
Pozemkáři Litic vyhráli, ženy remizovaly
Pozemní hokejisté Litic vyhráli extraligový zápas v Rakovníku 5:0 a vedou tabulku. Góly vstřelili Augustinič (2), Batík, Hes a Gerlický.
Pozemní hokejisté Litic vyhráli extraligový zápas v Rakovníku 5:0 a vedou tabulku. Góly vstřelili Augustinič (2), Batík, Hes a Gerlický.
Ve školách to vře. S napětím tam čekají na definitivní podobu státního rozpočtu, kterou má vláda schválit poslední zářijovou středu. Byť premiér Fiala nedávno uvedl, že školství škrty nezasáhnou, mají strach, aby je návrh ministerstva financí nepřipravil o více než jedenáct miliard korun. Výrazně by se to dotklo i na Rakovnicku především nepedagogických pracovníků, jejichž platy jsou přitom už teď nízké.
První ligové kolo odehráli hráči Rakovníka ve svém domácím prostředí, a to v hale na Stochově. Pro tuto sezónu si hráči vytyčili ty nejvyšší cíle a do soupisky A týmu bylo zařazeno poměrně malé množství hráčů, s cílem mít na hřišti co největší kvalitu.
/FOTOGALERIE/ Téměř polovinu směsného odpadu, který končí v Rakovníku v popelnicích a kontejnerech, by bylo možné ještě dále třídit. Rezervy města odhalila analýza odpadového hospodářství, kterou si nechala zpracovat rakovnická radnice. Ta nyní hledá řešení, jak lidi motivovat a ušetřit peníze z městské kasy.
Středočeská krajská hokejová liga má za sebou druhý hrací víkend, po němž zůstává v každé skupině jeden šestibodový tým. Na východě je to Čáslav, která těsně porazila Kutnou Horu, na severu Rakovník, který v derby porazil Slaný, a na jihu Černošice, které doslova rozstřílely Benešov. Na první bodový zápis čekají Králův Dvůr, Žebrák, Mělník, Benátky nad Jizerou B, Mladá Boleslav B a Žabonosy. Některé týmy za sebou však mají teprve první utkání.
V Muzeum amerických veteránů JK Classics v Lužné u Rakovníka se opět po roce uskutečnilo "podzimní" setkání majitelů nejenom amerických veteránů s názvem Ploutvobraní. Na něm se představila rock´n´rollová parta z Rakovníka QR Band, nechybělo ani malování na obličej či country tance v podání Tanečního souboru Lentilky.
Tahákem I. B třídy fotbalistů byl ve skupině A zápas hraný mimo okresy Kladno a Rakovník, i když doslova jen pár metrů za hranicemi Kladenska. Dobrovíz v něm potvrdila, že je hlavním favoritem na postup a vyhrála nad Libčicemi 4:3, i když už vedla 4:0. Ve zbytku duelů překvapila nejvíc ani první bodová vlaštovka béčka Hostouně, výhru čísla jedna má Švermov a Hředle se nečekaně zvedly proti Vranému.
/FOTOGALERIE/ Opadaná omítka vstupní brány městského hřbitova v Rakovníku bude již brzy minulostí. Stejně tak dostane novou fasádu i někdejší domek hrobníka. Opravu provede Roman Topinka, který se jako jediný přihlásil do výběrového řízení. Náklady vyjdou na 890 tisíc korun. Hotovo by mělo být do 20. prosince.
Fotbalisté SK Rakovník dali zapomenout na nepovedené středeční pohárové vystoupení v Lánech, kde vypadali s o soutěž níž hrajícím sokem a u svých fanoušků se rehabilitovali výhrou ve Slaném nad místní rezervou 2:0. Hosté byli lepší celý zápas, ale potřebovali i výraznou pomoc svého gólmana Tomáše Peška.
/FOTOGALERIE/ Ve čtvrtek 7. září proběhlo slavnostní vyhlášení sportovců Rakovnicka za rok 2022. Navázali jsme tím ve spolupráci s Okresní unií sportu na 23 předchozích ročníků týdeníku Raport, který tuto akci pořádal. Akce se konala v nových prostorách multifunkčního dvorku Městské knihovny Rakovník.
/VIDEO, FOTO/ Zásuvky, zvonky, kabely, vrtačky, šroubováky, úhlové brusky a mnoho dalšího bylo vidění v předsálí Kulturního centra Rakovník.
Ve spolupráci s pohřební službou Memoria Rakovník přinášíme jména zemřelých.
/FOTOGALERIE/ Majitel sportovního klubu Mek GYM v Rakovníku Marek Hauner ani napotřetí neuspěl se svou žádostí, aby mu město prodalo pozemky u jedné z jeho tělocvičen ve Fojtíkově ulici, kterou plánoval rozšířit. A to i přesto, že dodal architektonickou studii, kterou po něm požadovali zastupitelé na březnovém zasedání.
Nejlepší fotbalový tým Rakovnicka - SK Rakovník, zajíždí po třech zápasech na domácí půdě ven, ale nebude to daleko - pouze do Slaného,. Jaký bude fotbalový program přímo na Rakovnicku?
Největší překvapení středečního druhého kola Poháru SKFS se zrodilo na hřišti SK Lány. B třídní tým si doma vyšlápl na mnohem větší, starší a slavnější SK Rakovník, a protože to bylo až po penaltovém rozstřelu, vyhlašujeme jeho hrdinu, brankáře Filipa Javůrka Osobností Deníku pro tento týden.
Kněževeští hasiči, kteří přímo zastupují profesionální hasiče v Rakovníku, jsou konečně vybavenější. Od HZS Středočeského kraje obdrželi darem cisternu CAS 24 – Scania 114c, která původně sloužila na stanici ve Stochově a poté jako záloha v Rakovníku.
Fotbalisté Lán se chystali na utkání Poháru SKFS hodně poctivě, los jim totiž přihrál nejlepší celek okresu – SK Rakovník. Ale „prezidentovi muži“ využili domácí prostředí a s trochou štěstí na penalty slovutného soka vyřadili. Ostatní celky z Rakovnicka končí, Mšec/N. Strašecí padly s Jinonicemi a Hředle chytily debakl od Kosoře.
/FOTOGALERIE, VIDEO/ Umístění dítěte mladšího tří let do jeslí či dětské skupiny je v Rakovníku téměř nemožné. Kapacita jediných dvou soukromých zařízení, které dítě od jednoho roku přijmou, je značně omezená, a na volná místa jsou vypisovány pořadníky. U zápisu tak centrum Drak i miniškolička Marco musí mnoho zájemců odmítnout. Zcela plné jsou také městské jesle.
Týden po posvícení se v sobotu na pěti místech v lokalitě na Zátiší v Rakovníku uskutečnila již tradiční společensko-kulturní akce s názvem Zahrádky.
O uplynulém víkendu odstartoval nový ročník středočeské krajské hokejové ligy. Do něj vstoupily hodně rázně Černošice, které začaly výhrou 11:3 nad Královým Dvorem a zařadily se do čela skupiny Jih. Na severu si uzmul první příčku Rakovník vítězstvím 3:1 na ledě Hvězdy Praha a skupině Východ po prvním kole vládne Čáslav. Ta si zastřílela v Poděbradech a i díky dobré defenzivě zapsala tři body za výsledek 6:0. Na vstup do soutěže zatím čekají Žabonosy a béčka Benátek nad Jizerou a Mladé Boleslavi.
/KRAJSKÁ LIGA, OHLASY/ O uplynulém víkendu odstartoval nový ročník středočeské krajské hokejové ligy. Do něj vstoupily hodně rázně Černošice, které začaly výhrou 11:3 nad Královým Dvorem a zařadily se do čela skupiny Jih. Na severu si uzmul první příčku Rakovník vítězstvím 3:1 na ledě Hvězdy Praha a skupině Východ po prvním kole vládne Čáslav. Ta si zastřílela v Poděbradech a i díky dobré defenzivě zapsala tři body za výsledek 6:0. Na vstup do soutěže zatím čekají Žabonosy a béčka Benátek nad Jizerou a Mladé Boleslavi.
/VIDEO, FOTO/ Září je v Rakovníku nabité akcemi. Týden po posvícení se na Tyršově koupališti v Rakovníku v sobotu večer uskutečnil tradiční koncert legendární bigbítové skupiny Brutus.
Střelecký koncert předvedl Dominik Ždánský v dresu SK Rakovník, kam se posunul teprve v létě po letech v Zavidově. Kladenskému béčku nastřílel tři góly a u toho čtvrtého, vlastního, měl také zásadní podíl. „Udělal zápas,“ chválil ho trenér Rakovníka Jaroslav Hamouz.
Nezvládnutá zatáčka. To je zřejmě příčinou nehody dvaadvacetiletého motorkáře. K havárii došlo v sobotu kolem třetí odpoledne za Pavlíkovem na silnici ve směru na Rakovník.
/VIDEO, FOTO/ Rakovničtí skauti slavili v sobotu dopoledne v parku před kostelem sv. Bartoloměje pět let od obnovení skautingu v Rakovníku.
/FOTO/ Vážná dopravní nehoda se stala v sobotu ráno v Nádražní ulici v Rakovníku. V pět hodin jel směrem do centra devatenáctiletý řidič, který řídil vůz VW Golf a před jízdou byl notně posilněn alkoholem, přičemž v levotočivé zatáčce nezvládl řízení a sjel přímo do Rakovnického potoka poblíž obchodu Billa.
/VIDEO, FOTO/ Sezona burčáku je tu a k dostání je tato sezónní pochoutka také na některých místech v Rakovníku. Ve vinotékách se začaly během prvního zářijového týdne tvořit fronty a jak potvrdily prodavačky, pet lahve, kam se nalévá, jdou opravdu na dračku.
/FOTOGALERIE/ V parku za Muzeem TGM poblíž náměstí se v sobotu 9. září uskuteční oslava pátého výročí obnovení skautingu v Rakovníku. Skauti Fénix Rakovník připravili pro příchozí bohatý program. Akce se koná od 9. do 13. hodiny a vstup je zdarma.
Ve spolupráci s pohřební službou Memoria Rakovník přinášíme jména zemřelých.
Už v pátek se předvedou v okresním přeboru fotbalisté Tatranu Rakovník a Hředel B, ale zajímavou nabídku utkání skýtá také pohled na oba víkendové dny.
Na středeční odpoledne byl naplánován pro fotbalisty okresní pohár, ve kterém se měly díky úspěšnému prvnímu kolu představit týmy i z nižších soutěží. Čistá v úvodu zdolala soupeře z Jesenice, řádil hlavně navrátivší se snajpr Dušička. Jelikož k dalšímu souboji celek ze III. třídy již nedorazil, Janov bez boje postupuje.
/FOTOGALERIE/ Policejní hlídky z okresní hlídkové služby, obvodního oddělení Rakovník a Hořesedel se společně s preventistkou a krajským koordinátorem BESIP zapojili ve středu 23. srpna a ve čtvrtek 29. srpna do celorepublikového projektu s názvem „ Řídím, piju nealko pivo“! Policejní hlídky zastavovaly řidiče v obci Senomaty, Rakovník, Kněževes a Lubná.
/FOTOGALERIE/ Nabídka kroužků v Rakovníku je v novém školním roce opět pestrá. Pokud ale rodiče s přihlášením dětí otálejí, mnohde už nemusejí pochodit. Například Kreativní kroužek Agátka hlásí téměř plno, zaplněny jsou také některé kroužky v domě dětí a mládeže. Naopak v Sokole lze děti zapisovat i později.
/FOTO, VIDEO/ Ke snížení množství odpadu vyprodukovaného v Rakovníku má přispět nové re-use centrum, které bylo o prázdninách otevřeno v areálu sběrného dvora. Místní tam mohou odkládat věci, které už nepotřebují, ale někomu jinému by se mohly hodit. A naopak mají možnost si i něco odnést.
/FOTOGALERIE/ Rekonstrukce Palackého ulice v Rakovníku, která byla zahájena na jaře, se protáhne. Opravy povrchů měly začít už v září, nakonec tam však až do konce roku budou pracovat správci sítí. Další opravy začnou na konci léta v ulicích Jiráskově a Žlutického nebo v lokalitě kolem nemocnice, kde se má navíc změnit i dopravní situace.
Série hokejových turnajů O pohár primátora je u konce. Poslední díl, který byl určený ročníkům 2010, vyhrál s přehldem Litvínov. Ve finále smetl pražskou Kobru 8:1. Třetí místo vybojoval Rakovník, který zdolal Českou Lípu 6:3. Domácí Huskies skončili poslední.
Série hokejových turnajů O pohár primátora je u konce. Poslední díl, který byl určený ročníkům 2010, vyhrál s přehldem Litvínov. Ve finále smetl pražskou Kobru 8:1. Třetí místo vybojoval Rakovník, který zdolal Českou Lípu 6:3. Domácí Huskies skončili poslední.
/FOTOGALERIE/ Od začátku prázdnin je novým ředitelem rakovnické Masarykovy nemocnice Ondřej Dostál. Už se seznámil se všemi odděleními, a to i neohlášeně mimo standardní pracovní dobu, aby si udělal představu o chodu nemocnice. V rozhovoru pro Deník naznačil směr, kterým by se nemocnice měla dále ubírat. Patří k plánům i dětská pohotovost, kterou Rakovník už léta postrádá?
Fotbalová sebevražda, tak nazval trenér Jaroslav Hamouz koncovku nedělního zápasu SK Rakovník v I. A třídě s výtečným Vestcem. Domácí po boji vyrovnali v 87. minutě, ale vzápětí si nechali dát gól na 2:3. Nálada pak klesla na bod mrazu a favorit přidal ještě jednu trefu na konečných 2:4.
/FOTO, VIDEO/ První zářijový víkend je v Rakovníku ve znamení posvícení. Pro děti je především poutí, nabízí ale bohatý program s muzikou, jarmarkem a dalšími lákadly.
Známe výsledky. V aule Chmelařského institutu v Žatci se při Dočesné pravidelně koná soutěžní degustace piv. Letos se přihlásilo 27 pivovarů se 156 vzorky.
Chystáte se o víkendu na fotbal? Tady je nabídka všech zápasů dospělých v okrese Rakovník.
Míříte o víkendu na posvícení do Rakovníka? Chcete to v královském městě pořádně rozbalit nebo si jen v poklidu vychutnat program? Pošlete nám fotku, jak se bavíte.
Ve spolupráci s pohřební službou Memoria Rakovník přinášíme jména zemřelých.
V závěru srpna se v Železné Rudě v hotelovém středisku Špičák konalo soustředění boxerských Sportovních center mládeže (SCM). Tento týden sloužil jako příprava pro sezonu 2023/2024 a pro Rakovník je potěšitelné, že pro tuto přípravu byl vybrán Ondřej Sladkovský z oddílu TJTZ Rakovník.
Od prosince se v Česku rozšíří seznam vozidel pro povinné ručení. Nově jej budou muset mít elektrokoloběžky, segwaye, zahradní traktory nebo sněžné skútry. Novelu zákona schválila vláda, v září by se jí měli zabývat poslanci. Pro majitele to znamená jediné - poplatek v řádech nižších stovek korun.
Na domácím hřišti se fotbalistům SK Rakovník nedaří tak jako venku. Ve středečním vloženém čtvrtém kole hostili Jinočany, a ač by zápasu asi slušela víc remíza, ke konci zápase se hosté jednou prosadili a vezou z téhle bitvy tři body.
Letňanští Letci odvezli z Teplic trofej pro nejlepší tým turnaje O pohár primátora. V měření sil ročníků 2015 a mladších byli o chlup lepší než druhý Litvínov, který ale nasázel nejvíc branek (76). Třetí skončil bílý tým domácích Huskies, čtvrtý byl Rakovník a poslední teplické družstvo modrých.
Oba se už stali v minulosti Kanonýry Deníku, teď jsme Petra Šnídla a Radka Pokorného určili Osobnostmi Deníku. Za výkon v utkání okresního přeboru Městečko – Lužná si to oba vrstevníci, kteří už půl desetiletí jedou „páté gumy“, jednoznačně zaslouží.
Hokejový klub HC Rakovník představil novou posilu do svého týmu. Je jí bývalý extraligový obránce Kladna, Ústí nad Labem a Litvínova Jiří Zeman. Klub zároveň zve děti na rozloučení s létem, akci naplánoval na pátek 1. září.