
Liberci chci dát gól, přeje si před sobotním zápasem Marek Bakoš
Plzeň – Fotbalisté Viktorie Plzeň se v sobotu představí u Nisy.
Plzeň – Fotbalisté Viktorie Plzeň se v sobotu představí u Nisy.
Písek - Píseckým došla trpělivost. Město odstoupí od smlouvy a bude požadovat náhradu.
Plzeň – Podat daleko lepší výkon než minulý týden v prvním kole doma proti Kopřivnici. To je cíl házenkářů Talentu Plzeň pro sobotní utkání extraligy v Litovli.
Kutná Hora - Sbírka na Zvon pro Jakuba dávno překročila magickou hranici prvního půl milionu a dál narůstá. Potvrdila to Malvína Krepsová, členka iniciativy na pořízení zvonu pro kostel sv. Jakuba v Kutné Hoře.
Rokycany - Středoškoláci se ve druhém termínu potí u zkoušek
Plzeň – Deník na místě aneb Jak vypadá nejdelší železniční tunel v České republice.
Plzeň – Předposlední bodované dějství kritérijní Giant ligy bylo zvláštní. Ačkoliv se Grand Prix New Corporation – InoxLED zúčastnili v Plzni nejlepší tři cyklisté průběžného pořadí v čele s lídrem série Tomášem Holubem, vynikli jiní.
Šumava – Záchranářský vrtulník musel ve čtvrtek odpoledne letět pro čtyřiatřicetiletého cyklistu z Německa, který nezvládl hned první skok na trati bikeparku Špičák a vážně se zranil.
Už jen dva mítinky chybí v letošním 15. ročníku Českého skokového poháru, než se dění přesune do dějiště velkého finále v Olomouci. Před jezdci a koňmi je kromě momentální zastávky ve Frenštátě pod Radhoštěm ještě další díl seriálu v Hořovicích na Berounsku.
Praha – Na 28 stanicích ze 143, které fungují alespoň 30 let, byly dnes překonány teplotní rekordy pro 9. září. Nejvyšší nové maximum má Javorník, a to 30,7 stupně Celsia. Naopak Labské boudě stačilo k rekordu jen 19,4 stupně. Informovala o tom Milena Ferenbauerová z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Vysoké teploty čekají Česko i v dalších dnech.
Plzeň – Nabitý víkend si závodník z Plzně osladil ziskem evropského i domácího stříbra.
Plzeň – S nevídanou brutalitou se ve čtvrtek odpoledne setkal revizor, kterého v trolejbusu napadl cizinec.
Plzeň – Střelci Dukly Plzeň zvládli generálku na Poháru Svornosti.
Plzeň – Nový územní plán, který zastupitelé ve čtvrtek schválili, vadí společnosti Amádeus, jež chtěla v Plzni stavět obří nákupní komplex Corso.
Brno – Pouze jediný brněnský klub ze tří loňských účastníků zbyl v nejvyšší futsalové soutěži, která startuje pátečním prvním kolem. Rádio Krokodýl Helas Brno v ní nehodlá opakovat loňské desáté místo. „Náš cíl je umístění v horní polovině tabulky," hledí směrem k play-off prezident klubu Jan Loup.
Horažďovice - Zdeňka Blahutová se rozhodla pomáhat lidem bojujícím s rakovinou. Na ni umřela letos i její sestra.
Praha - Nervozita stoupá, doba hájení je u konce. Už dnes ve 20 hodin se v šesti halách roztočí kola futsalové nejvyšší soutěže. O vítězi se nepochybuje. Chrudim by měla bez větších problémů dokráčet pro třináctý titul. Stříbrnou pozici má, zdá se, předplacenou zručské Benago. A dál?
Plzeň - Neuvěřitelnou bezohlednou jízdu předvedl ve čtvrtek ráno řidič Toyoty Celica, se kterou projížděl křižovatky na červenou a uháněl městem až dvousetkilometrovou rychlostí.
Zapojte se s námi do soutěže a 5 soutěžících vyhrává 2 vstupenky.
Kdyně /NAPSALI JSTE/ - V týdnu od 1. do 7. srpna probíhal ve Kdyni již 4. ročník kuželkářského kempu. Zúčastnilo se ho 12 mladých kuželkářů Plzeňského kraje z Holýšova, Dobřan, Plzně a pořádajících oddílů Kdyně a Havlovic. Ve Kdyni je pro takovou akci výborné zázemí. Máme zde plně k dispozici moderní čtyřdráhovou kuželnu, možnost využití venkovních sportovišť, sportovní haly, plaveckého bazénu a ubytování v chatové osadě města Kdyně.
Blatná - Rozhovor s hrajícím trenérem hokejbalistů Blatná Datels Janem Kafkou.
Slaný – Dramatický pátý závod extraligy družstev sledovalo slušně zaplněné hlediště plochodrážního stadionu ve Slaném. Pardubický lídr průběžného pořadí rozhodl o svém dalším prvenství až v závěru zásluhou současného nejlepšího českého jezdce Milíka. Domácí skončili třetí.
Plzeň – Dopravu na Košutce počínaje dneškem omezí hned tři velké investiční projekty.
Praha - Odborná porota vybrala 15 staveb na českém území, z nichž bude na slavnostním večeru 13. října vybrána Stavba roku 2016. Mezi nominovanými je například tunelový komplex Blanka, rekonstrukce Kuksu, výzkumné centrum v Dolních Břežanech, Stezka v oblacích v Dolní Moravě nebo modernizace železniční trati Tábor – Sudoměřice. Ve čtvrtek o tom informovali pořadatelé z Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství.
Plzeň – Očekávání Jana Krauskopfa, že si při expedici do Himálaje, sáhne na dno, se vyplnila. Osmatřicetiletý muž, jenž výpravu absolvoval na vozíku, se do úzkých dostal hned několikrát.
Plzeň – Muži AK Škoda Plzeň vybojovali soutěž, do které patří i ženy.
Plzeň – Rozhodující zápas Ligy mistrů skupiny J začíná v HM Areně v šest odpoledne.
Plzeň - Nejen Janek Ledecký vystoupí v sobotu 10. září v Plzni v lochotínském amfiteatru.
Zlín - Pětadvacetiletý mladík z Plzně jistě dlouho nezapomene na svůj výlet do Zlínského kraje. Po prohýřené noci usnul na ulici a přišel o věci v hodnotě téměř deset tisíc korun.
Plzeň – 850 milionů Kč na stavbu U Zvonu prý kraj unese i bez úvěru.
Praha - Školy mají problém sehnat především učitele fyziky, IT nebo chemie. Na velké potíže narážejí střední odborné školy, když shánějí pedagogy pro technické předměty. Vzhledem k rostoucímu počtu dětí jsou někde problémy s nedostatkem učitelek 1. stupně. S konkurencí soukromého sektoru se ředitelé potýkají i při shánění pomocného personálu. Vzhledem k výši mezd a životním nákladům bývá v Praze situace složitější než jinde. Ve čtvrtek to řekli předsedové různých školských asociací. Naopak dostatek je učitelů humanitních předmětů, někteří z nich mají dokonce problém sehnat místo.
Zlín – Velkého výsledku dosáhla o víkendu zlínská kolová. První dvojice Sokola Prštné Martin Struhař–Jan Krejčí totiž v rámci Světového poháru v rakouském Höchstu vyválčila páté místo coby nejlepší český tým. „Svěťák v kolové je jako ve fotbale Liga mistrů. Je proto pro nás velká čest, že jsme si loňskými výkony a výsledky v extralize vyválčili tuto možnost reprezentovat," konstatoval Jan Krejčí.
Tachovsko – Začátkem tohoto týdne proběhla v jedné firmě na Tachovsku součinnostní akce policistů z odboru cizinecké policie krajského ředitelství a Celního úřadu Plzeň.
Kolín – Během posledního srpnového víkendu vyhráli florbalisté kolínského klubu FBC Pitbulls Kolín svou skupinu v prvním kole oficiálního poháru Českého florbalu, když mimo jiné zdolali velmi silný FbC Hradec Králové se superligovými posilami. Čekalo je proto kolo druhé, do kterého jim los přisoudil divizní Orel Přelouč.
Karviná – Hokejbalisté Karviné pokračují ve sbírání debaklů i po sestupu z extraligy.
Plzeň – Krajský soud v Plzni ve středu otevřel případ, který se odehrál letos v únoru v Blatnici u Nýřan.
Plzeň - Mezinárodní festival Divadlo je v plném proudu.
Plzeňský kraj – Meteorologové slibují na víkend vysoké teploty a i zbytek září by měl být teplý.
Kutná Hora – Sbírka na Zvon pro Jakuba dávno překročila magickou hranici prvního půl milionu a dál narůstá. Potvrdila to Malvína Krepsová, členka iniciativy na pořízení zvonu pro kostel sv. Jakuba v Kutné Hoře.
Nýrsko - Již 63. ročník mužského volejbalového turnaje O Pohár města Nýrska se konal v podhůří Šumavy. V posledních letech jsou tradičním účastníkem turnaje i domažličtí volejbalisté a nejinak tomu bylo i letos.
Jičín – Úvodní utkání sezony body nepřineslo. Házenkáři jičínského Ronalu prohráli ve Frýdku-Místku o dvě branky, 28:30. Výkonem nezklamali, ale budou muset zlepšit defenzivní činnost, kde mužstvo nejvíce tlačila bota.
Plzeň – Sudetoněmecké krajanské sdružení, nazývané též Landsmanšaft, uspořádá v Plzni koncem týdne kongres o česko-německé komunální spolupráci. Akce, na niž dostal Landsmanšaft příspěvek od Česko-německého fondu budoucnosti, nebude bez protestů.
Pardubice - Pardubicemi koluje další „zaručená facebooková" zpráva o tom, že se chystá teroristický útok. Opět jde ale pouze o omletou báchorku.
Plzeň – Jmenuje se Honzík, jsou mu čtyři roky a je ze Lhoty u Plzně. Po narození prodělal syndrom náhlého úmrtí kojence a kvůli nedostatku kyslíku mu odumřela část mozku.
Plzeň – Česká fotbalová reprezentace do 17 let se připravuje v těchto dnech v Plzni, odkud vyráží na utkání mezinárodního turnaje, které se hrají v Příbrami a v Tachově.
Plzeň – Po těžkém boji zdolal HBC Plzeň na domácím hřišti Sudoměřice.
Plzeň – Kongres zaměřený na česko-německou komunální spolupráci uspořádá na konci týdne v Plzni Sudetoněmecké krajanské sdružení. Akce je zaměřená na prezentaci zkušeností z komunální politiky a společných projektů. Landsmanšaft je jejím pořadatelem, který dostal na pořádání příspěvek od Česko-německého fondu budoucnosti, dnes to řekl Rudolf Kučera z Panevropské Unie Čech a Moravy, jež je partnerem žádosti o dotaci na pořadatelství. Akce landsmanšaftu v Plzni vyvolala nevoli části lidí – proti se postavila KSČM, demonstraci na pátek chystá také místní Český svaz bojovníků za svobodu.
Plasy – Po tratích u areálu Velká louka v Plasech se znovu proháněli běžci všech věkových kategorií.
Plzeň – Až do čtvrtého kola si musely počkat na první ligové vítězství v nové sezoně fotbalistky Viktorie Plzeň. Stálo to ale za to.
Plzeň – Miloslav Bělský čepoval pivo na olympiádě v Riu.