Výsledkový gejzír 2
Kladensko - Jaka dopadla mistrovská utkání mužstev z Kladenska?
Kladensko - Jaka dopadla mistrovská utkání mužstev z Kladenska?
Hvozd - Před necelým rokem vystřídal Jan Lédl ve funkci dlouholetého starostu Václava Leva, který z pozice odstoupil kvůli zdravotním problémům. I přesto je, jak tvrdí současný starosta Hvozda, pro obec Václav Lev nepostradatelný vzhledem k jeho zkušenostem a také orientaci v ekonomických a dotačních otázkách. Starosta Jan Lédl pak v rozhovoru pro Rakovnický deník řekl, že vedení obce se v současné době kvůli blížícímu se jubileu místních dobrovolných hasičů chce zaměřit hlavně na zvelebení obecních budov a obce vůbec. V plánu také je připojit se na vodovod.
Plzeň – Před závěrečným dvoukolem druhé ligy volejbalistek měly hráčky Lokomotivy Plzeň šestibodový náskok před svým soupeřem, třetím celkem tabulky EMĚ Mělník.
Rakovník /NÁZOR/ - Mám radost! Knihy jsou stále žádané. Nepřeválcovaly je barevné monitory počítačů ani stovky televizních kanálů.
Rakovník – Březen už nepatří jen knihám, ale hlavně čtenářům. V něm se oslavuje každý, kdo rád čte. Patří dnes v době internetu a elektronických knih ty vázané do sběru?
Rakovník /galerie, anketa/ - Vážení čtenáři, díky vstřícnosti rakovnické porodnice vám na našich stránkách přinášíme fotky nejmladších obyvatel Rakovnicka. Přivítejte s námi na světě další miminka, narozená v době od 16. do 27. března 2014.
České Budějovice – Rozporuplné pocity zbyly z posledního utkání David servisu v předkole baráže proti Trutnovu (1:5), které udělalo tečku za jinak vydařeným účinkováním domácích hokejistů.
Chrášťany - Znovu po roce se stanou Chrášťany na Rakovnicku dějištěm loveckých testů psů retrieverů. Už loňský první ročník těchto zkoušek ukázal, že je o tuto akci veliký zájem a na Rakovnicko se sjel rekordní počet uchazečů.
Slabce - Představitelé mikroregionu Balkán, což je sdružení jižních obcí Rakovnicka, věří, že se dočkají během několika málo příštích týdnů rozhodnutí o přidělení dotace na výstavbu kanalizace a také čističek odpadních vod v pěti obcích. Řídící výbor Státního fondu životního prostředí měl jednat o dvousetmilionové dotaci pro mikroregion Balkán ve středu tohoto týdne.
O víkendu zahájil hrad Křivoklát hlavní turistickou sezónu. Využíváme tedy této příležitosti, abychom vás seznámili s tím, co si pro vás tento středověký skvost letos přichystal.
Ruda - Ve smrtelném nebezpečí se ocitla čtyřčlenná posádka vozu Hyundai, který se řítil po silnici z Rudy na Rakovník. Osudnou se devatenáctiletému řidiči stala táhlá levotočivá zatáčka u rybníka Kraclák. Právě v těchto místech totiž auto vylétlo ze silnice.
Ruda – Ve smrtelném nebezpečí se ocitla čtyřčlenná posádka vozu Hyundai, který se řítil v úterý odpoledne po silnici z Rudy na Rakovník.
Rakovník – Po fotopastích volají naštvaní Rakovničané, kterým dochází trpělivost se zloději aut.
Rakovník - Díry hluboké i několik centimetrů, propadlé části vozovky, praskliny, velké množství záplat, popraskaný povrch, kličkující auta, kamiony či autobusy. Takový je pohled na jednu z nejvytíženějších ulic v Rakovníku Luženskou.
Rakovník, Kutná Hora – Ve třetím jarním kole krajského přeboru dorostu opět prokázali mladší hráči kvalitu mužstvem z popředí tabulky, když lídr z Benešova nastřílel Tatranu Rakovník deset branek a třetí Vlašim vyhrála v Kutné Hoře. To starším kamarádům se moc nedařilo – Vlašim přišla o výhru v poslední vteřině a Benešov prohrál nejtěsnějším rozdílem.
Rakovník Budou muset chodit soupeři fotbalového Tatranu Rakovník do areálu pěšky? Vyloučené to rozhodně není. Most v lokalitě Šamotka v Rakovníku je totiž ve velmi havarijním stavu a město na jeho opravu nemá peníze.
Rakovník - Bílé šaty, pohádkové romantické, třeba zámecké či hradní, prostředí, u oltáře stojící muž snů. Tak si většina dívek představuje svůj „den D", tedy svoji svatbu. Svůj sen si má možnost nyní splnit Hana Kinkalová z Rakovníka.
Rakovník - Pro své fanoušky zahrála pod širým nebem a zadarmo rakovnická kapela Manon Meurt.
Rakovník Díry hluboké i několik centimetrů, propadlé části vozovky, praskliny, velké množství záplat, popraskaný povrch, kličkující auta, kamiony či autobusy. Takový je pohled na jednu z nejvytíženějších ulic v Rakovníku Luženskou.
Křivoklát – O víkendu zahájil hrad Křivoklát hlavní turistickou sezónu. Využíváme tedy této příležitosti, abychom vás seznámili s tím, co si pro vás tento středověký skvost letos přichystal.
Nové Strašecí - Lidé přebíhající mezi auty silnici, hustý provoz a absence důležité autobusové zastávky. Taková situace v současné době panuje v Karlovarské ulici v Novém Strašecí. S tím by však měl již být brzy konec. Zhruba v polovině července ve zmíněné ulici potřebné zastávky vzniknou, a to za více jak milion korun.
Rakovník - Jeden z nejvýznamnějších představitelů české vlny figurální exprese od sklonku šedesátých let až dodnes Petr Šmaha vystavuje své kresby v prostorách Rabasovy galerie Rakovník.
Rakovník – V neděli 13. dubna 2014 přesně v 15 hodin odstartují po celé České republice strolleringové závody – závody kočárků tak trochu jinak. Tento den bude patřit všem aktivním maminkám a tatínkům, kteří se sejdou ve více než čtyřiceti městech po celé republice, aby změřili síly v netradiční disciplíně – chůzi s kočárkem.
Nymbursko – Pořádně ke dnu sešouply fotbalové týmy Semic a Unionu Čelákovice. Ty zatím v jarní části soutěže nevydolovaly ani jediný bod a jejich situace je už hodně zlá. O moc lépe na tom není ani nymburský Polaban, který na jaře získal ve třech zápasech krajského přeboru jediný bod. Ten má ale nahráno z podzimní části soutěže. Úvod sezony se tedy regionálním celkům vůbec nepovedl.
Rakovník – 15. ročník soutěže Junior Internet vyhlásil výsledky tradiční soutěže pro internetové nadšence mladší devatenácti let.
Rakovník – Zhruba deset let už čeká budova Rabasovy galerie v Rakovníku na to, zda se na ni usměje štěstí a dostane nový, naprosto moderní vzhled.
Příbram – O víkendu skončila sezona Divize a Středočeského přeboru ve futsalu, kde měla Příbram celkem tři zástupce.
Hořesedly – Směny pozemků týkajících se výstavby nové rychlostní silnice R6 Praha – Karlovy Vary jsou jedním z nejdůležitějších úkolů při přípravě stavby a získání stavebního povolení.
Rakovník - Bílé šaty, pohádkové romantické, třeba zámecké či hradní, prostředí, u oltáře stojící muž snů. Tak si většina dívek představuje svůj „den D", tedy svoji svatbu. Svůj sen si má možnost nyní splnit Hana Kinkalová z Rakovníka. V soutěži nazvané Souboj nevěst, jejíž finále bude k vidění 18. dubna na televizních obrazovkách, se jako jediná reprezentantka z rakovnického regionu probojovala mezi dvanáctku dívek z celé České republiky. Hlasovat pro Hanku můžete i vy a svými hlasy ji tak poslat do finále.
Rakovník – Zcela originálním způsobem se předvedli svým mladším kamarádům členové dramatického a kytarového kroužku při Domu dětí a mládeže v Rakovníku.
Rakovník – Kdo si za chladného a uplakaného počasí nenechal v neděli odpoledne na rakovnickém stadionu ujít duel dvou týmů z čela tabulky skupiny A krajské I. A třídy, nelitoval. Viděl kvalitní i dramatický zápas, navíc okořeněný sedmi góly. I když v něm domácí měli již čtyřbrankový náskok, nakonec se o výhru strachovali.
Klecany – Před zápasem mezi Klecany a Tatranem Rakovník bylo mezi oběma celky dvacet bodů, přesto se na kobylku dostali tabulkově slabší domácí, kteří se v krajském přeboru budou asi snažit zachránit. O tom hovoří i jejich 7 bodů na dosavadním jarním kontě. Trenér Šíma neměl k dispozici Kudelu, Stuchla, Beneše a J. Konopáska. Fotbalisté Rakovníka si nechali dát v posledních osmi minutách dva naprosto zbytečné góly, čímž přišli o vítězství.
Rakovník – První jarní okresní kolo nám prozradilo, že Oráčov nebude chtít opustit II. třídu zadarmo a ještě se o své místo popere…
Křivoklát - Již několikátým rokem zahajuje hrad Křivoklát návštěvnickou sezónu již v březnu.
Rakovník – Dům dětí a mládeže Rakovník ve spolupráci s MŠ Klicperova, MŠ V Lukách a ZK Borůvky pozval Rakovničany na akci s názvem Vítání jara.
Milostín – Starosta Milostína Jiří Pešek mě přivítal v kanceláři obecního úřadu. Už při svém příjezdu jsem si všimla toho, že budova dostala nový kabát.
Rakovník/Budapešť – Rakovnická kapela Manon Meurt míří do Budapešti.
Křivoklátsko – V přírodě je jako doma. Je s ní dokonce tak sžitá, že ji bolí srdce, když se kácí stromy a když cestou do práce musí kráčet po lesní cestě rozjeté těžkou technikou.
Rakovník – Muzikál Šakalí léta v podání domácího Divadelního spolku Tyl Rakovník nominovala porota Wintrova Rakovníka na postup do celostátní přehlídky amatérského činoherního a hudebního divadla Divadelní Piknik Volyně.
Panoší Újezd - Děti malé i větší, zamaskované do všech možných postav, úplně zaplnily sál kulturního domu.
Rakovník /galerie, anketa/ - Vážení čtenáři, díky vstřícnosti rakovnické porodnice vám na našich stránkách přinášíme fotky nejmladších obyvatel Rakovnicka. Přivítejte s námi na světě další miminka, narozená v době od 16. do 20. března.
Rakovník – Představenstvo Okresní agrární komory v Rakovníku bude v novém volebním období pracovat ve stejném složení jako v uplynulých letech.
Měllnicko - Lékař záchranné služby bude u pacientů z Mělnicka dříve než kdy jindy. Doveze ho tam Bedřich. Právě tak říkají mělničtí záchranáři svému novému kolegovi, automobilu Škoda Yeti, který bude v regionu sloužit v rámci nově zavedeného systému rendez-vous.
Benešovsko – Po dvoutýdenní pauze, způsobené Mistrovstvím ČR mládeže, pokračovaly šachové soutěže družstev.
Kounov – Dvě lehká zranění jsou výsledkem zřejmě špatného odhadu vzdálenosti.
Rakovník – Letos uplynulo šedesát let od úmrtí malíře Václava Rabase a příští rok tomu bude dokonce už sto třicet let od chvíle, kdy se Václav Rabas narodil.
Nové Strašecí - Zatímco vy musíte úředníkům dodat požadované materiály a dokumenty do stanovené lhůty, jinak vám hrozí i desetitisícové sankce, úředníci s vyřízením vašich žádostí a dokumentů spěchat nemusí. Mohou je mít na stole i několik týdnů a jsou takřka nepostihnutelní.
Rakovník - V klubu v Čermákových sadech v Rakovníku se konal v pořadí již devatenáctý ročník pěvecké soutěže pro nejmenší děti Rakovnický slavíček.
Plzeň – V předposledním dvoukole druhé ligy volejbalistek hostovaly hráčky Lokomotivy Plzeň, bojující o druhé místo v tabulce, na palubovce Hlincovky.
Rakovnicko – Od úterního až do středečního rána vyjeli rakovničtí dopravní policisté postupně ke třem lehkým haváriím.