
Autobusy se dočasně přesunou
Cheb – Nádraží v Chebu čeká velká rekonstrukce, cestující by se tak měli připravit na dočasné změny.
Cheb – Nádraží v Chebu čeká velká rekonstrukce, cestující by se tak měli připravit na dočasné změny.
Plzeň - Majitel chlumčanské autodopravy měl naplánovanou schůzku s bývalým zaměstnancem Luďkem Zlámalem. Sejít se měli večer v listopadu 2010 a chtěli vyřešit své dlouhotrvající spory. V areálu firmy poté padly dva výstřely z pistole. Od té chvíle 37letého šéfa firmy nikdo neviděl.
Cheb –Videoarchív zrušili chebští zastupitelé na konci minulého roku, báli se až milionových pokut od Úřadu pro ochranu osobních údajů.
Plzeň – Až o desítky tisíc se může nákup bytu prodražit Plzeňanům, kteří vyčkávali a nové bydlení si nepořídili bydlení v minulém roce. Kvůli navýšení spodní sazby DPH, z deseti na čtrnáct procent se totiž od ledna ceny u některých projektů zvedly.
Kozolupy, Plzeň – Zavřená jedna kolej, popraskaný most a vlaky, které mohou jet jen pomalu. Rok po podání reklamace na špatně postavenou část železničního koridoru Plzeň – Cheb problém stále není vyřešen, zvlněná zavřená kolej rezne, most podpírá lešení a nikdo na sebe nechce vzít odpovědnost.
Semilsko - Starosta Škodějova Libor Novák požádal v pondělí krajskou veterinární správu, aby Miroslavě Vegrichtové, na kterou je chov v Rybnici evidován, zvířata odebrala.
Ústí nad Labem - Černé období prožili v prosinci a na začátku ledna ústečtí basketbalisté.
Plzeň - Národní házenkáři Žatce útočili ve čtvrtfinále Českého poháru na postup.
Plzeň – O více než čtyři sta stoupl počet nezaměstnaných lidí v Plzni. Vyplývá to ze statistik za loňský prosinec, které včera zveřejnila plzeňská pobočka Úřadu práce České republiky (ÚP).
Domažlice – Vyspání ve speciálním ´hotelu´ se 7. ledna prodražilo řidiči Fiatu Tempra.
Karlovy Vary - Kuriozní nehoda na silnici z Karlových Varů do Plzně
Chrudim /FOTO/ - Po téměř měsíční přestávce pokračovala Chance Futsal liga a mistrovskému týmu Era-Packu Chrudim trvalo nezvykle dlouho, než se poprvé střelecky prosadil. Nakonec však zvítězil vcelku obvyklým rozdílem.
Plzeňsko, Tachovsko - Tachovsko má největší nezaměstnanost, rovných 10 pct. Po jedenáctiměsíčním poklesu vzrostla celkem v Plzeňském kraji nezaměstnanost z listopadové hodnoty 6,3 procenta na prosincových 7,0 pct.
Plzeň – „Mám rád fotky staré Plzně,“ říká o sobě šéf plzeňské pobočky Povodí Vltavy Miloň Kučera a jeho kancelář i zasedací místnost mu dávají za pravdu. Černobílé fotografie visí nejen na zdech, ale střídají se i na monitoru počítače coby spořič.
Klatovsko – Autobusovou zastávku ve Chmelné na Sušicku naboural opilý řidič, kterému policisté po nehodě naměřili téměř dvě promile.
Opava – Počet pěti výher, z toho čtyř domácích, v probíhajícím ročníku Mattoni NBL basketbalisté Lokomotivy v sobotu v Opavě nenavýšili. Podlehli Slezanům 68:80, v tabulce jsou dvanáctí a Inter a Opava za nimi už mají pouze jednobodovou ztrátu.
Plzeňský kraj – Známe to všichni: Kamion si to šine těsně kolem domu a provází ho hluk, otřesy a cinkající skleničky.
Plzeň – Po třítýdenním zájezdu do německých Brém a Mnichova, kde strávila vánoční i novoroční čas, se vrátila Plzeňská filharmonie domů.
Plzeň - Za otce, kterým soud brání vychovávat jejich děti, bude v úterý ráno v Plzni protestovat Aleš Hodina. Sám teď nemohl strávit se synem Vánoce.
Plzeň – Futsalisté zručského Benaga vrátili Plzeňským v pátečním 13. kole Chance futsal ligy porážku z 2. kola, když vyhráli na jejich palubovce 4:2. Dvakrát se trefila nová posila Benaga Fouad Amrani!
Plzeň – Nohy a ruka nalezené v Berounce patřily autodopravci. Podle obžaloby měl vraždit bývalý zaměstnanec firmy.
Lanškroun – „Kde je dálkový pochod, tam su já,“ tato jediná věta stačila Romanu Volkovi, který je ve všedním životě redaktorem Vyškovského deníku, aby vystihl svůj vztah k turistice, tedy především té dálkové.
Modřice - Nákupní centrum Olympie v Modřicích připravuje výstavu Doba ledová, na níž návštěvníci uvidí mamuta, pásovce i šavlozubého tygra.
Teplice - „Na tři krále pro tři body“ hlásal v pátek transparent fanoušků Tanga Brno v teplické sportovní hale před duelem s domácí Balticflorou. Průběh zápasu dal hlasitým a slušně povzbuzujícím příznivcům jednoho z favoritů Chance futsal ligy zapravdu. Jihomoravané s vinou odchodu čtyř zahraničních hráčů bezzubými „vlky“ neměli příliš problémů a poměrně hladce je přehráli 6:1. Hattrick zaznamenal suverénně nejlepší ligový střelec Michal Seidler.
Domažlice - Plavci Jiskry Domažlice vyšperkovali závěr vydařené sezony ziskem medailí z mistrovství ČR.
Bublava – Lyžařské podmínky se rapidně zlepšily. Vlekaři v Bublavě ještě čekají na mráz, aby zasněžili kilometrovou sjezdovku s lanovkou.
Špičák – Železnorudští policisté se vydali s lyžemi na nohou na sjezdovky.
Ostrava – Cíl, který si stanovili před sezonou, je v nedohlednu. Basketbalisté NH Ostrava po sobotní porážce 79:82 s favorizovaným Prostějovem živí už pouze teoretickou naději na umístění v elitní šestce, znamenající přímý postup do play off. „Šance už jsou velmi malé, ale nesmíme to vzdávat. Dokud to nebude definitivní, budeme bojovat na dvě stě procent,“ burcuje ostravský kapitán Jan Stehlík.
Pardubice – Velmi bolavá prohra Turů s Levicemi
Rokycany - Dnes se v házenkářské hale HK představí Klabava. Od 20 hodin kope s Lochotínem B.
Plzeň – O jedenáctce století Viktorie Plzeň rozhodli svými hlasy čtenáři Deníku a bulletinu Viktorián.
Ostrava/Prostějov – Šestizápasovou sérii na hřištích soupeřů zahájili prostějovští Orli výhrou v Ostravě. V sestavě Hanáků se objevili všichni hráči, tedy i ti, u kterých se spekuluje o odchodu kvůli snižování platů. Příští sobotu se Prostějov představí v Nymburku.
Plzeň - Jak bude vypadat kontrola evropské fotbalové federace, která rozhodne o tom, jestli se domácí zápas Viktorie s německým Schalke v polovině února bude hrát na rekonstruovaném stadionu ve Štruncových sadech?
Plzeň – Vánoční stromky se už začínají povalovat u popelnic, Tři králové donutili rodiny sundat ozdoby a odložit jehličňany na ulici. Do toho centrální městský obvod vyzývá občany k využití sobotního svozu, nabízí velkoobjemové kontejnery na přebytečný odpad.
Plzeň – Putovní výstava Brána Recyklace dorazila do Plzně. V mázhausu radnice se ode dneška až do čtvrtka mohou zájemci podívat na originální umělecké předměty, ale i věci denní potřeby, které se jinak běžně recyklují.
Opava /ROZHOVOR/ – Byly to nervy, ale závěr sobotního, veledůležitého záchranářského duelu s plzeňskou Lokomotivou opavští basketbalisté zvládli na jedničku a zvítězili 80:68.
Cheb – Tříkrálové setkání na Náměstí krále Jiřího v Chebu oficiálně ukončilo uplynulé vánoční svátky. Jako už tradičně nechyběl starosta města Chebu Pavel Vanoušek, který se chopil naběračky a příchozím naléval chutnou bramboračku.
Domažlicko - Fotbalisté Kolovče podlehli v přípravném utkání v Plzni juniorce Viktorie 5:2, i když vedli 1:2. Zlobili zejména Došek, Puchmertl a Staněk. Ve sportovní hale v Domažlicích se po pauze představili futsalisté Ajaxu Staňkov a Rejnoci Nemanice s Janem Maškem v sestavě, kteří se utkali s rezervou ligového Indossu Plzeň a Remi Plzeň. Basketbalisté Jiskry na jihu Čech přes oslabený kádr porazili Strakonice, v neděli podlehli rezervě Jindřichova Hradce.
Kořenov – Na konci uplynulého roku se v Kořenově sešli běžci na lyžích, aby zde bojovali o titul Krále Bukovce, který se zároveň uskutečnil jako Memoriál Jiřího Bartoše. Právě on přišel s myšlenkou uspořádat závody do vrchu v běhu na lyžích.
Plzeň - Tuzemské pěstitelské pálenice vyrobí v sezoně 2011/2012, i přes místy hodně špatnou úrodu ovoce, až o třetinu více pálenky než o rok dříve. Zatímco loni činila jejich produkce zhruba 4,5 milionu litrů čistého alkoholu, letos by to mělo být 5,6 až 5,9 milionu litrů.
České Budějovice - Novinka pod koši, po Marku Kosovi převzal basketbalisty Lions JH B David Musil.
Píšť /PROFIL/ – Kdo by to byl do nich řekl, že českou metalovou scénu brázdí již patnáct let. Kapela z Prajzské Helpness toho ale už má za sebou skutečně hodně. V brněnské hale Rondo například dělala předskokana takovému borci, jakým je americký zpěvák Alice Cooper.
Ostrava – /FOTOGALERIE/ Na palubovce vypustili duši,velkého favorita přinutili ke tvrdé dřině až do posledních vteřin, přesto padli. Basketbalisté NH Ostrava prohráli s v utkání 22. kola Mattoni NBL s druhým Prostějovem po bitvě 79:82.
Domažlicko – Rozbitá silnice vedoucí lesem z Babylonu od hotelu Bohmann k Peci pod Čerchovem bude možná od jara pro běžné smrtelníky uzavřena.
Opava /2 x VIDEO, FOTOGALERIE/ - Basketbalisté žijí. V důležitém záchranářském souboji porazili Plzeň. Chleba se lámal v samotném závěru utkání. Klíčovým mužem v této pasáží byl Petr Strnisko, který dvěma trojkami poslal Západočechy do kolen. Ti se navíc sesypali i psychicky a nakonec odešli poraženi.
Klatovsko – Po suchém listopadovém počasí, kdy na některých stanicích na Klatovsku se nevyskytly vůbec žádné srážky, nastal v prosinci radikální zvrat.
Praha - Klub ze slovenské metropole utržil v basketbalové lize debakl od českých šampionů 49:101.
Plzeň - Příznivci plzeňské ZOO se nemusí obávat, že v roce 2012 přijdou o oblíbené prohlídkové akce s doprovodem ošetřovatelů. Akce Zadními vrátky za zvířátky pokračuje už v lednu!
Plzeň - Plzeňský kraj bude již tradičně prezentovat svoji nejlepší turistickou nabídku a nové produkty na Mezinárodním veletrhu turistických možností v regionech.
Plzeň - Benefiční koncert na podporu Tříkrálové sbírky Charity ČR připravila Schola od redemptoristů na neděli 8. ledna od 15.00 v kostele sv. Jana Nepomuckého na Chodském náměstí v Plzni.