Zimní plavci opět vyzkouší Orlici
Choceň – Dvakrát do roka si dávají u Tiché Orlice v Chocni dostaveníčko vyznavači zimního plavání.
Choceň – Dvakrát do roka si dávají u Tiché Orlice v Chocni dostaveníčko vyznavači zimního plavání.
Chebsko -Počasí je v současné době proměnlivé. Jaké jsou vyhlídky na další dny?
Chrudimsko /INFORMAČNÍ SERVIS/ - Silničáři informují o aktuální situaci na komunikacích okresu.
Lysá hora - Klub českých turistů (KČT) musel přibrzdit s tempem, se kterým se vloni pustil do obnovy původní vyhořelé Bezručovy chaty na Lysé hoře. Důvodem jsou změny vyplývající z územního řízení.
Přerov – Příznivé počasí s teplotami nad nulou umožnilo pokračovat v další etapě prací na stavbě Tyršova mostu. Jeho napojení na ulici Brabansko už je hotové a již v únoru zahájí firma stavbu jižního předpolí v ulici Na Marku. Vyžádá si náklady ve výši 11 milionů korun.
Jičín – V polovině minulého roku pracovníci společnosti Fato zbourali budovu bývalé kotelny, aby mohli začít s přístavbou v zadní části Základní školy Husova.
Náchodsko - Zimní počasí připravilo přes víkend řidičům na Náchodsku místy krušné podmínky. Od pátku do neděle policisté řešili sedm větších dopravních nehod, u bezpočtu menších pak jen asistovali a motoristé je dále řešili bez nich.
Liberecký kraj - Zničené fasády a vnitřní zdi, plíseň a všudypřítomná vlhkost. To je aktuální problém lidí, kteří se v roce 2010 a o rok později potýkali s velkou vodou. Přestože největší škody jsou již odstraněny, působení vody se lidé nedokáží zbavit.
Prostějov /FOTO/ – Lyže, sáňky nebo brusle? Kdepak. Kluci z Prostějova vytáhli kola a kopečky sjíždí na nich. Uprostřed zimy obvykle opuštěný skatepark v Kostelecké ulici byl v úterý v permanenci jezdců na BMX.
Slatiňany - Letošní úvodní Malé ceně Monaka, v pořadí již 271., příliš nepřálo počasí.
Nové Strašecí – První přípravný zápas ze tří oddílů, které hrají na Rakovnicku krajský přebor, odehráli hráči Miloslava Mrázka z Nového Strašecí. A počasí k nim nebylo zrovna milé. Hodinu před utkáním na umělé trávě v Rynholci začalo hustě sněžit, a tak duel s Doksy nemohl nabídnout moc fotbalového umu.
Pardubice - Do boje za záchranu Tyršových sadů by se měli zapojit i sami občané města Pardubic
Jičín - V ulicích města jsme se ptali náhodných kolemjdoucích na otázku v titulku.
Trutnovsko – Příval sněhu pokračuje i na začátku nového týdne a silničáři a technické služby ve městech mají s odklízením plno práce.
Chrudimsko /INFORMAČNÍ SERVIS/ - Silničáři informují o aktuální situaci na komunikacích okresu.
Karlov pod Pradědem - Instruktor lyžování Roman Zedník učil v neděli lyžovat děti ve Skiareálu Karlov. Netušil, co jej vzápětí potká.
Horšovský Týn - Staňkov nasadil do zápasu se Slavojem Koloveč B i tlumačovského Nidla a kdyňského Hůlu.
Aš –Do ašského areálu se vydaly celé rodiny milovníků zimních sportů.
Cheb –Jeden z posledních případů, kdy se Chebané kvůli kácení zlobili, se týkal stromů u nově vznikajícího dopravního terminálu, který staví Karlovarský kraj.
Rokycansko – Prvním stupněm povodňové aktivity hrozila o víkendu Klabava. Na vině přitom bylo proměnlivé počasí a déšť, který zejména v sobotu sužoval celou Českou republiku.
Liberecký kraj - Zničené fasády a vnitřní zdi, plíseň a všudypřítomná vlhkost. To je aktuální problém lidí, kteří se v roce 2010 a o rok později potýkali s velkou vodou. Přestože největší škody jsou již odstraněny, působení vody se lidé nedokáží zbavit.
Jindřichův Hradec – Přechody pro chodce by měly být jistou bezpečnostní zónou, kde by pěší měli mít alespoň trochu pocit bezpečí při přecházení silnice.
Jižní Morava – Zatímco včera si mohli Jihomoravané užívat ještě slunečného počasí, dnes se má podle meteorologů začít ochlazovat. V noci teplota poklesne dokonce až na mínus šest stupňů.
Beskydy – Začátek uplynulého víkendu panovalo na vrcholcích valašských hor skutečně zimní počasí. V noci na sobotu sněžilo a foukal vítr.
Buenos Aires - Jako první žena na světě překonala Britka Felicity Astonová na lyžích Antarktidu. A navíc celou trasu přes ledový kontinent projela v sólo výpravě zřejmě jako vůbec první člověk pouze s pomocí vlastních sil.
Jedovnice – Ze zastaralého vodovodu protínajícího střed Jedovnic vytékala voda. Často tam tak mířili vodohospodáři, aby poškozená místa opravili. Letos na konci března však bude problém vyřešený. Vodovod totiž dělníci v těchto dnech vyměňují.
Valašsko – Provozovatelé vleků a lyžařských středisek na Valašsku mají za sebou úspěšný víkend. Dobré sněhové podmínky a příjemné počasí zejména v sobotu přilákaly na sjezdovky a do běžeckých stop stovky milovníků zimních sportů.
Plzeň – Sobotní trvalé sněžení vytvořilo účastníkům fotbalového Memoriálu Josefa Ibermajera v Doubravce hodně nepříznivé podmínky. Přestože se hraje na umělé trávě, mokrý sníh ztěžoval kombinaci a plynulost hry značně trpěla.
Prachov – Přinášíme další díl seriálu s Marcelou Šanderovou.
Cyklostezku vybudovanou z trati mezi Lupěným a Hněvkovem pokřtí 4. února Zábřežská běžka. Závod uspořádá první únorovou sobotu občanské sdružení Top Race Agency. Start i cíl bude u železničního mostu před Lupěným. Trasa závodu měří pět kilometrů a bude mít strojově upravenou stopu.
Jindřichův Hradec – Přechody pro chodce by měly být jistou bezpečnostní zónou, kde by pěší měli mít alespoň trochu pocit bezpečí při přecházení silnice.
Grymov – Blaha z AK Kroměříž vyhrál Zimní běh kolem Bečvy, který byl druhým závodem Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje 2012 a součástí Grymovského poháru.
Hradec Králové - Zařízení, které pomáhá lidem bez střechy nad hlavou, je trnem v oku Pouchovákům. Chtějí více strážníků.
Tachov – Přijela na označené placené parkoviště na tachovském náměstí, zastavila a čekala u vozu, až přijde obsluha parkoviště vybrat poplatek. Místo osoby v oranžové vestě s viditelným označením obsluhy parkoviště přišla žena oblečená v civilu, bez označení. Předala vyplněný lísteček a vybrala peníze.
Znojemsko – Šest dopravních nehod řešili během uplynulého víkendu dopravní policisté na Znojemsku. Ve čtyřech případech přispěly k nehodám povětrnostní podmínky, v jednom případě alkohol a nedání přednosti. Nehody si vyžádaly celkem šest lehce zraněných lidí.
Vysočina – Ani sebehorší počasí není dostatečně špatné pro sportovní rybolov. Existuje pouze špatně oblečený rybář.
Plzeň – Geocaching neboli hledání pokladů se v posledních letech velmi rozmohlo. Sraz lidí, kteří s pomocí GPS souřadnic hledají skrýše, se koná už v úterý na Fakultě elektrotechnické ZČU v Plzni. Na základě anglického slova cacher, což znamená hledač skrýše, si tito nadšenci říkají kačeři.
Frýdek-Místek -Vytáhlý obránce Jan Hrdlička se rozhodl prozatím ukončit svou kariéru fotbalisty a vydal se za štěstím do kanadského Edmontonu.
Orlické Záhoří - Mezinárodní soutěž se těšila překvapivě velkému zájmu ze strany účastníků, kteří si jízdu na tradičních sáňkách chtěli vyzkoušet na sobě.
Zábřeh - Cyklostezku vybudovanou z trati mezi Lupěným a Hněvkovem pokřtí 4. února Zábřežská běžka. Závod uspořádá první únorovou sobotu občanské sdružení Top Race Agency. Start i cíl bude u železničního mostu před Lupěným. Trasa závodu měří pět kilometrů a bude mít strojově upravenou stopu.
Tábor – Mírnější lavina lyžařů zavalila o víkendu Ski areál Monínec. První stopy sjezdaři vykroužili už v pátek, kdy provozovatelé svah otevřeli. V sobotu sice lyžaři nestáli na lanovku fronty, ale na parkovišti bylo téměř plno.
Jeseníky - V Jeseníkách se na přelomu ledna a února chystá další ročník nejnáročnějšího armádního víceboje Winter Survival.
Pelhřimovsko – Ani sebehorší počasí není dostatečně špatné pro sportovní rybolov. Existuje pouze špatně oblečený rybář.
Chrudimsko /INFORMAČNÍ SERVIS/ - Silničáři informují o aktuální situaci na komunikacích okresu.
Innsbruck - Jedním z členů společné štafety, která skončila na dvanáctém místě, byl jablonecký lyžař Petr Knop. V rozhovoru říká, že tým pomýšlel na medaili.
Jablonec n. N. /FOTOGALERIE/ - Seriál Českého poháru v zimním triatlonu odstartoval závodem v Jablonci a v boji o přežití s vydatným sněžením a náročnou tratí se nejlépe vypořádali zkušení Pavel Jindra a Helena Erbenová.
Horní Podluží – Ani husté sněžení neodradilo první nedočkavce od toho, aby konečně popadli lyže a vyrazili s nimi do lyžařského areálu v Horním Podluží, kde se o uplynulém víkendu vůbec poprvé tuto zimu rozjely vleky.
Praha - Na několika místech České republiky kvůli následkům nepříznivého počasí opět nejezdí vlaky. Navátý sníh a stromy popadané na trať zastavily provoz v úsecích Smržovka-Josefův Důl na Jablonecku a Hanušovice-Staré Město pod Sněžníkem na Šumpersku.
Kvilda -Na XXIII. ročníku tradiční jízdy Veterán ski se na pozvání Písecké SKI Župy Šimona Alše Lyžce sjelo do Kvildy o víkendu na dvacítku lyžařů s historickým vybavením i oblečením.
Janovičky u Broumova /FOTO-VIDEO/ -„Je to perfektní. Na to, jaká byla ještě před několika dny vrtkavá zima a měli jsme nervy, co s tím uděláme, podmínky dopadly nakonec úplně parádně.Myslím si, že za těch deset let byla tak krásně zasněžená trať asi jen jednou,“ pochvaloval si po návratu z více než 32 kilometrového okruhu Jaromír Hanuš, ředitel závodů psích spřežení, které se v sobotu 21. lednaa v neděli konaly na Janovičkách a v okolních lesích Javořích hor v česko-polském příhraničí.