Benešovsko - O prázdninách došlo na železniční trati z Benešova do Prahy dvakrát k rozsáhlé poruše trakčního vedení, která zcela ochromila dopravu. Při rekonstrukci stanice Praha - Hostivař došlo k nejvýznamnějším zdržením v pátek 3. července odpoledne, kdy rychlík z hlavního nádraží do Českých Budějovic uvázl na benešovském zhlaví, protože sběrač lokomotivy strhl uvolněnou trolej.
Benešovsko – V souvislosti se začátkem školního roku se také od zítřka policisté na Benešovsku zaměří zvýšeným dozorem nejen na silniční provoz, ale ve spolupráci s městskými strážníky dohlédnou i na školáky při jejich cestě do školy.
Benešovsko – Regionem opět projedou jednotky ozbrojených sil USA.Přesun 2. mechanizovaného pluku z bavorského Vilsecku na cvičení NATO Brave Warrior 2015 v Maďarsku, takzvanou „Danube Ride" (Dunajská jízda)bude realizovaný ve třech termínech, přičemž první dva přesuny budou průzkumné pro průjezd hlavního proudu.
Růžkovy Lhotice – Když se podíváte na poměrně malý objekt funkční repliky pravěké pece, který ve čtvrtek postavili pracovníci Muzea Podblanicka na zahradě zámku v Růžkových Lhoticích, jen stěží byste odhadli, že tenhle drobeček na svou výrobu spotřeboval přes půl tuny materiálu. Keramické hlíny, slámy a také obyčejné zeminy tvořené z větší čísti pískovým základem. Materiály pak pracovníci muzea promísili s vodou a ze vzniklé hmoty vytvořili dostatečně silné dno pece a také jakési vepřovice, tedy ručně tvarované, proto i různě veliké cihly.
Hulice - Návštěvnické středisko Vodní dům, které vzniká nedaleko vodní nádrže Švihov na Benešovsku, už vstupuje do závěrečné fáze výstavby. Stavbaři v současnosti pracují na interiérech objektu a upravují také okolí stavby.
Benešovsko - Obrovský zásah do rodinných, firemních, ale také krajských či obecních rozpočtů. To je nejkřiklavější dopad čtyři roky zvažované a stejnou dobu odkládané generální opravy nejdůležitějšího mostu přes údolní nádrž Švihov na Želivce v hodnotě dvakrát 50 milionů korun a s ní související dlouhodobé uzavírky důležité silnice.
Růžkovy Lhotice /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Když se podíváte na poměrně malý objekt funkční repliky pravěké pece, který ve čtvrtek postavili pracovníci Muzea Podblanicka na zahradě zámku v Růžkových Lhoticích na Benešovsku, jen stěží byste odhadli, že tenhle drobeček na svou výrobu spotřeboval přes půl tuny materiálu.
Vlašimsko – Na možné zvýšení hlukové zátěže nad východní částí Vlašimska v následujících dnech upozornila dotčené obce a města Armáda ČR. Na našem území by mělo ve dnech od 31. srpna do 22. září probíhat mezinárodní letecké cvičení Ample Strike 2015, na kterém se účastní osmnáct států NATO včetně České republiky.
Dolnokralovicko – Obrovský zásah do rodinných, firemních ale také krajských či obecních rozpočtů. To je nejkřiklavější dopad čtyři roky zvažované a stejnou dobu odkládané generální opravy nejdůležitějšího mostu přes údolní nádrž Švihov na Želivce v hodnotě dvakrát 50 milionů korun a s ní související dlouhodobé uzavírky důležité silnice.
Praha - Dálnici D1 dnes ráno u Hvězdonic na Benešovsku uzavřela téměř na tři hodiny nehoda dodávky. Při kolizi vytekl převážený olej, který museli hasiči odklidit. Nikdo nebyl zraněn, v úseku se vytvořila až desetikilometrová kolona, řekl mluvčí středočeské policie Pavel Truxa.
Příbramsko /FOTO/ – V I.A třídě fotbalistů tentokrát zástupci Příbramska na vítězství nedosáhli. Spartak doma podlehl překvapivě Zbuzanům a Podlesí vybojovalo bod v Nespekách.
Vlašim - Záchranná stanice pro živočichy Českého svazu ochránců přírody Vlašim v Pavlovicích na Benešovsku má nový program - záchranu sysla obecného. Právě příklad stanice ohledně syslů jasně dokládá, jak se pohled a přístup člověka k přírodě a zvířatům mění.
Benešovsko – Pouhý týden zbývá rodičům žáků prvního stupně základní školy na nákup školních brašen, penálů, modelíny, pastelek, temper, plnicích per a dalších nezbytných školních potřeb.
Benešovsko – Fotbalová I. B třída otevírá o víkendu svoje brány a o co, nejlepší umístění bude bojovat úctyhodných devět týmů Benešovska, osm ve skupině D (Jawa Divišov, Sokol Kondrac, Sokol Zdislavice, Sokol Teplýšovice, Sokol Miřetice, FK Fercom Týnec nad Sázavou, Sokol Jankov (nováček), Jiskra Struhařov (nováček)a jeden Sokol Sedlec Prčice v éčku. Před začátkem jsme nakoukli do klubů a odhalili novinky, které se přes letní přípravu v týmech udály.
Benešovsko – Lidská paměť je krátká a člověk raději vzpomíná na to příjemné. Navíc postupem času ze světa mizí pamětníci, kteří mohou vyprávět, ale ti, co je slyší, je zase raději neposlouchají. Tak to bylo, je a bude. Naštěstí je mezi námi stále dost těch, kteří si pamatují událost, kterou přirovnávají jako ránu do vazu, úder pod pás nebo bodnutí nožem do zad.
Benešovsko – Lidská paměť je krátká a člověk raději vzpomíná na to příjemné. Navíc postupem času ze světa mizí pamětníci, kteří mohou vyprávět, ale ti, co je slyší, je zase raději neposlouchají. Tak to bylo, je a bude. Naštěstí je mezi námi stále dost těch, kteří si pamatují událost, kterou přirovnávají jako ránu do vazu, úder pod pás nebo bodnutí nožem do zad.
Benešovsko – Uschlé keře, které nyní zdobí okolí mezinárodní silnice E55 od Benešova k Senohrabům, na které Benešovský deník upozornil František Fiala z Mrače, byly prý zasazeny, přesto, že se tak dělo v období největších veder v polovině velkých prázdnin, v době k tomu příhodné. Potvrdil to na dotaz Benešovského deníku směrovaný na Ředitelství silnic a dálnic ČR jeho mluvčí, Jan Rýdl.
Benešovsko – S jakou vzpomínáte na doby, kdy jsme všichni jezdili na dovolené k moři v neklimatizovaných autobusech, bez polohovacích sedaček do Bulharska, ti šťastnější pak za přísného dohledu nejrůznějších úřadů maximálně do Jugoslávie?
Benešovsko – Čím hloupější sedlák, tím větší brambory. Tohle pořekadlo, které pomohlo tupci k velké úrodě jedlých hlíz, je v Česku stále v kurzu. Možná se u nás ale stále stejně často uplatňují novátorské metody ruského šlechtitele Mičurina ověnčeného Leninovým řádem. Žádná z těchto „osvědčených" metod však před polovinou měsíce nepomohla přírodě při ozeleňování okolí hlavní silnice z Benešova na Prahu. Do okolí E55 tehdy zasadily čety zahradníků stovky, možná tisíce keřů.
Kolínsko – Nafta a benzin jsou opět o něco levnější. S přibývajícími prázdninovými dny totiž stále klesá jejich průměrná cena. Tento trend se projevuje ve všech místech ve Středočeském kraji. Přesto jsou ceny v Kolíně a dalších místech středních Čech vyšší, než je celostátní průměr.
Benešovsko – Populární tipovací soutěž čtenářů Deníku Tip liga odstartuje o víkendu 22. a 23. srpna 2015. Již dnes přinášíme pravidla soutěže s prvním kupónem. A zase je o co hrát. Stálým partnerem Tip ligy Benešovského deníku je pivovar Ferdinand Benešov, který dodá sud piva a vítězi každého kola dárkové balení piva. Na závěr soutěže dodá cenu v podobě poukázky i restaurace U zlaté hvězdy v Benešově a Aquapalace Praha Čestlice a budou i knihy.
Benešovsko - Vážení rodiče, díky vstřícnosti porodnice v benešovské Nemocnici Rudolfa a Stefanie vám na našich stránkách přinášíme fotografie nejmladších občánků.
Benešovsko – Ve všech hygieniky sledovaných rekreačních letoviscích na Slapské přehradě je kvalita vody po pondělním monitoringu rozšířeném o baktérie a enterokoky vhodná ke koupání.
Plzeň – Mládežnický Sportovec Benešovska v roce 2014, vítězka Mistrovství republiky 2014 v kategorii dorostenek, účastnice Mistrovství světa v Granadě, bronzová medailistka z Mistrovství Evropy v Arnhemu (vzduchové zbraně), zlatá a stříbrná medailistka z Olympiády mládeže 2015 v Plzni – v současné době jedna z nejlepších juniorek u nás. To je výčet sedmnáctileté Anny Dědové z Benešova, která je velkým českým talentem. A že patří ke špičce, potvrdila svou účastí a vybojovaným šestým místem na Mistrovství Evropy, které se konalo v červenci a začátkem srpna ve slovinském Mariboru. Po návratu se svěřila na střelnici v Plzni v Lobzích se svými dojmy z Mariboru a co dalšího má v plánu.
Benešovsko - Zatímco suché a nadprůměrně teplé počasí lidem příliš nevyhovuje, vosám a dalšímu bodavému hmyzu se daří nadmíru dobře. Zejména vosy jsou v něm více aktivní a také agresivní. Své o tom ví malý Michal, který tráví část svých prázdnin u řeky Sázavy pod zříceninou hradu Zlenice.
Benešovsko - V pondělí 10. srpna ráno v 8.39 vyjížděli hasiči k požáru chladící kolny v uzavřené hale výrobny krmiv, kde se při pokusu o uhašení ohně jedna osoba nadýchala zplodin. Další víkendové a pondělní požáry v textu.
Benešovsko – Tři dny jsou holčičce, kterou nepřivedla její maminka na svět jako většina rodiček v porodnici, ale v osobním autě při cestě do Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov.
Benešovsko – Dlouhotrvající teploty šplhající vysoko nad třicítkou, vysychání přirozených vodních zdrojů, o kalužích ani nemluvě. To vše ohrožuje zvířata kolem nás.
Benešov - Benešovští policisté ve spolupráci s chorvatskými kolegy dopadli devětačtyřicetiletého muže, který byl odsouzen za krádež a podvod a tři roky se podle kriminalistů vyhýbal nástupu do vězení. V květnu ho zatkli policisté v Chorvatsku, kde se údajně dopustil další trestné činnosti.
Praha - Středočeští hasiči v sobotu kvůli pokračujícímu suchu opět vyjížděli k požárům lesů a polí. Od rána do večera zaznamenali šest desítek událostí, z toho 25 požárů, což je nadprůměrný počet. Hořelo například pole na Rakovnicku a na Benešovsku a odpoledne hasiči vyjížděli k lesnímu požáru u Lhoty v okrese Praha-východ, řekl mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda.