Hokejisté premiéru zvládli
Jičín – Hokejový klub uspořádal na hřištích Matějkova cvičiště zajímavý turnaj v malé kopané.
Jičín – Hokejový klub uspořádal na hřištích Matějkova cvičiště zajímavý turnaj v malé kopané.
Domažlicko - Horké červencové počasí a zaplněná koupaliště neohrozily kvalitu vody. Podle posledních výsledků rozborů jsou všechna koupaliště bezpečná.
Znojemsko – Následující víkend nabízí vycházku do přírody s hudebním překvapením i duchovní koncert. V Černíně hasiči oslaví 100. výročí.
Zlínský kraj – Horké počasí zvedá tržby i návštěvnost venkovním koupalištím ve Zlínském kraji. Naopak jedinému akvaparku v regionu - Delfín v Uherském Brodě extrémní vedro počet návštěvníků ubírá.
Vyškovsko – Jedinečné víkendové akce lákají na spoustu zábavy, soutěží a dobrého jídla. Lákadlem je třeba kančí pečínka.
Karviná, Albrechtice – Doslova proudy vody se valily v pátek odpoledne na Karvinsku z nebe. Prudký liják doprovázený kroupami neměl dlouhého trvání, ale díky své prudkosti má na svědomí hned několik spadlých stromů a několik zatopených sklepů.
Zábrdí – Předpovědi českého hydrometeorologického ústavu naprosto zhatily plány českobudějovických skatů.
Borová Lada /FOTOGALERIE/– Tucet podsad, indiánské tee–pee, velký vojenský stan a z kulatin postavená kuchyně. Vlajkový stožár, umývárka.
Koclířov - Zhruba třicetiletý otec Anthony Vadakkemura George z Ugandy v obci oslovil mladé lidi.
Východní Čechy - Přehled akcí v Pardubickém a Královehradeckém kraji 24. a 25. července.
Ostravice/FOTOGALERIE/ - Hustá dešťová bouřka se v pátek navečer přehnala přes Ostravici, přesto na koncertní vystoupení formace Děda Mládek Illegal Band vysvitlo sluníčko.
Kravaře – V prostorách zámeckého parku a nádvoří v Kravařích se v sobotu 24. července uskuteční třetí ročník Zámeckých pivních slavností. „Návštěvníci si budou moci vybrat z široké nabídky zlatavých moků, mezi nimiž nebudou chybět ani pivní speciály,“ upřesnila kulturní referentka města Kravaře Lenka Mučková.
Bohuslavice – Svatá Anna, chladna zrána. Zda bude tato pranostika platit, se dozvíme v pondělí 26. července. V Bohuslavicích se o následujícím víkendu koná pravidelná Anenská slavnost. Slavnost věnovanou Annám připravil bohuslavický Oříšek ve spolupráci s obcí Bohuslavice.
Plumlov /FOTOGALERIE/ – Den D pro všechny příznivce skupiny Olympic na Prostějovsku konečně nastal. Legendární kapela rozhýbala pláž na plumlovské přehradě tak, že se i pověstné vrbičky pohupovaly v rytmech linoucích se z jejich nástrojů.
Rakovník - Orientační závod dvojic skončil a i přes nepřízeň počasí, bylo mnoho odvážlivců, kteří si dojeli a následně doplavali na prémiové políčko.
Ludkovice – Do areálu přehrady v Ludkovicích na Luhačovicku se po roce vrací už čtrnáctý ročník festivalu se zemědělským podtónem Ludkovická plečka. Metalový maratón je naplánovaný už na sobotní odpoledne.
Slovácko – Baťův kanál bude počátkem srpna již počtvrté patřit Divadlu na vodě. Režisér Matěj T. Růžička ve spolupráci s dramaturgyní Simonou Petrů se totiž rozhodl zpracovat jeden z nejdiskutova nějších útěků z Československa za železnou oponu.
Benešov – První červencové týdny přinesly společně s tropickým počasím problémy na mnohých pracovištích.
Praha - Policie chystá po celé republice další dopravněbezpečnostní akci. Důvodem je vysoký počet mrtvých na silnicích.
Bělá pod Bezdězem - Na pohádku můžete vyrazit přímo na zámek.
Strakonicko - Hrozí silný déšť, který může trvat do soboty.
Mělnicko - Hlízy budou malé, a tak bude po bramborách větší sháňka.
Strakonice – Obyvatelé sousedních domů stavbu školy odsuzují. Uvítali by ji raději Na Muškách.
Karlovy Vary – Glosa redaktora Jana Havelky.
Rakovník – Dohromady osmadvacet mužských a ženských volně sestavených kolektivů z osmi různých okresů se tuto sobotu na umělé trávě v areálu Podolí zúčastnilo dlouho očekávaného čtvrtého ročníku turnaje malé kopané o Mělnický pohár.
Karlovarský kraj – Na snížený zájem o historické památky v kraji může mít velký vliv i počasí.
ČR - Večer zasáhnou Českou republiku vydatné deště a bouřky, zejména na jihu Čech hrozí povodně.
Jičín – Při slovech Valdštejnská lodžie se obyvatelům města mnohdy vybavil poustevník a Libosad, nyní mnohé napadne slovní spojení letní kino.
Jindřichův Hradec – Jindřichohradecký rodák a zároveň režisér Nočních prohlídek s Bílou paní v jindřichohradeckém zámku Antonín Kaška se rozpovídal Deníku právě o prohlídkách.
Teplicko /AKTUALIZOVÁNO/ - Přívalové deště v noci na dnešek rozvodnily řeky na severu Čech. Řeka Bílina na svém ústí překročila druhý stupeň povodňové aktivity, vysoký stav hlásí ale i další řeky. Hasiči během čtvrtečního večera a dnešního rána vyjížděli celkem čtrnáctkrát odčerpávat vodu z rodinných domů. V bílinském Žižkově údolí se ráno řeka Bílina vylila a zatopila několik sklepů, řekl ČTK mluvčí krajských hasičů Milan Rudolf.
Kunštát /TIPY NA NEVŠEDNÍ VÝLETY/ - Nepřehlédnutelnou dominantou města proslulého svojí keramikou je kunštátský zámek, který stojí na vysokém kopci a oko turisty láká už z velké dálky.
Kroměřížsko – Teploměry atakující téměř čtyřicítky a nesnesitelné dusno. Počasím nyní trpí většina Česka, Kroměřížsko nevyjímaje.
Ostrava - Po předcházejících dnech s tropickými teplotami se za proměnlivého deštivého počasí o víkendu v Klatovech uskutečnil 11. ročník mistrovství republiky amatérských cyklistů S.A.C. ČR. Mezi závodníky z celkem šesti amatérských lig spadající pod Sdružení amatérských cyklistů ČR nechyběli ani cyklisté Slezského poháru amatérských cyklistů (SPAC).
Křemže – Včerejškem začal svátek všech kutilů, zahrádkářů, ale i příznivců hudby rozličných žánrů, jídla a pití. Po slavnostním zahájení se ve čtvrtek ráno otevřely brány 19. ročníku Křemežského veletrhu.
Plumlov /ROZHOVOR, PROGRAM FESTIVALU/ – Největší hudební tahák dvoudenního mezinárodního hudebního festivalu Keltská noc irská kapela Sliotar letos dorazila do plumlovského kempu Žralok s velkým předstihem. Dublinské trio hrající irskou lidovou hudbu originálním způsobem ji kombinující s mnoha dalšími vlivy vystoupí na Žraloku v sobotu od deseti hodin večer.
USA - Místo tance hula hop na slunné pláži se v těchto dnech obyvatelé jihu Jižní Ameriky zimouřivě choulí u kamen. Tuto oblast sužují takové mrazy, jaké tu nepamatují už řadu let. Již více než 175 osob tu v důsledku nezvykle chladného počasí zemřelo. A zima nepolevuje, napsala agentura DPA.
Felbabka - Čtrnáctého ročníku turnaje v malé kopané se i za nepřízně počasí účastnilo jedenáct týmů.
Loučná pod Klínovcem – Německého turistu musela vytáhnout horská služba. Pomohli mu také všímaví lidé
Pelhřimov – Komorní kulisa provázela devátý závod Ligy Atletů Pelhřimov. Startovní pole zásluhou nezvykle chladného a deštivého počasí umocněného obdobím dovolených oproti předchozím osmi závodům povážlivě prořídlo.
Břeclavsko /FOTOGALERIE/ – Do pasohláveckého kempu Merkur shorkem míří tisíce lidí. Spokojení jsou ivšakvickém Marsu. Apollo naopak počítá ztráty.
Liberec - Krásné letní počasí láká tisíce lidí na koupaliště. Provozovatelé už teď ohlašují nejlepší sezonu za poslední léta.
Jindřichov – Areál fotbalového hřiště Jindřichova ve Slezsku se vsobotu 24. července stane svědkem dalšího ročníku Jindřichovského běsnění, při kterém se každoročně setkávají majitelé historických vozidel.
Červený Kostelec - Oblíbený folkový muzikant Pavel Žalman Lohonka & spol. vystoupí v pátek 23. července ve 20 hodin v přírodním areálu u Divadla J. K. Tyla.
Jihlavsko -Ovoce na pultech obchodů nebude chybět, přestožese ho urodí méně v horší kvalitě.
Šindelová – Pod bod mrazu klesá v letních měsících rtuť teploměru v Šindelové na Sokolovsku.
Plátěné městečko uprostřed lesa, vedle rybník a kolem dětí jako much.
Vysočina - Konec týdne přinese ochlazení, silné bouřky a déšť. Taková je předpověď meteorologoů na blížící se víkend
Bohutín – Obec Bohutín už dnes pořádá tradiční pouť. Program začíná od deseti hodin večer u požární nádrže v Bohutíně, kde hasiči vytvoří fontánu doprovázenou hudbou a podbarvenou světelnými efekty.
Východní Čechy - Deštivé nebo oblačné počasí, je pro všechny milovníky veder neštěstí. Když máte týden v kuse 35 °C a potom pár dnů oblačno až deštivo, je to skok pro všechny lidi.
Dobruška - Pořadatelé doufají, že se nebude opakovat loňská dešťová kalamita.