Benešovsko – Uživatelům pyrotechniky při oslavách přibyly povinnosti vůči radnicím, hasičům i majitelům nemovitostí v místě odpalu. Odpalování ohňostrojů, kde je použitých nad 10 kg výbušných látek, musí být nahlášené hasičům i obci a pořadatel show musí mít souhlas vlastníků nemovitostí v bezpečnostním okruhu.
Benešovsko - Při spatření auta zajíždějícího k mladému lesnímu porostu v adventním čase lesníci nejen z Benešovska vždy zpozorní. Vyřezávání a krádeže vánočních stromků přímo z lesa nebo pěstebních plantáží je nešvar, s nimiž bojují opakovaně.
Benešovsko /ROZHOVOR/ – V Čechách díky ní a jejím třem přátelům mohou lidé prožívat kouzlo hvězdné kapely Abba. Beatrice Todorová již řadu let zpívá v českém revivalovém uskupení Abbastars a nyní čerstvě zahajuje svou sólovou kariéru. Co plánuje v budoucnu a proč má tolik ráda Benešovsko, sdělila talentovaná zpěvačka v rozhovoru pro Benešovský deník.
Vlašim - I když to tak na první pohled nemusí vypadat, sanace svahu, který s sebou při sesuvu před dvěma týdny strhl i část letního kina pod zámkem ve Vlašimi na Benešovsku, pokračuje. Bez ohledu na počasí. Kvůli ní do města přijela vrtná souprava.
Benešovsko - Oprava a rozšiřování hlavní silnice o další jízdní pruh mezi Benešovem a Mirošovicemi po skončení prací přinese řidičům větší komfort. Aktuálně se však na bezpečnosti provozu podepisuje negativně.
Benešovsko – Při spatření auta zajíždějícího k mladému lesnímu porostu v adventním čase lesníci vždy zpozorní. Vyřezávání a krádeže vánočních stromků přímo z lesa nebo pěstebních plantáží je nešvar, s nimiž bojují opakovaně.
Týnec nad Sázavou - Padesát tisíc korun jako spoluúčast domácností na výstavbě vodovodu, by měli zaplatit lidé z Pecerad, Zbořeného Kostelce, Podělus, Krusičanech Čakovic a Chrástu nad Sázavou. Hovořili o tom představitelé Týnce nad Sázavou na Benešovsku při schůzi v peceradské hospodě.
Benešovsko - Společnost PayPal očekává, že se v rámci takzvaného Cyber Monday, které letos připadá na pondělí 28. listopad, bude utrácet 2,5krát více než obvykle. Celkově budou letošní Vánoce více digitální.
Benešovsko – Zapálené svíčky na adventním věnci umístěném v blízkosti hořlavých předmětů, například záclon, které může průvan rozevlát nad plamen, je prvním krokem ke zkaženým vánočním svátkům.
Benešovsko - Jsme národem slavičů? Podle státního svátku 17. listopadu a přístupu radnic na českém venkově s určitostí lze říci, že nikoliv. Den boje za svobodu a demokracii si na Benešovsku tři oslovené radnice připomenou tradičně - povinným vyvěšením státní vlajky České republiky.
Benešovsko – Ve středu 16. listopadu před televizními kamerami ČT4 uzavřou druholigoví fotbalisté Vlašimi od 17 hodin ve Znojmě rok 2016. Rytíři, kteří neprohráli osm zápasů za sebou (sedm výher a remíza) a jsou pátí v tabulce, chtějí soupeři (šestý), v předehrávaném prvním jarním kole, vrátit domácí porážku 2:5. Oba týmy od sebe dělí tři body.
Benešovsko – Votice při zimní údržbě komunikací upřednostnily omezení solení. „Zmenšily jsme dávky soli, ničila nadměrně dlažbu. Pokud firma na úklid sněhu nebo posyp vyjíždí, radnici výjezd hlásí," vysvětlil místostarosta Martin Rataj.
Benešovsko – Václav Potůček bojuje o záchranu Chvojna již dlouhá léta. Pokroků za tuto dobu dosáhl se svým týmem, ať ze stránky vědecké i rozvojové, velice mnoho. Právě on nám v rámci rozhovoru prozradil plno zajímavostí.
Benešovsko – Okresní fotbalový přebor Ferdinand odjel neúplné 12. kolo, ve kterém padlo 33 gólů. Zápas Kamberka s Chotýšany byl odložen kvůli nezpůsobilému hřišti po sněhové kalamitě.
Benešovsko – Za necelý měsíc začne pro vlaky platit nový jízdní řád, který je konstruovaný tak, aby v pracovních dnech cestující z osobních vlaků bez prodlení mohli ráno přestoupit na přípojev rozhodujícím směru frekvence na další osobní vlaky do Benešova a Prahy. O víkendech jsou motoráky na lokálce Trhový Štěpánov – Vlašim – Benešov a Sedlčany – Olbramovice trasované jako přípojné k rychlíkům v obou směrech do Prahy i Českých Budějovic.
Benešovsko - V pondělí 14. listopadu ráno, kdy dosahoval mráz - 10 °C, došlo na hlavní silnici Benešov - Tábor k vážnější dopravní nehodě. Za celou neděli nebyla policii hlášená žádná závažná, která by si vyžádala její účast.
Benešovsko - Předurčuje nás moderní doba k tomu, aby se na našich tvářích objevovaly jenom vrásky ze špatných myšlenek? Podle benešovského psychologa Karla Kříže je největší problém v tom, že v dnešní době si u nás v Čechách nevážíme dostatečně toho, že je nám dobře.
Kamberk /FOTOGALERIE/ - Svatomartinské husy a víno připadají tradičně na jedenáctého listopadu. I na Benešovsku se tento svátek slaví. Jenže předtím, než se vůbec začne svatý Martin oslavovat, musí hospodyně upéct výtečnou, křupavou husu a rozlít svatomartinské víno.
Benešovsko – Oprava a rozšiřování hlavní silnice o další jízdní pruh mezi Benešovem a Mirošovicemi po skončení prací přinese řidičům větší komfort. Aktuálně se však na bezpečnosti provozu podepisuje negativně.
Kamberk - Svatomartinské husy a víno připadají tradičně na jedenáctého listopadu. I na Benešovsku se tento svátek slaví a v několika obcích i městech mají připravený stejně laděný program. Jenže předtím, než se vůbec začne svatý Martin oslavovat, musí hospodyně upéct výtečnou, křupavou husu a rozlít svatomartinské víno.
Benešovsko - Často se v dnešní době setkáváme s tím, že mnozí lidé se cítí nešťastní, jsou negativní a pesimističtí. Podle dotázaných odborníků a lidí na ulici se stačí na chvíli odříznout od povinností moderní doby.
Benešovsko – Tankování benzínu a nafty do vozidel v regionu bylo z dlouhodobého hlediska nejdražší na Benešovsku. Čtvrteční plošný namátkový průzkum aktuálních cen Natural 95 a nafty zjistil, že řidiči z okolních regionů platí více.
Benešovsko – Okresní disciplinární fotbalová komise zasedala a potrestala čtyři hráče, kteří si již na podzim nezahrají a prodlouží si i zimní přípravu. Trest dostala i vedoucí mužstva Louňovic Lenka Tichá, jenž ale na jaře bude týmu k dispozici.
Benešovsko – Ve fotbalovém krajském přeboru si ve skupině B udělali hráči Vlašimi z poslední Kutné Hory trhací kalendář, starší nastříleli jedenáct branek, mladší sedm. Starší dorostenci Votic překvapivě vyhráli v SK Rakovník, mladší na soupeře nestačili.
Benešovsko /FOTOGALERIE/ - Na boku skončilo nákladní auto na silnici mezi Vlašimí a Čechticemi na Benešovsku. Zraněn nikdo nebyl, ale kvůli převrácené soupravě a rozsypanému přepravovanému štěrku byla dvě hodiny silnice neprůjezdná.
Benešovsko – V Krajské hokejové lize se stále daří Lvům z Benešova, kteří jsou v čele tabulky. Postavení potvrdili i v Berouně s rozjetým Královým Dvorem, který měl za sebou tři zápasy bez porážky. Rytíři z Vlašimi prohráli po statečném boji na ledě Mělníka.
Vlašim /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Rozsah škod po sesuvu zeminy u zámku ve Vlašimi na Benešovsku je větší, než se původně v sobotu odpoledne zdálo. Štěstím při katastrofické scéně bylo, že v areálu letního kina ani v objektu správy zámeckého parku nikdo z pracovníků či návštěvníků podzámčí v té chvíli nebyl.
Benešov – Pořadí, v jakém bude odstraňovaný sníh z vozovek, chodníků a veřejných prostranství ve městě je detailně stanovené nařízením radnice, které se pro každé zimní období aktualizuje. V noci z úterý 8. listopadu na středu 9. listopadu napadlo ve vyšších polohách Benešovska kolem 1 cm sněhu a byl mráz do mínus 5°C.
Praha - Vlak v úterý večer na hlavním nádraží v Praze srazil a usmrtil chodce. Provoz na železnici v centru města byl poté omezen, což se dotklo desítek spojů. V úterý to řekli mluvčí Drážní inspekce a Českých drah. Krátkodobě se dálkové vlaky ve středu Prahy kvůli nehodě zcela zastavily.
Benešovsko /FOTOGALERIE/ - Na boku skončilo v úterý dopoledne na silnici II/112 mezi Vlašimí a Čechticemi na Benešovsku nákladní auto. Ke zranění nedošlo, ale kvůli převrácené soupravě a rozsypanému přepravovanému štěrku byla silnice neprůjezdná.
Vlašim /FOTOGALERIE/ - Ani zábrany před vstupem do areálu letního kina v zámeckém parku ve Vlašimi na Benešovsku nebrání některým zvědavcům v tom, aby se je nepokusili překonat a nahlédli do ohromného kráteru.Ten se vytvořil po sobotním sesuvu tisíce kubíků zeminy.
Benešovsko - Podle v pondělí představeného nového průzkumu společnosti Dell Technologies se 78 procent podniků domnívá, že digitální startupy jsou nebo budou hrozbou pro jejich organizaci. Navíc téměř polovina (45 procent) dotazovaných globálních podniků se podle zjištěných výsledků obává, že je v příštích třech až pěti letech může převálcovat konkurence startupů zrozených v digitálním prostředí.