Zápas byl pod taktovkou kanonýra Buldoků Staňka
Stříbro – Tým z Klatovska hostili na svém domácím ledě hokejisté HC Buldoci Stříbro v dalším kole regionálního přeboru v ledním hokeji. Malé Vísce nasázeli devět gólů.
Stříbro – Tým z Klatovska hostili na svém domácím ledě hokejisté HC Buldoci Stříbro v dalším kole regionálního přeboru v ledním hokeji. Malé Vísce nasázeli devět gólů.
Praha – Vánoční dárek opuštěným psům mohou lidé dnes donést do trojského útulku. Největší pochoutkou pro ně jsou piškoty, milují je štěňata stejně jako psí senioři. Přinést mohou také krmivo, hračky nebo deky.
Šumava - O vánočních svátcích otevře své brány většina lyžařských areálů na Šumavě, na své si přijdou i běžkaři.
Opava – Přestože už toho při závodech Adventure Race zažil skutečně hodně, ta pravá zkouška ohněm ho teprve čeká. Opavský adrenalinový sportovec Tomáš Petreček na konci března příštího roku společně s Liborem Uhrem odcestuje do Himálaje, aby se pokusil zdolat osmitisícovku Cho-Oyu.
Ostrava -Pátek 13. ledna. V tento den by se měly od osmi hodin večer uzavřít Svinovské mosty ve směru z Poruby do centra Ostravy. Důležité je slůvko „měly“. Když udeří třeskutý mráz a napadnou kupy sněhu, bude všechno jinak.
Vřesovice – Loni vybrali pro zdravotně handicapované spolubčany rekordní částku 6775 korun, ani letos nebudou turisté prvního ledna zahálet. Klub českých turistů, odbor Vřesovice, opět po roce pořádá devátý ročník oblíbeného pochodu Novoroční čtyřlístek Okolí Vřesovic.
Karlovarsko - Pojďte si zaběhat
Šumava - O vánočních svátcích otevře své brány většina lyžařských areálů na Šumavě, na své si přijdou i běžkaři.
Ostrava – Provozovatelé lyžařského areálu na Skalce v Ostravě-Porubě využili mrazivé noci na dnešek, kdy teplota v Ostravě klesla pod minus pět stupňů pod nulou a jsou připraveni spustit sněžná děla i v noci z pátku na zítřek.
Pelhřimov – Jestliže pelhřimovské kino obvykle hraje nejméně pro deset diváků, v páteční poledne by tamní promítačka za všedních okolností rozhodně příliš práce neměla.
Pelhřimov – Jestliže pelhřimovské kino obvykle hraje nejméně pro deset diváků, v páteční poledne by tamní promítačka za všedních okolností rozhodně příliš práce neměla.
Rychnovsko - Podobně jako v jiných městech celé České republiky se i Rychnovem rozezněly s úderem dnešního poledne zvony.
Pardubice – Důstojné rozloučení. Tak by se dalo charakterizovat poslední sbohem Václavu Havlovi, které se uskutečnilo v den pohřbu bývalého prezidenta před Východočeským divadlem.
Jihlava - Adventní trhy na Masarykově náměstí dnes končí. I když letošní trhy navštívilo více lidí než v minulých letech, tržby trhovců byly menší. Navíc jim po celou dobu opakovaně vypadával proud.
Frýdek-Místek - S prvním sněhem a tvořící se námrazou na komunikacích stoupl podstatným způsobem v posledních dnech počet dopravních nehod i na Frýdecko-Místecku.
Novojičínsko - Řidiči měli od středy 21. prosince zřejmě co dělat, aby udrželi svá vozidla na silnicích. Poukazuje na to statistika dopravních nehod, v níž policisté zaznamenali celkem 24 střetů, při nichž došlo k jednomu těžkému zranění a čtyřem lehkým.
Vsetín /FOTOGALERIE/ - Ani mrazivé počasí a vytrvalé sněžení neodradilo čtyři desítky lidí od účasti na netradiční vzpomínkové akci k uctění Václava Havla. Ta se konala ve středu večer před vsetínským zámkem.
Příkrý - Případ hospodářských zvířat z chovu Rybnice, která se již několik měsíců potulují po několika obcích na Semilsku a ničí lidem jejich majetek, rozepsal další kapitolu.
Praha - Školákům dnes začínají vánoční prázdniny. Po jedenáctidenním odpočinku se do lavic vrátí v úterý 3. ledna.
Jižní Morava – Na polích jižní Moravy ještě včera ležel sníh. V nejbližších dnech se ale o dost oteplí. Bílé Vánoce tak pro Jihomoravany zůstanou zas nesplněným přáním. Teplé počasí bude na druhou stranu příznivé pro cestování.
Královéhradecko - Vydat se na hory? Proč ne. Důležité je však zkontrolovat technický stav vozidla.
Kladensko - Kapra namodro, načerno nebo v trojobalu. Jak komu chutná. V každém případě, jdou na odbyt v těchto dnech zejména ti z jihočeských rybníků. Jak Kladenský deník zjistil, jen ve Slaném jich denně pár desítek hodin před Štědrým dnem prodají kvanta.
Jeseníky – Naplno odstartuje sezóna den po Štědrém dni již ve všech lyžařských areálech v Jeseníkách. Teploty pod nulou a vydatné sněžení tento týden výrazně vylepšily podmínky, které jsou nyní výborné i pro běžkaře. Provoz 25. prosince zahajují i menší areály v níže položených oblastech.
Praha – V Praze byli ve čtvrtek nalezeni dva muži, kteří podle lékařů zemřeli možná kvůli podchlazení. Jednoho našli u vozovny ve Střešovicích, druhého u ulice Paťanka v Dejvicích. Na svých webových stránkách o tom informovala pražská záchranná služba. Od října může jít v hlavním městě o pátou a šestou oběť zimy. Většinou šlo o bezdomovce.
Táborsko - Na Vánoce si zalyžujete na Monínci i na Lipně.
Opavsko, Dolní Benešov /DOPLNĚNO/ - Na silnicích Opavska přibývá v těchto dnech počet sražených lidí. Na vině je hlavně předvánoční spěch, nepozornost a počasí.
Modrava – Další úprava běžeckých stop je plánována na víkend
Hlubočky – Nový lyžařský vlek v Hlubočkách na Olomoucku v pátek sveze první lyžaře.
Železnice – Soutěže psích spřežení si získávají stále větší oblibu.
Královéhradecko - Vydat se na hory? Proč ne. Důležité je však zkontrolovat technický stav vozidla.
Rychnovsko - Vydat se na hory? Proč ne. Důležité je však zkontrolovat technický stav vozidla.
Litoměřice - Dnes 22.12. naposled budou mít návštěvníci Mírového náměstí příležitost dokoupit dárky pod stromeček od padesáti trhovců z celé republiky, kteří přijali pozvání na zdejší 8. Vánoční trhy.
Hradec Králové - Již před čtvrtou hodinou ranní včera vyjížděly čtyři sypače Technických služeb Hradce Králové do ulic krajské metropole.
Lično - Letošní Štědrý den prožijí u Plašilů v Ličně všichni pohromadě. Ke stolu usedne i fotbalový reprezentant Jaroslav Plašil s manželkou.
Hradec Králové - Vydat se na hory? Proč ne. Důležité je však zkontrolovat technický stav vozidla.
České Budějovice - Silnice na jihu Čech jsou po ránu se zvýšenou opatrností sjízdné.
Žacléř – Vydařený závěr sezony má za sebou cyklistka Elena Vaníčková, jezdící za Remerx Cycling Team Kolín.
Žďársko - Ještě před vánočním víkendem zahájí provozovatelé největších lyžařských areálů v okrese Žďár nad Sázavou letošní zimní sezonu. Na sjezdovkách leží vesměs dostatek sněhu, zejména pak díky technickému zasněžování.
Ždírec nad Doubravou – Snížit výdaje na vytápění budov a zajistit kvalitnější prostředí pro žáky a pedagogy bylo důvodem, proč se město Ždírec pustilo do náročné akce zateplení objektu základní a mateřské školy za více než 16 milionů korun.
Horšovský Týn - Vánočně vyzdobený horšovskotýnský zámek zve k neobvyklým prohlídkám
Chrudimsko - Silničáři informují o aktuální situaci na komunikacích okresu.
Jižní Morava – O bílých Vánocích si obyvatelé jižní Moravy můžou letos nechat jenom zdát. A to přesto, že včerejší počasí vypadalo nadějně.
Děčín - Půlnoční, Krkonošská pohádka, koledy, hra na klávesy či říkačky - to vše a ještě mnohem více měl na programu tradiční vánoční večírek v boletickém výchovném ústavu. Na programu bylo šestnáct čísel, které v předchozích týdnech secvičily děti spolu se svými vychovat
Přestože kalendářně zima začíná 21. prosince, první sníh a mrazíky k nám již dorazily dříve. Je třeba se na zimu pořádně připravit. A to se týká nejen zazimování domu či příprav vánoční výzdoby. Nezapomeňte také na opeřence na vaší zahradě, kteří neodlétají na zimu do teplých krajin.
Rokycansko - Dosavadní počasí bylo k Rokycansku opravdu milosrdné. Mrazy a vydatný sníh se našemu okresu zatím velkým obloukem vyhýbají, příznivá situace tedy neohrozila letošní řezání stromků, které Lesy města Rokycany začaly prodávat od pátého prosince.
Loučná nad Desnou /ROZHOVOR/ – Od otevření nejmodernějšího areálu v Jeseníkách K3Sport v Koutech nad Desnou uplynul rok. Lyžařské středisko absolvovalo svou první lyžařskou sezónu, kdy milovníci zimních sportů testovali čtyři sjezdovky různé obtížnosti.
Ostružno -Obecní úřad a místní knihovna v Ostružně uspořádaly zábavné odpoledne pro děti a dospělé.
Kladky /FOTOGALERIE/ – „Ve středu vytáhneme techniku na svah,“ vzkázal v úterý večer Jiří Křeček, starosta TJ Sokol Kladky. Zdůraznil, že do neuváženého pokrývání sjezdovky umělým sněhem se nepustí.
Jablonecko – Doposud to byl hlavně boj s příliš vysokými teplotami a deštěm, ale i přes díky počasí, které lyžařům nepřálo, se ještě tento týden rozjedou vleky ve všech velkých lyžařských areálech na Jablonecku.
Třebíčsko - Pravé zimní počasí dorazilo také na Třebíčsko.