Vedli už 0:3 a vypadalo to, že se rýsuje senzační a naprosto nečekaný triumf. Jenomže hokejová Kometa Brno si nakonec s trápícím se Litvínovem doma poradila a vyhrála 4:3 po samostatných nájezdech. Brňané tak udrželi šesté místo extraligy tabulky, HC Verva je naopak po úvodní bitvě čtvrté čtvrtiny základní části nejvyšší soutěže na dně…
/HLASOVÁNÍ/ Vážení čtenáři, díky vstřícnosti porodnic v Plzni a Hořovicích vám přinášíme fotografie nejmladších občánků. Tentokrát z 3. a 4. týdne roku 2020.
Na přelomu ledna a února (31. 1. – 2. 2.) se po roce Plzeň znovu stane hlavním městem badmintonu – ve sportovní hale na Lokomotivě se uskuteční mistrovství České republiky.
Jan Herget pochází z Plzně a od března 2019 vede státní agenturu CzechTourism, která má za úkol propagovat Českou republiku jako turistickou destinaci.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Rok se s rokem sešel a na Střední škole služeb a řemesel ve Stochově se opět uskutečnila soutěž v odborných dovednostech klempířů. Mezi osmičkou týmů, které se do oblastního kola 23. ročníku soutěže Klempíř 2020 zapojily, si nejlépe vedl ten domácí. Stochovská škola díky dvojici Lukáš Váchal a Lukáš Víšek obhájila první místo z loňského roku, a své zástupce tak vyšle také do celorepublikového kola, které se koná ve dnech od 26. do 28. února v Brně.
Jan Herget pochází z Plzně a od března 2019 vede státní agenturu CzechTourism, která má za úkol propagovat Českou republiku jako turistickou destinaci.
Základní část Extraligy juniorek je minulostí, po včerejšku již děvčata BVC Chodov znají složení a pořadatele nadstavbových skupin. „První kola obou kategorií nás zavedou nejspíše do Šternberka,“ říká trenér Jiří Kudrle.
Bizetovo hudební dílo Carmen o nespoutané cikánce, jejíž život ukončí žárlivý milenec, s operním souborem Divadla J. K. Tyla v Plzni připravil inscenační tým v čele s režisérem a ředitelem divadla Martinem Otavou a v hudebním nastudování Jiřího Štrunce.
Regionální soutěže za zelenými stoly nabídnou dnes několik atraktivních duelů. Rokycansko je v nich zastoupené důstojně a nejlépe si počínají muži Sokola Břasy.
Už jen ti nejodvážnější slibují v předpovědích, že se závěrem ledna konečně přijde opravdová Zima, která rozehraje rozmanitý veletoč svých možností. Zatím spíše můžeme jen vzpomínat na zimy našeho mládí, těšit se Ladovými kresbami a den ode dne doufat, že bílý sněhový příkrov trvale ozdobí i krajinu západních Čech.
FOTO, VIDEO: Všechny základní složky Integrovaného záchranného systému prověřilo v pátek odpoledne taktické cvičení, které se uskutečnilo v plaveckém bazénu v Tachově.
Mezi představou Čechů o bavorské zábavě a tím, jak se Bavorsko chce prezentovat, balancovali organizátoři festivalu Treffpunkt: kontakt. V plzeňském areálu DEPO2015 se bude konat7. a 8. února.
Nakyslou chuť zkvašeného zelí s příjemným vrzáním mezi zuby si v sobotu užijí příznivci oblíbeného pokrmu na Zelofestu v Pohořelicích. Na sto třicet vzorků od domácích výrobců z celé republiky ochutnají v sále radnice na Brněnské ulici od deseti hodin dopoledne. Letos již po osmnácté. Chybět nebudou speciality ze zelí, jako třeba polévky, štrúdly nebo placky, ale také víno. Hrát bude cimbálová muzika Ponava, zatančí Novoská štístka a zdatní jedlíci se mohou zúčastnit klání v pojídání bramborových knedlíků.
Předposlední zápas základní části I. ligy čeká v pátek 24. ledna jindřichohradecké basketbalisty, kteří ve své hale přivítají Sokol Vyšehrad (19 hodin).
Bude to poslední test před startem jarní částí házenkářské extraligy. Úřadující mistři a dosavadní lídr tabulky soutěže Talent Plzeň se v generálce utká s tradičním soupeřem z druhé německé bundesligy Aue. Zápas se hraje v pátek od 17 hodin v Městské hale na Slovanech.
Chotěboř putovala v druhé futsalové lize v rámci patnáctého kola do Turnova. K týmu, který byl před vzájemným duelem v tabulce za Bocou. Ta také chtěla tuto situaci ponechat. Jenže si odvezla porážku 5:2. A v tabulce padla na předposlední, desáté místo.
Ženy druholigových Klatov čeká v sobotu třetí dvojkolo nového roku. Po výpadu do Plzně a domácích bojích s vedoucím týmem ČVUT Praha míří nováček soutěže na Moravu, kde v Brně změří síly s volejbalovým Juliánovem.
Hodně dlouho by pardubický basketbalový fanoušek musel šátrat v paměti, aby z ní vylovil, kdy naposledy dostala Beksa tak hrozivou „latu“ jako v pohárovém čtvrtfinále ve Svitavách.
Čtvrtý ročník házenkářského turnaje K+M+B Cupu se uskutečnil v rokycanské hale. Dalo si zde dostaveníčko devět družstev kategorie 4+1 z Chomutova, Hostivic, Loun, Příbrami, Plzně a Rokycan.
Krátká, ale zákeřná a těžká nemoc, kterou lékaři objevili letos na počátku roku, vzala tento týden ve středu našemu bývalému redakčnímu kolegovi Günterovi Motýlovi na prahu osmdesátky život.
Třetí kolo nejvyšší badmintonové soutěže družstev přineslo týmu BA Plzeň jistou účast ve čtvrtfinále play-off, a navíc toto důležité utkání sehrají plzeňští badmintonisté s největší pravděpodobností před domácím publikem.
Ve čtvrtek řemeslníci měnili velké fasádní sklo na budově Nového divadla na Palackého náměstí v Plzni. V uplynulých dnech se na něm objevila prasklina.
Stovka účastníků, pracovníků v oblasti sociálních služeb, se ve čtvrtek 23. ledna sjela z celé České republiky na už šestý ročník konference Gratia Futurum 93.
Tenhle duel může rozhodnout! Futsalisty České Lípy čeká v pátek večer těžká šichta na palubovce dalekého Hodonína. Ačkoliv zbývá do konce základní části VARTA futsal ligy ještě osm kol, právě klání s Hodonínem hodně napoví, zda se Démonů bude týkat strašák v podobě sestupu.
Havlíčkobrodští juniorští hokejisté přivítali v Kotlině Chrudim a vstup jim nevyšel. Prohrávali už o dvě branky hned po jedenácti minutách, ale po time-outu během jedné minuty srovnali a pak se nadechli k jízdě a soupeři nakonec nasázeli deset branek. Přiblížili se tak k play-off.
Už přes sedmdesát let provozuje rodina Tintschlova restauraci U Vadlejchů v Plzni – Křimicích. Strávníkům ve všední dny nabízejí českou kuchyni a denně nakrmí stovky lidí.