KRÁTCE: Kam na Benešovsku za kulturou?
Benešovsko - Připraviili jsme několik tipů na kulturní akce v následujících dnech na Benešovsku.
Benešovsko - Připraviili jsme několik tipů na kulturní akce v následujících dnech na Benešovsku.
Domažlice – Účastníci příměstského tábora domažlického Domu dětí a mládeže Domino vyprávějí o jeho průběhu.
Gastrofestival Jak šmakuje Moravskoslezsko? má svou už sedmiletou tradici. Letos poprvé se konal v Karlové Studánce, navštívilo jej přes sedm tisíc lidí.
Promítání pod širým nebem se stalo nejen na Novojičínsku neodmyslitelnou součástí letních měsíců. Zatímco na některých místech, jako například v Příboře či v Novém Jičíně, mají diváci už filmové lahůdky v provizorních letních kinech za sebou, ve Studénce a v Kopřivnici si je teprve užijí v následujících dnech.
/FOTOGALERIE/ Letošní ročník Grand Prix Forman ovládl v deštivém nedělním dopoledni domácí jezdec Jakub Bittner, jenž tak navázal na předešlé triumfy Petra Hudečka a Ondřeje Fierly.
Hrobce – Nováček fotbalové divize SK Hrobce v generálce před ostrým startem skupiny B (Ostrá) uspěl. Na domácím trávníku porazil Arsenal Česká Lípa 2:1.
Nejen ve Stříbrném jezeře, ale také v řece Opavě najdete v těchto dnech přemnožené vodní rostliny.
Český Těšín – Výbuch v premiéře soutěže na zrenovovaném trávníku zažili v sobotu fotbalisté Českého Těšína, kteří podlehli Háji ve Slezsku 1:5.
Praha /VIDEO/ – Ani trochu „v pohodě“ zjevně nebyli hned dva tatínkové hlídající své ratolesti, kteří v jediném dni měli co do činění s pražskými strážníky – a následně se nevyhnou oplétačkám s úřady; o jejich počínání se dokonce zajímá o policie.
Litoměřicko – Více než 20 tisíc lidí už letos vystoupalo na hrad Hazmburk. Tradičně oblíbený cíl výletů má už nyní návštěvnost vyšší než v rekordním loňském roce.
Karlovarský kraj - Zájem o prohlídky zvyšují také atraktivní akce.
Areál Jezdeckého klubu v Kateřinkách zaplnila v neděli zhruba stovka diváků. S napětím sledovali parkurový závod Memoriál Ericha Režnara, který byl atraktivní tečkou za třídenním svátkem parkurového skákání.
Kumburský Újezd - Fanda Nykl si se svojí přítelkyní Kateřinou Kadlusovou plní sen. Na motocyklu BMW R 1150 GS přezdívané Bramboře absolvují výpravu kolem světa. Roční cesta se ale o několik měsíců prodlouží.
Vižňov - Letní festival klasické hudby Za poklady Broumovska se v sobotu 5. srpna přehoupl do své druhé poloviny koncertem Simony Houda-Šaturové a Lenky Navrátilové v kostele sv. Anny ve Vižňově na Broumovsku.
Pardubický kraj - Co mimo jiné nabídl první srpnový víkend v regionu?
Lanškroun - Startovní listina čítala před první etapou cyklistického závodu Regionem Orlicka 160 jmen, avšak všichni cyklisté poznali, jak náročné byly tratě i počasí, které panovalo.
Liberecko – Přečtěte si výběr toho, co se dělo ve Vašem městě a okolí minulý týden.
Karviná – Jediným střelcem karvinského týmu na hřišti pražských Bohemians byl v sobotu Tomáš Wágner. Na body to nestačilo, obrana Karviné inkasovala dvakrát, podruhé nedlouho před koncem zápasu.
Řekli byste si, že zmrzlináři musejí mít v období tropických veder „zlaté žně“? Jak Deník zjistil, přímá úměra „čím vyšší teplota, tím více prodané zmrzliny“, zdaleka neplatí. Třeba prodejci z centra Ostravy tvrdí, že daleko více zmrzliny prodají, když je pod mrakem a teploty jsou snesitelnější.
Kaplice /VIDEO/ – Jihočech Martin Michek potvrdil i na rozblácené trati v Kaplici roli favorita a stal se vítězem šestého závodu Buksa/Ados mezinárodního mistrovství republiky v motokrosu v hlavní třídě MX1.
Jihlava – Zdravotníci z jihlavské nemocnice v červenci ošetřili na urgentním příjmu rekordní počet lidí. Záchranáři průměrně přivezli nového pacienta každou hodinu. Za uplynulý měsíc tak jihlavští zdravotníci pomohli zatím nejvíce pacientům v letošním roce.
Golčův Jeníkov – Do nového projektu Terezy Vašnovské, s kterým vyhrála ocenění pro nejlepší podnikatelský záměr tohoto roku se zapojilo město Golčův Jeníkov O celé této originální akci informovala obyvatele Jeníkova i na webových stránkách města Lucie Chaloupková.
Kutnohorsko – Začátek srpna signalizuje pro zemědělce období žní a počítání výnosů a ztrát. V posledních letech se jim největším nepřítelem stalo sucho, pro letošek to ale vypadá, že květnové a červnové bouřky mnohé zachránily. Ovšem ne všude.
/VIDEO/ Na mimořádnou bohoslužbu pod širým nebem u trosek shořelého kostela a zázračně přeživšího kříže v Gutech, se sešla velká účast nejen věřících.
Strakonicko - Středa 7. srpna 2002 odpoledne. Z obcí kolem Bavorova a Vodňan přicházejí poplašné zprávy.
Jižní Čechy – Přes střední Evropu postupuje k severovýchodu tlaková výše, po jejíž zadní straně k nám pronikne teplý vzduch od jihozápadu.
Prachatice - Nedělní závod automobilů do vrchu na trati Prachatice - Libínské Sedlo pozlobilo počasí.
Na mimořádnou bohoslužbu pod širým nebem u trosek shořelého kostela a zázračně přeživšího kříže v Gutech, se sešla velká účast nejen věřících.
Na obloze dnes bude zřejmě velmi dobře viditelné částečné zatmění Měsíce. Pravý spodní okraj Měsíce, který zakryje stín Země, bude navíc lomem světla v atmosféře zabarven do hněda. Maximum zatmění nastane ve 20:20 a potrvá do 21:18. Počasí bude pozorování úkazu podle Horálka přát.
Pardubický kraj, Staré Město - Zlatí a stříbrní skončili čeští reprezentanti na mistrovství Evropy v plachtění, které se v uplynulých čtrnácti dnech odehrávalo na letišti ve Starém Městě.
Kolínsko – Začátek srpna signalizuje pro zemědělce období žní a počítání výnosů a ztrát. V posledních letech se jim největším nepřítelem stalo sucho, pro letošek to ale vypadá, že květnové a červnové bouřky mnohé zachránily. Ovšem ne všude.
Jižní Morava – Tristní je výška hladiny řeky Jihlavy, jejíž koryto se vine podél Přibic na pomezí Břeclavska a Brněnska. Kvůli suchu a tropickým teplotám je na historickém minimu i množství vody ve studních. „Tam je to jedna velká katastrofa,“ kroutil hlavou přibický starosta Miroslav Effenberger.
Brno – Ani domácí Velká cena mu nepřinesla kýžený impuls. Letošní sezona pro motocyklistu Jakuba Kornfeila zatím není vydařená a na Masarykově okruhu v neděli dojel na dvacátém místě, což je jeho nejhorší výsledek na domácí Grand Prix. Dosud nejhůře dojel jezdec z Rohatce na Hodonínsku v roce 2014 čtrnáctý. „Konečně jsem se probojoval dopředu, chtěl jsem jít i výš, ale trať začala osychat. Kluci jeli rychleji, ale já ne,“ hlesl čtyřiadvacetiletý jezdec.
/OD ZVLÁŠTNÍHO ZPRAVODAJE DENÍKU/ Patří k nejzkušenější českým reprezentantům a zdobí ji nejen úspěchy, ale i rozmanitost disciplín, kterým se věnovala.
Hřiměždice - Letošní 18. ročník Desperados Highjump proběhl za slunečného a horkého počasí, které do plavek a do vody nalákalo stovky diváků. Kromě otevřeného mistrovství České republiky v extrémních skocích ve volné přírodě bylo k vidění i efektní vystoupení flyboardistů Petra Civína a Michala Staška, kteří doslova létali nad lomem v Hříměždicích.
Brno – Deštivý pátek, třiatřicetistupňová sobotní horka a propršená neděle. S brněnskou Velkou cenou si stejně jako loni pohrávalo počasí. Proti rekordnímu předloňskému roku, kdy organizátoři za tři dny napočítali téměř čtvrt milionu návštěvníků, letos prodělali minimálně několik desítek milionů korun.
Deštivý pátek, třiatřicetistupňová sobotní horka a propršená neděle. S brněnskou Velkou cenou si stejně jako loni pohrávalo počasí. Proti rekordnímu předloňskému roku, kdy organizátoři za tři dny napočítali téměř čtvrt milionu návštěvníků, letos prodělali minimálně několik desítek milionů korun.
Prachaticko - Ve srovnání s červencem a předchozími měsíci, budou se muset domácnosti, ale i podnikatelé na Prachaticku v srpnu a v září obejít bez dodávek elektrické energie častěji, byť třeba jen na dvě hodiny.
Orlickoústecko – Ač bylo v sobotu parné počasí, historický vlak z České Třebové do Hanušovic rozhodně nejel prázdný, a to i přesto, že se slibované páry nedočkali.
Zdelov - Několik set návštěvníků a víc než stovku soutěžících přilákala letos už po šestnácté akce, kterou společně se Sborem dobrovolných hasičů pořádá obec Zdelov.
Jindřichův Hradec - V pondělí 7. srpna dojde k částečnému zatmění Měsíce.
Rekordních tisíc sportovců se zapojilo do triatlonového závodu VALACHY MAN, který se uskutečnil v pátek 4. srpna u vodní nádrže Na Stanoch v Novém Hrozenkově na Vsetínsku.
Staré Město – Tři sady medailí byly ve hře na plachtařském mistrovství Evropy, které o víkendu skončilo na letišti Aeroklubu Moravská Třebová.
Lovosice /OBRAZEM/ – Prohlédněte si fotogalerii z Valdštejnských slavností v Lovosicích.
Borovany – V neděli se v borovanském podzámčí ozývalo bečení. Konaly se tam totiž od rána tzv. Ovčácké slavnosti.
Karlovarský kraj - Stavební firmy využívají příznivého letního počasí.
Nikolčice – Silné stroje burácely v sobotu u Nikolčic. Tisíce motorkářů se potkaly na již dvaadvacátém ročníku největšího motorkářského srazu v České republice známého jako Motonálet, který odstartoval již v pátek.
Plzeň - Letní kino v Koterově v pondělí zahajuje promítací týden.
VIDEO, FOTOGALERIE / Slunce, prázdniny a především skvělou hudbu si v sobotu užili návštěvníci hudebního festivalu Létofest, který rozezněl areál Korunní pevnůstky v Olomouci.
VIDEO, FOTOGALERIE / Velká bitva, upálení Johanky z Arku nebo rytířský turnaj. Zámecký park ve Veselíčku na Přerovsku se v sobotu proměnil v bojiště stoleté války. Čtvrtý ročník středověké akce Dobývání Moravské brány navštívily i v parném počasí stovky lidí z celého regionu.