
Divizní tenisté Sokola Břasy poprvé vyhráli
Rokycansko - Ve čtrnáctidenním rytmu pokračují regionální soutěže stolních tenistů.
Rokycansko - Ve čtrnáctidenním rytmu pokračují regionální soutěže stolních tenistů.
Hradec Králové – Skončila základní část druhé nejvyšší soutěže basketbalistů. Zcela suverénním způsobem ji opanoval hradecký Sokol, když pouze jednou odešel poražen. Nyní ho však už čeká čtvrtfinále play off, v němž se střetne s týmem BC Vysočina.
Plzeň – Prestižním duelem proti pražské Dukle zahájí házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň nadstavbovou část extraligy ve skupině o 1. až 6. místo.
Klatovsko – Denisa Hejduková (24) si vyzvedla syna Václava (5), který je umístěn v Klokánku v Janovicích nad Úhlavou, a šli spolu na procházku. Z ní se už ale nevrátili. Policie po nich bylo ve čtvrtek 6. března vyhlášeno celostátní pátrání.
Berounsko – Říkají jim elita národa. Jsou zapsaní jako dárci kostní dřeně, čili krvetvorných buněk, a čekají na dobu, kdy budou moci pomoci těm, kteří onemocněli leukémií, zhoubným nádorem, nebo dalšími vážnými nemocemi krve a obranyschopnosti.
Břeclav /ROZHOVOR/ – Obhájkyně mistrovského titulu, stolní tenistky MSK Břeclav mají před sebou poslední čtyři utkání základní části soutěže a pak je čeká play-off o titul mistryň republiky. Úspěšnou dvojici Ganna Gaponova a Vivien Ellö doplnila na třetím místě sestavy Aneta Kučerová, desátá hráčka aktuálního žebříčku žen. To, zda bude pro Břeclav skutečnou posilou v boji o obhajobu mistrovského titulu, ukáží nejbližší měsíce. Finále play-off bude na programu poslední květnový týden a když půjde vše podle předpokladů, o titul si to rozdají znovu Břeclav a Hodonín.
Klatovsko – Denisa Hejduková (24) si vyzvedla syna Václava (5), který je umístěn v Klokánku v Janovicích nad Úhlavou, a šli spolu na procházku. Z ní se už ale nevrátili.
Plzeňsko – Vodárna Plzeň varuje před podomními prodejci, kteří na základě zdánlivého testu kvality vody nabízejí filtrační zařízení za desetitisíce korun. Argumentují přitom tím, že voda dodávaná veřejným vodovodem není vhodná k přímé spotřebě a je třeba ji dále „vyčistit".
Strakonicko - Sportovní výsledky a tabulky v kostce.
Plzeň - Ostřílená krumlovská hráčka triumfovala v singlu, v deblu s Maixnerovou i v mixu s oddílovým spoluhráčem Janáčkem.
Kladno – Po třítýdenní přestávce se kladenští prvoligoví futsalisté představí domácímu publiku, když na své palubovce přivítají v pátek prvního jistého sestupujícího, Plzeň.
Střelské Hoštice – Chodba vede ze zámku přes park až k Otavě. Její tvůrci ji ručně vysekali do žulové skály. Stáří a délku štoly archeologové ještě neznají. Vchod odkryli před pěti lety.
České Budějovice - Tři roky trvaly práce na modernizaci železniční tratě mezi českobudějovickým nádražím a Nemanicemi. Znamenaly třeba několikrát uzavření viaduktu v Rudolfovské třídě.
Plzeň – Jejich země momentálně procházejí krizí, přesto prý mladí plzeňští studenti z Ruska a Ukrajiny mezi sebou necítí nevraživost. Ale o politice spolu sami od sebe mluvit nezačnou. Prý je to, jako kdyby každý z nich hájil jiný fotbalový mančaft. „Hlavně aby se vše v klidu vyřešilo a neumírali lidé," shodují se svorně studenti z východu.
Plzeň – Start do života se Bucifalovi příliš nevydařil. Mládě jihoamerického druhu kaloně se zřejmě pustilo stěny v jeskyni, spadlo na zem a matka už se o něj pak odmítla starat. Naštěstí si ho všimla Anna Vainarová, která v podzemní expozici plzeňské zoo pracuje, a ujala se ho.
Tymákov- Lidé v Tymákově na jižním Plzeňsku mohou od čtvrtečního dopoledne opět bez obav užívat obecní vodu z kohoutků, rozbory hygieny ukázaly, že není znečištěna. Tymákovští museli přestat pít vodu v neděli poté, co se do místní vodárny vloupal neznámý zloděj a nebylo jasné, zda zdroj neznečistil. Starosta obce Václav Špilar dnes řekl, že už lidé pro pitnou vodu do cisteren nemusí.
Plzeň – Po Praze a lotyšské Rize budou plzeňské nízkopodlažní tramvaje ForCity jezdit i v Číně. V červnu loňského roku podepsala Škoda Transportation kontrakt s čínskou firmou CSR Sifang Quingdao Co. Ltd. a Plzeňané tak Číňanům poskytli licenci k technologiím na výrobu těchto vozů.
České Budějovice - Tři roky trvaly práce na modernizaci železniční tratě mezi českobudějovickým nádražím a Nemanicemi. Znamenaly třeba několikrát uzavření viaduktu v Rudolfovské třídě.
Litoměřice – Na palubovkách favorizovaných soupeřů basketbalisté Slavoje Litoměřice U19 neuspěli. Podlehli v Pardubicích i Ostravě a v extraligové tabulce jim patří 10. příčka. Z různých důvodů měli tentokrát trenéři hostujícího týmu k k dispozici jen sedm hráčů.
Plzeň – Po Praze a lotyšské Rize budou plzeňské nízkopodlažní tramvaje ForCity jezdit i v Číně.
Chotíkov – Na křižovatce u Chotíkova došlo v neděli k dopravní nehodě, která měla zajímavou dohru.
Ostrov u Stříbra – Brodila se blátem, aby zjistila, kam chodí archeologové na záchod a jak je mezi nimi dobře.
Plzeň – Ministr školství Marcel Chládek bije na poplach. Od roku 2015 by ve školách měli učit jen pedagogové s patřičným vysokoškolským vzděláním. Ti, kdo si jej odmítnou doplnit, budou muset ze škol odejít. V Plzeňském kraji, kde je 7624 pedagogů, profesi pravděpodobně kvůli absenci vzdělání opustí 349 z nich. Nekvalifikovaných je i dalších 435 učitelů, ale ti už studují nebo slíbili, že letos začnou.
Plzeň - Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP) musí poskytnout Člověku v tísni smlouvu, kterou měly uzavřenou s advokátní kanceláří vymáhající pokuty za jízdu na černo. Vyplývá to z verdiktu Nejvyššího správního soudu, jenž tak potvrdil předchozí rozhodnutí Krajského soudu v Plzni.
Plzeň - V Číně začala jezdit tramvaj ForCity, kterou vyrábí podle licence Škody Transportation čínská firma CSR Sifang, která sídlí v třímilionovém městě Quingdao (Čching-tao) na východě Číny. Smlouvu o poskytnutí desetileté licence k technologiím na výrobu až 400 nízkopodlažních vozů Škoda ForCity (15T), které jezdí v Praze, podepsaly plzeňské strojírny loni v červnu. Hodnota zakázky může dosáhnout až pěti miliard korun. Nedávno byl v Číně vyroben prototyp tramvaje a firma CSR Sifang začíná stroj nabízet na tamním trhu, řekl šéf představenstva Škody Transportation Tomáš Krsek.
Plzeň – Mimořádného úspěchu dosáhla odchovankyně jihočeského stolního tenisu Dagmar Blašková (20 let), když na mistrovství republiky v Plzni vyhrála soutěž hráček do 21 let. Doplnila tak svou sbírku, protože v minulosti už se stala domácí šampionkou v kategorii mladších žákyň i dorostenek.
Plzeň - V Konopné ulici v Plzni-Křimicích, kde mají vyrůst rodinné domy, už nějakou dobu pátrají archeologové, nacházejí hlavně dávnou keramiku.
Plzeň – Západočeské muzeum (ZČM) v Plzni vystavuje krásné knihy, které v sobě ukrývají texty Williama Shakespeara, a zítra v budově muzea budou znít verše tohoto slavného anglického literáta.
Plzeň – Více peněz rozpočtového určení daní. To je požadavek, který včera vznesl hejtman Plzeňského kraje Václav Šlajs (ČSSD) vůči poslancům z rozpočtového výboru. Ti jeho návrh nezavrhli.
Plzeň – Uhlí, biomasa, plyn, elektřina, komunální odpad? Nad tím, čím ládovat kotle za dvacet let, se začala zabývat Plzeňská teplárenská (PT). A došla k tomu, že řešením může být malá jaderná výtopna.
Plzeň – Některé firmy z Plzně a okolí na vlastní kůži už pocítily vyhrocenou situaci na Ukrajině. Ukrajinci žijící v Česku totiž dostali povolávací rozkaz narukovat do armády.
Plzeň – Basketbalové play-off je tady!
Plzeň – Také po 15. kole druhé ligy mužů drží házenkáři Talentu Plzeň B neporazitelnost. Svěřenci reprezentačního trenéra Vladimíra Habra remizovali v Třeboni 29:29.
Rakovnicko – Na návsi v obci Břežany zastavili jeseničtí policisté motocykl Honda CRF 125 bez registrační značky, který řídil šestadvacetiletý muž z Plzně.
Plzeň /ROZHOVOR/ - Zhubnul asi 80 kilogramů, stal se ministrem vnitra. Před více než týdnem mu šlo málem o život. Plánovanou operaci, kdy mu doktoři odstranili po velkém váhovém úbytku z břicha přebytečnou kůži, zkomplikovala kýla a vnitřní krvácení, a musel znovu na operační sál. Skončil na ÁRU. Teď už je z nemocnice doma a začíná pracovat. Už v neděli se zúčastnil jednání Bezpečnostní rady státu v souvislosti s děním na Ukrajině.
Plzeň - Velmi vysokou míru shody mezi diplomovou prací dnes již bývalého ředitele plzeňské věznice Petra Folka a prací jeho někdejšího podřízeného zjistila při zkoumání obou děl Univerzita Jana Amose Komenského (UJAK). Kvůli tomu nyní její disciplinární komise zahájí s Petrem Folkem správní řízení.
Plzeň - Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP) musí poskytnout Člověku v tísni smlouvu, kterou měly uzavřenou s advokátní kanceláří vymáhající pokuty za jízdu na černo. Vyplývá to z verdiktu Nejvyššího správního soudu, jenž tak potvrdil předchozí rozhodnutí Krajského soudu v Plzni.
Plzeň - Velmi vysokou míru shody mezi diplomovou prací dnes již bývalého ředitele plzeňské věznice Petra Folka a prací jeho někdejšího podřízeného zjistila při zkoumání obou děl Univerzita Jana Amose Komenského (UJAK). Kvůli tomu nyní její disciplinární komise zahájí s Petrem Folkem správní řízení.
Plzeň - Florbalová třetí liga pokračovala dalším turnajem.
S velkými nadějemi z Frýdlantu nad Ostravicí do Plzně neodjížděla. Měla strach, že se jí šampionát nepovede. „Spoustu lidí jsem svou účastí překvapila. Moc mi nevěřili," svěřila se krátce po posledním zápase Dagmar Blašková, která je novopečenou juniorskou republikovou šampionkou.
Plzeň – Agresivní psi, nepořádek a nezabezpečená propan – butanová láhev blízko ohniště. Tak ve stručnosti vypadalo místo v Koterově, kde přebývali dva bezdomovci, muž a žena. Městská policie si na ně došlápla ve chvíli, kdy jejich psi napadli jednoho muže.
Plzeň, Dobré – Sportovní hala Lokomotivy Plzeň hostila mistrovství České republiky dospělých a juniorů do 21 let ve stolním tenisu. Vrcholné akce se, stejně jako v posledních letech, zúčastnily hráčky oddílu stolního tenisu Sportovního klubu Dobré. Do západočeské metropole odjely členky extraligového áčka Aneta Konečná a Daniela Rozínková. Druhá jmenovaná nastoupila vedle soutěží žen také do ve dvouhře juniorek do 21 let.
Plzeň – Agresivní psi, nepořádek a nezabezpečená propan – butanová láhev blízko ohniště. Tak ve stručnosti vypadalo místo v Koterově, kde přebývali dva bezdomovci, muž a žena. Městská policie si na ně došlápla ve chvíli, kdy jejich psi napadli jednoho muže.
Plzeň - S třícentimetrovou tržnou ranou na čele skončil v neděli 23. února podvečer v nemocnici v Klatovech teprve osmiletý chlapec. V Liticích totiž někdo házel na projíždějící vlak kameny, pachatele policisté stále nemají.
Nymburk – Je to doma, prvoligoví volejbalisté Nymburka jsou zachráněni. Rozhodla o tom jejich výhra nad celkem České Lípy. Porážka s Plzní už nic neřešila.
Jičín – V posledním kole extraligy žákyň U14, skupina A, čekal družstvo děvčat dlouhý zájezd do Strakonic a Plzně.
Hořovice – Cyklus s názvem Hořovice na filmu nabízí divákům pohled do historie města Hořovice i jeho okolí, a to každou první středu v měsíci v hořovickém klubu Labe. Seriál připravili zástupci hořovického městského kulturní centra společně s Václavem Merhautem.
Tachov – Patnáct soutěžících z několika základních uměleckých škol Tachovska se zúčastnilo okresního kola soutěže ve hře na klavír, které hostila Základní umělecká škola Tachov. Úroveň soutěžících byla podle poroty velmi dobrá, do krajského kola ovšem postupují tři účastníci – jedenáctiletá absolutní vítězka Andrea Davidová z Plané, dále Alice Davidová z Plané a Jakub Steiner z Tachova.
Jablonec n. N. - „Manžel sbírá staré mapy. V každém městě, které jsme navštívili, jsem stála před antikvariátem a čekala na něj. Vztekání bylo k ničemu. Došlo mi, že si musím najít koníčka," vzpomíná na své začátky kronikářka Dalešic Marie Nedomlelová.
Plzeňsko – Neděle 2. března znamenala pro dopravce termín změny jízdních řádů.