Nemocnice na Borech rozšířila parkoviště
Na novém parkovišti před budovou interního oddělení v areálu Fakultní nemocnice v Plzni na Borech mohou od minulého pátku řidiči využívat nové parkovací plochy.
Na novém parkovišti před budovou interního oddělení v areálu Fakultní nemocnice v Plzni na Borech mohou od minulého pátku řidiči využívat nové parkovací plochy.
Domažličtí volejbalisté jsou ve 2. lize třetí a teď pojedou na hřiště lídra.
Na palubovce Klatov získaly volejbalistky Žďáru dva body. V dalším kole II. ligy - skupiny A zde sehrály duo zápasů, které se podobaly takřka jako vejce vejci. Bohužel koncovka obou zápasů vyšla lépe předposlednímu celku tabulky.
Velký úspěch zaznamenali žáci základních uměleckých škol Stříbro a Planá na krajském kole pěvecké soutěže Karlovarský skřivánek. Vyzpívali si několik cenných umístění a postupů do dalších kol.
Řidiči, kteří míří do Plzně, se na příjezdu od Litic musí připravit na komplikace. V pondělí 17. února totiž odstartuje rekonstrukce křižovatky ulic Klatovská, U Borského parku a Kaplířova, která souvisí se stavbou trati na Borská pole.
Tři velké bitvy čekají na opavské basketbalisty. Slezané se nejdříve utkají v přímém souboji o druhé místo ve Svitavách s domácími Tury. V pátek a sobotu je pak čeká Final 4 Českého poháru v hale plzeňské Lokomotivy, kde v semifinále Opava narazí na pražské Vysokoškoláky.
Skvělý vstup do jarní části sezony první ligy předvedly házenkářky DHC Plzeň. Na domácí palubovce hostily ve 12. kole Vršovice, které byly před zápasem na třetím místě tabulky. DHC Plzeň, vedoucí družstvo soutěže, porazil Pražanky 30:17.
V první únorový čtvrtek se v Galerii města Plzně uskutečnila vernisáž výstavy obrazů a objektů kdyňského výtvarníka Václava Siky nazvaná Od ornamentu k realitě.
Odvetnou část I. ligy nezahájily jindřichohradecké házenkářky úspěšně, kdy doma nestačily na Havlíčkův Brod, s nímž prohrály 27:34.
To byla vendeta s velkým V! Futsalisté České Lípy v pondělní předehrávce 17. kola VARTA futsal ligy oplatili Vysokému Mýtu domácí porážku a před kamerami České televize zvítězili na půdě soupeře především po bezchybné druhé půli 4:2. Démoni se tak posunuli na sedmé místo tabulky a šest kol před koncem základní části mají boj o play off naprosto ve svých rukou.
Jeho indispozici v prvním jarním duelu proti Plzni označil trenér Pavel Hladík za zásadní problém. V sobotním utkání 17. extraligového kola na palubovce Lovosic už byl Martin Kocich zcela fit. Ani stoprocentní nasazení střední spojky však Novému Veselí body nepřineslo. „Bohužel nevyhrál lepší, ale šťastnější tým,“ mračila se po prohře 28:30 letní posila klubu z Vysočiny.
Po reprezentační přestávce (Češi v kvalifikaci o mistrovství světa skončili druzí a budou hrát s Chorvatskem baráž o postup) pokračovala VARTA Futsal liga 16. kolem.
Futsalový Rapid Ústí nad Labem má za sebou nepovedený víkend. Áčko přišlo o výhru v poslední vteřině, juniorce se nepovedlo Final Four I. ligy.
Nová hra Divadla J. K. Tyla v Plzni má první reprízu.
Francouzskokanadský snímek je o chlapci s diagnózou ADHD
Vystoupí literáti, výtvarníci i hudebníci.
Sice není Plzeňák, ale žije tu už déle než půl života. Rodák z Jihlavy, divadelní, filmový i televizní herec a dabér Martin Stránský právě slaví padesátiny. A dnešní narozeniny oslaví prací.
Pondělní silný vítr napáchal řadu škod. Některé z nich lidé pociťují ještě v úterý ráno.
Žatečtí národní házenkáři neuspěli ve čtvrtfinále Českého poháru, které se hrálo v západočeské metropoli. Po čtyřech porážkách se se soutěží loučí.
Charitativní akce pomůže rodině, která tragicky postihla mladou rodinu.
V pondělí ráno zaburácel na jihu Čech orkán Sabine. Přestaly jezdit i vlaky.
Orkán Sabine potrápí území Plzeňského kraje ještě v úterý. Jeho intenzita se ale oproti pondělku zmírní, nicméně výstraha podle meteorologů potrvá až do úterních 20 hodin. Vítr však během dne zeslábne.
V první únorový čtvrtek se v Domě dětí a mládeže Domino v Domažlicích uskutečnilo okresní kolo olympiády v němčině.
Průjezd aut na červenou v křižovatce Pod Záhorskem v Plzni nově monitoruje pět kamer. V současnosti se pouze testují, do ostrého provozu budou uvedeny v březnu.
Osmapadesátiletý Gustav Janeček údajně v prosinci 2018 v Plzni udeřil pěstí muže, který na následky poranění po několika hodinách zemřel. Obžalovanému hrozí 10 let za mřížemi.
Plzeň Tomáš Ondřej Pilař končí ve funkci šéfa opery Divadla J. K. Tyla (DJKT) v Plzni.
Zavřený pivovar v Koutě na Šumavě stíhá jedna špatná zpráva za druhou. K uvalené insolvenci a po určení insolvenčního správce přichází ještě téměř čtvrtmilionová pokuta od České inspekce životního prostředí.
Koná se tiristický pochod i kabaretní představení.
Filmový Klub Plzeň promítá v Měšťanské besedě.
V Plzni Doubravce se dnes pobavíte.
Charitativní Čtení pro Emičku, spojené s prodejem knih, se koná v úterý 11. února v 18 hodin v M-klubu v Macháčkově ulici v Plzni.
Následky silného vichru, který přinesla bouře Sabine, zkomplikovaly Středočechům dopravu dokonce ještě předtím, než živly podle předpokladů meteorologů měly udeřit v plné síle. Potíže nejen na silnicích, ale i na železnici se objevovaly už uprostřed noci na pondělí.
Házenkáři mistrovského Talentu M.A.T. Plzeň dál pokračují ve vítězné jízdě Strabag Rail extraligou.
Asi s hodinovým zpožděním začalo v Plzni utkání lídra extraligy házenkářů s hostujícími Hranicemi. Na vině byla srážka vlaku s (naštěstí prázdným) odstaveným automobilem na Kolínsku.
Děvčata ze čtvrté a páté třídy Základní školy Radnice postoupila do krajského finále v malém florbalu.
Házenkáři Robe dosáhli na povinné vítězství s Jičínem. Tým se dostává z nepohody.
Popáté v řadě ovládl východočeský pár ve složení Alžběta Bášová (Hradec Králové) a Michaela Fuchsová (Pardubice) ženskou čtyřhru na mistrovství České republiky dospělých v badmintonu.
Popáté v řadě ovládl východočeský pár ve složení Alžběta Bášová (Hradec Králové) a Michaela Fuchsová (Pardubice) ženskou čtyřhru na mistrovství České republiky dospělých v badmintonu.
Řidiči, kteří míří do Plzně na příjezdu od Litic se musí připravit na komplikace. V pondělí 17. února totiž odstartuje rekonstrukce křižovatky ulic Klatovská, U Borského parku a Kaplířova, která souvisí se stavbou tramvajové trati na Borská pole.
Parkovací dům se 170 místy za 140 milionů Kč by mohl v Plzni na Slovanech sloužit do dvou let.
Po vánočním Memoriálu Alfreda Nikodéma v Praze je to druhý nejmasovější závod Českého poháru v zimním plavání. Mezi třemi stovkami závodníků z celé republiky při 18. ročníku Branických ledů, který je současně 9. ročníkem Memoriálu Ladislava Nicka, sbírala body ve Vltavě také dvacítka otužilců KSO Plzeň.
Hala v pražském Edenu hostila Final four české extraligy pozemních hokejistů a po roce opět po finálovém zápase mužů propukla rakovnická radost na hřišti i v početném kotli fanoušků. Rakovnický HC 1972 obhájil své loňské zlato po semifinálové výhře nad Plzní a ve finále po samostatných nájezdech s Bohemians Praha.
Problém je se sháněním zubařů i praktiků. Kraj se snaží pomáhat dotacemi.
Šest dětí se v sobotu v podvečer zranilo při nehodě dodávky u Nezbavětic na Plzeňsku. Nikomu se naštěstí nic vážného nestalo.
Není to podařený start do druhé poloviny sezony. Po minulé prohře s Plzní padli házenkáři Nového Veselí také v sobotním utkání 17. kola mužské extraligy na půdě Lovosic. Ty se jim tak v tabulce přiblížily už na rozdíl dvou bodů.
Do cíle desetikilometrového závodu dojel také částečně nevidomý mladý muž Vilda. Dorazil s průvodcem, který na něj prozradil, že už je to zkušený závodník a na lyžích nestál poprvé.
Loni sněhová bitva, letos jarní rychlý úprk. Závod Ledový kafe znovu bavil.
Národní házená v zimě nenechá spát mládežnické kategorie.