Záchranné složky vyjížděly v sobotu večer do teprve nedávno zprovozněného železničního tunelu mezi Plzní a Ejpovicemi na Rokycansku. V tubusu ve směru z Plzně na Prahu srazil vlak po sedmé hodině večer dívku.
Futsalistům Uherského Hradiště závěr letošního roku vyšel nad očekávání dobře. Bazooka potvrdila domácí triumf nad Plzní i proti Ostravě. V předvánočním souboji dvou nováčků nejvyšší české soutěže deklasovala vysokoškoláky 10:2 a v tabulce Varta ligy se posunula na šesté místo.
Plzeň - Pokud jste dostali nevhodný dárek, který nelze vrátit, může udělat radost někomu jinému. Stejně tak, pokud děti našly pod stromečkem nové hračky a ty staré už je nebaví.
Plzeň /FOTOGALERIE/ - Zimní mistrovství ČR dospělých a dorostu v plavání probíhalo v Plzni od čtvrtka 13. prosince do neděle 16. prosince. Na tento vrcholný podnik podzimní sezóny se kvalifikovalo svými výkony 8 kolínských plavců: Eliška Zelená, Gabriela Vránová, Klára Reslová, Daniel Suk, Johanna Peková, Blanka Lelková, Jakub Humlíček a Maxim Suk.
Plzeň – O překvapení se málem v uplynulém víkendu postarali florbalisté plzeňského FBC. Svěřenci trenéra Pavla Strejčka cestovali na půdu první Jaroměře a zdatně potrápili lídra tabulky.
Tachov – Až do celostátního finále soutěže věnované energetice se probojoval dívčí tým Gymnázia Tachov. Ve finále pak dívky skončily na celkovém čtvrtém místě.
Plzeň, Klatovy – V polovině prosince proběhl na sportovní střelnici Dukly Plzeň v Plzni Lobzích třetí díl závodu Duklácké mládežnické ligy. Všech tří dílů se zúčastnily i střelecké naděje klatovského sportovně střeleckého klubu.
Hradec Králové - Sám to uznal. „V tuto chvíli jsem prohrál,“ řekl Tomáš Koubek, brankář, který do velkého fotbalu vstoupil v dresu Hradce Králové, když ve druhé půlce podzimu hodnotil své šance stát se českou reprezentační jedničkou.
Plzeň – Mládežnická mistryně republiky a účastnice atletických mistrovství světa dorostu a juniorů Jana Reissová v necelých třiadvaceti letech ukončila svoji skvělou kariéru.
Teprve patnáctiletý chlapec si opilý sedl za volant. Půjčil si auto otce svého kamaráda. Mladík jel směrem od Radobyčic k Tyršovu mostu na Plzeňsku a autem vjel téměř do příkopu. Chlapce a jeho kamaráda si všimli strážníci kvůli vysoké rychlosti.
Tachov – Jako již každoročně začala sezóna tachovských plavců soustředěním, tentokrát v jižních Čechách, kterého se zúčastnil rekordní počet nováčků, kteří tak začali plavat své první kilometry doplněné o kilometry naježděné na kole, ještě v období letních prázdnin.
Komárov /FOTOGALERIE/ – Startovní povel zahájil ve středu 26. prosince v 10 hodin již 35. ročník Vánočního běhu Komárovem na Berounsku, který pořádal odbor turistiky T.J. SOKOL Komárov.
Plzeň – Doma je jedničkou profesionálních boxerů v těžké váze. V zahraničním žebříčku má ze 106. místa na dostřel první stovku. A právě ve světě by plzeňský boxer Pavel Šour chtěl více prorazit.
Plzeň – Vloni vybojovali historicky nejlepší umístění, brali druhé místo. Na tento úspěch už ale při letošním mezinárodním vánočním halovém turnaji internacionálů v Praze fotbaloví veteráni Viktorie Plzeň navázat nedokázali. V konkurenci dalších šesti týmů skončili v hale Slavie Praha v Edenu na pátém místě.
Nový Bor – Vítězstvím 10:7 nad Kadaní se děčínští florbalisté rozloučili se sportovním rokem 2018. Pro Predátory to byla důležitá výhra, která je poslala na předposlední místo právě před Kadaň.
Ostrov – Dva týmy Střední průmyslové školy Ostrov vybojovali 2. a 3. místo v celostátní vědomostní soutěži pro mládež „Co víš o energetice aneb Hra o liščí ocas“, která se konala v Měšťanské besedě v Plzni.
Plzeň – Úspěšnou podzimní část soutěže za sebou mají fotbalisté Lhoty. Svěřenci trenéra Eduarda Kubaty přezimují v krajském přeboru na pěkném 5. místě tabulky a před nevyzpytatelnými jarními boji mají velmi dobrou výchozí pozici.
Plzeň – Vánoční atmosféra je neminula. Přestože museli na Štědrý den navléct uniformy a jít do služby, stihli si pochutnat na řízku nebo ozdobit vánoční stromek.
Litoměřice - Nový apoštolský nuncius v České republice Charles Daniel Balvo byl ve středu 26. prosince hlavním celebrantem a kazatelem při dopolední slavnostní mši na svátek sv. Štěpána v litoměřické katedrále. Do města přijel v doprovodu apoštolského rady papežské nunciatury Jean-Sylvaina Emiena Mambé. Na mši se přišlo podívat asi dvě stě lidí.
Plzeň – Druhé místo z loňského roku budou na 24. ročníku mezinárodního halového turnaje internacionálů v Praze obhajovat Druhý svátek vánoční bývalí ligoví fotbalisté Viktorie Plzeň.
Plzeň – V příštím roce jde zejména o zahájení budování retenční nádrže Vinice zhruba za 190 milionů korun, která má zadržovat a postupně uvolňovat až šest tisíc kubíků dešťových vod.
Město Plzeň uspělo v dlouholetém sporu, který od devadesátých let minulého století vede s majitelem chátrající budovy Carimexu na Rokycanské třídě Davidem Houserem.
Plzeň – Takovou příležitost by si žádný fotbalový nadšenec neměl nechat ujít! Fotbalový klub FC Viktoria Plzeň připravil unikátní aukci dresů týmů z UEFA Champions League.
Myslovice – Tradiční plzeňské kroje obdivovali v polských Myslowicích na tzv. Barborkovských slavnostech. Tyto tradiční hornické slavnosti sedmdesátitisícového města, byly letos zapsány na seznam „Nehmotného kulturního dědictví UNESCO“.