Jetřichovice - Bez účasti veřejnosti, zato se zvukovým doprovodem svištícího listu rotoru, se na sedačkové lanovce z Jetřichovic na úbočí Javorové skály nedaleko Sedlce-Prčice na Benešovsku uskutečnil ve ski areálu výcvik leteckých záchranářů Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje.
Příbram – Bouřky provázené přívalovým deštěm se v sobotu odpoledne a v noci ani na Příbramsku neobešly bez zásahů hasičů. Většinou se ale podle mluvčí středočeských hasičů Lenky Kostkové nejednalo o nic závažného. „Hasiči museli čerpat vodu ze sklepa domu ve Voticích na Benešovsku, uvolňovat ucpanou kanalizaci na Kutnohorsku nebo odstraňovat bahno a stromy ze silnic na Kladensku, Kolínsku či Příbramsku," informovala mluvčí.
Benešovsko – Fotbalové týmy v okresním přeboru odehrály 19. kolo. Miřetice po zaváhání Jírovic zvýšil v čele náskok, poslíné béčko Teplýšovic zkolabovalo v Dolních Kralovicích.
Miličín – Srážka kamionu s autobusem a osobním autem mohla skončit tragicky. Řidič dálkového autobusu z Prahy do Třeboně s 38 cestujícími naštěstí v pátek odpoledne zareagoval na tahač řítící se z kopce v protisměru včas.
Benešovsko - Bez zranění lidí a minimální škodou se obešlo vykolejení osobního vlaku na trati z Benešova do Trhového Štěpánova. Na trati se po bouřce a přívalovém dešti vytvořila zhruba třicet centimetrů silná vrstva usazenin a právě do ní vlak, tvořený jedním motorovým vagonem, najel.
Benešovsko – Beltine, někdy také Beltane či Beltain. Právě tak se jmenují keltské oslavy jara, které na středu 1. května připravuje na Chvojně občanské sdružení Přátelé Chvojna.
Benešov nad Ploučnicí – V plném proudu jsou přípravy na první ročník Zámeckých májových trhů, které se uskuteční v neděli 5. května na Státním zámku v Benešově nad Ploučnicí. Na benešovském zámku se podobná akce koná vůbec poprvé.
Benešovsko – Od pondělí začíná jižně od České Sibiře série výluk kvůli stavbě železničního koridoru mezi Sudoměřicemi a Táborem. Osobní vlaky nepojedou mezi uvedenými stanicemi, cestující z rychlíků budou převážet náhradní autobusy z Tábora až do Olbramovic. Termíny a časy výluk jsou v tabulce vpravo.
Plzeň – Noční bouřky a průtrže mračen napáchaly jen menší lokální škody. Hasiči z Plzeňského kraje v sobotu večer v Železné Rudě na Klatovsku odstraňovali dva vyvrácené stromy nad vozovkou, v Žinkovech na jižním Plzeňsku bylo na silnici naplavené bahno z polí a v nedalekém Čížkově kameny, řekl velicí důstojník hasičů Aleš Bucifal.
Benešovsko - Jednou z nejzávažnějších civilizačních chorob současné doby je bezesporu cukrovka. Jak uvádí poslední dostupná data z Ústavu zdravotnických informací a statistiky České republiky (ÚZIS ČR) jen na Benešovsku je evidovaných 6464 diabetiků.
Miličín - Nehoda autobusu a kamionu na České Sibiři na Benešovsku si vyžádala předběžně deset zraněných. Srážka se odehrála v pravém jízdním pruhu silnice I/3 na konci obce Miličín směrem na Tábor. Kolem 17. hodiny je na mezinárodním tahu provoz zcela zastavený.
Divišov - Na peněžní účet radnice v Divišově na Benešovsku je vystavený exekuční příkaz. Kvůli tomu, že představitelé městyse odmítali poskytnou Petrovi Pohůnkovi informace, na něž měl podle rozhodnutí krajského úřadu a nakonec soudu nárok. Radnice žadateli také nezaplatila náklady za předchozí úřední řízení.
Bystřice – Město a okolí bylo v úterý dopoledne plné policistů. Zkušených dopraváků i nováčků. „Do dopravně bezpečností akce se zapojili studenti z policejní školy v pražských Hrdlořezích. Na Benešovsko přijedou na praxi ještě jednou," konstatoval Zdeněk Štěpánek, vedoucí dopravního inspektorátu Policie ČR.
Týnec nad Sázavou - Černé duše vykazují podle kontroly základní školy seznamy, které zájmové organizace s působností v Týnci nad Sázavou na Benešovsku předložily sportovní komisi a potažmo i městskému úřadu. Podklady měly posloužit pro výpočet příspěvků, kterými radnice sponzoruje tyto organizace.
Zdislavice – První letošní obětí dopravní nehody na silnicích Benešovska se stal ve středu v poledne osmatřicetiletý motocyklista. Muž jel na Yamaze po hlavní komunikaci od Vlašimi ve směru na Čechtice. Na osudové křižovatce mu z vedlejší silnice od Malovid zprava vjela do jízdní dráhy Škoda Octavie combi,jejíž dvaadvacetiletý řidič měl namířeno rovně směrem na Zdislavice.
Zdislavice - První letošní obětí dopravní nehody na silnicích Benešovska se stal ve středu v poledne osmatřicetiletý motocyklista. Muž jel na Yamaze po hlavní komunikaci od Vlašimi ve směru na Čechtice. Na osudové křižovatce mu z vedlejší silnice od Malovid zprava vjela do jízdní dráhy Škoda Octavie combi.
Benešovsko – Jednou z nejzávažnějších civilizačních chorob současné doby je bezesporu cukrovka. Jak uvádí poslední dostupná data z Ústavu zdravotnických informací a statistiky České republiky (ÚZIS ČR) jen na Benešovsku je evidovaných 6464 diabetiků.
Vlašim – V Podblanickém ekocentru Českého svazu ochránců přírody (ČSOP) Vlašim byla v sobotu 20. dubna otevřena výstava dětských prací zaslaných do soutěže konané při příležitosti Dne Země 2013.
Benešovsko – Okresní disciplinární komise fotbalu zasedala a měla dost práce. Dvěma borcům, Petru Heráňovi z Mezna B a Romanu Vobořilovi z SK Načeradec, vyměřila za hrubé urážky rozhodčích osm zápasů „natvrdo".
Benešovsko – Kvartetu dorosteneckých týmů Benešovska se v 17. kole I. A třídy moc nedařilo. Prapor držely jen Teplýšovice, jenže těsně porazily Pečky. Chocerady dostaly nakládačku doma se Zábořím, druhý Týnec padl na hřišti posledních Loděnic a Votice doma nestačily na Podlesí.
Benešovsko – V ligové soutěži fotbalistů kategorie U15 a U14 konkurovala Vlašim pražským S (jedna dohrávka) co mohla, ale na body nedosáhla. To se povedlo čtrnáctce Benešova, která zvítězila nad Českými Budějovicemi, patnáctka lídra tabulky potrápila.
Benešovsko – V krajském fotbalovém přeboru staršího dorostu překvapivě oba vedoucí celky zaváhaly – Vlašim doma s posledním Hořovickem a Benešov na hřišti dvanáctého béčka Berouna. Ten již potřetí za sebou nevyhrál. Naopak mladší dorostenci se s mužstvy nemazlily a Vlašim dokonce nasázela Hořovicku 18 branek.
Senohraby - U odbočky ze silnice I/3 do Senohrab v pondělí odpoledne před půl třetí zemřel řidič osobního vozidla, který z neznámých příčin vyjel do protisměru přímo proti kamionu. Příčina zatím není známá.
Benešovsko - Na dálnici D1 mezi exity Šternov a Psáře i Loket a Hořice mohou vyrazit stavební stroje. Čas na přezkoumání rozhodnutí o námitkách neúspěšných firem proti výběru, kdo bude dva úseky dálnici D1 na Benešovsku opravovat, vypršel.
Benešovsko – Fotbalové týmy v okresním přeboru odehrály 18. kolo. Teplýšovické béčko inkasovalo doma šest kousků od Divišova, lídr z Miřetic jen remizoval ve Vrchotových Janovicích.
Benešov - Plně vybavené dopravní hřiště pro výchovu mladých cyklistů na Benešovsku stále chybí. Kurzy školáků a testování před jejich samostatným vyjetím do silničního provozu se odehrávají v provizorních podmínkách. Na zahradě bystřické školky, nebo na příležitostně uzavřených ulicích.
Vranov – Obec na Benešovsku a místní myslivecké sdružení Daněk uspořádaly v sobotu tradiční otevírání studánek. U prameniště nad osadou Mačovice se sešlo na čtvrtém ročníku jarní lidové veselice přes sto účastníků. Příchozí navigovala ke studánce setkávání dechová kapela Vranovanka.
Praha - Ochránci přírody nesouhlasí s návrhem ministerstva životního prostředí (MŽP), které chce v nové vyhlášce zvolnit přístup ke kácení dřevin na zahradách. Upozorňují, že na soukromých zahradách nerostou jen ovocné stromy, ale i lípy, duby nebo další druhy staré stovky let, které mají významnou zdravotní a krajinářskou hodnotu. Informoval o tom Petr Stýblo z Českého svazu ochránců přírody (ČSOP). S chystanou podobou vyhlášky nesouhlasí i další ekologové a odborníci.
Benešovsko – Krádeže pohonných hmot z odstavených autobusů, nákladních aut a stavebních strojů už překročily pomyslnou hranici. Některé opatření už provádějí řidiči, další chystají policisté.
Benešovsko – Na dálnici D1 mezi exity Šternov a Psáře i Loket a Hořice mohou vyrazit stavební stroje. Čas na přezkoumání rozhodnutí o námitkách neúspěšných firem proti výběru, kdo bude dva úseky dálnici D1 na Benešovsku opravovat, vypršel.
Benešovsko – Florbalovým týmům Benešova se závěr sezony velice vydařil. Junioři postoupili do extraligy, ženy zakončily druholigový ročník dvěma výhrami, veteráni v lize jednou vyhráli a jednou prohráli.
Benešovsko – Podruhé v jarní části fotbalové sezony zasedala okresní disciplinární komise a sedmi hráčům zastavila činnost, když tři budou chybět o víkendu Blaníku Načeradec.
Čerčany - Nechceme tu zápach, hluk a prach, nechceme znečištění spodní vody. Neprodávejte proto obecní pozemek v lokalitě Nad řekou soukromé firmě, která tam chce vybudovat dopravně recyklační centrum! To je v kostce vzkaz petice podepsané zhruba pěti sty obyvateli Čerčan na Benešovsku.
Vlašim – Chcete vidět celý druholigový duel mezi Graffinem Vlašim a Bohemians Praha 1905? Tak do města pod Blaníkem a především na stadion v Kollárově ulici dorazte v sobotu 20. dubna s dostatečným předstihem. Radí to policisté i pořadatelé důležitého utkání. Zápas začne v 17 hodin.
Benešov – Plně vybavené dopravní hřiště pro výchovu mladých cyklistů na Benešovsku stále chybí. Kurzy školáků a testování před jejich samostatným vyjetím do silničního provozu se odehrávají v provizorních podmínkách. Na zahradě bystřické školky, nebo na příležitostně uzavřených ulicích.