Chýnovsko - Občané Lažan a Nuzbel přesně vědí, kde se rodí zkáza. Na poli. Mezi kukuřicí. Tam čeká na příhodnou chvíli, která přichází s každým větším deštěm. Pak zaútočí. Pod tunami bahna mizí vše, co stojí v cestě.
Sobíňov – Jak se říká, všechno klaplo. Příjemné počasí, dobrá organizace, hojná účast. Členové Klubu českých turistů v Havlíčkově Brodě mohou být spokojeni.
Silverstone - Jakub Smrž obsadil třetí místo ve zkrácené druhé jízdě britského závodu mistrovství světa superbiků v Silverstonu. Komisaři závod zastavili nedlouho poté, co český jezdec upadl a přišel o třetí místo.
Kroměřížsko - Také na Kroměřížsku v těchto dnech vrcholí žně. Pokud vydrží pěkné počasí, končit se bude možná už v příštím týdnu. Výnosy však budou oproti minulému roku výrazně nižší. Podle ředitele krajské agrární komory Josefa Radílka jsou nejvíce postiženy podniky na Kroměřížsku a na Uherskohradišťsku.
Luleč – Pohrál si s časem i se soupeři a suverénně zvítězil. Martin Kučera z VSK Univerzita Brno v sedmém ročníku přespolního běhu Nemojská pětka navíc utvořil nový traťový rekord.
Malá Morávka – Každý si přišel na své v pestré všehochuti, kterou přinesl víkendový Den obce Malá Morávka. K vidění byla kopaná, hudba, kouzelník, jarmark i imitátor.
Lažany – Upravit si křídla a tykadla a jde se na to. Jeden obří čmelák se chopí trakaře, na kterém sedí další dva čmeláci, a snaží se přejet fošnu položenou na šířku přes koupaliště v Lažanech.
Nové Město na Moravě – Strhující rytmy afrických bubeníků, taneční vystoupení a zajímavé dílny a besedy přilákaly na letošní druhý ročník festivalu Doteky Afriky stovky lidí.
Klatovsko – Pokračujeme v seriálu o obcích v regionu. Kromě stručného představení nahlížíme do novin starých sto a více let, abychom zjistili, co se o obcích psalo v minulosti.
Spolu s letním počasím je tu další víkend a s ním další tip na výlet na kole po okouzlující krajině krušnohorského pásma. Trasou dlouhou necelých dvacet kilometrů zamíříme z litvínovské části Hamr do samotného Litvínova. Tentokrát půjde o náročnější cyklookruh vedoucí lesním terénem a horskou přírodou.
České Budějovice - Vichřice se prohnala v sobotu okolo šesté hodiny večerní krajským městem. Velké škody zanechala mimo jiné v Suchém Vrbném a okolí Lidické ulice
Uherské Hradiště – Cimbálová muzika Ohnica přilákala v sobotu vpodvečer příznivce folkloru do Smetanových sadů v Uherském Hradišti. Právě ona totiž zahájila tradiční program hradišťského Klubu kultury Večer u Slovácké búdy.
Vlkančice – Na 170 dospělých a kolem 140 dětí plavalo, jelo a běželo v sobotu již 23. ročník Vlkančického triatlonu. Přálo jim počasí a úžasné scenérie létem vonící posázavské přírody opět tvořily nezaměnitelnou kulisu.
Paršovice – Děti z mateřské školy v Paršovicích budou mít brzy o jeden důvod k úsměvu více. V dohledné době se budou moci vyřádit na oblíbeném asfaltovém hřišti u mateřinky, které se přibližně za dva až tři týdny dočká dlouho vyhlížené rekonstrukce.
Severní Čechy – Horská služba vytvořila desatero pro cyklisty. Jde o deset rad pro bezpečný pohyb na kole v horském terénu. Toto desatero tak doplní již dříve přijaté kodexy chování pro lyžaře a pěší turisty.
Slovácko - Pěkné hrozny bez chorob zdobí vinohrady na Uherskohradišťsku. Podle vinařů je zaděláno na velmi dobrý ročník 2012. A to i přes mrazy, které v květnu úřadovaly. Zbývá však ještě odrazit případné útoky špačků a kosů.
Luhačovice /ROZHOVOR/ – Voda v přehradě mezi Luhačovicemi a Pozlovicemi již plní třetinu plochy. Hladina je nyní u hráze zhruba šest metrů vysoko a na březích polehává čím dál více lidí. Mají radost, že se mohou v oblíbené letní nádrži znovu koupat.
Berounsko – Současné teplé počasí je příznivé pro cyklistiku a její příznivci toho náležitě využívají. Řidiči by tak měli být vůči nim opatrní a ohleduplní.
Leština – Vítězstvím fotbalistů Šumperku skončil očekávaný souboj se Zábřehem v Leštině. Zápas opět provázelo téměř tropické počasí, navzdory tomu oba týmy odehrály mač ve vysokém tempu.
Prostějovsko – Včelaři na Prostějovsku v těchto dnech hodnotí uplynulou sezonu a většině z nich se dělají vrásky na čele. Naplnily se totiž jejich obavy, že medu bude málo.
Orlickoústecko - Češi podle některých průzkumů znovu objevují kouzlo stanování. Zatímco některé kempy, třeba ve středních Čechách, hlásí vyšší návštěvnost než loni, sezona na Orlickoústecku se zatím jeví jako průměrná.
Cheb - Na konci července zaplesala srdce příznivců sportovního létání. Konala se totiž přeshraniční letecká navigační soutěž ULL Wettbewerb, kterou pořádal Aeroklub Erbendorf spolu s Aeroklubem Toužim a Ultraligt Clubem Cheb. A členové chebského klubu se nejen účastnili, ale také vyhrávali.
Klenčí pod Čerchovem - Začátkem července proběhly další brigády občanského sdružení Výbor pro rozvoj městyse Klenčí pod Čerchovem a okolí, tentokráte na obnově obřího nápisu VÝHLEDY nacházejícího se pod Baarovým pomníkem.
Teplice - Od února to v lázeňské restauraci Beethoven bylo jako v bzučícím úle. Stavební ruch pod vedením špičkové české architektky Barbory Škorpilové, držitelky ceny Czech Grand Design, ale už utichl a včera v poledne už měli první návštěvníci možnost si vychutnat atmosféru a umění Café Restaurantu Beethoven.
Jihlava – Na Vysočině trvá v tomto týdnu zákaz koupání v rybnících Kachlička na Havlíčkobrodsku, Peklo na Jihlavsku a Medlov na Žďársku. Průhlednost vody se tam v průměru pohybuje kolem 20 centimetrů, ve vodě se masově vyskytují sinice, chlorofyl a vodní květ.
Kroměřížsko – Léto je v polovině a počasí se mění každou chvíli. Jeden týden proprší, další jsou nesnesitelná, která se dají trávit jedině u vody. Provozovatelé koupališť ale zatím sezonu i přes nestálé počasí hodnotí lépe než minulou.
Náměšť na Hané – Ovocná pálenka z letošní úrody v zahradách a alejích teče proudem. V pěstitelských pálenicích druhým týdnem proměňují ve voňavý destilát třešňový kvas, někteří začali pálit meruňky. I když letošní úrodu poznamenal nečekaný květnový mráz, do beček je co vhodit.
Buchlovice – Příjemný komorní koncert odehráli v pátek večer v buchlovickém zámeckém amfiteátru bratři Ebenové se svou kapelou. Mimo jiné si pochvalovali příznivé počasí.
Slovácko - Podprůměrná. Tak označují provozovatelé koupališť první půlku letošní letní sezony. Trápí je neustále se střídající počasí, potřebovali by alespoň příznivý srpen. Ten bude ale podle meteorologů opět proměnlivý.
Jihlava – Nejen prázdniny, ale rovněž letní muzicírování v jihlavské Pivovarské restauraci se v minulém týdnu přehouplo do druhé poloviny. Zatímco červencové koncerty jsou minulostí, na ty další srpnové se mohou Jihlavané těšit.
Lovosice - Dobové kostýmy, rytíři, kejklíři, tanečnice a další středověcí lidé zaplaví o tomto víkendu Lovosice. Uskuteční se tu již 3. ročník Valdštejnských slavností, a to ve dnech 4. a 5. srpna.
Pojizeří – Ač polovina léta, už dnes prvními zápasy začíná okresní fotbalový podzim. Krkonošský deník u příležitosti startu obou nejnižších soutěží zmapoval atmosféru v pěti vybraných týmech.