Komisařem Vrťapkou se listuje v úterý v Lechnýřovně
Komisař Vrťapka, kterého znají mnohé děti z dětských knížek, přijel do Rakovníka. Pořad o této postavičce s názvem Listování pořádá herec Lukáš Hejlík.
Komisař Vrťapka, kterého znají mnohé děti z dětských knížek, přijel do Rakovníka. Pořad o této postavičce s názvem Listování pořádá herec Lukáš Hejlík.
Tradiční večerní koncerty s názvem Rakovnická nokturna jsou tu! Jako první vystoupí 30. července rakovnické rockové trio Zoliho Smečka.
Nejpozději na konci listopadu se budou chodníky a vozovka v ulici Hwiezdoslavova pyšnit novým povrchem. V ulici se v letošním roce rekonstruují inženýrské sítě. Jedná se o rekonstrukci plynovodu a přípojek, veřejného osvětlení, vodovodu a přípojek a kanalizace. Následně město přistoupí za finanční spoluúčasti Innogy k rekonstrukci povrchů.
Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte i menší obce regionu podle fotografií, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším fotokvízem.
Zavidov zatím problémy nemá, tedy fotbalové. Výsledkově i herně zvládal jak jarní mezikoronavirovou vložku, během níž přejel Nové Strašecí, tak se mu povedl i vstup do klasické letní přípravy. Na jejím prahu nasázel Podbořanům na jejich velkém hřišti šest kousků a inkasoval jen jednou.
Menší víkendová technoparty, která se konala v okolí pískovny Hlavačov se obešla bez výtržností, horší ovšem byla situace na silnicích. Policisté řešili celkem třináct trestných činů. Technoparty, která začala již v pátek, byla povolená a v okolí Hlavačova se během dvou dní sešly zhruba dvě stovky vyznavačů tohoto stylu.
/FOTOGALERIE/ Poslední červencový víkend patřil v Rakovníku už tradičnímu setkání cyklistů všech věkových kategorií, pro které bohatý program připravili nadšení pořadatelé pod vedením Mileny Křikavové z Městské knihovny v Rakovníku a Milana Sunkovského. Letošní základnu přeložili organizátoři z Husova náměstí na Tyršovo koupaliště, odkud startovaly i jednotlivé tratě. I přes některé vady na celkové kráse, zejména rychlost sobotního občerstvení, se cyklistický víkend v Rakovníku povedl.
Černé skládky znamenaly pro města i obce vždycky problém, který jen tak nevymizí. Pomocí aplikací jako ZmapujTo.cz či Moje obec, kde lidé mohou upozornit na nelegální skládky odpadu, se ovšem nepatřičný stavební odpad, pneumatiky či nábytek daří odstranit mnohem rychleji, než tomu bývalo dříve. To nakonec potvrdila i referentka odpadové hospodářství a ochrany ovzduší Pavla Trčová.
/FOTOGALERIE/ Připomeňte si díky archivu Deníku atmosféru druhý ročník sportovně kulturní akce s názvem Rakovnické cyklování, která se konala před deseti lety.
Do přípravného období vstoupila v neděli dopoledne také fotbalová rezerva SK Rakovník. Na domácím hřišti potvrdila roli jasného favorita a snaživou Lubnou přehrála 5:0.
Kočárky našich maminek a babiček. Tak se jmenuje výstava Muzea T. G. Masaryka v Rakovníku, kterou lze vidět ve výstavní síni Mansarda v době od 29. května do 13. září. Na návštěvníky zde čekají kočárky ze soukromé sbírky Andrey Švarcové Fořtové z Domoušic.
Správa železnic chystá na trati z Prahy do Rakovníka nový, zhruba kilometrový úsek. Mezi Stochovem a Novým Strašecím chce nahradit trasu Rynholeckým tunelem. Necelý půl kilometr dlouhý tunel nahradí nová trasa po území někdejšího lupkového lomu.
Správa železnic chystá na trati z Prahy do Rakovníka nový, zhruba kilometrový úsek. Mezi Stochovem a Novým Strašecím chce nahradit trasu Rynholeckým tunelem. Necelý půl kilometr dlouhý tunel nahradí nová trasa po území někdejšího lupkového lomu.
Jednomu odřeklo Podolí, druhému kvůli koronaviru Dukla. Hlavně díky tomu se narychlo domluvili zástupci Tuchlovic a Tatranu Rakovník na sobotní přípravě na hřišti v Srbech. Tam byl rozdíl jediné soutěže až příliš cítit a hosté zaslouženě vyhráli 4:0. Kingem byl Kingsley Omovie, černá perla Tatranu trefila hattrick.
Jednomu odřeklo Podolí, druhému kvůli koronaviru Dukla. Hlavně díky tomu se narychlo domluvili zástupci Tuchlovic a Tatranu Rakovník na sobotní přípravě na hřišti v Srbech. Tam byl rozdíl jediné soutěže až příliš cítit a hosté zaslouženě vyhráli 4:0. Kingem byl Kingsley Omovie, černá perla Tatranu trefila hattrick.
Lepší výkon než proti Kladnu, ale porážka 2:3. Fotbalisté SK Rakovník stříleli v přípravě s Brozany jen v úvodní části zápasu. Nyní je čeká zápas s Duklou, který však bude zřejmě kvůli karanténě soupeřova celku odložen. „Zatím je to na 95 procent, ale máme i náhradní variantu duelu se zahraniční akademií, která sídlí v Praze a hrají tam hlavně fotbalisté z Ukrajiny,“ řekl předseda SKR Marek Tvrz.
Nad hokejisty záludný koronavir další bitvu vyhrál, fotbalisté se zatím zlomit nenechali. Hráči SK Kladno odehráli v sobotu na Velké Dobré už druhý přípravný duel opět proti celku z vyšší České fotbalové ligy a na rozdíl od Rakovníka proti Královu Dvoru uspěli v poměru 3:0. Cábelíci přitom dlouhodobě disponují z trojúhelníku Kladensko, Berounsko, Rakovnicko nejlepším mužstvem.
Nad hokejisty záludný koronavir další bitvu vyhrál, fotbalisté se zatím zlomit nenechali. Hráči SK Kladno odehráli v sobotu na Velké Dobré už druhý přípravný duel opět proti celku z vyšší České fotbalové ligy a na rozdíl od Rakovníka proti Královu Dvoru uspěli v poměru 3:0. Cábelíci přitom dlouhodobě disponují z trojúhelníku Kladensko, Berounsko, Rakovnicko nejlepším mužstvem.
Nad hokejisty záludný koronavir další bitvu vyhrál, fotbalisté se zatím zlomit nenechali. Hráči SK Kladno odehráli v sobotu na Velké Dobré už druhý přípravný duel opět proti celku z vyšší České fotbalové ligy a na rozdíl od Rakovníka proti Královu Dvoru uspěli v poměru 3:0. Cábelíci přitom dlouhodobě disponují z trojúhelníku Kladensko, Berounsko, Rakovnicko nejlepším mužstvem.
Jesenické muzeum, které je pobočkou Muzea T. G. M. v Rakovníku, hostí prodejní výstavu papírových modelů hradů a zámků z dílny Ivana Zadražila. Ta je doplněna ještě o modely automobilů a panenek.
/HLASOVÁNÍ/ Vážení čtenáři, díky vstřícnosti porodnice v Rakovníku vám přinášíme fotografie nejmladších občánků z Rakovnicka a okolí. Tentokrát z 29. týdne roku 2020.
/FOTOGALERIE/ Místní část Krakovce – Zhoř – by po desítkách let skomírání mohla opět ožít. Současná majitelka Anna Matvija, jejíž rodina Zhoř zrestituovala, se před dvěma lety pustila do postupné obnovy a se svým mužem Markem Rakovnickému deníku prozradila, jaké mají se zámeckým areálem plány.
/FOTOGALERIE/ Při procházce nebo projížďce kolem Rakovnického potoka v blízkosti rozlehlého areálu sokolovny jsou už vidět změny ve volejbalovém areálu TJ Lokomotiva Rakovník. Valná hromada TJ se totiž z vlastních prostředků rozhodla zmodernizovat svůj sportovní stánek a místo zřídka využívaného třetího antukového kurtu tak vznikají dva kurty na beach volejbal.
/FOTOGALERIE/ Velké plány má majitelka Zhoře Anna Matvija s malou vesničkou, která se nachází na území bývalého zámeckého areálu a jež je součástí obce Krakovec. Nejenže by pro místní obyvatele trápené suchem chtěla zavést šedo-vodní systém. Jejím cílem je rovněž postupně rekonstruovat zchátralé objekty. Z nich by vznikly jak byty, tak i kulturní středisko. V areálu by rovněž mohl v budoucnu vyrůst amfiteátr.
Kam na Kladensku o nadcházejícím víkendu za fotbalem?
Rabasova galerie v Rakovníku, respektive její Nová síň pod Vysokou bránou, bude hostit až do 30. srpna hostit již 55. členskou výstavu fotoklubu Amfora. Studio amatérské fotografie založil v polovině šedesátých let Karel Koubek.
Občanské sdružení Kostelík pořádalo před 11 lety benefiční koncert skotských dudáků a bubeníků 1st Czech Pipes and Drums. Koncert tehdy přilákal desítky lidí nejen z Kostelíka ale i okolí. Na návsi se představilo celkem šest dudáků a tři bubeníci. Součástí koncertu byla i výstava Skotsko ve fotografiích, kterou připravil Vašek Rout. Zavzpomínat si můžete díky archivu Deníku.
/FOTOGALERIE/ Děti z mateřinky ve Všetatech si v následujícím školním roce budou hrát v nové herně a spát v nové odpočívárně. V obou místnostech již finišují stavební práce a obec by na tyto rekonstrukce ráda získala dotaci z Programu rozvoje venkova přes Místní akční skupinu Rakovnicko.
/FOTOGALERIE/ V příštím roce bude realizována první etapa regenerace sídliště ve čtvrti Zátiší v Rakovníku. Město na konci června uspělo s dotací. Kromě toho získalo příslib téměř sedmimilionové dotace na rekonstrukci silnic v ulicích Malinovského, Rubínově, Rejčkově a Burianově, která se uskuteční rovněž v následujícím roce.
/FOTOGALERIE/ Posledním závodem, který se v roce 2012 jel v rámci sportovně - kulturní akce s názvem Rakovnické cyklování, bylo silniční kritérium. To je závod, kdy závodníci nad 15 let kroužili po Husově náměstí v Rakovníku, stejně jako v minulosti, kdy se tu konaly závody. Připomenout si tuto akci můžete díky archivu Deníku.
Proč přijít: Letní kino v Rakovníku promítne v pátek 24. července film Scoob! Jedná se o první celovečerní zpracování příběhu legendární animované postavičky – mluvícího psa Scooby-Dooa. Diváci například uvidí, jak vůbec začalo přátelství Scoobyho a Shaggyho.
Dvě nehody autobusů se ve stejný čas – shodně pět minut před půl čtvrtou odpoledne – odehrály na různých místech středních Čech. Naštěstí se obešly bez újmy na zdraví. Nikoli už však bez vlivu na okolní dopravu.
Roubenka Lechnýřovna, jež je součástí Městské knihovny Rakovník, je opět otevřená pro veřejnost. Přístupná je od pondělí do neděle, a to v době od 10 do 12 a od 13 do 15 hodin. Návštěvníci se mohou těšit na novou výstavu věnovanou Karlu Burianovi světoznámému pěvci z Rousínova.
Proč přijít: Vrátit se alespoň na chvíli v čase do šedesátých let budou moci ve středu 22. července návštěvníci šanovského lesního divadla. V 19.30 hodin zde totiž zahraje písně legendární liverpoolské skupiny kapela The Beatles Revival.
/FOTOGALERIE/ V sobotu a neděli 14. – 15. července roku 2007 hostily kurty křivoklátského sportovního areálu U Kolečka další ročník volejbalového dvoudenního turnaje smíšených družstev. Pod hradby hradu Křivoklátu se sjelo celkem třináct družstev. Některá to neměla daleko, například rakovničtí Modří a zelení, Mladí a nemocní nebo Bahno, jiná přijela z větší dálky z Prahy, Ústí nad Labem, Plzně a nejvíce času zabrala cesta brněnským Pandám nebo šestce s hrozivým názvem 3x smrt také z moravské metropole.
Češi byli už odnepaměti tak trochu národem konzervativců. Například v cestování většinou preferujeme tradiční a vyzkoušené země, podobně je to například i s jídlem a pitím. Spousta z nás si v restauraci objednává svůj osvědčený „kaťák“, „smažák“ a další lidové klasiky a bojí se zkusit něco netradičního. Podobné je to i se zlatavým mokem.
Dvaatřicetiletý řidič, kterého zastavila v ulice U Papírny v Rakovníku, se zařadil k sérii dalších neukázněných řidičů, kteří před jízdou požili drogu. Dechová zkouška na přítomnost alkoholu byla sice negativní, ovšem test na drogy prokázal přítomnost kokainu.
Fotbalové hvězdy Sigiteamu už trávník stadionu Ladislava Nováka v Lounech opustili, ale fotbalisté domácího klubu se na něj velice rychle vrátili. Začala jim totiž příprava na novou sezónu, ve které budou opět působit v divizní skupině B.
/FOTOGALERIE/ V sobotu se v Roztokách u Křivoklátu uskutečnily pro všechny milovníky zlatého moku pivní slavnosti. Příchozí si užili nejen výborné pivo z malých pivovarů rakovnického regionu i okolí, ale i spoustu dobré muziky, která potěšila příjemně zaplněný areál hřiště.
Všímáte si svého okolí? Samozřejmě ano. Ale poznáte i menší obce regionu podle fotografií, které pro vás zachytil hledáček redakčního fotoaparátu? Zkuste to s naším fotokvízem.
/FOTOGALERIE/ V neděli odpoledne zasáhl Rakovník přívalový déšť a opět se ukázalo, že některé jeho lokality nejsou na tak velké množství vody naráz připravené. Tradičně se utvořily hluboké louže pod viaduktem směrem na Zátiší, kde uvízlo několik aut. Nechybělo mnoho, a došlo k odplavení konstrukce vznikajícího mostu u Tyršova koupaliště. Zaplaveny byly desítky sklepů a dalších prostor.
/FOTOGALERIE/ V neděli 19. července večer se na hradě Krakovci sešli příznivci renesanční literatury, aby si poslechli vážné, nevážné i odvážné čtení z knihy Dekameron od italského spisovatele a autora lyrických básní Giovanniho Boccaccia. Dekameron, hlavní Boccacciovo dílo, je také nazýván nejveselejší knihou renesance. Je to soubor sta novel, rozdělených po deseti na deset dní, jež jsou spjaty rámcovým příběhem.
Hned dva přečiny způsobil čtyřiatřicetiletý muž, který ve čtvrtek 16. července večer usedl do vozu Škoda Felicia a vydal se na projížďku. Vůz směřoval od Motorestu směrem do obce Krupá, když ho zastavili dopravní policisté, kteří měli v Krupé hlídkovou činnost.
/FOTOGALERIE/ Přívalový déšť, který se přehnal v neděli odpoledne Rakovníkem, způsobil ve chvíli lokální záplavy. Hasiči vyjeli celkem pětkrát. Čerpali jak vodu ze sklepů, tak pomáhali řidičům dostat se z vodní laguny.
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Iveta Dušková, Petra Bílková a Jana Kindernayová stály na pomyslném pódiu hodinu a půl a přesto i ty nejmenší děti dokázaly sledovat osudy Malého stromu (indiánský chlapec ztvárněný Petrou Bílkovou) až do konce. Představení Škola Malého stromu podle knihy Forresta Cartera hraje toto divadlo dodnes, vy si můžete díky archivu Deníku zavzpomínat na jeho uvedení ve Skryjích v červencei roku 2010.
/FOTO, VIDEO/ Do České republiky v neděli dorazily bouřky, které s sebou na některých místech přinesly přívalové deště. Voda zaplavila domy či zahrady a ulice se místy proměnily v řeky.
Sehnat šikovného řemeslníka může být v dnešní době velký problém. Ti se často nezastavili ani v době koronaviru a třeba takoví pokrývači přijímají objednávky až na příští rok.
I když je voda někde poněkud dozelena, pro milovníky koupání nepředstavuje riziko na žádném z koupališť či koupacích oblastí (což jsou zpravidla hojně navštěvované pláže na přehradách bez vlastního provozovatele) sledovaných středočeskými hygieniky. Z jejich údajů však vyplývá, že většinou je příznivá kvalita vody patrná už na první pohled.
I když je voda někde poněkud dozelena, pro milovníky koupání nepředstavuje riziko na žádném z koupališť či koupacích oblastí (což jsou zpravidla hojně navštěvované pláže na přehradách bez vlastního provozovatele) sledovaných středočeskými hygieniky. Z jejich údajů však vyplývá, že většinou je příznivá kvalita vody patrná už na první pohled.
/FOTOGALERIE/ Nejslavnější mužstva Rakovnicka a Kladenska se sešla na úvod fotbalové přípravy na novou sezonu. Výš než SK Kladno hraje aktuálně SK Rakovník a postavení účastník ČFL potvrdil výhrou 2:0. Radost tak udělal zajímavé posile na lavičce, trenéru s ligovými zkušenostmi Martinu Pulpitovi.