Praha – Většina tepláren, které využívají převážně domácí hnědé uhlí, zvýšila v novém roce ceny tepla o méně než tři procenta. Vyšší meziroční nárůst zaznamenaly teplárny s relativně nejnižší cenou. Pro čtvrt milionu domácností cena tepla klesla. Vyplývá to z průzkumu Teplárenského sdružení ČR. Průzkum porovnával předběžnou kalkulovanou cenu tepelné energie k 1. lednu 2013 a 2014. V některých městech se o nové ceně tepla rozhodne do konce ledna.
Plzeň - Plzeňské zoologické a botanické zahradě loni druhým rokem klesla návštěvnost. Nejoblíbenější turistický cíl Plzeňského kraje navštívilo za rok 401.473 lidí, zhruba o 20.000 méně turistů než předloni. I tak to byla pro zahradu sedmá návštěvnicky nejúspěšnější sezona od jejího vzniku v roce 1926.
Plzeň – Prvním děkanem Fakulty umění a designu Západočeské univerzity v Plzni bude akademický malíř Josef Mištera, který založil a současně celou dobu vedl Ústav umění a designu (ÚUD), z něhož v září fakulta vznikla.
Plzeň – Tradiční mezinárodní soutěž ve střelbě ze vzduchových zbraní Velká cena Plzně 2014, proběhne v závěru tohoto týdne na armádním střeleckém stadionu v Lobzích.
Rokycany, Hrádek - První letošní víkend patřil v našem kraji nadějím stolního tenisu. Krajský přebor staršího žactva se konal v sobotu v Plzni, mladší žáci se v neděli utkali o titul v Boru u Tachova. Okres Rokycany reprezentovali hráči a hráčky TJ Hrádek a SK Rokycany.
Plzeň, Prášily – U rodinného krbu v Prášilech na Šumavě dobíjí běžec na lyžích Martin Jakš energii po Tour.Po sedmi těžkých závodech se světovou elitou během devíti dní.
Plzeň - Plzeňské zoologické a botanické zahradě loni druhým rokem klesla návštěvnost. Nejoblíbenější turistický cíl Plzeňského kraje navštívilo za rok 401.473 lidí, zhruba o 20.000 méně turistů než předloni. I tak to byla pro zahradu sedmá návštěvnicky nejúspěšnější sezona od jejího vzniku v roce 1926.
Plzeň – Až stomilionová dotace na horkovod k budoucí spalovně je schválená. Podle generálního ředitele Plzeňské teplárenské Tomáše Drápely je téměř jisté, že teplárna dostane 80-100 milionů Kč ze Státního fondu životního prostředí právě na stavbu horkovodu.
Plzeň – Prvním děkanem Fakulty umění a designu Západočeské univerzity v Plzni bude akademický malíř Josef Mištera, který založil a současně celou dobu vedl Ústav umění a designu (ÚUD), z něhož v září fakulta vznikla.
Plzeň - V rámci výstavy Lesk, barvy a iluze / Architektura Plzně v šedesátých letech byl ve středu v plzeňské výstavní síni "13" představen model Rybářské bašty.
Dnešice – Podobně jako končil loňský rok, stejně KVZ Dnešice zahájil rok 2014, a to střeleckou soutěží „První rána 2014". Na pořadu byly dvě pistolové disciplíny.
Plzeň – V rozdílných pozicích se nacházejí v extraligových soutěžích basketbaloví kadeti a junioři Lokomotivy Plzeň. Do závěru bojů základní části jdou prvně jmenovaní z druhé příčky, junioři jsou naopak až dvanáctí.
Plzeň – Pohled na tabulku první ligy volejbalistů není pro jediného zástupce regionu ve druhé nejvyšší celostátní soutěži mužů USK Slavia Plzeň vůbec potěšující.
Plzeň – Amatérští divadelníci se mohou hlásit k účasti na přehlídkách, které organizuje JOHAN, obecně prospěšná společnost, centrum pro kulturní a sociální projekty.
Střížovice – Obyvatele Střížovic na jižním Plzeňsku čeká brzy mimořádná událost. V referendu budou rozhodovat o zahrnutí větrných elektráren do připravovaného územního plánu.
Plzeň /ROZHOVOR/ - U rodinného krbu v Prášilech na Šumavě odpočívá běžec na lyžích Martin Jakš po Tour de Ski. Po sedmi těžkých závodech se světovou elitou během devíti dní.
Plzeň - Pětiletá samice nosorožce indického Manjula má v plzeňské zoo v nejbližší době rodit své první mládě. Zoo od středyna svých webových stránkách zpřístupnila on-line přenos z její vnitřní expozice. Nosorožce indické nyní chová plzeňská zoo jako jediná v ČR, dosud se v Plzni žádné mládě nenarodilo, řekl mluvčí zahrady Martin Vobruba.
Prostějov – Svěřencům trenéra Petra Novotného a jeho asistenta Pavla Dudy z BC DTJ Prostějov se už blíží termíny zbývajících extraligových utkání, ve kterých se bude rozhodovat o titulu šampionů České republiky, o vítězích extraligového ročníku 2013 – 2014. Titul obhajují prostějovští boxeři a mají zatím velmi dobře nakročeno k dalšímu úspěchu. Jenže, doposud boxovali pouze dvakrát a to v ringu domácím, nad Dubnicí nad Váhom zvítězili 14:2 a nad Pražany 12:4. Čekají je ještě starty v prostředí stejných soupeřů a navíc dva duely, venku i doma, s Plzní.
Zlín - Glenn Miller Orchestra se po roce opět vrátil do České republiky a do Zlína. Proslulý orchestr odehrál včera v Městském divadle Zlín koncert a představil svůj nový program nazvaný The Best of Glenn Miller Orchestra. Šňůra koncertů pokračuje v Brně, Praze, Liberci, Plzni a Českých Budějovicích.
Liberec - Po dvou letech se do libereckého Domu kultury vrací americký Glenn Miller Orchestra. Přiveze nový program plný toho nejprvotřídnějšího swingu. Dostane se i na největší hitovky In the Mood nebo Moonlight Serenade.
Liberec - Po dvou letech se do libereckého Domu kultury vrací americký Glenn Miller Orchestra. Přiveze nový program plný toho nejprvotřídnějšího swingu. Dostane se i na největší hitovky In the Mood nebo Moonlight Serenade.
Plzeň - David a René Kiliánovi z Plzně, kteří s Martinem Kolomým tvoří posádku závodní Tatry 815 přezdívané Fatboy, zatím drží krok s čelem závodního pole na dakarské rallye.
Písek – První bitvu s Jindřichovým Hradcem písecká děvčata prohrála. Jenže rozhodně neprohrála ještě válku. A jak to vypadá, tak ta bude v letošní sezoně nebývale dlouhá.