Poslanec i senátor mají vzornou docházku
Okres Louny - Politikové zastupující okres Louny v parlamentu vykazují účast na schůzích přes 90 %
Okres Louny - Politikové zastupující okres Louny v parlamentu vykazují účast na schůzích přes 90 %
Rakovník - Stará ekologická zátěž v jímacím území Rakovnického potoka bude alespoň z části odborně odstraněna. Přitom této příležitosti se provede další průzkum, během kterého by měly být určeny další kroky k nápravě chemicky zatíženého území.
Rakovník /FOTOGALERIE/ - Na Indiánské stezce vyhrává nejrychlejší, nejchytřejší a nejšikovnější. Soutěž pro všechny děti, které rády vyrazí do přírody, připravila 17. Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Rak Rakovník.
Praha, Rakovník - V generálce na vystoupení v evropském poháru se v pražském Edenu zastavil ruský mistr z Moskvy Dinamo Elektrostal, aby prověřil českou reprezentaci mužů v pozemním hokeji.
Plzeň - Devátým ze třinácti základních postupových kol pokračuje ve čtvrtek v plzeňském Divadle pod lampou 18. ročník soutěže mladých kapel Múza. Zápolení skupin vyvrcholí dvěma semifinálovými večery a 10. a 12. června dvěma finálovými koncerty. Múza 2009 tak nyní vstoupila do své druhé poloviny.
Rakovník - V Rakovnickém deníku si můžete v pátečním vydání přečíst rozhovor s poraženým kandidátem na post předsedy Okresního fotbalového svazu Rakovník Robertem Hamouzem.
Rakovník /FOTOGALERIE/ - Ani ne tak nadšený jako spíše zvědavý vcházím do tělocvičny 2. ZŠ Rakovník, kde právě probíhá atletická soutěž Rakovnická laťka. Jak už je z názvu patrné, jedná se o skok vysoký.
Rakovník - Ve středu jsme vám přinesli fotografii nevinného žertíku, kdy neznámí pachatelé umístili nad schody při 1. ZŠ Rakovník plastovou tabuli spolu se střešní taškou.
Rakovnicko - Snímky jsou z obce, ležící asi8 kilometrů od Rakovníka a čítající zhruba314 obyvatel. Více neprozradíme, aby vaše tipování nebylo až tak jednoduché.
Sokolovsko – Jak juniorka Baníku Sokolov, tak Spartak Chodov v 19. kole fotbalové divize shodně prohrály 2:0.
Brandýs, Rakovník - Nelehký zápas mají za sebou mladší dorostenci SK Rakovník. V 19. kole krajského přeboru zajížděli do Brandýsa nad Labem změřit síly se soupeřem z čela tabulky, který se netajil přáním získat skalp lídra soutěže.
Horní Bezděkov, Rakovník - Pouhý den před pátečním odletem na šestitýdenní turnajovou šňůru uspořádal Putt-golf club Starlife a Adventure golf Horní Bezděkov na tamním hřišti akci s názvem „Puttujeme s Olivií“, na které samozřejmě hrála hlavní roli golfistka Olivia Prokopová.
Rakovník - Výtluky hluboké přes deset centimetrů, kličkující auta, maximální povolená rychlost třicet kilometrů za hodinu a značka upozorňující na nerovnost vozovky. To jsou jen některé skutečnosti, které charakterizují hlavní silniční tepnu z Rakovníka ve směru na Lužnou a Nové Strašecí. Silnice je zde v žalostném stavu.
Rakovník - Plastikový modeláři z DDM v Rakovníku zvou ve středu 19. května všechny velké a malé fandy plastikových modelů na okresní přebor plastikových modelářů KITY 2010.
Lubná /FOTO/ - Vodovod v Lubné u Rakovníka musí být kompletně zrekonstruován kvůli špatnému technickému stavu. A to se podle odborníků řadí k těm mladším na Rakovnicku.
Rakovník - Policisté musejí být připraveni také na noční přistávání vrtulníku. Jiné postupy jsou ve chvíli, když je ve hře noční vidění. To musí policisté umět rozlišit.
Kladno - Vedoucí Intervenčního centra v Kladně Jana Petráková tvrdí, že jen na Kladenskuinstituce ročně řeší kolem dvou set přestupků domácího násilí.
Rakovník - Mladíciv náhlém popudu na kabinu vrtulníku několikrát poslali zelený světelný paprsek.
Rakovník - Přírodovědnou stezkou znalostí prošly děti z družiny 1. ZŠ v Rakovníku. Soutěžily v prostorách Domu dětí a mládeže Rakovník a přilehlých Čermákových sadech.
Kladno - Hematologicko-transfuzní oddělení kladenské nemocnice reguluje počty dárců. Odběrů letos bude méně než dřív.
Kladno – Jiří Mráz z Kladna poprvé daroval krev v roce 1973. Později, ještě v období komunismu, s dárcovstvím na čas přestal. Po revoluci opět navštěvuje kladenské hematologicko – transfuzní oddělení pravidelně.
Rakovnicko - V síti dopravních kontrol na silnicích Rakovnicka uvízli čtyři řidiči, kteří jsou podezřelí ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.
Střední Čechy - Další díl ze sezony ukrojily i všechny mládežnické soutěže. Další body se rozdávaly v ligách, divizích i kraji. O změnu na čele tabulky I. A třídy dorostu se tentokrát postarali dorostenci Velimi, kteří doma podlehli TJ Polepy 0:1, a protože Kunice zdolaly Český Brod 3:0, vyhouply se na vrchol tabulky před Velim.
Rakovník - Špatný žert si vymysleli neznámí dobrodruzi, kteří chtěli asi vyzdobit „tunel“ mezi základní školou a školní tělocvičnou při 1. ZŠ Rakovník.
Roztoky - V druhém jarním kole fotbalové OP II. třídy hostovala tatranská rezerva na hřišti u Berounky, kde se dokázala vypořádat nejen s absencí hned několika opor a terénem, ale i s domácím týmem
Rakovník - Zloděj okradl hráče zatímco hráli fotbal na hřišti.
Příbram - Trenérská práce Josefa Rychlého přinášela ovoce a jeho svěřenci se stali na jaře roku 2002 nejlepším mužstvem I. A třídy.
Střední Čechy - Dalším jarním kole pokračovaly fotbalové odvety. O další body se hrálo v České fotbalové lize, divizi, ale i všech krajských soutěžích od přeboru, přes I. A třídy až po pět skupin I. B třídy.
Rakovnicko - Nácvik na 15. všesokolský slet čeká omlazené vedení Sokola.
Velká Dobrá /FOTOGALERIE/ - Poprvé na jaře Velká Dobrá padla. I když proti lídrovi z Tatranu Rakovník klidně mohla brát aspoň bod. Utkání, povětšinou doprovázené velkou bojovností, kde hlavně vynikaly pozorné defenzívy, rozhodla jediná trefa Hůly ze druhé půle. Domácí byli hlavně rozzlobeni na hlavního sudího Libora Kolečka. Právě on jim možná upřel penaltu.
Velká Dobrá - Poprvé na jaře Velká Dobrá padla. I když proti lídrovi z Tatranu Rakovník klidně mohla brát aspoň bod. Utkání, povětšinou doprovázené velkou bojovností, kde hlavně vynikaly pozorné defenzivy, rozhodla jediná trefa Hůly ze druhé půle. Domácí byli hlavně rozzlobeni na hlavního sudího Libora Kolečka. Právě on jim možná upřel penaltu.
Rakovník - Fotbalisté Unionu Čelákovice si připsaly první vítězství v jarní části sezony, když získaly tři body na hřišti posledního Rakovníka. Celý výlet je však vyšel velmi draze. Neznámý zloděj jim totiž vyloupil kabinu.
Rakovnicko - Pořadí tří nejlepších střelců II. třídy zůstává nezměněné.
Rakovnicko - Přinášíme vám aktuální výsledkový servis nejvyšší okresní fotbalové soutěže.
Rakovník - Čtyři góly, dvě červené karty, ale i vykradená kabina hostů. Taková je bilance velikonočního divizního utkání na rakovnickém stadionu, v němž domácí SK přivítal Union Čelákovice.
Rakovník - Band vystupuje od roku 1996 a má za sebou více než 1700 úspěšných koncertů, TV natáčení, vystoupení v divadlech, festivalech a to nejen v Čechách ale i v Holandsku, Polsku, Francii, Maďarsku, na Slovensku a dokonce v rodišti legendární čtveřice - severoanglickém Liverpoolu!
Rakovník - O pomyslný krůček je blíže znovuobnovení zubní pohotovosti v Rakovníku. Stomatologové se nyní musejí rozhodnout, jaká varianta pohotovostní služby by jim vyhovovala nejvíce.
Křivoklát - Příchod jara můžete přivítat počátkem dubna na hradě Křivoklát. Zde se totiž uskuteční tradiční Knížecí Velikonoce. Ty vypukly dnes3. dubna o Bílé sobotě a potrvají až do 5. dubna, Velikonočního hodu.
Rakovník - "Večerní Rakovníky, ty dělám s radostí,“ svěřuje se. Lidi chtějí mít doma, co znají, třeba rodný domek. Pro některého výtvarníka je to pod jeho úroveň, pro mě ne. Jsem rád, když mohu někomu udělat radost.
Křivoklát - Fotografka z Tuchlovic Jana Jirásková vystavuje až do konce května v Křivoklátě.
Jesenice - Bývalý starosta města Jesenice a nyní muž na sedmém místě kandidátky České strany sociálně demokratické (ČSSD) do parlamentních voleb čelí v těchto dnech trestnímu oznámení za zneužívání pravomoci veřejného činitele a za spáchání trestného činu podvodu.
Střední Čechy - Víkend bude znovu plný fotbalu. Kromě ligových, divizních a okresních soutěží pokračující v sobotu a neděli dalším kolem i všechny krajské soutěže.
Rakovník - Vítáme nové občánky narozené v rakovnické porodnici (najdete také v tištěném vydání Rakovnického deníku s datem3.dubna 2010).
Rakovník - Příznivci fotbalistů SK Rakovník si už snad ani nepamatují, kdy se radovali z divizní výhry svého mužstva. Bylo tomu 27. září 2009, kdy v 8. kole zvítězili ve Vilémově 4:2. Na svém hřišti naposledy vyhráli 6. září, a to nad Baníkem Sokolov B 1:0. Ani vstup do jara se jim moc nepovedl, neboť prohráli všechny tři zápasy.
Rakovník - V závěrečném kole krajského přeboru první třídy žen se komárovské volejbalistky vypravily na palubovku jasně vedoucího Rakovníka. Zde hostující hráčky na body nedosáhly, přesto o třetí místo v tabulce nakonec nepřišly.
Rakovník /ROZHOVOR/ - Od 1. dubna pošta telegraf zrušila, takže den předtím měli lidé možnost podat svůj poslední telegram. Z ankety a dalších informací vyplynulo, že lidé svůj poslední telegram podali již o mnoho let dříve.
Rakovník - V 16. kole krajského přeboru mladšího dorostu přivítal SK Rakovník, který soutěž vede, tým z opačného pólu tabulky.
Rakovník - V prvním jarním divizním kole zajížděly žákovské týmy SK Rakovník do Sokolova. Starší žáci SKR, kteří přezimovali v tabulce na sedmé příčce, hráli s posledním celkem soutěže nerozhodně. Mladší žáci domácím podlehli.
Rakovnicko - Kam na víkendový fotbal.
Křivoklát - Až do konce května si návštěvníci Informačního a vzdělávacího střediska Budy v Křivoklátu mohou prohlédnout vystavené snímky Jany Jiráskové z Tuchlovic. Soubor snímků je nazvaný Toulky Přírodou.