Také futsalisté se dočkají restartu, tedy alespoň ti prvoligoví. Nejvyšší soutěž se znovu rozběhne v lednu, restart se týká také ústeckého Rapidu, jenž je letos nováčkem 1. FUTSAL ligy.
Podívejte se na nově otevřenou komunikaci i snímky ze stavby silničního obchvatu. Dlouho čekaly Mariánské Lázně na obchvat města. Obyvatelé se konečně dočkali. Karlovarský kraj završil jednu z největších investičních akcí v oblasti dopravy. Obchvat by měl přinést výrazné zklidnění dopravy.
Vodárna Plzeň či Povodí Vltavy se nehodlají smířit s tím, že policie nedávno odložila případ úniku nebezpečné látky z areálu firmy Holz Schiller v Lubech u Klatov.
V krizi jsou extraligoví házenkáři Zubří. Ve úterní dohrávce 7. kola v přímém souboji s týmem bojujícím o účast v play-off Valaši duel v Hranicích výsledkově nezvládli a připsali si pátou porážku v řadě!
Online vzdělávání přes počítač si oblíbili také posluchači Univerzity třetího věku (U3V). Kurzy na Fakultě stavební ČVUT absolvovala na podzim třicítka seniorů. V důchodovém věku jsou i oba jejich učitelé.
Odbor životního prostředí Krajského úřadu Plzeňského kraje v úterý vydal souhlasné vyjádření k projektu AMESIDE v rámci posouzení jeho vlivů na životní prostředí (EIA).
Zatímco trenér Libor Malínek odpovídal novinářům na otázky, z šatny olomouckých házenkářek byl slyšet sborový zpěv vánoční písně. A byla to mimořádně veselá písnička, Zora totiž v domácím šlágru jasně porazila Slavii Praha a podtrhla vydařený půlrok.
V Plzni začala fungovat nová nabíjecí stanice pro elektromobily a hybridní automobily. Po zhruba měsíčním zkušebním režimu byla v pondělí na vnitřním parkovišti Úřadu městského obvodu Plzeň 3 (ÚMO 3) oficiálně uvedena do ostrého provozu.
Hrdinou sobotního derby v extralize házenkářů se stal nestárnoucí gólman karvinského Baníku Nemanja Marjanović. Šestatřicetiletý ostřílený srbský matador si v soutěži stále udržuje solidní úspěšnost zásahů. Je na 37 procentech. Kopřivnici zabránil v několika tutovkách včetně tří sedmiček a to umožnilo Karviné vyhrát 29:23.
Když se daří, tak v brance končí jeden balon za druhým. To platilo v případě pravé spojky Andrey Vlachové v utkání 7. kola MOL ligy domácího DHC Plzeň proti Zlínu.
Poslanecká sněmovna bude dnes hlasovat o daňovém balíčku na rok 2021, který má snížit daně z příjmů zaměstnanců a navýšit základní slevy na poplatníka.
Třízápasová série venkovních výher skončila. Lovosičtí extraligoví házenkáři se s letošním kalendářním rokem rozloučili porážkou, v 15. kole podlehli na palubovce favorizované Plzně 24:35.
Osmé místo ze závodu sprint teamů dvojic vybojovali v rámci Světového poháru lyžařů klasiků v Drážďanech bývalí studenti vimperského sportovního gymnázia Luděk Šeller a Tomáš Kalivoda.
Osmé místo ze závodu sprint teamů dvojic vybojovali v rámci Světového poháru lyžařů klasiků v Drážďanech bývalí studenti vimperského sportovního gymnázia Luděk Šeller a Tomáš Kalivoda.
Stále častěji spatřují Plzeňané na známých místech v centru města malé andělíčky z korálků. Jsou pověšeni například na dveřích kostela, vratech radnice, vánočním stromku nebo na sochách Spejbla a Hurvínka.
Koronavirová epidemie zastavila v letošním roce hned dvakrát sportovní činnost a výrazně ovlivnila každého, kdo má se sportem něco společného. Brankářka extraligového celku Panthers Praha Radka Höflerová, která začínala s florbalem v Klatovech a prošla i plzeňskou Slavií, však nezahálela a nabídnutý volný čas bezezbytku využila. Vrhla se naplno do své práce nutriční poradkyně a zároveň získala zpět chuť do florbalu, kterou předtím poněkud ztrácela.
Letos už potřetí musely minulý týden kvůli covidu-19 zavřít své brány zoo v Česku. Na vstupném tak až dosud přišly o desítky milionů korun. Koronavirová krize však také znásobila zájem o adopce zvířat a jiné způsoby, jak jim přispět.
Ve větším klidu a s lepší náladou mohu strávit vánoční svátky házenkáři Talent týmu Plzeňského kraje. V neděli vyhráli třetí zápas v řadě, když v 15. kole extraligy jednoznačně porazili Lovosice 35:24. Osmi góly k tomu přispěl Milan Škvařil.
Necelou minutu před koncem zápasu házenkářky DHC Plzeň inkasovaly gól na 25:25. Západočešky si v utkání 7. kola MOL ligy proti Zlínu zajistily alespoň první bod probíhajícího ročníku soutěže. Plzeňanky ovšem stále zůstávají na předposledním místě.
Bude se mezi svátky možné vypravit do vánočně nazdobených středočeských skanzenů? Tušení je poměrně jasné: zákazy v rámci koronavirových opatření to nejspíš neumožní. Nicméně – alespoň se zkusilo, jestli by nešlo pravidla zmírnit.
Bude se mezi svátky možné vypravit do vánočně nazdobených středočeských skanzenů? Tušení je poměrně jasné: zákazy v rámci koronavirových opatření to nejspíš neumožní. Nicméně – alespoň se zkusilo, jestli by nešlo pravidla zmírnit.
„Sedni, lehni!“ Takto Aladar T. (42) necvičil psa, ale svoji družku, s níž má dvě malé děti. Ženu opakovaně týral a ani k potomkům se nechoval právě vzorně. Když ho jeho čerstvě narozená dcerka vzbudila pláčem, chtěl ji vyhodit z okna. Za své skutky skončí ve vězení. Rozhodl o tom nyní Krajský soud Plzeň.
/FOTOGALERIE/ Po domácí porážce s mistrovskou Plzní čekal Kopřivnici další těžký oříšek. Tentokrát se výběr trenéra Lubomíra Veřmiřovského vydal do nedaleké Karviné, která extraligovou tabulku suverénně vede. A nezaváhala ani tentokrát, Kopřivnici zdolala 30:23.
Letošní rok, svůj první v kategorii dospělých, se pro běžce AK AHA Vyškov Marka Kalouse zpočátku nerozvíjel příznivě. A to nejen pro nejistotu termínové listiny soutěží z důvodu koronavirových omezení. Přestože tvrdě makal, výsledky nebyly nic moc. Druhá polovina roku, přesněji až jeho závěr, pak byly o něčem úplně jiném.
Pandemie covid-19 ovlivní i podobu ankety Sportovec Plzně 2020 v kategoriích žactva a dorostu, kterou připravuje Nadace sportující mládeže ve spolupráci s městem Plzeň. Sportovcům se ale od města dostane ocenění i tentokrát.
Provoz mezi stanicemi Hluboká nad Vltavou - Zámostí a Chotýčany přerušilo v sobotu večer vykolejení vlaku. Odstraňování následků nehody bude pokračovat i v neděli. Pracovníci Správy železnic čekají na souhlas s odklízeními pracemi od drážních inspektorů.
Lyžaři se konečně dočkali a mohli vyrazit na sjezdovky. O víkendu na Šumavu lákalo i slunečné počasí a tak si milovníci zimních sportů přišli na své. Příliš je neomezovala ani opatření, která museli dodržovat. Jedno je pro provozovatele dokonce i plusem.
Házenkáře Lovosic čeká v neděli dopoledne prestižní bitva v Plzni (10.30). Pro Lovce to bude už čtvrtý zápas v řadě na venkovní palubovce. Všechny tři předchozí výjezdy zvládli a vyhráli.
Nové vlakové soupravy RegioPanter vyjedou v polovině příštího roku na trať mezi Karlovými Vary a Plzní. V tuto chvíli jsou ve Zkušebním centru v Cerhenicích (VUZ) ve středních Čechách.
Plzeňská teplárenská zdraží od ledna příštího roku teplo v průměru o čtyři procenta. Domácnosti tak zaplatí v roce 2021 za gigajoule 540,32 koruny včetně DPH, meziročně o 25 korun více.
I po opětovném zpřísnění protiepidemiologických opatření může pokračovat výstava Nad slunce krásnější věnovaná Plzeňské madoně a krásnému slohu. Západočeská galerie v Plzni totiž dostala výjimku od Ministerstva kultury a hlavní hygieničky ČR, což jen dokazuje unikátnost expozice s řadou středověkých děl.
Druhé místo v kategorii Hasič roku získal ve stejnojmenné anketě Jiří Vacek, člen Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje. Ačkoliv se jedná o výsledky za rok 2019, zveřejněny a vyhlášeny byly teprve tento týden. Původní dubnový termín byl totiž přesunut na listopad a ani na další pokus nedovolila koronavirová opatření plánované vyhlášení uskutečnit.
Již čtvrtá porážka v řadě. Extraligoví házenkáři Zubří jsou výsledkově na houpačce. Po sérii čtyř výher se nyní Valaši snaží ukončit černou sérii, ale v předehrávce 15. kola nedokázali zopakovat výkon z prvního měření sil.