K účasti na vyvrcholení Českého poháru, které proběhne v rámci závěrečného Final Four 27. a 28. ledna v Chebu, je čeká ještě ještě pořádná šichta! Extraligoví házenkáři Kopřivnice si totiž ze středečního prvního utkání čtvrtfinále přivezli porážku 29:33 a v domácí odvetě tak budou dohánět čtyřgólovou ztrátu.
Plzeň – Zastupitelé dostanou na stůl i petici, která s návrhem nesouhlasí. "To téma je natolik složité, že se obávám, že referendum použít nejde," říká primátor Martin Zrzavecký.
Plzeň – Jubilejní 40. ročník přespolního běhu O berlu sv. Mikuláše uspořádal kanoistický oddíl Slavia VŠ Plzeň. Mrazivé počasí (-3° C) patrně odradilo některé běžce, a tak se na tratích v Českém údolí prezentovalo celkem třiačtyřicet závodníků, z nichž téměř polovina reprezentovala členy kanoistických oddílů z Plzně a Sedlce.
Domažlice – Až v posledním utkání základní části Ligy U14 se mladí basketbalisté Domažlic dočkali první výhry. V nedělním utkání porazili v prodloužení velkého rivala z Lokomotivy Plzeň.
Plzeň – Hned ze dvou důvodů měly pikantní příchuť duely volejbalistek v první lize, ve kterých hostil lídr tabulky Volejbal Plzeň třetí celek soutěže Sokol Dobřichovice. Za prvé šlo o vedení v tabulce, za druhé nastoupila v dresu Dobřichovic v minulé sezoně hráčka Plzně Monika Šmídová proti své sestře Nicole a sestřenici Andree.
Plzeň – Člověka zapálenějšího pro házenou byste hledali jen stěží. Trenér Miroslav Moulis vychoval několik generací plzeňských házenkářů a mimo jiné položil základ ligového mužstva Škody Plzeň, které v roce 1974 získalo historický mistrovský titul. Několik let také působil jako trenér v Tunisu.
Plzeň – „V dnešní složité době není standardní nezištně pomáhat cizím lidem v nouzi. Právě vy nám dáváte příklad, jak se máme správně v takové situaci zachovat. Ne každý to dokáže, a proto vám všem patří za to velký a upřímný dík.“
Střední Čechy – Futsalisté příbramské Legie stojí v čele divizní tabulky už jen zásluhou lepšího skóre. Ve šlágru devátého kola prohráli na půdě libereckého Pampuch Teamu a zaznamenali druhou porážku v soutěži.
Plzeň – Lékařka a senátorka Milada Emmerová pomáhala svými znalostmi a zkušenostmi obhájkyni, která zastupovala ženu, jež získala přezdívku Sestra smrt. Zdravotní sestra z nemocnice v Rumburku byla obviněna z vražd několika pacientů. Nedávno byla zproštěna obžaloby.
Kladno – Poprvé v sezoně skončilo utkání kladenských futsalistů smírně. Na domácí palubovce remizovali v utkání druhé nejvyšší soutěže s rezervou prvoligové Plzně 1:1.
Most /FOTOGALERIE/ – Sportovní hala v Mostě byla po dva dny dějištěm finálového turnaje Školních sportovních klubů středních škol v házené dívek. Nejlépe ze šesti účastníků si vedl pořádající tým Podkrušnohorského gymnázia v Mostě, který ve finále porazil Zlín 23:12.
Plzeň - Milovníci těch nejznámějších oldies diskotékových popěvků jsou i letos opět 25. prosince od 20 hod. zváni do Společenského sálu restaurace Alfa na Americké třídě v Plzni.
Žatec - Dvakrát už dokázala Lucie Svěcená projít na ME do finále. Za pár dní začne evropský šampionát v krátkém bazénu v Kodani, v jejím oblíbeném Dánsku, kde před lety vybojovala medaili ve štafetách. „Mám výborné vzpomínky, je tam skvělá atmosféra,“ těší se žatecká plavkyně na vrchol.
Plzeň - Festival Divadelní léto pod plzeňským nebem letos oslavil 10. narozeniny a připomněl si je mimo jiné sérií večírků, na nich vzpomínal na uplynulých devět ročníků.
Rakovník – Cestující, kteří využívají vlakové dopravy, opět čekají změny. Tentokrát se však nejedná o dlouhodobé výluky, ale každoroční změnu jízdních řádů, která vždy přichází pravidelně před Vánoci. Letos se časy odjezdů a příjezdů vlaků poprvé změní druhou adventní neděli 10. prosince. Změna by to však měla být k lepšímu. Vlakových spojů ve středních Čechách, a tedy i na Rakovnicku, přibude.
Klatovy – Po vítězství v okresním kole soutěže středních škol v basketbalu V. kategorie (roč. nar. 1999 – 2002), ve kterém basketbalisté Gymnázia Jaroslava Vrchlického Klatovy porazili s převahou týmy OA Klatovy, SPŠ Klatovy i SŠZP Klatovy, zvítězil tým chlapců klatovského gymnázia i v krajském finále, které se hrálo opět v Klatovech.
Berounsko - Od neděle 10. prosince se mění jízdní řády Českých drah. Ty plánují také zrychlit některé vlaky a cestujícím nabídnou modernější a komfortnější vozy.
Plzeň – Pouze reprezentant Jan Stehlík vstřelil více gólů než jednadvacetiletý křídelník Talentu Plzeň Ondřej Šafránek v nedělním 11. kole extraligy házené mezi Talentem Plzeň a Brnem. Talent na Moravě vyhrál 35:30 a Šafránek dal sedm gólů.
Plzeň - Titul mistra ve slam poetry letos putoval na západ Čech. Vítězem disciplíny stojící na pomezí poezie a divadla se o víkendu stal Filip Koryta vystupující pod pseudonymem Dr. Filipitch.