V samotných počátcích ambiciózního projektu se sešla parta nadšenců, která chtěla připravovat zážitkové akce na míru. Tehdy jim byl největší odměnou úsměv a radost. Postupem času už litoměřická Bezva parta Adély Markové musela rozšířit nabídku akcí nejen pro školy či města, ale i pro firmy a širokou veřejnost napříč všemi generacemi. A v roce 2019 rozjeli i největší rodinný festival v Česku – Bezva Fest.
„Jé, mami, koukej, to je velkej pavouk. A tady je had, podívej!“ ukazuje nadšeně asi pětiletý chlapec a oči mu jen září. Zatímco on se s rodinou přišel spíše jen tak podívat, jiní návštěvníci zavítali na Zoo trhy, které se v Plzni konají pravidelně každý měsíc už dvacet let, aby nakoupili, co potřebují.
Poprvé od lednového Eura v Německu, ale zároveň naposledy před květnovou baráží o postup na mistrovství světa s Rumunskem, se sešla česká reprezentace házenkářů.
V dalším druholigovém utkání tým mužů Kutné Hory udržel ve druhé lize házenkářů jarní neporazitelnost, když po dramatickém průběhu porazil o branku vršovickou Lokomotivu. A to v poločase o dva góly prohrával. Sparta tak má na kontě v jarní části tři výhry a jednu remízu.
Teď už je to definitivní. Cizinec, který na jihu Plzeňska sliboval své partnerce překvapení a místo toho jí zasadil do hlavy několik ran bezmála kilogramovým kladivem, jež přežila jen zázrakem, si odsedí deset let ve věznici se zvýšenou ostrahou. Rozhodl o tom odvolací Vrchní soud v Praze.
Soutěž Mladý zemědělec pořádaná Deníkem vstupuje do semifinále. V Plzeňském kraji bude klání žáků 7. a 8. tříd hostit Gymnázium a Střední odborná škola Plasy.
V Borském parku v Plzni se objevila tzv. krmítková nákaza, což je parazitární onemocnění, které nejde léčit a pro volně žijící ptáky je osudné. Ochránci zvířat proto místo okamžitě dezinfikovali a žádají veřejnost, aby ptáky ani veverky na daném místě nekrmila. Je nutné zabránit dalšímu šíření smrtelné nákazy.
Pořádně těžká zkouška čekala o víkendu na volejbalistky Klatov, které v dalším dvojkole finálové skupiny krajského přeboru odcestovaly do Rokycan, na horkou palubovku lídra. Domácí hráčky v obou zápasech nakonec potvrdily roli favoritek, ale ve druhém mači urvaly výhru až v páté sadě, a tak si klatovské volejbalistky domů odvezly cenný bod.
Sdílené elektrické koloběžky Bolt už se staly běžnou součástí dopravy v Pardubicích. Nyní jejich provozovatel oznámil, že svoje působení rozšíří i na dopravu osobními vozy za předem stanovenou cenu. Novinka bude k dispozici ve stejné mobilní aplikaci. Mezi oběma prostředky dopravy přitom lze přepínat jedním kliknutím
Florbalisté Jiskry Domažlice vyhráli víkendové dvojutkání 11. kola regionální ligy. Ve sportovní hale ve Šťáhlavech Jiskra deklasovala FBŠ Gorily Plzeň U23 19:2 a pak porazila i konkurenta v souboji o druhé místo Rokycany 5:4. Domažlice ztrácí na první FBŠ Slavii Plzeň B tři body, ale Slavia má o dvě odehraná utkání méně.
K masopustní zabijačce u obchodního centra Area Bory patřily i ukázky výroby tradičních pochutin, řezník Radek Janout prozradil i část ze svých receptur.
Sigma byla v Ostravě produktivní a vyhrála. Jsou to strašně důležité body, protože se jí začal přibližovat spodek tabulky. Po delší době se trefil útočník Lukáš Juliš, což mu může ve výkonu hodně pomoci. Co je ale strašně důležité, tak Sigmě konečně zachytal gólman. Macík tam měl několik dobrých zákroků a stojí za tím, že se Sigma po úvodní dvacetiminutovce mohla vůbec zvednout, jelikož chytil dvě gólovky. To bylo klíčové. Vychytal to a je to velmi pozitivní zpráva.
Tajemstvím opředené strategické operace, velitelství ostře střežené z vnějšího prostoru i stanové městečko a obří logistická podpora vyrostly přímo ve vojenském areálu 15. ženijního pluku v Bechyni na Táborsku. Na 400 vojáků ze tří armádních sborů včetně dvaceti žen se zde do pátku 15. března účastní jedinečného mezinárodního cvičení Loyal Leda (LOLE) 2024.
Plzeňský labuťák Trenér opět dostál svojí pověsti a napadl rychlostního kanoistu. Ornitologové ho proto z centra města přestěhovali i s jeho partnerkou do klidnějšího prostředí. Labutí pár tak dostal i vyšší šanci na odchov mláďat, který se mu na Radbuze zatím nepodařil.
K vážné nehodě došlo v pondělí před druhou hodinou odpoledne na náměstí Míru v Plzni, kde tramvaj srazila chodkyni a hrnula ji několik metrů před sebou.
Anonymní výhrůžku střelbou v jejich areálu obdrželo v pondělí dopoledne několik univerzit po celé republice, mezi nimi je i Západočeská univerzita v Plzni. Výhrůžka se dotýká také plzeňské Lékařské fakulty Univerzity Karlovy.
Byla to jedna sobota, ale přinesla mnoho krásných zážitků. Třeba první zákazníky stánku s kunětickou zmrzkou i báječné masky na šibřinkách v Dolní Rovni.
Komediální show Na Stojáka live se uskuteční ve čtvrtek 14. března od 19 hodin v kulturním domě v Klatovech. Jde již o 11. ročník organizovaný neziskovou organizací Lenox z. s., která se zaměřuje na podporu sportovních a kulturních aktivit pro osoby s tělesným postižením, včetně provozu sportovního klubu SK Indians Plzeň.
/VIDEO, FOTOGALERIE/ Kolínští volejbalisté sehráli ve dvou dnech dva klíčové zápasy, které je měly přiblížit vytouženému cíli, k záchraně 1. ligy, druhé nejvyšší české soutěže i pro příští rok. Proti Plzni se to povedlo dokonale. Západočeského soupeře Kolín jednoznačně smetl. V Holubicích vybojoval hodně cenný bod.
Záchrana byla jasná už dlouho dopředu. V posledních dvou kolech skupiny o 9. - 14. místo I. ligy budou volejbalisté Holubic hájit první příčku v tabulce. Z víkendového »dvojzápasu« z Praze z MFF a doma s Kolínem vytěžili jen dva body a dotáhl se na ně jejich největší konkurent v boji o »zlato« tým ČZU Praha. Ten získal se Lvi Praha a v Plzni plný počet bodů po vítězstvích 3:0.
Volejbalisté SK Volejbal Klatovy mají za sebou poslední domácí dvojutkání sezony, ve kterém v rámci 23. a 24. kola nejvyšší krajské soutěže přivítali TJ Sokol Mirošov. V prvním utkání vybojovali bod, když prohráli až v páté sadě. Ve druhém zápase se ale výrazně zlepšili, svého soupeře porazili 3:0 a připsali si do tabulky plný počet tří bodů.
/VIDEO/ Nad obchodní a průmyslovou zónou Krkonošská v Trutnově u výpadovky na hory kroužil v sobotu večer policejní vrtulník, na místě se pohybovaly tři desítky policistů. Důvod? Sraz tuningových vozů na parkovišti u nákupního centra Tesco. Sjely se tam tři stovky aut.
/AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ Tohle bylo překvapení! Postarali se o něho házenkáři Kopřivnice, kteří v závěrečném 26. kole základní části extraligy obrali o dva body Karvinou na její palubovce. Úřadujícího vicemistra a čerstvého vítěze Českého poháru v sobotu porazili těsně 30:28 a do play-off půjdou ze 4. místa proti páté Dukle Praha. Baník skončil druhý a ve čtvrtfinále se utká se sedmým Brnem. Další dvojice tvoří Plzeň (1.) – Frýdek-Místek (8.) a Lovosice (3.) – Zubří (6.).
/AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ Tohle bylo překvapení! Postarali se o něho házenkáři Kopřivnice, kteří v závěrečném 26. kole základní části extraligy obrali o dva body Karvinou na její palubovce. Úřadujícího vicemistra a čerstvého vítěze Českého poháru v sobotu porazili těsně 30:28 a do play-off půjdou ze 4. místa proti páté Dukle Praha. Baník skončil druhý a ve čtvrtfinále se utká se sedmým Brnem. Další dvojice tvoří Plzeň (1.) – Frýdek-Místek (8.) a Lovosice (3.) – Zubří (6.).
/FOTOGALERIE/ Zápasy předposledního s posledním v tabulce mívají mnohá nelichotivá přízviska, ale v každém případě to bývají především zápasy existenční. A jeden takový sehráli hokejbalisté Prachatic v Plzni.
Necelé dvě stovky nezaměstnaných přibyly v únoru do evidence Krajské pobočky Úřadu práce v Plzni. I tak ale zůstává v Plzeňském kraji míra nezaměstnanosti stejná jako v lednu, tedy na 3,2 procenta, a je ve srovnání s ostatními kraji jednou z nejnižších.
Plavecký Košařův memoriál v Plzni přinesl dva nejlepší jihočeské výkony roku: Sofie Nezvalová (JH) je vytvořila vítězstvími na 50 a 200 m prsa časy 33,03 a 2:35,44. V kategorii žákyň tyto trati vyhrála Anna Jirmusová (Tá) za 36,92 a 2:49,08 (třetí ženský čas roku).
/FOTOGALERIE/ Svátek házené si v sobotu ve Zlíně užili. Pomohl k tomu i výkon interligových házenkářek Zlína, které mnohonásobného českého mistra z Mostu zle potrápily, třebaže nakonec podle očekávání prohrály (26:35).
Reportér Deníku strávil část dne s revizory MHD v Plzni, aby nahlédl do jejich každodenní práce. S jakými výzvami se potýkají, jak často se setkávají s agresivním chováním a jaké příběhy zažívají během svých kontrol?
Házenkářkám DHC Plzeň se podařil domácí zápas proti mistrovské Slavii Praha, kterou porazily 34:29. Nejlepší střelkyní Západočešek byla Simona Schreibmeierová, jež vstřelila deset branek.
Městskou sportovní halu v Tyršově ulici v Mariánských Lázních čekají velké změny. Město zpracovalo projekt na snížení její energetické náročnosti. V současnosti stojí její provoz 200 tisíc korun měsíčně. Projekt zároveň počítá s rozšířením haly, kde bude možné provozovat další sportovní aktivity, ale také s odstraněním azbestových desek. Město počítá s náklady ve výši přibližně 40 milionů korun a práce by měly začít příští rok.
O prvním březnovém víkendu měl FbC Otavské Vydry, rozkvétající florbalový oddíl ze Sušice, pořádně nabitý program. Kromě dorostenců, kterým se výsledkově nepodařil turnaj v Kašperských Horách, byly v akci týmy elévek, starších žákyň, přípravky, elévů a mladších žáků. Některým se dařilo více, jiným méně. Všichni si ale své turnaje náležitě užili.
Házenkáři Talent týmu Plzeňského kraje vyhráli i poslední zápas základní části extraligy. V sobotním kole uspěli v Hranicích 33:25. Jelikož Karviná prohrála s Kopřivnicí, skončil Talent na prvním místě tabulky s náskokem šesti bodů.
/FOTO, VIDEO/ Březen, za kamna vlezem? Kdepak! Zámek Konopiště a přilehlý park obsadili v sobotu běžci. Nepřišli se podívat na medvěda, nezlákala je ani vyhlášená zdejší restaurace. Sportovci dorazili kvůli speciální akci. Konal se tady čtvrtý ročník Konopišťského půlmaratonu. Začtěte se do reakcí vítězů a prohlédněte si bohaté galerie čítající dohromady 140 fotografií.
/EXTRALIGA/ Poslední utkání základní části odehráli v sobotu extraligoví házenkáři Robe Zubří. V zápase, ve kterém už ani jednomu z týmů z pohledu tabulky o nic nešlo, porazili na domácí palubovce Frýdek-Místek 29:27. Ve čtvrtfinále vyzvou Valaši celek Lovosic.
Čápi „druhé kategorie“ obsadí díky zimě strávené na skládce či v ptačím parku v Evropě nejlepší hnízda, která by jinak neměli šanci získat, a vytlačí tak silnější jedince, kteří z Afriky přiletí až v dubnu.
Nedávno naštvali nočním driftováním na historickém náměstí obyvatele Jičína, zablokovali Nuselský most v Praze či se proháněli po dálnici téměř třísetkilometrovou rychlostí. V sobotu 9. března si mají milovníci silných tuningových vozů dát dostaveníčko v Plzni.
Po čtyřech porážkách v řadě přišlo v posledním kole vzývané vítězství. Liberečtí futsalisté se vydali na dalekou cestu do Brna, kde se postavili domácímu Helasu. Zodpovědný výkon v obraně a smrtící útoky zajistily hostujícímu celku vítězství 4:1 a konečné sedmé místo po základní části.
Badmintonistky Super Stars Most Veronika Dobiášová a Veronika Brožkovcová zvítězily ve Victor Poháru Akademie pro rok 2024. Tradiční celostátní soutěž Grand Prix B přilákala do sportovní haly SportCenter Most třiasedmdesát hráčů a hráček.
Zatímco druholigové dorostenky Házené Rokycany po senzační výhře se Strakonicemi odpočívaly, rozjeli se jejich vrstevníci za soupeři do Prahy a do Plzně. Ve své hale pak bojovalo áčko rokycanského klubu v rámci Plzeňské ligy.
Opatrně, jednu po druhé, vytahují plzeňští archeologové z hlíny stříbrné mince uložené kdysi ve středověku obyvateli dnes již zaniklé osady na Zábělé severovýchodně od plzeňské městské části Bukovec. Přesně sto vzácných platidel bylo původně uloženo v plátěném měšci či sáčku, pravděpodobně pod podlahou tehdejšího obydlí. Při geologickém průzkumu lokality je nalezli Filip Kasl a Petr Sokol.
Futsalisté Interobalu Plzeň se rozloučili se základní části 1. Futsal ligy drtivou výhrou nad týmem Žabinští Vlci Brno 14:1. Domácí Tomáš Vnuk vstřelil pět gólů a měl čtyři asistence. Trenér Marek Kopecký nechal zahrát mladíky Ondřeje Lemona a Tomáše Pečenku. Mistrovská Plzeň skončila v tabulce druhá a ve čtvrtfinále play-off se střetne s FTZS Liberec.
Podívejte se v přehledu Klatovského deníku, jak si v uplynulých dnech vedli další sportovci z Klatovska. V akci byli stolní tenisté, stolní tenistky, ragbisté, florbalisté, baskeťáci i baskeťačky, a také tři jezdci sušického Czech Enduro Teamu, kteří se představili v sousedním Německu.
Armáda při jednání se zástupci Plzeňského kraje a dotčených obcí potvrdila své záměry postavit v areálu letiště Líně logistické centrum. Na fungování letecké záchranné služby by se chtěla podílet i po roce 2028, kdy ji převezme jiný provozovatel.
Podívejte se v pravidelné páteční rubrice Deníku na to, kam o víkendu na Klatovsku (a nejen tam) vyrazit za sportovní zábavou. V akci budou například fotbalisté, hokejisté, florbalisté či volejbalistky.
Třetí liga, divize i krajský přebor se probouzejí! Fotbalovým tahákem víkendu v Olomouckém kraji však bude v Holici souboj prostějovského "Eskáčka" s béčkem Sigmy Olomouc. Tradičně nezůstáváme jen u fotbalu, vrcholí hokejová sezona, o medaili hrají i para hokejisté Olomouce. V Grymově je na programu tradiční běžecká desítka, extraligoví házenkáři Hranic hostí Plzeň a hraje se i basket či kulečníkové mistrovství republiky v Prostějově.
„Čert vem pokladnu a peníze, ale ta ztráta důvěry v lidi a chuti do další práce, to mě mrzí nejvíc,“ říká Petr Štěpanovský, majitel rozhledny, kterou sám vybudoval, po druhé krádeži během několika dní. Na náladě mu nepřidalo ani to, že pachateli předtím sám podal pomocnou ruku.
„Čert vem pokladnu a peníze, ale ta ztráta důvěry v lidi a chuti do další práce, to mě mrzí nejvíc," říká Petr Štěpanovský, majitel rozhledny, kterou sám vybudoval, po druhé krádeži během několika dní. Na náladě mu nepřidalo ani to, že pachateli předtím sám podal pomocnou ruku.