
V alejích hořelo srdce za Mazena
Domažlice – Obrovskou vlnu soucitu zvedl mezi lidmi skon domažlického podnikatele kurdského původu, devětatřicetiletého Mazena Ibrahima.
Domažlice – Obrovskou vlnu soucitu zvedl mezi lidmi skon domažlického podnikatele kurdského původu, devětatřicetiletého Mazena Ibrahima.
Plzeň - Ročně se v Plzni ukradne kolem 200 kol, riziková jsou rušná místa.
Ústí n. L. – Na tenhle víkend budou chtít hodně rychle zapomenout. Hokejbalisté ústecké Elby DDM prohráli v extralize oba domácí zápasy, s Plzní 0:3 a s Pardubicemi 3:5. V tabulce nejvyšší soutěže tak klesli už na osmou příčku.
Olomouc – V pomalejším tempu, ale s přehledem. Házenkářky Zory splnily proti nováčkovi z Plzně cíl a zvítězily 29:18. Trenér Jan Bělka však s defenzivní prací týmu nebyl příliš spokojen. Olomouc před zápasem s Porubou prostřídala sestavu a pošetřila síly.
Železná Ruda /ROZHOVOR/ - Zpěvák ze Železné Rudy si plní své sny. V současné době vydává Marek Ztracený novou desku a chystá se na spolupráci se skupinou Chinaski, kterou jako mladík obdivoval. Nejen to, jak deska vznikala a co na ní lidé najdou, zpěvák prozradil v krátkém rozhovoru.
Novojičínská cyklostezka z Nového Jičína do Hostašovic získala evropské ocenění v belgickém Namur. Odborníky zaujala přeměna bývalé železnice na současnou cyklostezku.
Plzeň - Plzeňská národní kulturní památka během víkendu zase ožila.
Ledce - Šestiletého chlapce odvezli do nemocnice se zraněním nohy.
Stříbro – V rámci 30 let tour 2015 zahrála kapela Kečup i ve stříbrském kulturním domě. A fanoušci ze širokého okolí byli u toho.
Region – Zatímco házenkáři Zubří dál válí, rival ze Zlína dál tápe. Na čtvrtou výhru v řadě dosáhly Gumárny, které zejména díky výborné první půli získaly skalp Jičína. „Vzhledem k náskoku jsem čekal pohodovější výhru. Ovšem i tak o gól se počítá," neskrývá spokojenost trenér Zubří Andrej Titkov.
Lidice -V křesle pro hosta přivítali tentokrát pořadatelé Lidických zimních večerů známého fotografa Roberta Vano.
Plzeň - Setkat se na Plzeňsku s mývalem severním nemusí být až tak nemožné, jak se zdá.
Bor - Hrálo se další dvojkolo 3. ligy ve stolním tenisu.
Pasečnice – Když před dvěma lety uváděli ochotníci z Pasečnice svoji divadelní hru Modrá a červená Karkulka, oznamovali při závěrečné děkovačce aktuální zprávu z ČTK, že jedna z hlavních postav hry, babička, dostane vyznamenání za statečnost a výdrž od pana prezidenta.
Plzeň – Elektronická evidence tržeb ještě nespatřila světlo světa, přesto ale budí velké emoce. Proti zákonu, od kterého si vláda slibuje omezení daňových úniků, se postavili oslovení drobní živnostníci a podnikatelé.
Stříbro – V rámci 30 let tour 2015 zahrála kapela Kečup i ve stříbrském kulturním domě. A fanoušci ze širokého okolí byli u toho.
Mladotice na severním okraji Plzeňského kraje připravily 50 pozemků pro rodinné domky. Jde o největší bytovou zónu v obci s 570 obyvateli. Obec prodává pozemky za výhodnou cenu, za 50 korun za metr čtvereční. Chce přitáhnout trvalé obyvatele, kteří mají vztah k regionu, ale objevili se i zájemci z Plzně.
Plzeň - Plzeňský tým Mamma Help centra včera trénoval vaření na plzeňské hotelovce.
Plzeň - Hudební festival nabídl netradiční multižánrovou přehlídku. A my jsme byli u toho.
Trutnov - Skvěle vstoupily do extraligy kadetek trutnovské basketbalistky. Ač díky losu musely odehrát první čtyři zápasy na hřištích soupeřů, dokázaly hned třikrát zvítězit!
Praha - Házenkáři Karviné v prvním utkání pod vedením nového trenéra Radka Bartošice porazili mistrovskou Plzeň 27:26, i když v závěrečných minutách ztratili pětigólový náskok.
Plzeň – Policisté z Obvodního oddělení Plzeň-Bory dopadli zloděje, který byl v uplynulých měsících postrachem cyklistů a také rodičů s kočárky. Třiačtyřicetiletý muž, který řádil převážně na Borech, má na kontě hned několik krádeží.
Karviná /FOTO/ – Tak tohle se asi nečekalo. Znovu obrozený házenkářský Baník po výměně trenéra ožil.
Plzeň – Tak jako každý týden přinášíme i dnes tipy na novinky ve fondech plzeňských knihoven. V Knihovně města Plzně se nabízí román Marťan, autorem je Andy Weir.
Prachatice – Místní střelnice byla o minulém víkendu dějištěm dalšího ročníku Podzimních předovek. Mezi spolufavority na zisk medailí patřili i závodníci soutěžící za SSK Hracholusky.
Plzeň - V plzeňském Parkhotelu se v pátek večer konala módní událost roku - přehlídka Giorgio Fashion Show.
Plzeň - Lidé stále nejvíce podvádí u pojištění aut. Následuje majetkové a úrazové pojištění.
Plzeň – Házenkáři Plzně se dnes v extralize představí v Karviné, kouče Bartošice čeká premiéra.
Plzeň - Tradičního krosu se v Plzni zúčastnilo 274 závodníků, Pavla Zahálková měnila nejrychlejší čas na dámské trati.
Náchodsko – V dalším mistrovském kole florbalové Národní ligy hostili hráči Jaroměře soupeře ze západočeské metropole.
Plzeň – Před pátečním rozsudkem se Ilona Balogová usmívala. Po něm se devětadvacetileté ženě z Chebu koulely slzy po tváři.
Dvůr Králové - Královédvorští házenkáři jsou v I. lize předposlední. V sobotu proto doma potřebují naplno bodovat proti týmu z Hané.
Brno – Nováček první futsalové ligy Rádio Krokodýl bere soutěž bez respektu. Největší očekávání vzbuzovala v této sezoně derby s brněnskými celky – a právě páteční měření sil s Tangem v šestém kole skončilo remízou 1:1. Třetí jihomoravský celek v soutěži Helas urval s Hradcem Králové remízu 4:4.
Plzeň - Cvičíte neradi v uzavřených fitness centrech? Zkuste si v Plzni zacvičit venku.
Plzeň – Uplynulo už 25 let od doby, kdy byla založena Fakulta ekonomická na Západočeské univerzitě v Plzni.
Klatovy – O minulém víkendu byly rozehrány volejbalové krajské přebory žen a kadetek. Na klatovské juniorky čekalo druhé vystoupení v první lize. Žákyně mají za sebou první kolo Poháru nadějí. Ve fotogalerii naleznete snímky z utkání krajského přeboru žen Klatovy - Rokycany B.
Plzeň - Na Plzeňských sprintech mladičká žatecká plavkyně vybojovala zlato a stříbro.
Plzeň – Ještě výraznější úlevu centru Plzně přinese dokončení silnice, snad to bude za sedm let.
Plzeň - Řidiči musí počítat s částečnou uzavírkou silnice v křižovatce ulic Karlovarská a Lidická. Tramvajová trať je tu ve špatném stavu, proto v sobotu 24. října začne oprava přejezdů kolejí, skončí 1. listopadu.
Plzeň – Ve volejbalových soutěžích dospělých se dařilo mužům Slavie USK, kteří dvakrát hladce zvítězili na palubovce posledního celku tabulky v České Lípě.
Sezimovo Ústí - Památník Edvarda Beneše se opět stal dějištěm vyhodnocení soutěže určené vysokoškolským studentům.
Plzeň – Boty, ponožky, pláštěnky, batohy, bundy, termofólie… Především toto oblečení, hlavně pánské, a doplňky jsou nyní zapotřebí na srbsko-chorvatském hraničním přechodu Berkasovo/Bapska.
Plzeň – Ve druhé nejvyšší soutěži hokejbalistů lákalo příznivce regionální derby mezi Liticemi a Snackem Dobřany, Třemošná měla volno.
Plzeň/Chomutov - Plavci Simona Baumrtová a Tomáš Franta z TJ Slávie Chomutov se na prvních velkých podzimních závodech ukázali ve velkém stylu. Na Plzeňských sprintech Baumrtová překonala vlastní český rekord na 200 metrů kraul a trochu překvapivě i na dvojnásobné trati, Franta pak překonal české dorostenecké rekordy ve všech třech znakařských závodech.
Plzeň – Dlouhé tři týdny si musely házenkářky HC Plzeň počkat na další interligové utkání.
Plzeň, Domažlice, Horšovský Týn – Když Juniorfest zahájil v říjnu předprodej vstupenek na školní festivalové filmové projekce, během jediné noci bylo zarezervováno na tři tisíce míst. „Vzhledem k tomu, že jsme rezervační systém spouštěli v noci ze soboty na neděli, museli pedagogové sedět ve svém volném čase u internetu, aby pro své žáky vybrali filmové projekce a zamluvili vstupenky. Takovýto zájem bereme jako ocenění naší práce a samozřejmě nás to moc těší," usmívá se Judita Soukupová, ředitelka Juniorfestu, jehož osmý ročník se koná od 6. do 11. listopadu v pěti městech Plzeňského kraje.
Plzeň – Házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň se vezou na vítězné vlně. Vyhráli poslední čtyři extraligová utkání a v neděli si zajistili v chorvatské Poreči postup do třetího kvalifikačního kola Poháru EHF.
Chrudim – Futsalisty Era-Packu čeká dnes v rámci 6. kola Chance futsal ligy utkání v Plzni, což bude po Spartě druhé z celkových pěti zápasů v řadě na palubovkách soupeřů.
Plzeň – Gastronomický festival pouličního jídla nabídne kromě domácích i dobroty z ciziny
Rokycany - Po čtyřech letech se včera výstava opět konala v sokolovně. Návštěvnost odpovídala