Rakovník-Osmifinálová série play off II.NHbL skončila pro HBC Rakovník v pátém rozhodujícím duelu proti Kolínu na domácím hřišti, když hostům z Kmochova města podlehl o dvě branky a konečným stavem dva tři na zápasy je z dalších bojů vyřazen.Utkání mělo přesto úžasnou atmosféru, zápas si nenechalo ujít více jak devět desítek příznivců.
Libiš, Dobrovice /FOTOGALERIE/ – Stačila jediná přesná trefa a dvojnásobná tříbodová radost týmů z Mělnicka v dalším kole krajského přeboru byla na světě. Libišští zvládli domácí utkání s rakovnickým Tatranem, Neratovičtí natáhli svou vítěznou sérii na hřišti ex-divizních Dobrovic.
Rakovnicko - V krajském přeboru se v 21. kole dařilo poze SK Rakovník. Ten dokázal díky dvěma pokutovým kopům porazit SK Úvaly. Bodově se nedařilo Novému Strašecí ani Tatranu Rakovník. V nejvyšší okresní soutěži se vrátila forma Zavidovu. Ten smetl Pavlíkov rozdílem čtyř branek.
Ústí nad Labem, Šanov - Dramatický průběh má semifinálová série play off o postup do II.ligy mezi šanovskými stolními tenisty a Ústím nad Labem.Šanov doma zvítězil 9:6, stejným poměrem však v sobotu 16.4. na severu Čech podlehl, a tak se o postupujícím rozhodne v tělocvičně ZŠ Šanov v neděli 17.4. od 10.00 hodin.
Rakovník – I v ulicích Rakovníka můžete ve dnech devatenáctého a dvacátého dubna potkat studenty středních škol v tričkách s logem ADRY a zapečetěnými kasičkami.
Rakovník – Kvůli nešvaru jménem skateboardové hřiště a rakovnická radnice se zřejmě rozpadl klub skateboardistů zastřešovaný Tělovýchovnou jednotou (TJ) Sokol Rakovník. Oznámil to během valné hromady sokolů Robert Černý. Přitom rakovničtí skateboardisté slavili a slaví na republikové scéně úspěchy.
Rakovník – Sportovní klub (SK) Rakovník to myslí se záchranou nejvyšší krajské fotbalové soutěže smrtelně vážně. Kromě dobrých výsledků Rakovničtí posilují ofenzivní řady. Střílet branky a tvořit hru tak bude fotbalista z kontinentu kopané přímo zasvěcenému – z Jižní Ameriky.
Praha - Populárního pražského Hervis půlmaratónu 2011, který se konal v sobotu 2. dubna, se zúčastnilo také několik běžců z Rakovnicka. Nejvýraznějším úspěchem rakovnických barev je bezesporu překvapivý a výborný výkon Ivany Ryšavé.
Rakovník /INFOGRAFIKA/ – V příštích letech se Rakovničané budou moci procházet nově opravenými a pohlednými ulicemi, jejich děti by měly dovádět na nových či opravených hřištích a vyznavači „nestandardních“ sportů budou mít své zázemí. Takto by se mohl Rakovník proměnit v příštích letech.
Rakovník - Podle rakovnických hokejbalistů je plocha na stadionu, stejně jako dřevěné mantinely, již nevyhovující a také zdraví nebezpečná. Klubu navíc hrozí, že nedostane licenci, pokud neupraví rozměry hřiště a kvalitu mantinelů.
Rakovník /ROZHOVOR/ - Věděli jste, že Rakovník je kromě hokejové KLM a hokejbalové II. NHBL také účastníkem in–line hokeje? Že působí v nejvyšší soutěži v ČR? Tak si o tomto sportu protřednictvím Jiřího Karla, vedoucího zimního stadionu a jednoho z hráčů, něco přečtěte.
Rakovník - K zajímavé situaci došlo v II. fotbalové lize žen. Ve 13. kole měly hráčky FK Rakovník cestovat na hřiště soupeře SK Malá Skála. Po dohodě obou klubů se utkání odehraje na stadionu FC Jesenice. O příčinách této dohody nás informovali trenéři obou týmů.
Rakovník - Ve středočeské divizi nastoupili stolní tenisté KST Rakovník v boji o záchranu proti hudlické rezervě, na kterou se jim v letošním ročníku poměrně dařilo, ale tentokrát v závěru náskok neudrželi a výsledkem je pouze remíza. K odvetě zajíždí Rakovník v sobotu 16. dubna na stoly soupeře.
Šanov - Stolnětenisová bitva v prvním semifinále play off mezi Šanovem a Ústím nad Labem měla šťastný konec pro domácí, kteří za mohutného povzbuzování diváků dokázali udělat první důležitý krok k postupu do II. ligy. Odveta je na programu v sobotu 16. dubna na severu Čech.
Kolín - V sérii prvního kola play-off II. národní hokejbalové ligy prohrávali s Rakovníkem už 0:2. Jediná prohra je tedy dělila od konce sezony. Kolínští hokejbalisté ale na domácím hřišti ukázali, že balit věci ještě nehodlají.
již několikrát jsem se Vás dotazoval, spolu s dalšími novináři, zda by bylo možné získat spisy a další písemná vyhotovení, která budou projednávat rakovničtí zastupitelé na svém dalším zasedání. Již dvakrát jste mi odpověděl, že to není v žádném případě problém.
Rakovník /FOTO/ - Jaroslav Čermák žije již několik let v Čermákových sadech v Rakovníku. On i další obyvatelé se jen bezmocně dívají na to, jak se děti a dospělí vyhýbají loužím a blátu tím, že přecházejí po trávníku, který mnohdy už ani trávník nepřipomíná.
Tuchlovice-Na vernisáži v litoměřickém Divadle K. H. Máchy se Jana Jirásková z Tuchlovic dozvěděla, že získala druhé místo v soutěži Život a cestovní ruch v Českém středohoří. Do ní zaslalo přes osmdesát snímků sedmadvacet autorů.
Rakovník - Po vysokých výhrách ve Slaném neztratili dorostenci SK Rakovník přesnou mušku ani v dalším kole krajského přeboru, v němž v sobotu doma přivítali týmy Unionu Čelákovice.
Rakovník - Vlnu kritiky sklidilo vedení rakovnické radnice za to, že uvažuje v rámci změny dopravního systému na Husově náměstí zprůjezdnit nejen Vysokou ulici, ale také ostatní přilehlé ulice. Okolo náměstí by se tak systém závor ze současných dvou rozrostl o další tři.
Nymburk, Čelákovice - Fotbalovým dorostencům Polabanu Nymburk a Unionu Čelákovice se zatím v jarních odvetách krajského přeboru vůbec nedaří. Starší dorost Unionu vyhrál jen jediné utkání, Polaban na první jarní vítězství stále čeká.
Rakovník, Plzeň – Se střídavými úspěchy se dařilo v dalším kole extraligy plzeňským týmům. Litice prohrály na hřišti favorizovaného Rakovníku, Bolevec nejprve vysoko prohrál v Praze se Slavií a poté doma zdolal reprezentační výběr do 18 let.
Rakovník - Při pohledu na tabulku I. A třídy starších žáků je jasné, kdo z rakovnických celků boduje. Fotbalisté Tatranu Rakovník chtějí od podzimu postoupit do KP a za svým cílem jdou zatím odhodlaně.
Beroun - Fotbalisté Českého Lva – Unionu Beroun v sobotu hostili čtrnáctý SK Rakovník a rozhodně chtěli soupeře porazit. „Minulý týden jsme smolně prohráli, chtěli jsme to napravit. Před zápasem pro nás neexistovalo nic jiného než tři body,“ uvedl berounský trenér Vladimír Lacina.
Rakovník - Ani druhý extraligový jarní duel nezastihl rakovnické pozemní hokejistky hlavně ve střelecké formě a po hubené remíze s posledními Mnichovicemi ani tentokrát nedokázaly vstřelit více než jeden gól a podlehly Bohemians Praha.
Rakovník - V sobotu 9. dubna odstartovala sezona in–line hokejistů třetím ročníkem rakovnického ONE CUPU. Turnaj byl kvalitně obsazen týmy pražské Slavie, Hradce Králové, Roller Storm Praha, IHC Tuněchody a dvěma celky z Rakovníka.
Oráčov - V obou týmech se prosadili střelci. Domácí Oráčov se trefil oproti Olešné dvakrát a mohl si připsat další tři body v nevídaně vyrovnaném letošním okresním přeboru.
Rakovník - Dramatický průběh má osmifinále play off II. NHbL mezi Rakovníkem a Kolínem. Na domácím hřišti sice rakovničtí hokejbalisté vybojovali vedení 2:0 na zápasy, ale ve městě Františka Kmocha o víkendu dvakrát těsně podlehli.
Uherské Hradiště – Osvědčenými metodami, které panovaly ve městech a obcích například už za první republiky, se nechali inspirovat strážníci v Uherském Hradišti.
Rakovník - Další kolo základní části extraligy v pozemním hokeji svedlo na Městském stadionu v Rakovníku dohromady domácího lídra tabulky a druhé plzeňské Litice, které za sebou měly čerstvý skalp pražské Slavie.
Roztoky - Slibnou příležitost, jak nasbírat tři body, měli fotbalisté Jesenice, kteří sice o víkendu zajížděli do bojovných Roztok, ale při současném složení a přípravě hostů byly tři body reálné. Jenže domácí uměli pěkně potrápit a víc než remízu nepřipustili.
Křivoklát - Už je to tady! Pokud zavítáte v sobotu 16. dubna na hrad Křivoklát, můžete se osobně setkat s představitelkou princezny Arabely ze stejnojmenného seriálu Janou Nagyovou.