
Vodní pólistky porazily Plzeň a v sobotu je čeká další soupeř
V Plzni hrají komedii oblíbeného dramatika Antonína Procházky.
Zahrají rockové legendy.
/OBRAZEM/ - Florbalisté FbC Strakonice sehráli o víkendu další dva divizní zápasy.
Po odstoupení dolnolukavického zastupitele Roberta Hajšmana k 30. 11. 2019, byla do funkce (k 1. 12. 2019) zvolena Ing. Anna Kadlec Valentová, ředitelka Úřadu práce v Plzni s trvalým pobytem v Dolní Lukavici.
Stolní tenisté budou mít letos domácí vrchol sezony v Plzni, mistrovství republiky dospělých i hráčů do 21 let se totiž koná na přelomu února a března v městské hale na Slovanech.
Je zrezivělý, původní dřevěné pražce dosluhují, vlaky se po něm sunou šnečí rychlostí deset kilometrů v hodině. Stav 117 metrů dlouhého železničního mostu přes cyklostezku a řeku Ohři u Libočan na trati Žatec – Plzeň je špatný.
Basketbalový útok na Plzeň! Proč? Inu, právě v západočeské metropoli se v polovině února uskuteční závěrečný turnaj Final Four českého poháru.
Nábytkářský řetězec IKEA v České republice letos otevře výdejní místa v sedmi městech. Zákazníkům budou dostupná v Hradci Králové, Karlových Varech, Českých Budějovicích, Plzni, Ústí nad Labem, Liberci a ve Zlíně.
Basketbalový útok na Plzeň! Proč? Inu, právě v západočeské metropoli se v polovině února uskuteční závěrečný turnaj Final Four českého poháru mužů. Dopředu je jasné, že Pardubický kraj tam bude mít zástupce. A kdo jím konkrétně bude, to se rozhodne dnes v podvečer.
Na Noci tuleních pásů, nočním závodě dvojic ve skialpinismu v Peci pod Sněžkou, startoval Filip Matějovič už potřetí. Na vrcholné domácí akci dosáhl zatím nejvýš.
K přelomu letopočtů patřily v okresním městě charitativně laděné akce. Adresáty se opět stávají malí pacienti dětských oddělení nemocnic. Dárky za nimi putují v těchto dnech.
Utkání 13. a 14. kola basketbalové Extraligy juniorů U19 neodehráli mladí Medvědi ve standardním víkendovém termínu. Důvodem byla jejich účast v mezinárodní evropské lize EYBL, kde výborným způsobem reprezentovali český, ale především kolínský mládežnický basketbal.
Lukáš Picek je náruživý cestoval, fotbalový rozhodčí a v neposlední řadě úspěšný student katedry kybernetiky Fakulty aplikovaných věd Západočeské univerzity v Plzni.
Na Slovanech zazní tvrdá muzika
Ve 22. ZŠ v plzeňské Doubravce je nemocných 45 procent dětí i řada učitelů.
Přednáška je doprovodným programem k výstavě Pietro Nobile v Čechách.
Společnosti prodávající nábytek a bytové doplňky se přizpůsobují moderním trendům. Kromě rostoucího podílu nákupů on-line a využití zásilkových služeb jde o výdejní boxy, z nichž si lidé mohou zakoupené zboží vyzvednout třeba i v noci. Novinkou je i otvírání menších prodejen mimo největší města.
Opavští basketbalisté míří do Final 4 Českého poháru, které letos hostí Plzeň. V úterním čtvrtfinále dokázali zvládnout těžký zápas na palubovce ústecké Slunety.
V Plzni ubylo loupeží u nádraží i na dalších problémových místech. Celkově v kraji ale kriminalita mírně roste.
Volejbalová II. liga žen – skupina A měla o třetím lednovém víkendu na programu 21. a 22. kolo. Hráčky Žďáru nad Sázavou zajížděly v sobotu na palubovku posledních Českých Budějovic. V prvním souboji splnily roli favorita a svého soupeře zdolaly poměrem 3:1 na sety. Jenže ve druhém duelu bylo všechno jinak. Jihočešky tentokrát své soupeřky jasně přehrály a po výsledku 3:0 si na své konto připsaly teprve třetí vítězství v tomto ročníku.
Česká pojišťovna společně s městem Kladruby a NPÚ pořádají každoročně vánoční koncert v kostele Nanebevzetí Panny Marie.
Ministerstvo dopravy v minulých dnech oznámilo, že připravuje novou koncepci českých dálnic. Navrhlo nové autostrády v délce více než 400 kilometrů, které vytvoří okruh ve středních Čechách a uleví auty přetíženému okolí Prahy. Stavět by se prý mohlo začít po roce 2030, uvedl ministr dopravy.
Volejbalisté druholigových Domažlic v sobotním šlágru 21. a 22. kola podlehli domácí rezervě VK Příbram 0:3 a 2:3 na sety a v tabulce soutěže klesli na druhou příčku.
Kuželkáři SKK dali o sobě důrazně vědět při šampionátu Plzeňska. Většina z nich si zajistila postup na krajské mistrovství (25. a 26. ledna).
I když práci nehledáte, přijít na veletrh se vyplatí! To je heslo organizátorů veletrhu práce a vzdělávání s názvem Klíč k příležitostem, který se letos koná 29. ledna od 10 do 18 hodin v TJ Lokomotiva v Plzni na Slovanech.
Minulá sezona byla pro atleta plzeňské Škody Filipa Ličmana z říše snů.
Razantně vstoupili do roku 2020 nejmladší házenkáři rokycanského klubu.
Čtrnácté kolo VARTA Futsal ligy zkompletuje zápas Interobalu Plzeň s Nejzbachem Vysoké Mýto. Utkání se hraje v úterý od 20 hodin v Městské hale na Slovanech.
Myslivecký spolek Bolevec uspořádal 17. ledna 2020 již tradiční myslivecký bál.
Tenhle případ už od samého začátku, co jsme ho začali řešit, byl plný mimořádných událostí, zápletek a neuvěřitelných náhod.
Řidiči si v Plzni zatím nezvykli na pro osobní dopravu uzavřenou Šumavskou ulici, do které se nesmí vjet od 4. ledna. Policisté tak řidiče začali pokutovat.
Jakub Noha zahraje v M-Klubu.
V muzeu se koná komentovaná prohlídka.
Dějištěm společenské události bude od 20. února Raková
Devátého ledna 2019. Tak to je datum, kdy se Lukáši Veitlovi, který zasvětil svůj život naturální kulturistice, převrátil život naruby, když se v podstatě podruhé narodil.
Poprvé hrají mladí litomyšlští basketbalisté českou žákovskou extraligu a poprvé v ní dokázali zvítězit.
Basketbalisté Plzně znovu prohráli, podlehli Liberci 58:83 a musí se připravit na boj o udržení.
Ve středu 22. ledna najdete v Plzeňském deníku poslední fotografie prvňáčků. Poslední díl bude věnován 20. základní škole v Plzni. Nezapomeňte si koupit noviny.
Vycpaná samice severního bílého nosorožce jménem Nabiré přijela minulý týden do plzeňského obchodního centra ze Safari Parku ve Dvoře Králové nad Labem.
Pražský Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM) byl loni podle tamních lékařů největším transplantačním centrem v Evropě. Transplantovali tam 540 orgánů 486 pacientům. Zástupci institutu to v pondělí uvedli na tiskové konferenci. IKEM se podílí na transplantacích v Česku zhruba ze 70 procent. Celkem bylo za loňský rok nemocným voperováno 865 orgánů.
Zimní mistrovství republiky mají za sebou plavci Delfínu Náchod. Získali celkem tři medaile.
Oslavy svobody a konce druhé světové války sice začnou s vykvetlými šeříky, ale na jejich přípravách se pilně pracuje už teď.
Spisovatelka, překladatelka, publicistka a rozhlasová redaktorka, držitelka ceny Magnesia Litera za prózu (2019) bude předčítat a besedovat v městské knihovně ve Veselí nad Lužnicí v úterý 21. ledna od 18.30 hodin.
Mezi flašinety, divadelními kulisami nebo uprostřed invaze robotů se octnou příznivci umění. Brněnská muzea a galerie představují program na letošní rok, Brněnský deník Rovnost přináší přehled některých zajímavých událostí.
Počet porodů se v některých nemocnicích zvyšuje. Podle mluvčích na to má vliv rekonstrukce porodních sálů nebo například rodinné prostředí.
Známý komik přijede do Plzně.
Můžete se vypravit za tvrdou muzikou na Slovany i do ticha zimní přírody.
Plzeňský fotograf fotil ženy s rakovinou prsu.