Chrudimsko - "Mezi nejčastější příčiny vzniku těchto požárů patří nesprávná obsluha topidla, manipulace se žhavým popelem, umístění hořlavých látek v blízkosti topidla, nebo špatné umístění či instalace topidla, dále zazděný trám v komíně nebo špatné spáry v komíně, častou příčinou vzniku požáru jsou také vylétávající jiskry z komína nebo vznícení sazí," varuje tisková mluvčí HZS Pardubického kraje Vendula Horáková.
Vimperk /FOTOGALERIE/ - Pravětínská skládka mění svou tvář. Jestliže v loňském roce připravila vimperská radnice třetí etapu skládky, do které se již začal odpad navážet, letos zde přistoupili k rekultivaci předchozích dvou etap.
Praha – Pražští řidiči budou muset už brzy sundat nohu z plynu. V metropoli se totiž chystá malá revoluce v dopravě. Zatímco teď mohou Pražané v řadě ulic jezdit osmdesátkou nebo sedmdesátkou, už brzy jim značky povolí daleko méně.
Liberec - Rozměrný příkop znepříjemňuje už více než 3 týdny život lidem, kteří bydlí v okolí ulice Oldřichova, v Liberci – Františkově. Podle mnohých obyvatel se vyhloubená díra v zemi čím dál víc zvětšuje, ale přitom tu moc často řemeslníky nevidí.
Kamenický Šenov - Navýšit počet svých obyvatel chtějí v Kamenickém Šenově. Zastupitelé se proto rozhodli vyjít vstříc novým majitelům pozemků v lokalitě „Nová silnice“ a budou se s nimi podílet na zasíťování parcel.
Kdo chce ušetřit za teplo, plyn a vodu neudělá chybu, když letos zamíří na veletrh Aqua-therm na pražské výstaviště Letňany. Největší tuzemský veletrh, který se věnuje úspoře energií, bude totiž tentokrát zaměřen na program Zelená úsporám. Odborníci vám budou k dispozici od 24. - 28. listopadu.
Plzeň - Gumovými hadicemi nebo dušemi z kola. I tak si lidé na Plzeňsku načerno připojují plyn. Podle odborníků se to děje zcela běžně a čím dál tím častěji. Svým dílem k tomu přispívá i finanční krize.
Český Rudolec/FOTO/ - Podzimní výlovy se rozjely na plný plyn. Sítě zatahují nejenom profesionální rybáři, ale i členové řady zájmoéých organizací a podobně v mnoha místech Jindřichohradecka.
Hradec Králové - Radní kývli na plánovací smlouvu s Univerzitou Karlovou, která hodlá ve městě vybudovat nový kampus za 2,5 miliardy korun. Stavba však závisí na dotacích z Evropské unie, které by měly pokrýt polovinu nákladů.
Jeseník - Astronomické účty za energie musí platit Potravinářské učiliště Jeseník. Řešením by byla modernizace budov. Škola potřebuje získat miliony korun na zateplení nového internátu a tělocvičny a výměnu oken.
Praha, Mělnicko- Takovou stíhací jízdu za zlotřilým motorkářem pražští policisté ještě nezažili. Delikvent ujížděl, policejní hlídka mu stále byla vpatách. Ďábelskou rychlostí se motorka stíhaná pronásledovateli sblikajícími majáky přihnala až na Mělnicko.
Frýdek-Místek /FOTOGALERIE/ -Rekonstrukce jediných frýdecko-místeckých jeslí na Brožíkově ulici opět pokročila. Právě v těchto dnech skončila rekonstrukce zdejší kuchyně, která se nachází v hospodářském pavilonu. Ten zároveň získal i nová okna a dveře.
Region - Domácnosti, které odebírají zemní plyn, mohou nahlásit stav, který měli na měřidlech k poslednímu září. Od prvního října se totiž opět měnily ceny zemního plynu i pro domácnosti. Zákazníci Severomoravské plynárenské, a. s., zaplatí o 1,2 procenta méně než v uplynulých třech měsících.
Mikulůvka /FOTOGALERIE/ - Stylové ukončení provozu čekalo na návštěvníky koupaliště v Mikulůvce. V sobotu 3. října vzali do rukou značkovací zbraně s barevnými kuličkami a strhla se divoká přestřelka v paintballu.
Havlíčkobrodsko - Bydlení v bytech s regulovaným nájemným na Havlíčkobrodsku od nového roku podraží, někde až o stovky korun. Ale ne všude sáhnou nájemníci do kapes stejně hluboko.
Žďársko - Pořádnou dávku odvahy prokázala dvaasedmdesátiletá Anna Vencálková z Laštoviček na Žďársku. Ze svého domu doslova vyprala tři podvodnice, které ji chtěly okrást.
Ostrava - I když je proti loňsku uhlí levnější, oslovení prodejci zatím žádné nájezdy zákazníků z řad domkářů nezaznamenali. „Zatímco v předchozích letech si před zimou koupili třeba padesát metráků, teď si koupí deset až patnáct,“ tvrdí v uhelných skladech.
Blanensko - Sběrny surovin nemají stále vyhráno. Ceny papíru sice vzrostly, ale majitelé sběren se ptají: Na jak dlouho? Ceny kovů totiž v těchto dnech opět klesají. Firmy, které suroviny odkupují, se tak každý den bojí o existenci.
Ostrava – I když je proti loňsku uhlí levnější, oslovení prodejci zatím žádné nájezdy zákazníků z řad domkářů nezaznamenali. „Zatímco v předchozích letech si před zimou koupili třeba padesát metráků, teď si koupí deset až patnáct,“ tvrdí v uhelných skladech.
Třebíčsko - Žít vedle souseda, který 365 dní v roce pálí veškerý odpad doma v kamnech, to je jako žít vedle chemičky. Doslova. Při spalování v kamnech či kotli, tedy za poměrně nízkých teplot, vzniká mnohem více nebezpečných škodlivin než v průměrné spalovně či průmyslovém podniku, které jsou navíc vybaveny speciálními filtry.
Uherské Hradiště - Řidička zůstala stát uprostřed křižovatky, nechtěla vystoupit z auta a začala tancovat. Takový byl scénář incidentu, který se odehrál ve čtvrtek 1. října před osmou hodinou večerní mezi Kunovicemi a Uherským Hradištěm.
Čermná - Silný výbuch propanbutanové lahve poškodil vúterý 29. září 2009 kolem jedenácté hodiny dopoledne rodinný dům vobci Čermná u Hostinného na Trutnovsku.
Chrudim - Služba SMS InfoKanál rozšiřuje svůj záběr v Chrudimi, občané města budou díky spolupráci s Vodárenskou společností Chrudim informováni také o haváriích vody
Zlín – Už jen poslední úpravy čekají v těchto dnech chemickou laboratoř na gymnáziu Lesní čtvrť ve Zlíně. Ta prošla za poslední dva měsíce rozsáhlou rekonstrukcí v hodnotě vyšší než milion korun.
Přerov /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ - Plíseň v bytě, kde žije rodina se dvěma malými dětmi. Potkani ve sklepě. Oprýskaná omítka a střecha, ze které zatéká na chodbu. Tak to vypadá v domě na Jižní čtvrti IV/7 v Přerově, jehož obyvatelé zaplatí od ledna o čtyřicet procent vyšší nájemné.
Ostrava - Domácnosti, které odebírají zemní plyn, mohou nahlásit stav, který měli na měřidlech k poslednímu září. Od prvního října se totiž opět měnily ceny zemního plynu i pro domácnosti. Zákazníci Severomoravské plynárenské, a. s., zaplatí o 1,2 procenta méně než v uplynulých třech měsících.
Chomutovsko - Šesté kolo měla ve středu odpoledne na programu první hokejová liga. Chomutovští přivezli plný počet bodů z ledu berounských Medvědů, kde vyhráli 5:2 a stále tak ještě neztratili ani bod, Kadaň neudržela vedení 2:0 v Benátkách a nakonec prohrála 2:3.
Dolní Stakory /FOTOGALERIE, VIDEO, EXKLUZIVNĚ/ - Při požáru sklepa rodinného domu v Dolních Stakorách na Mladoboleslavsku hrozil výbuch plynové láhve. Tři lidi ošetřila záchranka!
Loštice /FOTOGALERIE/ - Dramatický průběh měl zásah při požáru stavebnin v Lošticích v roce 2003. Místní jednotka dorazila na místo první, ale zastavili ji policisté, které přivolal exekutor. Majitel na něj totiž začal střílet a pak budovu uvnitř zapálil.