Rakovnický deník v době pandemie koronaviru spustil nový seriál „Sportovci v karanténě“. Nahlédněte s námi pod pokličku rakovnických sportovců. Co dělají během karantény, jak se udržují v kondici a co je nepříjemná životní situace naučila? Odpovídal Vít Němeček, trenér florbalistů FBC Rakovník.
Obec Lubná v minulosti pořídila pro místní hasiče zařízení, prostřednictvím kterého vyhlašuje poplach. Toto zařízení se v aktuální době dá využít jako informační kanál pro všechny občany. Informace, které jsou šířeny obecním rozhlasem, tak mohou občané dostat v SMS zprávě do svého telefonu.
Rakovnický deník v době pandemie koronaviru spustil nový seriál „Sportovci v karanténě“. Nahlédněte s námi pod pokličku rakovnických sportovců. Co dělají během karantény, jak se udržují v kondici a co je nepříjemná životní situace naučila? Dnes vyzpovídáme florbalistku Rakovníka Kateřinu Lauberovou.
Ač se ředitelé a učitelé středních škol vesměs shodují, že domácí výuka tu klasickou plně nenahradí, učitelé i studenti se s nastalou situací popasovali velmi dobře. Současný stav je vede k větší samostatnosti, zodpovědnosti a prohlubují si technické znalosti.
Radek Rozkovec je studentem třetího ročníku oboru Zdravotnický záchranář na Fakultě zdravotnických studií Technické univerzity v Liberci. I jeho se tak týká pracovní povinnost k zajištění poskytování péče v zařízeních sociálních služeb.
Celkem tři případy oznámení řešili o velikonočních svátcích rakovničtí strážníci. „Co se týče oznámení, je to buď za nenošení roušky nebo se jedná o vzpurné nepřizpůsobivé osoby, které nedbaly výzev policie. Jinak vše ostatní jsme řešili domluvou,“ říká velitel Městské policie Rakovník Jaromír Nový.
Pokud se projdeme po literárních cestách rakovnického regionu, narazíme nejen v Čisté na Jaroslava Vrchlického, ve Slabcích na Jana Nerudu, v Rakovníku na Zikmunda Wintra a na Branově a v Nezabudicích na Otu Pavla, ale i v kouřimecké hájovně a hlavně v Týřovicích na nejvýraznějšího autora české literatury faktu druhé poloviny 20. století Miroslava Ivanova.
Mezi smetánkou se loni na jaře objevili fotbalisté SK Rakovník, administrativním zásahem si sáhli na postup do třetí nejvyšší české soutěže. Po pár měsících nadšení ale přišlo tvrdé vystřízlivění a tým končil podzimní část FORTUNA:ČFL jako outsider a hlavní adept na sestup. Ten se ovšem nekoná. Rakovník se v ČFL kvůli předčasnému ukončení soutěže udrží a teď jde jen o to, zda se do stejné soutěže také přihlásí.
Pacienti oddělení dlouhodobě nemocných (LDN) Masarykovy nemocnice v Rakovníku mohou v současné době karantény, kdy platí na oddělení zákaz návštěv, se svými blízkými komunikovat pomocí počítačového programu SKYPE.
Rakovnický deník v době pandemie koronaviru spustil nový seriál „Sportovci v karanténě“. Nahlédněte s námi pod pokličku rakovnických sportovců. Co dělají během karantény, jak se udržují v kondici a co je nepříjemná životní situace naučila? Na řadě je florbalistka FBC Rakovník Veronika Třísková.
Pojďte si s námi zavzpomínat, co psal Domažlický deník ve svých začátcích na okresní sportovní straně. Nasedněte do našeho STROJE ČASU a přeneste se do stejného data 13. dubna, ale roku 1995.
Již je to měsíc, co se žáci a studenti učí z domova, když z rozhodnutí vlády byly od 11. března kvůli bezpečnosti uzavřeny všechny školy. Zejména dětem ze základních škol dělala domácí výuka zpočátku nemalé problémy, než si na nový systém zvykly a zaměstnávala také jejich rodiče.
/FOTOGALERIE/ Přesto, že některé sporty ještě neví, zda se letošní ročníky dohrají, ve florbale byl verdikt o ukončení sezóny vysloven velmi brzy. Výkonný výbor Českého florbalu neváhal a vzhledem k situaci ohledně pandemie hned v pátek 13. března vyhlásil konec soutěží napříč všemi kategoriemi. Hlavní trenér a hráč FBC Rakovník Vít Němeček se s podobou situací, asi jako většina, nikdy nesetkal. Požádali jsme ho o názor na ukončení a zhodnocení jejich dosavadních výsledků.
/FOTOGALERIE/ Šanovské děti se po „koronavirových prázdninách“ mohou těšit na novou školku. Nová budova byla dokončena koncem roku, během zimních měsíců už se do ní stěhoval nábytek a na jaře se tu měl uskutečnit první zápis, avšak koronavirová krize tento záměr zhatila.
Statistika nuda je, má však cenné údaje. Přesně to se zpívá ve známé české muzikálové pohádce Princové jsou na draka. O tom, že statistika nutně nudou být nemusí, se vás pokusíme přesvědčit na následujících řádcích. Deník vám přináší statistický přehled okresních přeborů ve středních Čechách.
Statistika nuda je, má však přesné údaje. Přesně to se zpívá ve známé české muzikálové pohádce Princové jsou na draka. O tom, že statistika nutně nudou být nemusí, se vás pokusíme přesvědčit na následujících řádcích. Deník vám přináší statistický přehled okresních přeborů ve středních Čechách.
Statistika nuda je, má však přesné údaje. Přesně to se zpívá ve známé české muzikálové pohádce Princové jsou na draka. O tom, že statistika nutně nudou být nemusí, se vás pokusíme přesvědčit na následujících řádcích. Deník vám přináší statistický přehled okresních přeborů ve středních Čechách.
Statistika nuda je, má však přesné údaje. Přesně to se zpívá ve známé české muzikálové pohádce Princové jsou na draka. O tom, že statistika nutně nudou být nemusí, se vás pokusíme přesvědčit na následujících řádcích. Deník vám přináší statistický přehled okresních přeborů ve středních Čechách.
Hokejisté HC Rakovník si mohou v nadcházející sezoně zahrát třetí nejvyšší soutěž, II. ligu. Rozhodlo o tom vedení Českého svazu ledního hokeje. Právo na postup získaly kluby, které dosáhly v krajských soutěžích nejlepšího sportovního výsledku před nuceným ukončením sezony.
V souvislosti s koronavirem se omezila doprava a lidé vycházejí z domu jen v nejnutnějších případech, což se promítlo i do zakázek některých pneuservisů na Rakovnicku. Zatímco vloni v této době již nějaký ten týden servisní technici nevěděli, kam dřív skočit, tentokrát zákazníci teprve přicházejí. Jsou ovšem i pneuservisy, kde mají ještě o něco více práce, než v předchozích letech.
Rakovnický deník v době pandemie koronaviru spustil nový seriál „Sportovci v karanténě“. Nahlédněte s námi pod pokličku rakovnických sportovců. Co dělají během karantény, jak se udržují v kondici a co je nepříjemná životní situace naučila? Dnes s volejbalistou Jiřím Fojtíkem.
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Také rakovničtí gymnazisté se připojili k řadě dobrovolníků a od konce března se vrhli do tisknutí obličejových štítů. Ochranné pomůcky tisknou na čtyřech školních 3D tiskárnách, z nichž jednu dokonce sestavili sami studenti. Prvních třicet štítů již předali potřebným.
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Příchod jara přivítali lidé z Rakovnicka a okolí počátkem dubna roku 2010 na hradě Křivoklátě. Tam se totiž uskutečnily tradiční Knížecí Velikonoce. Vypukly 3. dubna o Bílé sobotě a trvaly až do 5. dubna, Velikonočního hodu. Letos to kvůli koronavirové nákaze nebude možné, ale před deseti lety přijely na Křivoklát oslavit Velikonoce stovky lidí.
Rakovnický sběrný dvůr je znovu otevřen nejen pro podnikatele s vlastním IČ, ale také pro ostatní občany. „Vstup na sběrný dvůr bude možný pouze s rouškou a je potřeba dodržovat odstupy mezi jednotlivými občany. Prosíme o dodržování těchto opatření,“ uvádí město Rakovník.
Rakovnický deník v době pandemie koronaviru spustil nový seriál „Sportovci v karanténě“. Nahlédněte s námi pod pokličku rakovnických sportovců. Co dělají během karantény, jak se udržují v kondici a co je nepříjemná životní situace naučila?
Policisté se již připravují na velikonoční svátky, které letos budou vzhledem k vládním nařízením velmi atypické. Koledníci by letos měli zůstat doma a už vůbec by se neměli shlukovat po skupinkách.
Kladenský deník v době pandemie koronaviru spustil nový seriál „Sportovci v karanténě“. Nahlédněte s námi pod pokličku kladenských sportovců. Co dělají během karantény, jak se udržují v kondici a co je nepříjemná životní situace naučila? Slovo má Milan Schnaubelt, výborný kladenský hokejbalista.
Novostrašečtí dobrovolní hasiči obdrželi za svoje vysoké nasazení v nelehký dnech další dar. Tentokrát místní baráčníci Černá Ves, kteří sídlí v Jungmannově ulici, vybrali mezi sebou skvělých 20 tisíc korun na boj proti koronaviru.
Počet nakažených lidí novým koronavirem dosáhl ve středu 8. dubna na Rakovnicku poprvé dvojciferného počtu. Desátým nakažený je zároveň prvním potvrzeným člověkem s onemocněním COVID-19 na území města Rakovník.
V Masarykově nemocnici v Rakovníku byla vytvořena tzv. Vstupní ambulance, která by měla tvořit filtr pacientů před vstupem do nemocnice. Pacienti, kteří musí být ošetření v nemocnici, tedy musí projít kontrolou a poté jsou nasměrováni na příslušné pracoviště.
/FOTOGALERIE/ Již tři týdny rozváží doslova dnem i nocí, v sobotu ale i v neděli rakovnický boxer Radek Červený ochranné pomůcky po celém rakovnickém okrese. Vychovatel Integrované střední školy Rakovník, kde 16. března bylo vytvořeno jediné distribuční místo na Rakovnicku, si ovšem na nic nestěžuje, bere to jako samozřejmost.
Krátce před vypuknutím koronavirové krize se v řadě medií živě probírala personální krize zdravotnického i nezdravotnického personálu v nemocnicích. Problémem Česka posledních let je nedostatek absolventů, chybí několik tisíc lékařů i zdravotních sester. Problémů v českém zdravotnictví je pochopitelně více, i když je třeba říci, že jeho úroveň v porovnání s okolními evropskými státy není špatná.
Rakovnická pobočka Českého červeného kříže funguje v omezeném režimu v počtu dvou zaměstnankyní, přesto se i nadále tato společnost snaží být prospěšná potřebným.
Rada města Rakovník využila toho, že se v kulturním centru v současné době nekonají žádné akce, a tak rozhodla o renovaci parketové podlahy. Tu provede mostecká firma za 187 tisíc korun včetně DPH.
Občané Kněževsi si v budově úřadu městyse mohou vyzvednout dezinfekci na ruce. Ta je pro místní k dispozici v pondělí od 13 do 15 hodin a ve středu od 8 do 11 hodin. Lidé si dezinfekci mohou odnést ve vlastní uzavíratelných nádobách.
Rakovnický deník v době pandemie koronaviru spustil nový seriál „Sportovec v karanténě“. Nahlédněte s námi pod pokličku rakovnických sportovců. Co dělají během karantény, jak se udržují v kondici a co je nepříjemná životní situace naučila? Dnes zakladatel rakovnického hokejbalu Miroslav Tlustý.
Na vládní opatření kvůli nákaze Covid-19 museli zareagovat také v Domově Leontýn v Roztokách u Křivoklátu, který je určen klientům se zdravotním postižením. I zde se potýkali s nedostatkem roušek.
Současná situace má fatální dopad i na sport. Soutěže všech kategorií rakovnických hokejistů a florbalistů byly oficiálně ukončeny. Fotbalové soutěže byly prozatím pozastaveny. Nyní se čeká na to, zda se budou odložená kola dohrávat, nebo soutěže skončí.
Dva největší hudební festivaly na Rakovnicku – Coombal open air v Lužné ani Skotsko v Kostelíku se v letošním roce vzhledem k současné situaci neuskuteční. Třináctý ročník multižánrového festivalu pod lípami v Lužné se letos poprvé měl konat již v červnu, konkrétně v první červnovou sobotu, avšak nakonec si na další ročník „knírkatého festivalu“ budou muset jeho fanoušci počkat minimálně do příštího jara.
V místech dnešní Rabasovy galerie naproti dávno zaniklé bráně věžní stával pozdněgotický obytný dům. Po založení židovského ghetta v jihovýchodním sousedství začal v roce 1736 sloužit i jako modlitebna.
/FOTOGALERIE/ Pivní etikety. Pro někoho jen bezcenný kousek papíru nalepený na lahvi s chmelovým mokem s údaji o výrobku. Pro jiné kus historie, vzpomínek a cenný artefakt. V tomto díle retroseriálu vám dáme možnost podívat se na vývoj papírových etiket pivovaru z Rakovníka.
Město Rakovník už několik dní řeší, co udělá s bezdomovci, kteří by se případně nakazili koronavirem. Rozhodnutí hejtmanky Středočeského kraje Jaroslavy Pokorné Jermanové totiž starostům obcí s rozšířenou působností nařizuje zajistit ubytování osobám bez přístřeší s diagnózou onemocnění COVID-19 nebo s nařízenou karanténou.
Po dočasném uzavření škol, které nastalo 11. března, přešly základní i střední školy na online výuku. Z pěti oslovených základních škol na Rakovnicku většina z nich aplikuje vzdělávání pomocí Microsoft Office 365, jejíž součástí je i aplikace Teams, nebo se na tento systém výuky snaží přejít.
/SERIÁL/ Rakovnický deník v době pandemie koronaviru spustil nový seriál „Sportovec v karanténě“. Nahlédněte s námi pod pokličku rakovnických sportovců. Co dělají během nouzového stavu, jak se udržují v kondici a co je nepříjemná životní situace naučila? Další v řadě je aerobička Valentýna Karhánková.
Zajištění ochranných pomůcek pro zdravotníky od státu již od počátku koronavirové krize značně pokulhává. Praktičtí lékaři, záchranáři i nemocnice marně den co den volali o pomoc, dokud chybějící roušky, respirátory nebo ochranné štíty nezačali zajišťovat mnozí dobrovolníci.
Kvůli výrazně nižšímu počtu cestujících v době vyhlášeného nouzového stavu v České republice v souvislosti s koronavirovou nákazou omezily České dráhy po jednání s krajem některá vlaková spojení.
Čtyři dny se držel počet nakažených lidí novým koronavirem na Rakovnicku na osmi, od pátku ovšem přibyl devátý nakažený. Informovala o tom krátce před desátou hodinou senátorka pro Lounsko a Rakovnicko Zdeňka Hamousová na svém oficiálním facebookovém účtu.
/SERIÁL/ Rakovnický deník v době pandemie koronaviru spustil nový seriál „Sportovec v karanténě“. Nahlédněte s námi pod pokličku rakovnických sportovců. Co dělají během karantény, jak se udržují v kondici a co je nepříjemná životní situace naučila? Začínáme špičkovou golfistkou Olivií Prokopovou.