče z Česka i Německa vybudovala letos dvě občanská sdružení. V sobotu autodrom v bývalém lomu u Křížence slavnostně otevřeli a první vozy vyjely na trať.
Berlín - Prezident Evropské unie Herman Van Rompuy ve svém dnešním projevu k situaci v Evropě podle agentury DPA obhajoval volnost pohybu osob, kritizoval strach z přistěhovalectví a varoval před rostoucím populismem v členských státech Evropské unie. Sílící nedůvěře vůči Evropě se podle něj dá čelit jen konkrétními politickými úspěchy.