RC Rally: na trať ve Vyškově vyrazili poprvé
Vyškov /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Ani chladné a deštivé počasí neodradilo závodníky a návštěvníky od závodního klání RC Rally Brno, které se ve Vyškově jede vůbec poprvé.
Vyškov /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Ani chladné a deštivé počasí neodradilo závodníky a návštěvníky od závodního klání RC Rally Brno, které se ve Vyškově jede vůbec poprvé.
Milovice -Podle neoficiálních informací neměl pilot oprávnění, řídit stroj neuměl a ve špatném počasí neměl ani vzletět.
Karviná – Fotbalisté karvinského MFK OKD si v rámci přípravy pozvali na domácí trávník poslední mužstvo druholigové tabulky, své kolegy z kraje i soutěže – FC Hlučín. Vyhráli 3:1.
Nymbursko /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE/ - Na Letišti v Milovicích havarovalo dvoumístné letadlo. Dva lidé byli s těžkými zraněními převezeni do nemocnice.
Příbramsko - NaOrlické přehradě u Klučenic v sobotu utonul muž. Podle policie se jednalo o dva opilce, kteří se večer projížděli na loďce.
Nová Paka – Dnes končíme seriál o MS veteránů v orientačním běhu ve Švýcarsku, kterého se zúčastnil oddíl OK Reco Sport, sdružující členy z Novopacka a Liberecka.
Liberec – Liberecký okresní soud dal dnes za pravdu dalšímu z věřitelů loňského lyžařského mistrovství světa v Liberci. „Organizační výbor šampionátu musí zaplatit půl milionu korun Českému hydrometeorologickému ústavu (ČHMÚ), který po celou dobu mistrovství podával každý den informace o počasí od třetí hodiny ranní. Rozsudek zatím není pravomocný,“ uvedla soudkyně Ladislava Hrušová.
Mladá Boleslav /JEŽKOVY OČI/ - Pouštění draků se nějak vytrácí…
Hradec Králové – Méně dopravních nehod. To si odborníci slibují od změny vodorovného dopravního značení v křižovatce u soutoku.
Hradec Králové – Méně dopravních nehod. To si odborníci slibují od změny vodorovného dopravního značení v křižovatce u soutoku.
Ústecko – Pokles návštěvnosti památek nebyl tak markantní, jak se někteří provozovatelé obávali.
Uherskohradišťsko – Alespoň základní znalost práce na počítači je nezbytnost, kterou požaduje většina zaměstnavatelů.
Táborsko –Bývalí uvolnění radní hledají práci. Táborští na to dostali pět měsíčních platů.
Ústecký kraj - Kromě počasí se letos dál projevily povodně i ekonomická recese, soudí památkový ústav.
Všeruby – Veselé odpoledne si užily děti ze Základní školy ve Všerubech společně se svými rodiči, ale i prarodiči při společném podzimním klání, které zorganizovala právě škola.
Svitavy – V pátek provozovatel otevřel restauraci „pod hodinami“.
Liberec – Býval veterinářem, teď řídí první českou zoologickou zahradu. O pozitivech, ale i úskalích a zádrhelích své práce mluví ředitel liberecké ZOO David Nejedlo.
Staré Město – Budova Střední odborné školy a Gymnázia ve Starém Městě se změnila k nepoznání. Dostala šedozelený kabátek a nová okna.
Prachaticko – Mlhavo a deštivo, tak by měl vypadat tento víkend. Jenže už od zítra bude ještě hůř. „Ve vyšších polohách okresu, zhruba od tisíce metrů nadmořské výšky, by mělo sněžit už v neděli večer,“ upřesnil aktuální předpověď počasí meteorolog amatér z Volar Ivo Rolčík.
Přezletice – Letošní motokárová sezona byla velmi úspěšná pro Lukáše Podobského bydlícího jen pár kilometrů za hranicemi mělnického regionu v Přezleticích u Prahy. Teprve desetiletý jezdec vybojoval v domácím šampionátu třídy Easy 60 čtvrté místo, ale hlavně zazářil na nejvýznamnějším závodě sezony v Itálii.
Vyškovsko – Známky sychravého deštivého podzimu se naplno projevují i na Vyškovsku. Takové počasí přesto neodradilo pořadatele od chystání zajímavých setkání. Víkend v jeskyních, výlov rybníka nebo rally v dálkovém ovládání autíček. Nejen takové akce připravili organizátoři z Vyškovska.
Příbram -Každý, kdo se zajímá o svůj zdravotní stav, může využít jednodenní akce, která se koná v sobotu 27. listopadu od 13 do 19 hodin v příbramském aquaparku. Může to být šance, jak se vyhnout dlouhému čekání u lékaře.
Orlickoústecko – Letošní mimořádně špatná úroda ovoce dopadá na palírny. Ovoce bylo málo a mělo nízkou kvalitu.
Svitavy – Teploty letošního listopadu trhaly rekordy. Na meteorologické stanici v Nedvězím zaznamenali nejteplejší listopadový den v padesátileté historii.
Brno – Šestadvacet dopravních nehod zaměstnávalo v pátek brněnské policisty. Může za to náhlá změna počasí a pravidelná páteční dopravní špička.
Jablonec nad Nisou - Tříleté děvčátko i otec mají vážné zranění hlavy. Starší dívka je zraněna lehce.
Mladá Boleslav - Práce na budově 7.ZŠ, které by mohly ovlivnit vyučování, stavební firma provádí o víkendech.
Hranice- V pátek v podvečer byla vernisáží v Hranicích v Galerii M+M zahájena tradiční výstava betlémů. Jako každoročně i letos je možné ve třech místnostech vidět krásná díla jednotlivců i skupin.
Ostrava /FOTOGALERIE/ - „Koncert Jarka Nohavici bude pohlazením po duši. A před Vánoci obzvlášť. Jsme ráda, že se mi podařilo lístky koupit,“ těší se Pavla Šlachtová z Orlové na prosincové vystoupení oblíbeného písničkáře.
Lhenice – Jarní předehrávka fotbalové I.B třídy byla opravdu jarní, za nádherného počasí i s jarní únavou, která jakoby dopadla na oba týmy, neboť laxně a poklidně vstoupily do utkání.
Uherské Hradiště /AKTUALIZOVÁNO/ – Čísla nezaměstnanosti v okrese Uherské Hradiště zaznamenala od ledna do října letošního roku mírný pokles. Přes zimu ovšem úřad práce může tradičně očekávat nárůst přihlášek z řad pracovníků ve stavebnictví, zemědělství a dalších oborech, které jsou závislé na počasí.
Velenov – Na Velenov a okolí shlíží z kopce dolů nová vyhlídka. Dřevěný přístřešek postavili muži z Velenova. Dovnitř dosadili lavičky a v sobotu vyhlídku otevřou pro lidi. Za pěkného počasí uvidí přítomní přistávat na vrcholu rogalistu.
Berounsko – Numeroložka Hana Carmen Šebková přináší čtenářům i dnes pohled na příští dny.
Kudlovice – Problémy se sháněním stárků jsou v obcích na Slovácku stále častější. Dokladem toho byly martinské hody v Kudlovicích. Ty sice měly několik zvláštností, ale neměly všechno, co k hodům náleží. Nenašel se v obci podstárek rodu mužského, ale ani starší stárci.
Kout na Šumavě – Mateřská škola v Koutě na Šumavě připravila již po páté martinský lampionový průvod, kterému letos neodolalo kolem dvou set účastníků.
Bartošovice - Ochránci zvířat se v uplynulých dnech zaměřili na hnízdiště pro tři druhy ptáků. Aby měli například orli mořští ideální zázemí, pracovali ve výšce až třiceti metrů.
Vimperk - Ve středu 17. listopadu se již podesáté vypravili vimperští skauti u příležitosti připomínky Sametové revoluce na Boubín, kde si připomněli události vedoucí k obnovení skautingu v Čechách.
Kropáčova Vrutice - Dlouhá Lhota si odvezla z Vrutice tři body za výhru.
Hodonín – Stejné výsledky, totožný tým, podobné problémy. Fotbalistky hodonínského Nesytu přezimují v tabulce moravskoslezské lize žen na čtvrtém místě. Šest bodů za prvním béčkem Brna a druhou Jihlavu.
Zlín /FOTOGALERIE/ – Letošní sedmý ročník multimediálního festivalu MIXER přináší pestrou paletu přednášek, besed, workshopů či koncertů.
Studánka –Šofér nepřizpůsobil rychlost mokré vozovce a skončil s autem na střeše.
Děčín – Třetí ročník běhu na 5 000 metrů na dráze a dalších rámcových závodů s názvem „Velká cena 17. listopadu“ se stal opět oslavou radosti z pohybu.
Příbramsko -Blíží se víkend a s ním i zvýšený provoz na silnicích. Řidiči by proto měli být daleko opatrnější, zvlášť v sychravém počasí. Oproti poslednímu slunečnému víkendu šoféry zítra a pozítří podle předpovědi počasí čekají mokré silnice a mlhy.
Lhota – Nepříjemný vítr zlobil běžce v prvních kilometrech krosu Lhotecká Kaštanka, ale překvapivě krásné slunečné a teplé počasí jim 13. listopadu připravilo pohodu. Na start závodu se dostavilo 95 účastníků, z toho 18 žen. V cíli pak mohli nejen porovnávat své výkony, ale také, zvláště ženy, své pekařské umění. Občerstvením totiž byly vynikající produkty místních kuchařek.
Přerov – Poslední ornitologická exkurze, spojená s pozorováním opeřenců, se uskuteční v sobotu 20. listopadu na tovačovských rybnících.
Opava /FOTO/ - Vánoční strom ve čtvrtek dopoledne stavěli na Horním náměstí v Opavě.
Podbořany - Přechody pro chodce už by neměly být ostudou města Podbořany. Radnice se dohodla na uznání reklamací. Část už je v pořádku, další se budou dokončovat až při rekonstrukci silnice Podbořany – Kadaň.
Hradecko - K toulkám podzimní přírodou, k předvánočním nákupům, ale i ke sportování využili lidé volného dne uprostřed týdne.
Mělnicko - Chaty, které jejich majitelé před zimou opustili, lákají zloděje.
Hradecko - K toulkám podzimní přírodou, k předvánočním nákupům, ale i ke sportování využili lidé volného dne uprostřed týdne.