FOTO: Do země se už dostaly první letošní jařiny
Malinová - I když ještě v polovině týdne zemědělci volali po vydatných srážkách, suchého počasí alespoň využili k časnému setí jařin.
Malinová - I když ještě v polovině týdne zemědělci volali po vydatných srážkách, suchého počasí alespoň využili k časnému setí jařin.
Děčín - V teple vyhřívané expozice ještě nějaký čas zůstanou například seriemy rudozobé, želvy nádherné a bahenní.
Lenzerheide /AKTUALIZOVÁNO/ - Finále světového poháru ve sjezdovém lyžování žen nemohlo kvůli počasí vygradovat na svahu, Vonnová tak nedostala v obřím slalomu možnost zaútočit.
Českokrumlovsko - Fotbalisté krumlovského Slavoje míří v prvním jarním kole v sobotu do Písku, hráče kaplického Spartaku čeká v neděli výjezd do Dražic.
Pardubice - Dnes zazní úvodní hvizd druhé poloviny krajského přeboru fotbalistů. Jarní počasí z minulého týdne je pryč a na trávníky se vrátila zima.
Svitavy, Polička – Doba zimního spánku v nejvyšší fotbalové soutěži Pardubického kraje končí.
Děčín, Vilémov – Okresní divizní zástupci v 17. kole cestují na hřiště soupeřů. Vilémov zavítá do Českého Dubu, Řezuz Děčín, posílen první výhrou jedou do Prahy, kde je čeká sedmý Meteor VIII.
Karviná – Nejvyšší test herních kvalit čeká na druholigové fotbalisty Karviné v souboji s prvním celkem tabulky z Dukly.
Říčky v O. h. – SKI klub Ústí nad Orlicí pořádá závod v rámci Poháru Orlických hor.
Znojemsko - Právě začínající sobota a neděle se ponese ve znamení koštů, pekařské pouti a pečení velikonočních perníčků.
Prachov – Sezóna v Muzeu přírody Český ráj začíná již tradičně Žabím během.
Zlínský kraj – Letošní lyžařská sezona ve Zlínském kraji se pomalu chýlí ke konci. V některých střediscích se už jezdí za mimosezonní ceny, v nižších polohách se už vleky zastavily. P
Sněženky, první poslové jara, už kvetou, postupně se k nim přidávají také bledule a krokusy. Nedočkaví zahradníci netrpělivě vyhlížejí víkendy, které rozsvítí sluníčko. Na zahradě je totiž čeká práce až nad hlavu.
Rokycansko - Derby krajského přeboru v kopané bylo včera, 18. března,odloženo. Pravděpodobně na duben.
Ústecko – Fotbalový krajský přebor nabídne o víkendu už své druhé jarní kolo a další důležité zápasy o body čekají i na dva zástupce Ústecka. Fotbalisté Střekova i Neštěmic se poprvé na jaře představí před svými fanoušky,…
Kralice na Hané, Určice – Do bojů v krajském přeboru Olomouckého KFS měli o víkendu zasáhnout dva zástupci z okresu Prostějov. První jarní kolo ale bylo kvůli špatnému počasí plošně odloženo.
Mělnicko – Trenéři mělnických celků plošné odložení kola v krajském přeboru a I. A třídě vítají.
Ústí n. O. – SKI klub Ústí nad Orlicí je pořadatelem závodu, který se pojede v rámci Poháru Orlických hor v sobotu v Říčkách v Orlických horách.
Vyškovsko - Zatímco ještě před několika dny hlásily měřící stanice teplotní rekordy, v pátek některá místa regionu zasypal čerstvý sníh. Rozbředlá vrstva sněhu tak pokryla silnice v okolí Krásenska, Podomí, Ruprechtova nebo třeba Ježkovic.
Plzeň – Už po dvaatřicáté se sejdou v Plzni otužilci při soutěži v zimním plavání Slavnost slunovratu. Závod pořádá zítra na Velkém boleveckém rybníku Klub sportovních otužilců Plzeň.
Českobudějovicko – Na Hojné Vodě napadlo až deset centimetrů sněhu.
Albertovec - Za pěkného jarního počasí upořádal Jezdecký klub Hřebčína Albertovec v sobotu páté halové závody spřežení. Velmi dobrá organizace a zaplněná hala diváky dávaly impulz jezdcům k předvádění co nejlepších výkonů. Všechny soutěže byly dílčí a dvoukolové.
Šumpersko/Jesenicko - Víkendové zápasy fotbalového krajského přeboru se neuskuteční kvůli nepřízni počasí.
Příbramsko – Okresní fotbalové trávníky čeká o víkendu jarní mistrovská premiéra. Už tuto sobotu se totiž bude hrát semifinále okresního kola Poháru ČMFS. Tedy vlastně jen jeden zápas. Páteční počasí fotbalu nepřálo a donutilo STK ke změnám.
Šumperk/Mikulovice – Fotbalové zápasy zimní přípravy nejsou většinou příliš navštěvované diváky, sobotní přátelák mezi Šumperkem a Mikulovicemi by si ale fanoušci neměli nechat ujít.
Šumpersko/Jesenicko – Přinášíme víkendovou nabídku kam za fotbalem.
Rumburk - Než vyrazíte do přírody, navštivte Loretu.
Ostrava – Už tuto sobotu by měly Vysokou pec číslo 1 rozzářit ohňostroje a další světelné efekty, které se k ní v případě dobrého počasí přenesou z vrcholu Landeku a z věže ostravské Nové radnice.
Krušné hory - Lyžařská sezona se blíží ke svému konci. Většina skiareálů o nadcházejícím víkendu ukončí svůj provoz. Hlavním důvodem je počasí, které provozovatelům už několik dní nepřeje. Se zimou se několik lyžařských areálů rozloučí stylově.
Londýn – Vlny extrémních veder podobné těm, které loni zasáhly Rusko a další části Evropy, budou v dalších 40 letech zřejmě přicházet častěji.
Solnice – Blíží se jaro, a proto nadešel čas rozloučit se se zimou.
Trutnovsko – Český hydrometeorologický ústav vydal ve čtvrtek výstražnou zprávu o změně počasí.
Klatovsko – Na Klatovsku odstartovaly letošní jarní práce, počasí dovoluje sít i hnojit.
Benešovsko - Poslední přípravy polí před osevem a samotné setí celé škály zemědělských plodin. To jsou hlavní činnosti, které v těchto dnech zaměstnávají zemědělce.
Lenzerheide - Finále Světového poháru sjezdařů přišlo kvůli sněhu a dešti i o obří slalom. Bank se tak ve své nejlepší disciplíně nepředstaví.
Havlíčkův Brod – V pořadí druhé stání u Okresního soudu v Havlíčkově Brodě absolvovali ve čtvrtek aktéři sporu mezi obyvatelkou města a radnicí.
Čkyně -Fotbalisté místního SK budou mít v jarní části fotbalového krajského přeboru na čem stavět.
Východní Čechy - Výjezdů k požárům trávy na východě Čech stále přibývá. Už jich je téměř sto padesát.
Liberec /FOTOGALERIE/ – Ani pošmourné počasí a drobný, leč vytrvalý déšť neodradily zájemce od včerejšího vítání jara, který zorganizovala v ulicích Liberce taneční skupina Divokej Ir.
Písek /Co na to děti/ -Páťaci ze Základní školy T. G. Masaryka Písek odpovídali na otázky o počasí.
Jindřichohradecko – S pěkným předjarním počasím definitivně skončila sezona pro provozovatele lyžařských vleků na Jindřichohradecku. Jak se jim letošní sezona vydařila a jaké problémy je nejvíce trápily?
Chrášťany /FOTOGALERIE/ - V roce dva tisíce devět prudký déšť vyplavil celou třídu Základní školy v Chrášťanech. Na vině byla chátrající střecha. Ta se vždy po deštích okamžitě opravila. Tašky se buď znova podmazaly, nebo vyměnily.
Měřín – Již podvacáté budou turisté z Vysočiny společně zahajovat jarní turistickou sezonu. Tentokrát se v sobotu 19. března sejdou v Měříně na Velkomeziříčsku a budou tak moci zároveň oslavit čtyřicáté narozeniny pořadatelského Klubu českých turistů (KČT) Jiskra Měřín.
Mýto – S příchodem lepšího počasí začaly opětovné práce na silnicích a železnicích. Usilovně se nyní opravuje v Mýtě, a to podjezd směrem na Cheznovice a podchod pro pěší. Rekonstrukce, která započala jedenáctého března, s sebou nese pouze mírné komplikace.
Praha - S nástupem teplého jarního počasí by příroda možná měla ještě trochu posečkat. Na trhu totiž mohou chybět kraťasy. Bezmála patnáct tisíc kalhot pražská firma na pulty obchodů nedodá. Do metropole, odkud se mělo vydat na další cestu ke konečným zákazníkům, zboží putující z Číny nedorazí.
Tachov, Weiden – Cykloturistickou velikonoční vyjížďku po značené trase údolím řeky Naab připravuje pro příznivce cyklistiky z Tachovska Zdeněk Černý.
Mšeno - Nejezděte neukázněně, škodíte nám! Takový vzkaz vyslal v těchto dnech Enduro klub Mšeno směrem k „neorganizovaným“ vyznavačům jízdy na terénních motocyklech.
Bublava – Na Kraslicku je v provozu už jen skiareál Bublava
Brná - Mrazivá zima se nepříznivě podepsala na stavu bazénů termálního koupaliště v Brné. Po středeční kontrole areálu to uvedl Miroslav Štráchal, ředitel Městských služeb, které koupaliště spravují.
Litoměřicko /FOTOGALERIE/ - Minimálně deset dní oproti loňskému roku mají náskok zemědělci na Litoměřicku se setím jarních plodin.