
Žena okradla stařenku
Plzeň - Hyenismem by se dal nazvat čin, který spáchala v úterý dopoledne mladá žena.
Plzeň - Hyenismem by se dal nazvat čin, který spáchala v úterý dopoledne mladá žena.
Plzeň – Velkým propagátorem českého piva v Asii je Vietnamec Ngo Hong Chuyen. V sobotu zavítal do Plzně na festival minipivovarů Slunce ve skle. Nabízel tu k ochutnání produkci z prvního vietnamského minipivovaru.
Jiří Kohout - Jo, jo, dělat rozhodnutí od úřednického stolu někde v teplíčku kanceláře, to je jednoduché.
Nové Město nad Metují – Vítězný víkend mají za sebou prvoligová družstva národní házené z Krčína.
Plzeň - Odvolávám, co jsem odvolal, a slibuji, co jsem slíbil. Plzeňští konšelé obrátili a navzdory srpnovému usnesení se rozhodli vrátit seniorům výhodu bezplatné dopravy po Plzni.
Opava – Tři medaile přivezli pistoláři SSK Opava z mistrovství České republiky ve střelbě z malorážné pistole. Střílelo se na armádní střelnici Dukly Plzeň.
Plzeň - Napadena byla pětadvacetiletá dívka, napadl ji cizinec, kterému byl za dívčino asistence odebrán syn.
Klatovy - „Jestli jsi unavený, tak tě vystřídám,“ nabídl letos 24. května brzy ráno klatovský profesionální voják D. M. (30) svému kolegovi Martinu Matouškovi (29), který řídil UAZ, jenž doprovázel nadměrný náklad. Matoušek to odmítl, což byla osudová chyba.
Myslovice – Záchranářský vrtulník musel ve středu dopoledne letět do Myslovic na Klatovsku pro těžce zraněného muže, který spadl z výšky.
Janovice nad Úhlavou – Po domácí prohře 1:5 v prvním semifinále 1. ligy nohejbalu se Startem VD Plzeň jeli nohejbalisté NK Janovice bojovat o srovnání skóre a šanci se utkat se soupeřem ve třetím zápase.
Plzeň – Divizní futsalový tým FK Lochotín prohrál s ligovým mužstvem Bohemians 1905 v osmifinále celostátní části Poháru FAČR 11:3.
Plzeň – Tomu se říká parádní vstup do nové mistrovské sezony.
Plzeň – V extralize pozemního hokeje se hrálo již čtvrté kolo. HC Bolevec hostil tým Hostivaře.
Plzeň – Ani jeden z plzeňských týmů v první lize házenkářek na body nedosáhl. DHC SVŠ Plzeň podlehl v úvodním kole na domácím hřišti Kunovicím 21:25 a ambiciózní celek HC Plzeň prohrál na půdě pražských Kobylis 17:23.
Tachovsko – Restrukturalizace a optimalizace lůžek, za níž se skrývá krok Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP), který vyústí v rušení některých oddělení v nemocnici ve Stodu, pořádně naštvala starosty a obyvatele tachovského okresu.
Plzeň – Porazit Františka Raboně staršího má v cyklistickém pelotonu stále svou váhu. Často se to totiž nedaří.
Plzeň – Sbalí si věci a na kole vyrazí ze svého azylu na Domažlicku do Plzně. Tak jako každou středu, když se v areálu SKP Rapid koná závod Giant ligy.
Planá – Od roku 1994 je 21. září Mezinárodním dnem Alzheimerovy choroby.
Plzeň – Český cyklista Roman Kreuziger má za sebou další vyšetření levé ruky, která se po zlomenině celkem úspěšně hojí. O tom, zda v neděli pojede silniční závod na mistrovství světa v Kodani, se však rozhodne až ve čtvrtek po tréninku.
Plzeň – Třicet studentů v pondělí nastoupilo do nově akreditovaného studijního oboru Ošetřovatelství na Fakultě zdravotnických studií Západočeské univerzity.
Plzeň - Závažný případ vyděrače, o kterém čtenáře Deník jako jediný informoval, se v úterý odpoledne podařilo plzeňským kriminalistům objasnit.
Plzeň - Bezplatné vyšetření znamének nebo štítné žlázy nabídne zájemcům už zítra Poliklinika Plzeň, která je členem skupiny AGEL.
Klatovy -Rozhovor o hospodaření města Klatov za 1. pololetí roku 2011 s místostarostou Václavem Chroustem.
Plzeň - Jak dlouho si počkáte na operaci kyčelního kloubu se od listopadu dozvíte na internetu. Fakultní nemocnice totiž dostaly nařízení od Ministerstva zdravotnictví a budou muset uveřejnit čekací doby na jednotlivé operace.
Plzeň – Sedm nedělních dopoledních koncertů připravuje operní soubor Divadla J. K. Tyla v Plzni na novou sezonu. Tím ještě zpestří svou nabídku, která je lákavá už díky čtyřem chystaným premiérám.
Ostrava – Oštěpařka Nikol Ogrodníková letos toužila posunout vlastní osobní maximum co možná nejdál za hranici pětapadesáti metrů, jenomže se jí to nakonec nepodařilo.
Písek /FOTOGALERIE/ - Pro lesnické školy je soutěž v lesnických dovednostech i dobrou propagací.
Příbram /FOTO/ – Protože v České juniorské lize amerického fotbalu jsou letos jen čtyři týmy a očekává se, že Pražané budou mít navrch, hrálo se o víkendu v Příbrami o to, kdo bude mít blíž zisku třetího místa v základní části. Jak titulek prozrazuje, jsou to Bobcats.
Zábřeh /FOTOGALERIE/ - Je to území duchů. Rozbitými okny a prázdnými halami se prohání vítr. V budovách i mezi nimi se povalují zbytky někdejších výrobků, rozbitý nábytek, kabely a bedny, ale i lahve od alkoholu a injekční stříkačky. Cesty zarůstají plevelem.
Cheb -Do rozpadajícího se objektu investuje charita dvacet milionů korun na přestavbu.
Plzeň – Král je mrtev. Ať žije král. Po několikaměsíčních peripetiích usedne na trůn staronový vládce a Divadlo Josefa Kajetána Tyla (DJKT) dál povede Jan Burian.
Plzeň – Stoly se zaplňují, hlasitost stoupá, a obsluha začíná „kmitat“. Tak to vypadá vpodvečer v pivnici Kulturního domu Jas v Plzni, která se stala Hospůdkou roku čtenářů Plzeňského deníku.
Hronov - Ve středu 21. září se v Praze uskuteční demonstrativní pochod starostů měst a obcí na podporu přijetí novely zákona o rozpočtovém určení daní. Budete při tom?
Třebíčsko - „Nechceme přijít o statisíce až miliony, proto jedeme demonstrovat do Prahy před sídlo vlády,” říkají starostové vesnic a menších měst. Reagují tak na stále odkládané změny zákona o rozpočtovém určení daní (RUD).
Havlíčkobrodsko - Okres Havlíčkův Brod je mekkou nadšenců zvláštního druhu motoristického sportu.
Plzeň /FOTO/ – Kolem padesáti mladých lidí dochází denně do nízkoprahového centra Atom v Sokolovské ulici v Plzni. To funguje od letošního února.
Trutnovsko – Starostka Batňovic Vladimíra Pátková a její kolegyně ze Suchovršic Lenka Hozová zamíří dnes do Prahy, aby na setkání starostů obcí podpořily novelu zákona o rozpočtovém určení daní. Starostové se z náměstí Jana Palacha vydají k Úřadu vlády ČR, kde předají požadavek na přijetí novely.
Plzeň – Budou senioři, političtí vězni a držitelé Zlatých Janského plaket jezdit zdarma jako dosud, nebo od Nového roku za roční předplatné zaplatí 300 korun?
Tedy v případě měst a obcí bych si dovolil přísloví parodovat a řekl bych, „Rozežraní hladovým nevěří“. Jak jinak nazvat boj Prahy, Brna, Ostravy a Plzně proti návrhu novely o rozpočtovém určení daní?
Plzeň – Žádost kulturního výboru o sto tisíc korun na výjezdy do zahraničí zastupitele rozčílila.
České Budějovice -Student Jaroslav Růžička sestrojil robota, který zvládne posekat trávu nebo nalajnovat hřiště
Náchod –21. záříbudou starostové měst a obcí pochodovat Prahou za přijetí novely o rozpočtovém určení daní, která má zvýšit podíl z daní pro 6241 menších měst a obcí o 13,5 miliardy korun.
Domažlice - Za formu pomsty vysoko postavených nadřízených označil svůj případ sedmatřicetiletý holýšovský policista Zdeněk Kalousek, který čelil před Okresním soudem v Domažlicích obvinění za neplnění povinností dozorčí služby.
Horní Bříza - Keramické a kaolinové závody v Horní Bříze byly léta jedním z největších producentů dlaždic, obkladů, kaolinu a stavební keramiky v Evropě. Právě díky kaolinu a keramice tak zná původně zemědělskou vesnici prakticky celý svět.
Plzeň – Dva zápasy na hřištích soupeřů odehráli o víkendu v extralize hokejbalisté HBC Plzeň. Po těsné porážce ve Vlašimi v neděli vysoko zvítězili nad nováčkem v Jindřichově Hradci a s vyrovnanou bilancí figurují na pátém místě tabulky.
Plzeň – Po celé nedělní extraligové utkání házenkářů Talentu M.A.T. Plzeň v Přerově předváděl brankář Radek Motlík výborné zákroky, ale ten nejdůležitější si schoval až na samotný konec zápasu.
Klenčí pod Čerchovem /FOTO, VIDEO/ – Velice dobrý nápad Oskara Köglera z Furthu im Wald dal vzniknout akci, která je příležitostí k neformálním setkáním lidí z obou stran hranice. Pěší pouť z Klenčí do Furthu se za roky existence stala vyhledávaným pochodem.
Plzeň - Český cyklista Roman Kreuziger se podrobil dalšímu vyšetření levé ruky. O účasti na MS se rozmyslí po tréninku.
Třemošná - Na novém obchvatu Třemošné u Plzně nejsou překročeny limity hluku. Silnici za téměř miliardu korun chtělo právě kvůli nadměrnému hluku z vozidel v červenci uzavřít několik majitelů domů a také pražský obvodní soud.
Vlašim – Hokejbalisté Vlašimi se po dvou porážkách v extralize představili poprvé v sezoně doma. S Plzní otevřeli vítězně nové hřiště na Lukách, v neděli v krajské derby a repríze čtvrtfinále loňského roku s Alpiqem Kladnem prohráli.