Plzeň – Opět po roce se Plzeňané mohou těšit na Festival Polévky. Ten si svoji premiéru nejen v západočeské metropoli, ale i v republice odbyl loni, kdy se na náměstí Republiky uvařilo několik set litrů polévky. Snědena byla za dvě hodiny.
Holýšov – Dnes vám jako každé úterý opět přinášíme další díl seriálu Ptáme se za vás. Tentokrát na čtenářské dotazy odpovídal starosta Holýšova Antonín Pazour.
Plzeň – Oběti znásilnění, loupežných přepadení, domácho násilí, stalkingu a dalších vážných kriminálních skutků, ale například i blízcí a příbuzní obětí. Tito lidé jsou nejčastěji klienty Bílého kruhu bezpečí. Plzeňská organizace působící plošně na území celých západních Čech si na nadostatek klientů „bohužel" nemůže stěžovat.
Plzeň – Pět až dvanáct let za mřížemi a povinnost zaplatit statisíce korun odškodného. Takové tresty hrozí plzeňskému důchodci Tomáši Smahovi (66) za pokus o znásilnění své o 28 roků mladší snachy.
Plzeň – Pět až dvanáct let za mřížemi a povinnost zaplatit statisíce korun odškodného. Takové tresty hrozí plzeňskému důchodci Tomáši Smahovi (66) za pokus o znásilnění své o 28 roků mladší snachy.
Plzeň – Výzkumu trampingu v západních Čechách se věnují archeologové a antropologové Západočeské univerzity v Plzni. Podle děkana Filozofické fakulty ZČU a archeologa Pavla Vařeky vytvářejí databázi trampských osad, zachycují jejich podobu a historii. Vědcům přitom pomáhají sami trampové, kteří projekt iniciovali, a mezi sebou si předávají dotazníky.
Černá v Pošumaví - Zajímavé sporty si vyzkoušeli v sobotu ti, kdo přišli k pláži. Letní dovolenkový odpočinek si zpestřovali činnostmi, v nichž si prověřovali a trénovali rovnováhu.
Písecko /Kraj v koncích/ - Při prázdninovém putování křižujete Jihočeským krajem, ale což to tentokrát zkusit po jeho hranicích? Jaké zajímavosti na nich najdete, vám naznačuje prázdninový sobotní seriál Deníku. Po Jindřichohradecku, Českokrumlovsku, Českobudějovicku a Strakonicku se dnes zastavíme na Písecku.
Vísky /REPORTÁŽ/ – Ťukání kladiv, špičáků a majzlíků. Hukot brusek a oblaka prachu. Tak to v těchto dnech vypadá na louce pod sportovně-kulturním areálem ve Vískách. Řadu kamenných a dřevěných soch tam zanedlouho doplní další umělecká díla. Ve Vískách totiž začal už čtvrtý sochařský ateliér. Ten je veřejnosti volně přístupný. Hotové sochy si lidé prohlédnout na vernisáži třicátého srpna.
Plzeň - Už skoro měsíc zasahují v Plzni hasiči téměř každou noc u požárů plastových kontejnerů na tříděný odpad. Škody se pohybují v desetitisících korunách, jedna nádoba přijde na pět až šest tisíc korun. Policie se případy zabývá. Zatím není jasné, zda žhářem je jeden člověk nebo větší skupina.
Plzeň – Primátor Pavel Rödl opustil ODS i plzeňskou radnici po zlém. Stranu, které léta viděl pod pokličku, začal hodně kritizovat a dělá to dodnes jako zastupitel města za Občany.cz. Poté, co z radnice odešel, pracoval několik měsíců jako ředitel krajské pobočky Ředitelství silnic a dálnic v Karlových Varech. Říká, že v Plzni místo nedostal, o což se měl postarat vlivný člen ODS Roman Jurečko s Jiřím Pospíšilem. I dnes tvrdí, že ho tu nikdo nezaměstná, aby neměl problémy.
Plzeň - Více zásahů než v celé loňské sezoně mají už v polovině srpna členové vodní záchranné služby Plzeňského kraje. V červenci a srpnu drží nepřetržitě služby na největší vodní ploše regionu - přehradě Hracholusky. Celou dobu se ale potýkají s poruchami letitých člunů. Nyní mají k dispozici poslední laminátovou loď, pokud by se i ta porouchala, hrozí, že budou muset sezonu ukončit předčasně.
Domažlicko - Cestující musí kvůli výlukám počítat s tím, že do Prahy dojedou o hodinu později a že musí v Plzni přestoupit do jiného vlaku. O hodinu později dojely v minulém týdnu z Domažlic do Prahy Jiřina Burešová s vnučkou, které pokračovaly do Olomouce.
Plzeň – V dresu Viktorie už zažil řadu vypjatých soubojů se Spartou. A jak viděl kapitán Viktorie Plzeň Pavel Horváth sobotní bezbrankovou remízu dvou aktuálně nejlepších celků Gambrinus ligy?O úrovni zápasu
Plzeň – Půlhodinu po jedné ranní v noci z pátku na sobotu vyjížděli hasiči do Železničářské ulice na Doubravce. Hořelo tam osm kontejnerů a oni už nejspíše tušili, co se děje. Nádoby totiž s největší pravděpodobností zapálil žhář či žháři, kteří v Plzni asi měsíc řádí.
Mirošov - Sbory dobrovolných hasičů z Rokycanska, ale i Plzně jihu, si daly dostaveníčko v sobotu po poledni na hřišti v Mirošově. Uskutečnil se zde druhý ročník O putovní pohár města Mirošova.
Domažlice – Američtí vojáci v roce 1945 přinesli do Domažlic svobodu a pak jim ukázali basketbal. Koše, na něž tu tehdy hráli, ještě někde uloženy jsou. Ve čtvrtek 15. srpna 2013 dostali Chodové další lekci z této hry. K přátelskému zápasu dorazil díky kontaktům zdejší rodačky a bývalé reprezentantky Ivany Prettlové výběr mladíků ze sedmi amerických univerzit. Hosty v zaplněné hale uvedl s typicky chodským přízvukem mnoha tituly ověnčený basketbalový veterán Jan Šturma.
Praha - Majitelům účtů, kteří od bank požadují vrácení nezákonně účtovaných poplatků za vedení spotřebitelských a hypotečních úvěrů, svitla nová naděje. Krajský soud v Plzni minulý týden rozhodl, že klient banky, který se ohradil proti placení úvěrových poplatků, je v právu. Banka proto nemá nárok na účtování poplatků za správu a vedení úvěrových účtů.
Skalná - Vážné zranění si vyžádala dopravní nehoda, která se stala v sobotu dopoledne ve Skalné na Chebsku. "Dvaasedmdesátiletý řidič vozidla Nissan Primera odbočoval na křižovatce ulic Nádražní a Česká doleva," popisovala krajská policejní mluvčí Kateřina Böhmová.
Plzeň – Až čtvrtinu nákladů by mohly údajně ušetřit na elektřině a plynu plzeňské domácnosti i podnikatelé, pokud se přihlásí do elektronické aukce na dodavatele energií. Připravuje ji třetí plzeňský obvod s firmou eCENTRE.
Plasy – Západočeská univerzita v Plzni bude od nadcházejícího akademického roku vzdělávat i v Plasích. Ve městě otevře pobočku, univerzitu třetího věku, se studijním předmětem Archeologie a regionální historie Plaska.
Lipno nad Vltavou - Osmileté panování Filipa Ospalého republikovým šampionátům v olympijském triatlonu skončilo. Bývalý mistr Evropy, který má na kontě celkem deset domácích titulů, dnešní závod v Lipně nad Vltavou kvůli defektu na kole nedokončil.
Plzeň - Gargamel se Šmoulinkou, Tatra 613, Dědeček hříbeček, tučňáci z filmového Madagaskaru, ptáci v kleci či malý záchranář. Ti všichni si dali v sobotu odpoledne dostaveníčko pod malesickým mostem, odkud startoval již třináctý ročník Křimické neckyády.
Plzeň - Do brzkých nedělních ranních hodin hlídali policisté plzeňskou Doosan Arenu, její okolí i střed města. Důvod? Fotbaloví fanoušci – sparťané z Prahy i domácí viktoriáni.
Dýšina – Více než čtyři hodiny likvidovalo v sobotu v noci sedm hasičských jednotek požár desítek obřích balíků papíru v areálu recyklační firmy v Dýšině na severním Plzeňsku. Slisované balíky, naskládané na sebe, museli hasiči rozvážet vysokozdvižnými vozíky po dvoře areálu a stříkat vodou každý zvlášť. Nikdo nebyl zraněn. Škoda se odhaduje na 300.000 korun. Příčinu stále vyšetřovatelé spolu s policií a majitelem firmy zjišťují, řekl ČTK velicí důstojník krajských hasičů Milan Klouda.
Praha /FOTOGALERIE/ – Až nečekaně poklidný byl v sobotu pozdě večer z pohledu plzeňských policistů zápas domácích fotbalistů se soupeři z AC Sparta, mezi jejichž příznivci se najdou i ostří hoši s pověstí potížistů. A právě na jejich příjezd plzeňská policie zbrojila. Povolala vrtulník i posily z jiných krajů, zapojili se také všichni dostupní strážníci.
Plzeň – Češi šetří na zájezdech a dovolených. Spousta Plzeňanů dokonce zůstává doma nebo upřednostňuje prázdniny různě po republice. „S přítelem pojedeme pod stan nejspíš do severních Čech. Zatím máme v plánu navštívit Český ráj," prozradila Deníku Iveta Beranová.
Krasíkov – Motorkáři opět po roce zavítali do Dvora Krasíkov. Konal se zde první ročník (po loňském nultém setkání motorkářů) motosrazu pod názvem Get Rockabilly! Pro všechny byl připraven zajímavý a bohatý program. Akce finišovala pořádnou rokenrolovou párty.
Klatovsko – Přinášíme další díl seriálu o obcích v regionu, v němž kromě stručného představení nahlížíme do novin starých sto i více let, abychom zjistili, co zajímavého se o obcích psalo v minulosti.
Plzeň – Už jen dva týdny zbývají plzeňskému science centru Techmania, než se zavře pro návštěvníky. Znovu se pro ně otevře v březnu příštího roku. Mnohem větší a celé v novém.
Plzeň - Plzeňské muzeum loutek vůbec poprvé ve své historii veřejnosti zpřístupnilo svoje půdní prostory, v nichž je až do konce září k vidění výstava nesoucí název Okouzlení – Expedice na půdu.
Větřkovice /POZVÁNKA/ - Pokud se řadíte mezi příznivce podomácky vyrobených traktorů, pak byste v sobotu 24. srpna zcela určitě neměli chybět ve Větřkovicích, kde bude přesně v jedenáct hodin dopoledne oficiálně zahájen už šestý ročník tradiční Traktoriády.
Plzeň – Sezona dětských letních táborů se sice pomalu blíží ke konci, pracovníci Krajské hygienické stanice v Plzni však v jejich kontrolách stále nepolevují. Z celkem 220 nahlášených táborů jich od začátku prázdnin stihli prověřit 130. Kromě menších přestupků ale nehlásí žádné závažné nedostatky.
Sepse, lidově též označována jako otrava krve, je podle některých odborníků hlavní hrozbou 21. století. „Četnost jejího výskytu je dnes na stejné úrovni jako četnost výskytu akutního infarktu myokardu nebo cévních mozkových příhod.
Plzeň – Slovany, jediný velký obvod v Plzni, který donedávna trval na tom, že na jeho území se hazard nebude smět provozovat, couvají. Přitom slovanští zastupitelé si už vloni odhlasovali naprostý zákaz heren s počátkem roku 2015. Teď už tak nekompromisní k hráčským doupatům nejsou.
Plzeň – Za sebou má Tomáš Hořava nečekaně další start v národním týmu. Reprezentační trenér Michal Bílek povolal plzeňského záložníka pro přípravný zápas v Maďarsku narychlo místo zraněného Tomáše Hübschmana. Do přípravy mistrovské Viktorie na žhavý duel se Spartou se tak pětadvacetiletý Hořava zapojil až ve čtvrtek.
Plzeň, Praha – Ačkoliv meteorologové i astronomové stále mají léto, fotbalová liga vyhlíží jeden z hlavních hitů svého podzimu (ten mimochodem začal 19. července).Plzeň versus Sparta.
Plzeň – Marně senát Krajského soudu v Plzni čekal na korunního svědka Martina Lazara (39), který se měl vyjádřit k projednávanému případu přípravy vraždy a podvodu. Z nich jsou žalováni bývalý policista Jiří Hladík a advokát Petr Čechura.
Plzeň – Až ve čtvrtém utkání v rámci přípravy na nadcházející extraligovou sezonu poznali házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň hořkost porážky. Ve čtvrtečním duelu podlehli svěřenci trenérů Martina Šetlíka a Jiřího Hynka v hale Slavie VŠ Plzeň na Borech druholigovému německému Erlangenu těsně 19:20.
Plzeň – Politické strany v Plzeňském kraji se zatím šikují do předčasných sněmovních voleb jen pozvolna. Jasno o svém lídrovi mají komunisté, kteří znovu posílají do čela kandidátky poslance Karla Šidla, za ním je Jiří Valenta.
Praha – Jako na houpačce si mohl připadat Jan Burian. Během tří dnů nastupoval dvakrát do funkce ředitele Národního divadla v Praze – nedobrovolně se tak stal aktérem kauzy, která plnila stránky médií. „Teď už se těším, že se bude psát konečně o divadle, ne o jeho řediteli," říká uznávaný divadelník.