Začátek února bude ve znamení mrazivého počasí, pak se lehce oteplí
Praha – Mrazivé počasí bude panovat jen začátkem února, ve zbytku měsíce mohou denní teploty šplhat i k pěti stupňům Celsia.
Praha – Mrazivé počasí bude panovat jen začátkem února, ve zbytku měsíce mohou denní teploty šplhat i k pěti stupňům Celsia.
Praha - Devět lidí se o víkendu v Praze přiotrávilo nebezpečným kysličníkem uhelnatým unikajícím z vadné plynové karmy. Mluvčí záchranné služby uvedla, že záchranáři do nemocnice převezli celkem čtyři dospělé a pět dětí. Nejmladšímu byly pouhé tři roky.
Nové Strašecí – V sobotu odpoledne se novostrašečtí fotbalisté, účastníci krajského přeboru, rozhodli, že si místo odpoledního tréninku kopnou s Ohnivcem Městečko, který působí v I. B třídě. Rozdíl dvou soutěží byl na hřišti znát, ale výsledek byl vzhledem k domácím příliš chudý.
Kutná Hora – V rámci kolínského turnaje se v neděli odpoledne střetli na kutnohorské umělé trávě celky Kutné Hory a Čáslavi B. Kutnohorští se vrátili ze zimního soustředění, což se na jejich hře projevilo. Čáslav B sice polevila ve druhém poločase, ale nakonec vyhrála na penalty 5:4.
Ostrava /FOTOGALERIE, ROZHOVOR/ -Minus devět stupňů na teploměru, smogová mlha, že by se dala krájet. V tomto počasí vyrážíme s ostravskými dopravními policisty na zátah na opilé řidiče. „Dobrý večer, pane řidiči, silniční kontrola, připravte si doklady. Alkohol před nebo během jízdy, byl nějaký? Tak prosím, vytáhněte si tady tuhle trubičku a foukněte…“
Pardubice – V mrazivém počasí se střetly dva třetiligové týmy, které se potkávají pravidelně v zimních a letních přípravných utkáních.
Jičín – Zábavná hudební revue se uskutečnila již podruhé v zámku.
Hořovice -Dokončení opravy propadlé hráze Červeného potoka v Hořovicích oddálilo mrazivé počasí.
Teplice - Dnes se na Novém Městě jela tradiční Krušnohorská třicítka. V pořadí již 31. ročníku přálo počasí.
Most – Mostečané od rána dýchají zdraví škodlivý vzduch. Je v něm více prachu, než povolují limity. K žádné regulaci zdrojů znečištění zatím nedošlo.
Polevsko /FOTOGALERIE/ - „Počasí bylo na jedničku, organizace bez větších problémů,“ říká ředitel závodu Jan Šmíd
Libínské Sedlo -Počasí posledních dnů přeje hlavně lyžařům.
Krnov - V Krnově pokračují stavební práce, které mají snížit plýtvání teplem a energetickou náročnost škol, školek i domova pro seniory na Rooseveltově ulici.
Severní Čechy - Lyžařské areály na severu Čech zažily o víkendu nápor. Slunečného počasí a ideálních sněhových podmínek využily k návštěvě hor tisíce lidí. Podle řady provozovatelů zimních center, které ČTK oslovila, byl víkend zatím nejlepším v průběhu současné sezony. Podobnou návštěvnost střediska zaznamenala jen během některých dní o vánočních svátcích.
Region - Silnice jsou v regionu v pondělí 31. ledna vzhledem k nočnímu mrazu vymrzlé a suché, na silnicích nižších třid leží zledovatělá vrtva sněhu.
Deštné v Orlických horách - Vrchol sezony pro mushery ze Zbiroha již potřetí představoval Šediváčkův long.
Královéhradecký kraj - Aktuální sjízdnost silnic a počasí v jednotlivých regionech Královéhradeckého kraje v pondělí 31. ledna.
Pardubický kraj - Přinášíme průběžně aktualizované informace o sjízdnosti silnic v pondělí 31. ledna.
Krušné hory - Stále více oblíbený je mezi lyžaři nový freestyle park v krušnohorských Abertamech
Šumava – Téměř dvě desítky úrazů během víkendu museli ošetřit pracovníci Horské služby na Šumavě. Šumava totiž přilákala o víkendu několik tisíc milovníků zimních sportů a lyžování.
Hlinsko – Uplynulá sobota a neděle představovaly 56. a 57. den, kdy byla v této zimě v provozu hlinecká sjezdovka. V Hlinsku se lyžuje od 4. prosince.
Zlín /DENÍK ZLÍŇÁKA, 31. LEDNA/ - „Ať ten sníh netaje. Ať ještě vydrží, alespoň na Štědrý den,“ skuhrala jsem před Vánoci. Pochopitelně roztál. Přišly teploty kolem plus deseti stupňů a za pár dní pak mrazy kolem mínus dvaceti stupňů, a to vše do konce roku 2010.
Nová Lhota /FOTOGALERIE/ - Délka pět set padesát metrů, převýšení pětaosmdesát metrů, vhodná pro začínající i zkušenější lyžaře. Za dobrého počasí navíc nabízí krásný výhled na obec ležící pod kopcem i okolní vrcholy.
Aš /FOTOGALERIE/ - V Aši si nyní zasportují i náročnější lyžaři. Otevřela se upravená třetí sjezdovka.
Krásensko /FOTOGALERIE, REPORTÁŽ, VIDEO/ - Bystrý rozum a dobře počítat. Tak přesně takové rady slyším prakticky od každého karbaníka, s kterým se dávám do řeči. Hned jedenadvacet takových mastí karty a rozehřívá ztuhlé prsty u mariáše v pohostinství Na Hasičce v Krásensku. Je sobota dopoledne, venku panuje mrazivé počasí.
ČR – Lyžaři, kteří o víkendu vyrazili do hor, z nich odjížděli zřejmě spokojeni. Podmínky na sjezdovkách i běžeckých tratích totiž byly podle správců areálů dobré a přálo i počasí, které bylo slunečné s teplotami mírně pod nulou.
Bublava /FOTOGALERIE/ - Sedačková lanovka v horské Bublavě se měla rozjet až příští víkend.
Novopacko -Z historického hlediska byl revír Pustá Proseč ovlivňován zejména přírodními podmínkami, ale v nemalé míře i lidskou činností.
Rodná,Želeč/AKTUALIZOVÁNO/– V sobotu a v neděli se na Táborsku jely další dva ze série závodů mistrovství republiky vmotoskijöringu
Hodonínsko – Nebezpečnou pastí pro chodce jsou v zimních měsících zledovatělé chodníky. Městské úřady v Hodoníně, Kyjově a Veselí nad Moravou ale hlásí „bezproblémovou“ zimu. O odškodné za úraz způsobený podklouznutím na zledovatělém chodníku si totiž žádal jen jeden Hodoňan.
Hrádek – Pokračujeme v seriálu o jednotlivých obcích v regionu. Kromě stručného představení nahlížíme i do sto a více let starých novin, abychom zjistili, co se o obcích psalo.
Tachov – V přípravném duelu Rozvadova a Stříbra se účastníci krajského přeboru rozešli smírně 3:3. Na umělé trávě v Tachově viděli příznivci fotbalu z pohledu branek atraktivní zápas, který si do počtu vstřelených gólů nezadal se zápasem domácího FK Tachov s Drmoulem (6:1).
Sokolov– Kdo letos vynechal lyžařský běžecký závod s názvem Stříbrná stopa, mohl jen litovat. Sobotní již devátý ročník populárního závodu na který se sjíždějí amatéři z celé republiky, měl totiž ideální podmínky. Do stopy vyrazilo dvaačtyřicet lyžařských nadšenců.
Tachov - Přípravné utkání Tachovanů s SK Toužim se změnilo ve střelecké manévry
Lipensko - Před dvěma dny měřili sílu ledu frymburští hasiči. „Volali, že led u břehu je slabý, měkký a mokrý,“ uvedl Martin Řezáč.
Sokolov - Fotbalisté druholigového FK Baník Sokolov nastoupili dnes v 11 hodin k dalšímu přípravnému utkání
Mutěnice – Fotbalisté Mutěnic ani ve třetím přípravném zápase na jarní část sezony neodešli ze hřiště poraženi.
Pardubický kraj - Přinášíme průběžně aktualizované informace o sjízdnosti silnic v sobotu 29. ledna.
Kladky – Sedm centimetrů sněhu připadlo tento týden v Kladkách. Svah v jižním výběžku Zábřežské vysočiny tak sjíždí lyžaři po téměř sedmdesáticentimetrové bílé vrstvě. Loni touto dobou se tu konal závod v obřím slalomu Kladecká lyže.
Hodonínsko – Nebezpečnou pastí pro chodce jsou v zimních měsících zledovatělé chodníky. Městské úřady v Hodoníně, Kyjově a Veselí nad Moravou ale hlásí „bezproblémovou“ zimu. O odškodné za úraz způsobený podklouznutím na zledovatělém chodníku si totiž žádal jen jeden Hodoňan.
Písek – Jedním z turistických lákadel města je vyhlídka z ochozů děkanského kostela Narození Panny Marie.
Plzeň – „Sněžit nebude, mrznout ano,“ odpověděl včera plzeňský meteorolog Jan Sulan na otázku, jaké nás čeká o víkendu počasí.
Zlínský kraj – Ředitelství silnic Zlínského kraje (ŘSZK) to nemá jednoduché. Jen do konce prosince muselo vynaložit na údržbu cest 43,9 milionu korun. Na výsledky hospodaření silničářů za leden prozatím čeká.
Zlín – Povedeného zlodějíčka se podařilo dopadnout zlínským kriminalistům. Chtěl ukrást z firmy ve Zlíně naftu. To by se mu bývalo i podařilo, nebýt toho, že muže zradilo počasí. Policisty totiž k němu dovedly jeho vlastní šlépěje ve sněhu.
Přerov – Do smogového mraku se v pátek ponořilo město Přerov. Škodlivin v ovzduší bylo mnohonásobně více než obvykle a hodnoty u polétavého prachu dosáhly ve dvě hodiny odpoledne 139 mikrogramů na metr krychlový. Přípustný limit je přitom 50 mikrogramů.
ČR – Jasné a mrazivé počasí vydrží až do poloviny příštího týdne, ani nejvyšší odpolední teploty nevyšplhají nad nulu.
Jeseníky – Hlavní nápor návštěvníků lyžařská střediska v Jeseníkách teprve čekají. Na horách jsou pro zimní sporty optimální podmínky, na své si konečně přijdou také běžkaři, kterým v lednu počasí příliš nepřálo.
Mariánské Lázně –V Mariánských Lázních jsou sněhové podmínky zatím výborné a provozovatelé hlásí osmdesát centimetrů umělého a dvacet přírodního sněhu a doufají, že podmínky pro lyžování budou i nadále tak dobré.
Kralupy /FOTO/ - Čtyři fenky ze smečky z moravských Zvonovic, které chtěli nechat příbuzní zemřelého chovatele postřílet, skončily v kralupském psím útulku.
Prachatice – Ani v situaci, kdy je celý region od včelího moru očištěn, nemohou včelaři ustat v osvětě a boji s touto zákeřnou nákazou.