
Mistrovství světa hokejbalistů nabídne bohatý program
Strakonice - Juniorský šampionát v Písku bude rozehrán v pondělí 18. června, ve Strakonicích o den později.
Strakonice - Juniorský šampionát v Písku bude rozehrán v pondělí 18. června, ve Strakonicích o den později.
Ejpovice /FOTOGALERIE/ - Na dálničním přivaděči u Ejpovic na Rokycynsku zahynul v neděli dopoledne při dopravní nehodě šestatřicetiletý řidič, který ujížděl před policejní hlídkou. Ve velké rychlosti nezvládl vůz a vylétl ze silnice. V troskách automobilu na místě podlehl vážným zraněním.
Litomyšl - V seriálu představujeme táborové základny. První se konala v roce 1957, letos je to už 55 let. Do roku 2003 jich bylo 46.
Plzeň, Brno /OLYMPIJSKÁ VÝZVA/ - Olympijský sen si Dana Hadačová splnila už před čtyřmi lety na velkolepých hrách v čínském Pekingu. V osmadvaceti letech se rodačka z Hodonína letos podívá na další. Pět kruhů uvidí naživo v Londýně. Tomuto cíli podřídila čtyři roky. Ale počkala si. Jistotu účasti si zajistila až před pěti týdny, tedy o rok později než další Jihomoravanka, kamarádka a bývalá spoluhráčka Iveta Vacenovská.
Klatovsko – Pokračujeme v seriálu o obcích v regionu. Kromě stručného představení nahlížíme do novin starých sto a více let, abychom zjistili, co se o obcích psalo v minulosti.
Plzeň – Po závodě málem přišel o zlatou medaili, laskal se s modře zbarveným dresem šampiona, ale teprve po pár dnech Ondrovi Cinkovi došlo, co dokázal.
Potštejn - Zámecké slavnosti ve stylu Pernštejnů nabídnou skvělou podívanou a Deník možnost vyhrát.
Plzeň /FOTOGALERIE, REPORTÁŽ/ - Městské lázně táhnou jako magnet. Nejen mladé Plzeňany, kteří tu hledají trochu toho adrenalinu, ale i bezdomovce a hledače kovů. Deník se proto rozhodl vypravit se na místo, které už dávno není jako ze škatulky.
Praha – Provoz na železniční trati Praha – Plzeň v sobotu odpoledne zkomplikovaly dvě události. Mezi pražským Smíchovem a Radotínem kolem 14:30 spadla trolej, zhruba 30 minut poté za stanicí Beroun spadl vedle kolejí sloup elektrického vedení a začalo tam hořet.
Duchcov, Jablonec - Starší žačky vyhrály volejbalový turnaj v Duchcově, mini volejbalistky pojedou na republikový šampionát.
Praha – Provoz na železniční trati Praha – Plzeň v sobotu odpoledne zkomplikovaly dvě události. Mezi pražským Smíchovem a Radotínem kolem 14:30 spadla trolej, zhruba 30 minut poté za stanicí Beroun spadl vedle kolejí sloup elektrického vedení a začalo tam hořet.
Plzeň – Štěně špice někdo zabalil do pytle a vyhodil na přechodu pro chodce. Až po chvíli si jeden z okolojdoucích chodců všiml, že se pytel hýbe, a tak se pes dostal do útulku.
Plzeň - Florbaloví starší žáci FBC Č. Krumlov vyhráli silně obsazený turnaj Pilsen games a udělali krásnou tečku za vydařenou sezonou.
Plasy - Pitevnu s laboratoří a učebnou hodlá zřídit Střední odborná škola v Plasích na Plzeňsku. Zařízení by mělo sloužit studentům oboru veterinářství v suterénu budovy školy. V současnosti prostory slouží jako šatny, umývárna a prádelna. Na ploše padesát metrů čtverečních má pitevna zabírat jedenáct metrů.
Písek - V sobotu začíná v tomto jihočeském městě světový šampionát v hokejbalu hráčů do dvaceti let. Týden před MS proběhlo v Písku poslední soustředění reprezentačního hokejbalového týmu U 20, aby si „osahalo" místní Komtem Arenu.
Kyjov – Pořádání každoročních Celostátních sportovních her sluchově postiženého žactva má letos na starosti kyjovská základní a mateřská škola v ulici Školní. V pořádání těchto her se střídají základní školy pro sluchově postižené z celé ČR. Na Kyjov vyšel letošní 48. ročník.
Plzeň – „Hrát proti Turecku nebo Brazílii se nám už asi nikdy v životě nepoštěstí," říká po návratu z mistrovství světa škol ve volejbale studentka doubraveckého gymnázia Luďka Pika a kapitánka týmu Kateřina Valková.
Rokycansko – Sotva si občané regionu zvykli na jednu změnu v cestování, už je čeká další. Desátého června zavedly České dráhy nové jízdní řády. Přesně o týden později, tedy už zítra, začíná výluka mezi Kařízkem a Hořovicemi. Vlakovou dopravu to na čas ochromí.
Přeštice - Na železniční trati mezi Přešticemi a Plzní srazil vlak v sobotu před pátou hodinou ranní člověka.
Plzeň – Když její přítel David Limberský v prvním utkání na Euru proti Rusku nenastoupil, byla zklamaná. O to více se těšila na zápas s Řeckem.
Plzeň – Dva úspěšné duely vybojovali doma v první lize nohejbalisté Startu VD Plzeň. V prvním utkání proti Přerovu nastoupili domácí v plné sestavě a jasně zvítězili.
Plzeň – V kvalifikačních zápasech si to o postup do finále Českého poháru o víkendu rozdají plážoví fotbalisté v Chebu a v Plzni.
Plzeňsko – Na železniční trati mezi Přešticemi a Plzní srazil vlak dnes před 05:00 člověka.
Plzeň – Dnes večer nás čeká při sledování evropského šampionátu nervydrásající drama se šťastným koncem.
Plzeň – Cenné středověké sochy, kněžská roucha, obrazy nebo například kufr polního feldkuráta (vojenského kněze) z 1. světové války mohou od pátku zhlédnout návštěvníci nového Muzea církevního umění plzeňské diecéze.
Dobruška - Již desátého ročníku soutěže vodicích psů se zúčastnilo šestnáct hafanů se svými páníčky.
Plzeňsko - Oči pro pláč zůstávají rybářům po nájezdech kormorána velkého. Pták plení jejich sádky a majitelé rybníků pak bědují nad milionovými škodami. Náhrady škod od státu ale neodpovídají skutečným ztrátám.
Stříbro - První supermarket v České republice otevřela společnost Ahold v Jihlavě v červnu 1991. Jmenoval se Mana. Začaly přibývat další a v roce 1996 se dočkali supermarketu také zákazníci v tachovském okrese. Spotřební družstvo Jednota otevřelo prodejnu na okraji Stříbra.
Klatovsko – Ven! A deset dnů nesmíte domů! To během jediného dne slyšeli od policie hned dva muži z Klatovska, kteří se chovali násilně ke svým drahým polovičkám.
Plzeň – Osmému závodu cyklistické Giant ligy v Plzni dominovali v přeháňkách deště dráhaři pražské Dukly.
Tachov – Městský stadion v Tachově byl v pátek plný krásných mladých mužů s vypracovanými atletickými postavami. Sjely se sem týmy profesionálních hasičů, aby změřily síly v krajském kole v požárním sportu.
Plzeň – Do Račic jela Hana Kolářová s tím, že si jen otestuje formu, a byl z toho triumf.
Lovosice, Plzeň – Borci z plzeňského oddílu bojových sportů Narama se v Lovosicích zúčastnili mistrovství republiky v kickboxu.
Třeboň, Plzeň – Třetím závodem na Opatovickém rybníku u Třeboně pokračoval Český pohár dračích lodí, na kterém nechyběla posádka plzeňského oddílu Pilsner Dragons.
Plzeň – Nadace Terezy Maxové dětem dala Salesiánskému středisku mládeže v Lobzích 140 tisíc na Střechu.
Plzeň – V aule Křižíkova gymnázia v Bolevci je na zemi rozprostřená bílá plachta. Kousek od ní klečí student Ludvík Píza, kterému jedna z koordinátorek lepí na obličej samolepící černé pásky tak, že trochu připomíná mumii. „Připadám si jako Lady Gaga," říká student anglicky.
Plzeň – Parkovací dům Rychtářka se dočká šesti nových ukazatelů volných míst.
Plzeň - Konference pořádaná v Plzni měla vyvolat diskuzi. Politici ale nepřišli ani na zahájení.
Plzeň /AUDIO/ - Od druhé světové války uplynulo už sedmdesát let, ale na věž katedrály sv. Bartoloměje v Plzni se stále nevrátily všechny zvony, které odsud tehdy zmizely. Brzy by se to mohlo změnit. V těchto dnech se rozbíhá veřejná sbírka na jejich pořízení.
Strakonice – Na slovíčko s předplatiteli.
Plzeň – Od druhé světové války uplynulo už sedmdesát let, ale na věž katedrály sv. Bartoloměje v Plzni se stále nevrátily všechny zvony, které odsud tehdy zmizely.
Olomouc /ANKETA/ – Legendární letadlo z Olomouce po 37 letech nadobro zmizí. Jeho novou adresou se stane obec Zruč u Plzně, kde rozšíří soukromou sbírku letecké a vojenské techniky s názvem Air Park.
Písek – Hodně starostí a společenských povinností bude mít příští týden předseda Českomoravského svazu hokejbalu Josef Kozel, vždyť v Písku a ve Strakonicích se uskuteční mistrovství světa juniorů v hokejbalu.
Plzeň – Na první pohled malé městské auto na elektrický pohon s plachtovou karosérií.
Plzeňsko – Oči pro pláč zůstávají rybářům po nájezdech kormorána velkého. Pták plení jejich sádky a majitelé rybníků pak bědují nad milionovými škodami. Náhrady škod od státu ale neodpovídají skutečným ztrátám.
Mladá Boleslav - V České republice chystá britská společnost dvě stovky prodejen s mraženými potravinami
Plzeň - Plzeňská lvice Blanka má od středy nového partnera. Jmenuje se Matýsek a přicestoval za ní z olomoucké zoologické zahrady. Už za pár dní ve svém novém domově oslaví druhé narozeniny. Samec nahradí svého předchůdce a zároveň dědečka Viléma, který minulý týden v Plzni zemřel. Dožil se 18,5 roku.
Plzeň – Deštivé počasí posledních dní vystřídá sluníčko a teploty typické pro letní měsíce.
Trutnov – O víkendu se v Brně a Plzni uskutečnil poslední a zároveň nejdůležitější letní závod pro kategorie deseti a jedenáctiletého žactva. Na tento mítink se z krajských přeborů nominovalo i třináct plavců podkrkonošského oddílu TJ Loko FM Servis.
Plzeň – I když už bylo jasné, že je druhá v Evropě, stále tomu nemohla uvěřit.