Rozhodčí Lhoták projel Evropu, teď píská v kraji
Plzeň – Plzeňský arbitr obětoval fotbalu hodně, také proto nyní tráví veškeré volné chvíle se svojí rodinou. „Dlužím to manželce i dětem," říká.
Plzeň – Plzeňský arbitr obětoval fotbalu hodně, také proto nyní tráví veškeré volné chvíle se svojí rodinou. „Dlužím to manželce i dětem," říká.
Plzeň - Válečné muzeum Patton Memorial Pilsen se pochlubilo nejnovějším exponátem. Je jím plátno s motivem plzeňského znaku s podpisy všech amerických veteránů, kteří se zúčastnili letošních jubilejních oslav osvobození.
Plzeň – Někdejší lídr Občanů patriotů neskousl koalici, pozici v ní má za odhozenou kost.
Hradec Králové - Taneční stepařský soubor Fidgety Feet z královéhradecké Základní umělecké školy Střezina se v sobotu 6. června zúčastnil v Plzni mistrovství České republiky ve stepu.
Plzeň - Početnou skupinou v borské věznici jsou i Slováci.
Plzeň - Tragické následky měla dopravní nehoda, která se stala v sobotu po druhé hodině odpoledne u obce Krsy.
Plzeň – Plzeňané i návštěvníci města mají počítat s tím, že od 1. července přibude na Petrohradě zpoplatněných parkovacích míst.
Českolipsko, Plzeň O sto padesát sad medailí v osmnácti různých sportech budou na VII. letní olympiádě dětí a mládeže (LODM) v Plzni bojovat i sportovci z Českolipska.
Poleň – Dramatický boj o život 52leté ženy z Klatovska museli svést zdravotničtí záchranáři poté, co ji píchla vosa. Přiletět pro ni musel dokonce záchranářský vrtulník.
Plzeň – Vedení házenkářského klubu HC Plzeň se může pochlubit první posilou pro premiérový ročník interligy.
Plzeň - Jak správně chodit po přehlídkovém mole, co dělat během focení, jak rychle zpevnit postavu, z čeho si poskládat jídelníček nebo jak komunikovat a poradit si s trémou…
Beroun – Oddíl z Berouna pořádal turnaj k 750 výročí založení města, kterého se zúčastnilo více jak 150 judistů a judistek z 26 oddílů. Z Benešova dorazilo osm mladých bojovníků a bojovnic. Nejúspěšnější byli Adam Doležal, Petr Pokorný a Katka Myslivcová, kteří si vybojovali zlaté medaile.
Plzeň - K poměrně vážné dopravní nehodě došlo v sobotu pár minut po desáté hodině dopoledne.
Plzeň – Víkendové teploty vystoupají až na 28 stupňů Celsia. Dá se proto očekávat, že parné počasí vyžene plavce na koupaliště v Plzni a okolí.
Plzeň – Je pondělí 1. června roku 1953 a v Plzni to vře jako nikde v republice. Ve městě se koná nejmohutnější demonstrace kvůli utajované měnové reformě. Lidé mají vztek a není se čemu divit.
Plzeň – O práci přijde minimálně 15 pracovníků plzeňské pobočky elektrárenské společnosti.
Domažlicko /PŘEHLED ZMĚN JÍZDNÍHO ŘÁDU/– Po loňské zásadní změně vlakových jízdních řádů jejich nová úprava, která vstoupí v platnost v neděli 14. června, dosavadním stavem výrazněji nezamává.
Havlíčkobrodsko – Speciální program nachystali pro své návštěvníky na sobotu 13. června provozovatelé větrné elektrárny u Věžnice.
Plzeň - Přesně v 17:17 hodin v pátek odstartoval v centru Plzně třídenní Historický víkend. Jelikož se celý program nese v duchu panovníků, kteří měli souvislost s královským městem Plzeň, tak hned první den došlo na jejich představení.
Plzeň – Brankář plzeňského Talentu byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem extraligy házenkářů.
Plzeň - Plnírna propanbutanu společnosti Flaga v Dýšině je trnem v oku drtivé většině obyvatel. Zařízení ve středu obce, které v Dýšině funguje od roku 1976, u místních vyvolává velké obavy o majetek a hlavně zdraví.
Plzeň – Festival začal na Plzeňsku už ve čtvrtek, DEPO 2015 uvede legendární berlínské představení.
Rakovník – Na parkovišti naproti bývalým kasárnám přistihli městští strážníci tři muže při krádeži motorové nafty z nádrže kamionu.
Plzeň – Cyklistická Giant liga pokračovala v Plzni sedmým dílem, Velkou cenou Baxant.
Plzeň - Portréty obyčejných lidí, které pomohou dobré věci, budou v depu k vidění do září.
Dýšina – Ve středu byl vyhlášen poosmé v řadě nejlepším českým házenkářem, před pěti lety byl vyhlášen dokonce nejlepším hráčem světa. Filip Jícha ale nezapomíná na to, kde se sportem začínal, a k Plzni stále uchovává velmi vřelý vztah.
Chotěšov - Při nehodě v Chotěšově se zranili dva lidé.
Klatovy - Výtěžek z prodeje půjde na nákup vybavení dětského oddělení Klatovské nemocnice.
Klatovsko – Přinášíme přehled víkendových sportovních akcí na Klatovsku a pozvánku na besedu s Evou Samkovou.
Plzeň - Na sedm desítek odsouzených si ve čtvrtek v plzeňské borské věznici poslechlo koncert bratislavské swingové skupiny Funny Fellows.
Jičín - Krajský přebor mladšího žactva v atletice se konal v Jičíně. V úmorném vedru si vedli statečně českolipští závodníci, kteří přivezli čtyři medaile.
Praha - V několika městech v Česku se ve čtvrtek konaly protestní akce proti prolomení limitů těžby hnědého uhlí v severních Čechách. Pořadatelé je svolali do dvou desítek míst. Zhruba stovka odpůrců rozšíření těžení se sešla v centru Prahy, další v Plzni, Litvínově či Brně. Shromáždění a happeningy organizovala iniciativa Limity jsme my a podpořila je Strana zelených.
Praha - Řidič osobního auta zemřel ve čtvrtek před půlnocí na dálnici D5 u Rudné poté, co vjel do protisměru a smetl ho projíždějící kamion. Po srážce se nákladní vůz převrátil na bok a zablokoval dva jízdní pruhy, havarovaný automobil začal hořet. Policisté proto v noci na několik hodin uzavřeli dálnici mezi Třebonicemi a Rudnou ve směru z Prahy na Rozvadov.
Plzeň - O víkendu se otevřou výjimečné zahrady. Navštivte místa, kam se jindy hned tak nepodíváte.
Valdice - Nejznámější český vězeň, doživotně odsouzený Jiří Kajínek z Prachovic na Chrudimsku, byl opět nucen změnit celu. Ve tři hodiny ráno v noci z úterý na středu ho vzbudili v mírovské věznici a převezli jinam, podle informací TV Prima nejspíš do Valdic u Jičína. Vězeňská služba však nechce místo převozu našemu Deníku potvrdit.
Borovice /FOTOGALERIE, DOPLNĚNO/ - Smrtí 18letého mladíka skončila noční nehoda u obce Borovice na Horšovskotýnsku. Dva další mladé muže transportoval do nemocnice vrtulník a další dva sanitky. K tragické nehodě došlo ve čtvrtek po půl desáté večer.
Plzeňsko – Zastupitelé Plzeňského kraje na svém pondělním jednání schválili rozdělení dotací pro vodohospodářskou infrastrukturu obcí. Obcím a městům, jež uspěly, pošlou 40,5 milionu korun.
Plzeň – Která žena by netoužila po proměně? Po odpoledni, kdy se jen jí věnuje kadeřník, stylista a vizážista?
Valdice - Nejznámější český vězeň, doživotně odsouzený Jiří Kajínek z Prachovic na Chrudimsku, byl opět nucen změnit celu. Ve tři hodiny ráno v noci z úterý na středu ho vzbudili v mírovské věznici a převezli jinam, podle informací TV Prima nejspíš do Valdic u Jičína. Vězeňská služba však nechce místo převozu našemu Deníku potvrdit.
Plzeň - Hokejový útočník si po návratu do Plzně opět okusil náročnost přípravy.
Plzeň, Klatovy – V Plzeňském kraji v uplynulém týdnu už druhý týden po sobě mírně zlevnil benzin, cena nafty naopak nepatrně vzrostla.
Plzeň – Domovům se zvláštním režimem v Plzni chybí 200 lůžek, město ani charita kapacitu radikálně nenavýší.
České Budějovice – S cílem sáhnout klidně až na metu nejvyšší cestuje jihočeský výběr hokejbalistů na sedmou letní olympiádu dětí a mládeže, která začíná v neděli v Plzni.
Strakonice - V Plzni se konal basketbalový turnaj ve hře tři na tři. Strakonice reprezentovalo 16 dívek rozdělených do čtyř týmů.
Kraj – Žádostí doživotně odsouzeného vězně Jiřího Kajínka o obnovu procesu se bude Krajský soud v Plzni zabývat 23. července. „Ve veřejném zasedání bude rozhodovat soudce Tomáš Bouček, který už dříve Kajínkovy žádosti o obnovu zamítl, naposledy v březnu 2011," uvedl mluvčí soudu David Ungr.
Cebiv – Oslavy 900 let od první písemné zmínky o obci Cebiv a sousední osadě Bezemín pořádají příští týden v sobotu v Cebivi. Zároveň celou akci pojali jako setkání rodáků. Těch by mělo přijet více než sto.
Kraj – Žádostí doživotně odsouzeného vězně Jiřího Kajínka o obnovu procesu se bude Krajský soud v Plzni zabývat 23. července. „Ve veřejném zasedání bude rozhodovat soudce Tomáš Bouček, který už dříve Kajínkovy žádosti o obnovu zamítl, naposledy v březnu 2011," uvedl mluvčí soudu David Ungr.
Plzeň – Na zaslání vlastních fotografií mají lidé už jen šest týdnů, pak se fotoalbum uzavře.
Plzeň - Žádostí doživotně odsouzeného vězně Jiřího Kajínka o obnovu procesu se bude Krajský soud v Plzni zabývat 23. července od 8:30. Termín potvrdil mluvčí soudu David Ungr, soud jej zároveň také zveřejnil v rozpisu hlavních líčení.
Plzeň – „Mým snem je postoupit na mistrovství Evropy," svěřila se Deníku při únorovém vyhlašování nejlepších sportovců jižního Plzeňska šestnáctiletá Tereza Čechurová z Dobřan.