Rakovník – Fotbalisté Polabanu Nymburk ve dvacátém osmém kole krajského přeboru zavítali na půdu Tatranu Rakovník. Ten je na sedmém místě tabulky, ale pouze s pětibodovým náskokem na Polaban, který je dvanáctý. Ten ale mnohem více zajímá, že již šest kol po sobě neprohrál a zajistil si tak předem záchranu.
Praha – Namále měla ve druhém semifinále pozemně hokejové extraligy děvčata z Pragy. Ta si přivezla z Rakovníku výhru 4:3 na penalty. V domácím prostředí ale prohrála 1:3, tudíž se šlo do prodloužení. Už v jeho druhé minutě se ale prosadila nejmladší, teprve třináctiletá, hráčka Pražanek s třináctkou na zádech Anna Kolářová, která tak poslala favoritky do finále. V něm se utkají s pražskou Slavií.
Rakovník Petice s názvem Rakovnická výzva, která vznikla jako reakce na reformu regionálního školství exministra školství Josefa Dobeše (VV), oslavila v předchozích dnech úspěch. Současný ministr Petr Fiala reformu stáhl. Přitom exministr Dobeš označil Rakovnickou výzvy za předčasnou a nesmyslnou. Pod petici, jež se rozšířila do všech krajů České republiky, se nakonec podepsalo 62,5 tisíce občanů.
Rakovník - Stejně jako každý předchozí rok, tak i v tom letošním se na hasiče začínají obracet lidé s žádostí o odstranění hnízd vos a sršňů. Hasiči je však musejí odmítat a odkazují je na odborníky.
Rakovnicko - MIstrem nejvyšší okresní fotbalové soutěže je rezerva Tatranu Rakovník. Poslední Roztoky sice jsou sice ve složité sestupové situaci, ale rozhodně neřešitelné. Ve hře je totiž ještě šest bodů.
Kostelík - Občanské sdružení Fara Slabce ve spolupráci s Občanským sdružením Kostelík pozvaly významného českého vojenského historika dr. Eduarda Stehlíka na povídání o nejvýznamnější akci vojenského odboje v průběhu druhé světové války.
Libiš – Dvě kola před koncem krajského přeboru mají fotbalisté Čáslavi B už jen čtyři body náskoku na patnáctý SK Rakovník, který porazil Kutnou Horu. Svěřenci Jiřího Antoše totiž prohráli v sobotu v Libiši 1:3.
Rakovník – Dvě kola před koncem krajského přeboru se fotbalisté Kutné Hory moc nepředvedli. Prohráli na půdě SK Rakovník 2:4 a ohrozili tak své první místo. Navíc nepomohli ani Čáslavi B.
Rakovník - V utkání, v němž se u kopaček hráčů rozhodně nejiskřilo, devětkrát sáhl hlavní sudí Chaloupka do kapsičky pro žlutou kartu a dvakrát pro červenou. O poločase to již diváci nevydrželi a opouštěli zklamáni rakovnický stadion
Rakovník - Milovníci letní dovolené v zahraničí by měli zbystřit, zejména pak rodiny s dětmi. Od 27. června totiž musí mít každé dítě do 15 let svůj cestovní pas či vlastní občanský průkaz, bez něj se nikam nedostanete. Tímto opatřením chce Parlament EU předejít únosům dětí a jejich následnému zavlečení do ciziny.
Praha – Druhými semifinálovými duely pokračovala nejvyšší soutěž pozemních hokejistek. Do něj vstupovaly z lepší pozice favoritky soutěže Slavia a Praga. Sešívané vyhrály první utkání v Hostivaři 4:0 a Praga v Rakovníku 4:3 na penalty. Zatímco červenobílé opět nezaváhaly, Praga měla namále, když v normální hrací době prohrála 1:3. O jejím postupu do finále rozhodla až v nastavení nejmladší hráčka Anna Kolářová. Pojďme ale zpět do Edenu.
Rakovník - Vítáme nové občánky narozené v tomto týdnu v rakovnické porodnici (najdete také v sobotním vydání Rakovnickém deníku s datem 2. června 2012).
Rakovník – DENÍK FOTBALISTY JAKUBA GREGORA, ČTVRTÝ DÍL – BOJ O ČELO I. ŽÁKOVSKÉ LIGY POKRAČUJE. Patnáctiletý slávista Jakub Gregor má za sebou další dva měsíce, které vám chce prostřednictvím svého deníčku přiblížit (duben a květen). Absolvoval velký turnaj ve Francii a hlavně jeho žákovský celek bojuje o čelo tabulky I. ligy.
Přílepy – Narazil do železného zábradlí u mostku, ten ještě poškodil a zastavil se až v osázeném poli, které zčásti poničil. To je výsledek divoké jízdy osmatřicetiletého řidiče z Rakovnicka. K tomu se ještě posilnil alkoholem.
Čáslav, Rakovník – V 27. kole krajského fotbalového přeboru dorostu zajížděly okresní týmy na hřiště soupeřů. Benešov v Rakovníku nezazářil. Již jistý vítěz soutěže Vlašim jel do Čáslavi až ve středu (o minulém víkendu byli dorostenci zpod Blaníka na turnaji v zahraničí) a nečekaně prohrál, mladší sice vyhráli, ale trenér Hák nebyl moc spokojený s koncovkou.
Křivoklát, Rakovník – Už zítra se potřetí vrátí rakovnické Stadiony na Husovo náměstí v Rakovníku. Potřetí se tu setkají jejich majitelé a také samozřejmě jejich příznivci.
Rakovnicko – V rámci prověřovacího cvičení zasahovali hasiči v úterý v prostorách Procter & Gamble. V půl desáté dopoledne hasili požár vysokozdvižného vozíku.
Kolešovice – „Jestli do týdne nezaprší, tak se sucho projeví i na plodných chmelnicích. Zatím nedostatkem vody trpí výsazy a dosazované rostliny. Ty už přestávají růst a nepřijímají z půdy potřebné živiny. I když je chmel hlubokokořenící rostlina, pro vodu si ještě nesáhne a zavadá," zkonstatoval Karel Šrámek, chmelař Rakochmelu Kolešovice.
Lišany - Ke startu tradičního Běhu osvobození poblíž Obecního úřadu v Lišanech se blíží první závodníci. Slunce jim ohřívá tváře, ruce i nohy, jejichž svalstvo si začínají protahovat. Start se blíží. 66 závodníků z Lišan, Rakovníka, Kladna i Prahy, kteří sem dorazili, aby spolu s místními oslavili 760. výročí založení obce.
Plzeň – Regionálním kolem v Plzni odstartoval 16. ročník populární soutěže Miss aerobik. Tento projekt patří mezi nejvýznamnější soutěže v oblasti krásy a sportu v České republice. Objevuje krásné dívky se sportovním talentem, které se díky aktivnímu životnímu stylu a prosazováním zdravého stravování stávají vzory pro všechny generace ženské populace.
Rakovník – Obdivuhodná série mladších dorostenců SK Rakovník, kteří v posledních osmi zápasech ani jednou neprohráli a v sedmi zvítězili, pokračuje. Ve 27. kole krajského přeboru porazili Benešov, kterému oplatili porážku z podzimu. Úspěšní byli i jejich starší kolegové, kteří rovněž hosty poslali domů s prázdnou kapsou.
Rakovník - U jedenašedesátileté ženy zastavilo na ulici v Rakovníku nezjištěné osobní vozidlo, ve kterém seděla žena a muž. Zlodějka ji oslovila jménem a sdělila jí, že má pro ni přeplatek za elektriku a že za chvíli přijedou k ní domů. Tvrdili, že jí nesou přeplatek – tisíc korun. A skutečně přijeli.
Rakovník – Jak se žilo v pravěku, si můžete alespoň z části vyzkoušet v rakovnickém muzeu. Už tuto sobotu připravili zdejší zaměstnanci muzejní noc s názvem „Cesta nejen za pěstními klíny".
Olešná - Rekonstrukce veřejného rozhlasu v Olešné byla nutná. Místostarosta obce Jaromír Nový popsal: „Měli jsme zde starý drátový rozhlas, který postupem času už splnil svoji funkčnost."
Pavlíkov – Předposledním zápasem se třetiligové fotbalistky z Pavlíkova rozloučily s domácím prostředím, které v sobotu přišlo hráčky podpořit a odměnou jim byla výhra s Holoubkovem. Tento duel byl odměnou hlavně pro kouče Josefa Štillera, který s děvčaty Holoubkov porazil poprvé ve své trenérské kariéře.
Rakovník - Milovníci letní dovolené v zahraničí by měli zbystřit, zejména pak rodiny s dětmi. Od 27. června totiž musí mít každé dítě (do 15 let, pozn. red.) svůj cestovní pas či vlastní občanský průkaz bez něj se nikam nedostanete. Tímto opatřením chce parlament Evropské unie předejít únosům dětí a jejich následnému zavlečení do ciziny.
Rakovník – Poslední utkání s předposledním týmem II. ligy odehrály hráčky FKR konečně na pořádné trávě SK Rakovník. Jejich domácí plac na Zátiší totiž využili hasiči k exhibici a soutěžím. Derniéra se hráčkám opravdu povedla a po nezdařilých výkonech z předcházejících kol mohly celkem poklidně po výhře 6:1 slavit na dokopné čtvrté místo.
Křiovklát - V únoru jsme vás informovali, že Informační vzdělávací středisko Budy Křivoklátsko o.p.s. (dále jen IVS) společně se Správou Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko přichystalo od letošního roku pro studenty středních a vyšších odborných škol nový terénní výukový program zaměřený na monitoring a mapování krajiny.
Slabce – Kromě Staročeských májů se mohli Slabečtí třetí květnovou neděli potěšit kresbami a dalšími výtvarnými dílky žáků zdejší základní a mateřské školy.
Rakovník - Rakovničané, konkrétně obyvatelé sídliště v ulici Československých Legií a Palackého, by se mohli dočkat rekonstrukce okolí panelových domů ještě v tomto kalendářním roce. Alespoň to vyplývá ze slov starosty města Zdeňka Nejdla.
„Vláda hodlá jednat jen s tím, kdo nevydírá a nebere si občany jako rukojmí," prohlásil premiér Petr Nečas k protestu zemědělců za zelenou naftu. A vláda zrušení zelené nafty dnes schválila.
Rakovník /ROZHOVOR, FOTOGALERIE/ - V Rabasově galerii v Rakovníku vystavuje své fotografie legendární kameraman Andrej Barla. Na jeho kontě je vedle pěti desítek hraných snímků i 200 dokumentů. V loňském roce převzal v pražském kině Lucerna za své celoživotní dílo cenu DILIA a Asociace českých kameramanů. Poprvé své fotografie vystavoval v roce 1990 v Bratislavě. Svými fotografiemi je zastoupen ve sbírkách Slovenské národní galerie v Bratislavě a ve sbírce Svazu českých fotografů v Praze. Některé jeho fotografie jsou také v soukromých sbírkách. Jako pozoruhodné pojmenoval režisér Andrej Barla prostředí Heroldovy síně Rabasovy galerie, když jsme zde usedli k rozhovoru.
Slabce – Jednou se sešla místní omladina v hospodě a domluvila se.Proto zase po dvaceti letech bylo po vsi slyšet známé: „Čí jsou máje?" Krojovaný průvod obcházel vesnici a u každého domu s ozdobenou břízkou se zastavil, aby májovník provedl v kole svobodnou dívku.