
Kormoráni škodí, střílet se ale zatím nesmějí
Plzeň – Kormorán velký. Dravý pták, který v hejnech decimuje rybářské revíry, byl hlavním aktérem mezinárodní konference, jež se včera konala v Plzni.
Plzeň – Kormorán velký. Dravý pták, který v hejnech decimuje rybářské revíry, byl hlavním aktérem mezinárodní konference, jež se včera konala v Plzni.
Plzeň – Dvaadvacet dětí ve věkovém rozmezí 6 až 11 let tráví jarní prázdniny v Zoologické a botanické zahradě města Plzně. Příměstský tábor pod názvem Objevme docela jiný svět začal v pondělí a vrcholí právě dnes.
Plzeň – Lochotínskému amfiteátru, který zažil v 80. letech minulého století nejslavnější éru Porty či letního promítání s tisíci lidmi v hledišti, se blýská na lepší časy.
Orlickoústecko - Přinášíme přehled sportovních událostí v našem regionu.
Plzeň – Kdo se královsky baví v Divadle J. K. Tyla při představení Monty Python´s Spamalot, má šanci přijít si v Plzni opět na své. Soubor muzikálu a operety totiž připravil další titul, který je nabitý osobitou a drsnou ironií i sarkasmem. V české premiéře uvede tuto sobotu v plzeňském Velkém divadle americký muzikál Prodavači snů aneb Prohnaní, prolhaní lumpové. Událost o to větší, že s originálním názvem Dirty Rotten Scoundrels vznikl teprve před sedmi lety, takže z newyorské Broadwaye doputoval do Plzně za obdivuhodně krátkou dobu.
Tachovsko - Kam o víkendu za sportem.
Mělník – Vrchol juniorského futsalu je tady. V Chomutově se sejdou v kategoriích do 16 a 18 let vždy čtyři nejlepší týmy z obou skupin dlouhodobé ligové soutěže. A půjde do tuhého, ve hře bude titul, rozdávat se budou medaile…
Tachov - Velmi rušno bylo ráno před Poliklinikou Tachov. Aktéry incidentu, který se tu odehrál, byli dva opilí mladí muži ve věku 21 a 25 let z Neratovic. Bezdůvodně hrubě a vulgárně uráželi lékařský personál. Spadeno měli zejména na zdravotní sestru.
Vysoké Mýto – První futsalová liga bude v pátek pokračovat ve Vysokém Mýtě, kde ve 20 hodin začne souboj mezi šestým Nejzbachem a osmou Plzní.
Bílovec - Ve dnech 24. - 26. února 2012 se v Bílovci uskuteční 1. kolo finále Českého poháru ve volejbale starších žákyň, které pořádá ŠSK IR-Progres Bílovec. Podniku se zúčastní 24 družstev starších žákyň z celé České republiky.
Lovosice - Český reprezentant, největší hvězda a nejlepší hráč tuzemské extraligy Jiří Motl opět táhne lovosické házenkáře.
Náchod - Díky těsné domácí výhře proti Hipposu Žďár nad Sázavou se náchodští florbalisté odlepili z posledního místa tabulky 1. ligy mužů.
Zlín – Nová hvězda kalibru Petry Kvitové možná vyrůstá na zlínských tenisových kurtech. Prvního velkého úspěchu na mezinárodní úrovni totiž dosáhla Barbora Miklová, když s národním týmem vyhrála halové mistrovství Evropy do 14 let (Winter Cup).
Plzeň, Žatec - Za nepořádek, jaký na právnické fakultě panoval v dřívějších letech, současní studenti nemohou, uvádějí.
Plzeň – První lokomotiva plzeňské dráhy, staré tramvaje či dokonce plán jak vyrobit perpetuum mobile. To všechno obsahuje výstava Člověk a stroj, která dnes začíná v Západočeském muzeu v Plzni.
Plzeň, Žamberk – Kde vzít dveře k historickému trolejbusu, když nikdo přesně neví, jak vypadaly, a ty původní se nedochovaly? Přesně tento problém řešila žamberská firma, která pro plzeňskou Techmanii rekonstruuje historický trolejbus Škoda 3Tr3 z roku 1947.
Tachov – Velmi rušno bylo v úterý ráno před Poliklinikou Tachov. Aktéry incidentu, který se tu odehrál, byli dva opilí mladí muži ve věku 21 a 25 let z Neratovic.
Klatovy – První tři místa v krajském a zároveň postup do celostátního kola matematické olympiády – kategorie P (programování) vybojovali studenti Gymnázia Jaroslava Vrchlického Klatovy.
Klatovy – Modelingová agentura Delija z Klatov oslaví deset let svého působení. K tomuto jubileu je naplánována velká módní show na hradě ve Švihově, která se uskuteční 21. dubna od 18 hodin.
Prachatice – Až do Chomutova museli prachatičtí judisté k prvnímu kolu nejvyšší dorostenecké soutěže družstev v České republice.
Plzeň – Domažličtí volejbalisté hráli na palubovce posledního týmu krajského přeboru, Sokola Plzeň Letná, který za celou sezonu vyhrál jen dva sety. Cílem byl tedy zisk čtyř bodů za dvě výhry.
Svitavy – Tak přece. I svitavští Tuři dovedou zvítězit na palubovce soupeře.
Tachov – V úterý 21. února se v Muzeu Českého lesa v Tachově uskutečnilo zahájení celoročního výstavního a programového projektu Rok na vsi.
Plzeň – Kdo se královsky baví v Divadle J. K. Tyla při představení Monty Python´s Spamalot, má šanci přijít si v Plzni opět na své.
Sezimovo Ústí - V neděli 26. února od 10.30 hodin si to Spartak MAS rozdá v domácí hale s pražskými Bohemians.
Plzeň – Velmi důležitý zápas skupiny A2 Mattoni NBL zvládli včera v Plzni lépe hosté, kteří vyhráli 74:66.
Plzeň - „Nikdy jsem neměl problémy se zákonem,“ řekl před lety tehdy třiačtyřicetiletý plzeňský podnikatel Antonín Šafář před senátem Krajského soudu v Plzni. Žalobce ho vinil z toho, že se při společných sexuálních hrátkách pokusil zabít osmnáctiletého mladíka.
Plzeň – Sen, z něhož by se zatím neradi probouzeli. Tím je úspěšné tažení Viktorie Plzeň evropskými poháry pro její fanoušky. Zda budou moci snít dál, mají ve svých rukou nebo spíše nohou plzeňští fotbalisté.
Tachov – Okresního kola olympiády v angličtině se v tachovském Domě dětí a mládeže zúčastnilo osm zástupců z tachovského a stříbrského gymnázia. Jiné střední školy své zástupce nevyslaly.
Plzeň – Potomci Jiřího Trnky přijali pozvání primátora Martina Baxy a včera navštívili Plzeň, rodné město svého otce, mezinárodně uznávaného umělce, který se zde narodil přesně před sto lety.
Plzeň – Technickému náměstku primátora Petru Rundovi (ODS) zřejmě jeho aféra s fotoaparátem funkci na radnici nesebere. Alespoň zatím, protože občanští a sociální demokraté nehodlají politika kvůli případu odvolávat a trvají na tom, že je třeba vyčkat na výsledek soudu.
Domažlice – Souboj v tabulce druhého Ajaxu Staňkov s prvním Lochotínem měl být magnetem posledního kola futsalové divize, zápas však nakonec skončil jednoznačnou výhrou obhájce titulu.
Plzeň – Konečně se dostali na hřiště, týden před začátkem soutěží. A v Plzni prohráli extraligoví hokejbalisté Alpiqu Kladno vysoko 2:7. Zápas měl ale kromě přípravného i další zajímavé účely. Hlavně měl zkoumat nové možnosti pravidel. „Nebudeme si nic nalhávat, hokejbal není moc atraktivní pro diváky. A my s tím chceme něco udělat,“ hlásí vedoucí týmu Adam Karnet, který proměnu běhavého sportu s hokejkami a oranžovým míčkem prosazuje už delší dobu.
Plzeň – Zatímco někteří školáci tráví prázdniny na horách, s kamarády venku či doma u počítače, jiné se rozhodly strávit prázdniny kreativní tvůrčí činností.
Brno – Také v letošní indoorové sezoně ultimate frisbee potvrzují hráči píseckého PeaceEggu své kvality a sbírají na turnajích přední umístění.
Gelsenkirchen – Už má za sebou po návratu z Mladé Boleslavi do Viktorie start v dresu Plzně v Evropské lize i v Gambrinus lize.
Domažlice /FOTOGALERIE/ - Nemaničtí Rejnoci nestačili na lídra soutěže z plzeňského Lochotína, poté porazili Pumidas!
Příbram – Mnoho dospívajících na středních školách sní o tom, že založí kapelu, nebo že v nějaké bude hrát.
Plzeň, Opava – Opava oživila svou naději na záchranu v basketbalové Mattoni NBL. Svěřenci Davida Klapetka i bez zraněného rozehrávače Radima Klečky dokázali vyhrát veledůležitý zápas v Plzni.
Karviná, Zubří – Házenkáři Gumáren Zubří po více než čtyřech letech dobyli Karvinou. Ve středeční dohrávce 17. kole TipGames extraligy Valaši zvítězili ve Slezsku o tři branky a nejlepším možným způsobem se tak otřepali z nedávného zklamání ze smolného vyřazení z Challenge cupu.
Plzeň - Plzeňská práva splňují standardy akreditační komise kladené na garanty studijních programů, tedy na profesory a docenty. Jádro dostatečně kvalifikovaných pedagogů fakulta "nepopiratelně splňuje, přičemž v mnohých ohledech je i překračuje".
Kosmonosy – V Kosmonosech se uskutečnilo Mistrovství Středočeského krajského kuželkářského svazu kategorie mužů, v disciplíně 2×120 HS. A bylo o co bojovat. Kromě titulu Mistr SKKS byla totiž ve hře i čtyři postupová místa na mistrovství ČR. Takže i bramborová medaile měla vlastně cenu zlata.
Obora - Šok podle svých slov utrpěl Juraj Goubej z Obory na Tachovsku při sprchování. Z hlavice sprchy sice vytékala voda, ale také z ní vylézaly podivné narůžovělé nitě. Ty se začaly hýbat. Na policii muž podal oznámení a podklady k vyšetřování možného obecného ohrožení ze strany vedení obce.
Plzeň – Na evropském šampionátu ve střelbě ze vzduchových zbraní ve Finsku sice puškař Rapidu Plzeň Ondřej Rozsypal žádnou medaili nezískal, dokonce se ani neprobojoval do finále, přesto se o jeho vystoupení hodně mluvilo.
Plzeň – Se sezonou v terénu, možná ale i s cyklokrosem jako takovým se rozloučil Zdeněk Štybar v belgickém Oostmale při závěrečném podniku série GvA.
Plzeň – V hale HBC Plzeň na Košutce uspořádal domácí tým další hokejbalový turnaj. Ten byl tentokrát určen pro mladší dorostence a představila se na něm čtyři mužstva.
Plzeň – V dalších soubojích s celky z Moravy ve druhé fázi volejbalové extraligy hostily juniorky Lokomotivy ve skupině I dosud neporažený celek KP Brno, se kterým svedly dvě vyrovnané pětisetové bitvy. Slavia VŠ ve skupině II přivítala Frýdek-Místek a také její hráčky vybojovaly jedno vítězství.
Plzeň – Basketbalisté Lokomotivy Interconex Plzeň dnes vstupují do závěrečné části probíhajícího ročníku Mattoni NBL. Podvečerním kláním s Opavou pro ně začíná dvanáctizápasová série, která skončí 31. března.
Sokolov - Druholigoví basketbalisté Sokolova se letos naposledy představili na domácí palubovce
Karviná – V Lovosicích se uskutečnilo třetí kolo jedné ze skupin Žákovské ligy v házené. Karvinští mladíci postoupili do další fáze soutěže.