
Výborného první góly netěšily
Kladno – Šedesát devět minut trvalo futsalistům Kladna než se jim podařilo v nové mistrovské sezoně vstřelit branku.
Kladno – Šedesát devět minut trvalo futsalistům Kladna než se jim podařilo v nové mistrovské sezoně vstřelit branku.
Český Krumlov – Výraznou posilu získala českokrumlovská nemocnice pro oddělení Léčebny dlouhodobě nemocných (LDN). Z domažlické nemocnice sem v blízkých dnech přestoupí na pozici primáře tohoto oddělení velmi respektovaný lékař Mirko Ferra. Bude tak následovat svého dřívějšího kolegu Václava Šauera, který také přišel do Krumlova před několika měsíci z Domažlic.
Pila – Je zajímavé, že v nevelké chatové oblasti Šnajberk se to dobrými sportovci jenom hemží. Bylo to tak dříve a je tomu tak i nyní. Jmenovat je všechny nebudu, určitě bych na někoho zapomněl a to by mě mrzelo. O Jirkovi Nesvedovi jsem už psal. Dalším z řady sportovních šikulků je Honza Ekstein. Jako sportovní fanda o něm vím, že je výborný volejbalista a bývalý kapitán volejbalového mužstva Jiskry Domažlice a krom toho že hraje i za Plzeň.
Sokolovsko - Celníci se na bývalé přechody nevrátí, ujišťuje jejich mluvčí
Plzeň – Ne zrovna povedené výkony podal na mistrovství republiky ve sportovní střelbě při kulových disciplínách černovický junior Petr Nymburský.
Vizovice – Pěstovat turistiku na vozíčku? Proč ne. Tento typ sportu už totiž pomalu přestává být i pro tělesně handicapované tabu. A to díky Klubu českých turistů, který pro ně buduje speciální turistické trasy. Jedna vznikla i ve Zlínském kraji, přímo ve Vizovicích a v sobotu 22. září si ji někteří poprvé na vlastní kola otestovali.
Nečtiny - Oblíbená destinace řady horolezců nejen z Plzeňska, ale i širokého okolí, vrch Kozelka u Nečtin na severním Plzeňsku, se o víkendu skoro stala osudnou dvaapadesátiletému muži. Ten se v sobotu krátce po poledni vypravil zdolat tento vrchol, ovšem pravděpodobně přecenil své síly.
Plzeň - Zlatou labuť, Bubáka, Bohatýra, Skrblíka, Snipera či Slepého krtka a další desítky výjimečných piv ochutnávali v sobotu odpoledne návštěvníci festivalu pivovarů v Černicích.
Plzeň - „Jedna z posledních prehistorických a nevyhovujících expozic je pryč. Zlikvidovali jsme další prašivinec z minulosti," prohlásil ředitel plzeňské zoologické zahrady Jiří Trávníček při otevírání expozic jihoamerických zvířat v tropickém pavilonu Z.
Děčín – Palubovky znovu ožívají florbalem. A týmy FBC DDM Děčín jdou opět do boje. Jako první byli v akci dorostenci a junioři.
Holýšov – Holýšovští včera slavnostně otevřeli rekonstruovanou ulici se 40 novými parkovacími místy
Chrudim - V nezvyklém termínu, v sobotu 22. září od patnácti hodin ,vysílá program ČT4 utkání Chance Futsal ligy mezi úřadujícím mistrem FK Era-Pack Chrudim proti nováčkovi, Démonům Česká Lípa.
Havlíčkův Brod - Veškerý stažený alkohol z prodejní sítě COOP projde inventarizací a bude odvezen do centrálního skladu v Praze, říká Vladimír Stehno z COOP družstva Havlíčkův Brod.
Plzeň – Bylo mu devatenáct, když s kamarádem založil občanské sdružení Dobrovolný ekologický spolek – ochrana ptactva. Od té doby prošlo Karlu Makoňovi rukama tisíce zvířat, vede záchrannou stanici živočichů a z tohoto rozjetého vlaku nehodlá vystupovat.
Břeclav – Břeclavská synagoga má výjimečné akustické vlastnosti, a tak není divu, že svádí k pořádání vzácných koncertů. Odsvěcený prostor zdobený v maurském stylu ožije v brzké době hned několika hudebními žánry.
Plzeň – Modrý, tichý, moderní a úplně nový. Takový je nový žralok na regionální železnici, který včera v Plzni představily České dráhy. Na kolejích v Plzeňském kraji bude od začátku října jezdit jedna jednotka, další přibudou do konce roku.
Brno - Futsalisté Tanga (v bílém) ztratili při domácí ligové premiéře tříbrankový náskok a nakonec si z pátečního zápasu odnesli jen bod. Se Zručí nad Sázavou remizovalo brněnské mužstvo 4:4.
Havlíčkův Brod - Veškerý stažený alkohol z prodejní sítě COOP projde inventarizací a bude odvezen do centrálního skladu v Praze, říká Vladimír Stehno z COOP družstva Havlíčkův Brod.
Předposlední zářijový pátek byl v Plzni ve znamení folk-metalu. V Divadle pod lampou se totiž uskutečnil třetí ročník mezinárodního Samhainfestu ve složení Abinchova, Silent Stream Of Godless Elegy a Percival Schuttenbach.
Plzeň - Sedm cenných kovů z mistrovství republiky ve sportovní střelbě, které se uskutečnilo v Plzni, přivezli zástupci SSK Manušice.
Plzeň - Slib plzeňské sociální demokracie o tom, že vyvolá referendum ke zlatým kašnám na náměstí Republiky, už nebere na radnici nikdo vážně. ČSSD to slíbila v boji před minulými komunálními volbami, jenže po nich uzavřela koalici s ODS, a od té doby téma kašny usnulo. Právě ODS totiž kašny na náměstí prosadila.
Folmava - V oblasti hraničního přechodu Folmava pokračují kontroly příslušníků Celní správy Plzeň.
Plzeňsko - Dvě opravy na dálnici D5 mezi Plzní a Prahou a zpoždění s nimi spojené, trápí od poloviny týdne řidiče mířící do hlavního města. Jedním z nich byl Plzeňan Karel Kudrna, který dojíždí každý den do Prahy do práce.
Stříbro - Náměstí ve Stříbře na Tachovsku prochází již několik měsíců rozsáhlou rekonstrukcí, která by měla být hotova 30. dubna příštího roku. Město také ustanovilo speciální kontrolní výbor, který má na starosti hlídat právě revitalizaci náměstí.
Plzeň - V Česku vůbec poprvé začal v Plzeňském kraji jezdit nový motorový vlak řady 844 RegioShark. Dalších osm dvoudílných souprav s designem usměvavého žraloka dodají do regionu polské strojírny PESA Bydhošť do poloviny příštího roku.
Plzeň - Chlapeček odložený 21. srpna do plzeňského babyboxu musí zatím zůstat v kojeneckém ústavu. I když se už pro miminko hledala na Krajském úřadě v Plzni náhradní rodina, aktivitu museli úředníci stopnout. Ozvala se totiž biologická matka.
Chomutovsko - Chomutovem projedou už dnes vojáci v obrněných vozech, kteří se poženou na Kočičák. To nejlepší se bude odehrávat v sobotu.
Rokycany – Včera odpoledne začala v centru okresního města oficiální část Setkání pod rokycanskou věží. Akce, která je určena především místním souborům a organizátoři na jejich závěr zvou některou populární osobnost. Dnes po dvacáté hodině to bude zpěvačka Petra Janů.
Praha - Silniční dopravci podezírají provozovatele čerpacích stanic z nelegálních cenových dohod. Důvodem jsou zjištěné velké rozdíly v cenách nafty mezi jednotlivými kraji. Chtějí prošetření ÚOHS.
Orlová - Na prvním celostátním turnaji starších juniorů této sezony v Orlové sbírala velmi mladá výprava z našeho regionu cenné zkušenosti.
Plzeň – Chlapeček odložený 21. srpna do plzeňského babyboxu musí zatím zůstat v kojeneckém ústavu. I když se už pro miminko hledala na Krajském úřadě v Plzni náhradní rodina, aktivitu museli úředníci stopnout.
Plzeň – Čtvrtečních odehraných patnáct minut v prvním utkání skupiny Evropské ligy proti portugalské Coimbře bylo pro letošní rok posledním vystoupením Martina Filla v dresu Viktorie Plzeň.
Stříbro – Přetížené hnízdo čápa bílého na komíně v bývalém areálu skladu zeleniny u náměstí museli ochránci zvířat zrekonstruovat. Hnízdo bylo obrovské.
Plzeň - Přestože v celé zemi platí částečná prohibici, tvrdý alkohol v Plzni stále koupíte. Ze zákazu si těžkou hlavu nedělají majitelé několika prodejen, které zákaz opakovaně porušují. Hrozí jim za to pokuty nejméně v řádech deseti tisíců korun i konec živnosti.
Čáslav - Michal Málek, závodící za AC Čáslav, je držitelem několika rekordů od 1500 do 3000 metrů v oddíle, který tak proslavila naše atletická legenda Jarmila Kratochvílová. Málek je také bronzovým medailistou z MČR v roce 2006 na 5000 metrů, účastníkem mezistátních atletických utkání nebo třeba ME v krosu jako juniorský reprezentant.
Benešov – Florbalová mašinérie se rozjela plnou parou vpřed! A benešovské týmy byly u toho a byly poměrně úspěšné.
Lídr Gambrinus ligy vstoupil do soubojů Evropské ligy skvěle. Fotbalisté Viktorie Plzeň otočili na úvod prestižní soutěže nepříznivě se vyvíjející duel s portugalskou Coimbrou a zvítězili 3:1.
Strakonicko - Pozvánka od 21. do 23. září.
Plzeň - S agresivním barmanem se museli celníci vypořádat při kontrole v jedné z heren na Slovanech v Plzni. Policisté případ vyšetřují jako útok na úřední osobu. Přitom v dané provozovně nebylo zjištěno žádné nelegální zboží.
Několik hasičských aut zasahovalo při požáru domu na Bolevci. Ten vznikl nešťastnou náhodou, když se vznítil jeden z polštářů, které majitel bytu větral na parapetu.
Stříbro – Náměstí ve Stříbře prochází již několik měsíců rozsáhlou rekonstrukcí, která by měla být hotova 30. dubna.
Plzeň – Přibližně rok trvaly práce na přeměně plzeňských Štruncových sadů na novou městskou relaxační zónu. Teď finišují, kolauduje se a v příštím týdnu se zkrášlené sady otevřou lidem.
Rokycany- První body vydolovali v Západočeské házenkářské lize muži HK Rokycany.
Plzeň – Slib plzeňské sociální demokracie o tom, že vyvolá referendum ke zlatým kašnám na náměstí Republiky, už nebere na radnici nikdo vážně.
Dvě opravy na dálnici D5 mezi Plzní a Prahou a zpoždění s nimi spojené, trápí od poloviny týdne řidiče mířící do hlavního města. Jedním z nich byl Plzeňan Karel Kudrna, který dojíždí každý den do Prahy do práce.
Plzeň – Závadný alkohol se smrtícím metanolem děsí Česko. Kvůli prohibici zmizel alkohol z pultů prodejen, lidé při pořádání nejrůznějších oslav musejí spoléhat na své domácí zásoby. Jsou ale i ty bezpečné?
Plzeň – Zákaz prodeje tvrdého alkoholu dělá těžkou hlavu poctivým lihovarníkům. Právě oni na problémy s ilegálním alkoholem úřady marně upozorňovali. Státní opatření teď nejvíc ničí právě je.
Klatovsko - Milovníci hub se nemusejí obávat ani současných přízemních mrazíků. Letošní houbařská sezona ještě nekončí.
Domažlice - Strach mají někteří lidé z pití alkoholu, který mají v domácích zásobách a nejsou si jistí jeho nezávadností. K obezřetnosti nabádá i pondělní případ, kdy celníci a policisté objevili v poběžovické večerce podezřelý alkohol.
Plzeň – I když jeho svěřenci prohrávali v poločase s portugalskou Coimbrou 0:1, dokázali po přestávce skóre třemi góly otočit a připsali si tři body.