ČR /AKTUALIZOVÁNO/ - V Česku o víkendu zemřelo kvůli mrazivému počasí zřejmě nejméně šest lidí. Pravděpodobně následkům podchlazení podlehli dva lidé na Olomoucku a dva v Praze, další člověk ráno umrzl v Ostravě. Teploty hluboko pod bodem mrazu usmrtily v sobotu asi také muže na Mladoboleslavsku.
Jeseníky /VIDEO, FOTOGALERIE/ – Azurově modrá obloha, upravené sjezdovky s čerstvým prašanem, teplota mírně pod nulou. Ideální podmínky pro lyžování přilákaly o víkendu do Jeseníků tisícovky lyžařů.
Přerov – Mrazivý vánek ze Sibiře zasáhl o víkendu město Přerov. Lidé se v sobotu ráno probouzeli do – 17 stupňů Celsia a v neděli se dokonce teplota vyšplhala až na – 18 stupňů.
Mikulovice – Mrazivé počasí patrně fotbalistům Mikulovic svědčí, jak si jinak vysvětlit jejich neuvěřitelnou střeleckou potenci v přípravných zápasech.
Řečkovice - Z pivovarské sýpky ze sedmnáctého století chtějí mít představitelé brněnské městské části Řečkovice sál pro kulturní akce. Hodlají ji nechat opravit a přestavět ještě letos.
Svojanov – Na středověký hrad nedaleko Poličky se můžete vydat i v době, kdy většina ostatních hradů a zámků má brány zavřené. Svojanov je v zimním období otevřen o víkendech od 10 do 16 hodin.
Děčín – Další skalní masiv nad Teplickou ulicí v Děčíně se dal do pohybu. Pohyb zachytily přístroje na měření pohybu skal, jež sem namontovali odborníci. Skály bezprostředním zřícením zatím nehrozí.
Příbram - Vynikající podmínky pro lyžaře připravilo víkendové, mrazivé počasí na Příbramsku. Ve vyšších polohách Brd leží asi 40 centimetrů sněhu, na nejvyšších vrcholech ještě více, v podbrdských obcích a v ostatních oblastech regionu je kolem 20 až 30 centimetrů.
Malá Úpa, Město Albrechtice – Jako každoročně uprostřed ledna se Krajánek Město Albrechtice zúčastnil zimní speciální olympiády, která se pravidelně koná v Krkonoších v Malé Úpě vždy od neděle do pátku.
Mutěnice – I v mrazivém počasí hlasitě dirigoval své svěřence a vtipně glosoval dění na umělém trávníku. Trenér slovácké rezervy Jiří Dekař odjížděl po zápase do Ratíškovic, kde bydlí, spokojený.
Teherán /AKTUALIZOVÁNO/ – Nejméně 55 lidí utrpělo dnes zranění při havárii letadla v severovýchodním Íránu. Oznámila to íránská média. Při přistávacím manévru na letišti v Mašhadu letoun se 157 cestujícími a třináctičlennou posádkou na palubě začal hořet.
Opava - Nákup nového automobilu pro pečovatelskou službu, zdravotnického materiálu, a především injekční a infuzní techniky, kompenzačních matrací a dovybavení denního stacionáře pro seniory. To všechno umožní výtěžek letošní Tříkrálové sbírky.
Praha - V dalším utkání zimního turnaje Royal cup změřily v sobotu po poledni třetiligové Ovčáry své síly s mužstvem z Blšan (krajský přebor). V sestavě někdejšího účastníka nejvyšší soutěže se objevilo hned několik bývalých fotbalistů z první a druhé ligy (Siegl, Klíma, Galbavý, Čížek nebo Kučera). Na Ovčárské hráče však nestačili.
Ludvíkov- Ludvíkovská kronika je plná zajímavostí a kuriozit. Třeba v roce 1718 platil v obci a okolí zákaz kouření ve veřejných prostorách. Kdo neuposlechl, tomu sebrali fajfku.
Pstruží – Ideální počasí zažili lyžaři, kteří v sobotu vyrazili za sportem do areálu Opálená Pstruží. Teplota byla hodně pod nulou, ale bylo bezvětří a svítilo sluníčko.
Zábřeh - Čtyřčlenné týmy závodníků si vyzkouší role sněžných psů v neděli 24. ledna na tradičním recesistickém závodě čtyřspřeží na Masarykově náměstí v Zábřehu.
Olomouc, Jeseník – Nejprve sněhová nadílka a nyní zmrzlé chodníky – to je situace, se kterou se musejí poprat také lidé s různými druhy tělesného postižení, ať už chodí s bílou holí po městě, nebo se na vozíčku musí pohybovat po neupravených zasněžených cestách v zaváté horské vesnici.
Lipník nad Bečvou – Téměř osmdesát lidí se v pátek, navzdory mrazivému a větrnému počasí, vydalo na večerní pochod okolo Helfštýna. Nejmladšímu účastníkovi bylo pouhých pět let.
Znojmo - Zmrzlý jazz a reprezentační ples Znojma nabídne v sobotu třetí ročník hudebního festivalu Jazz Fest. Čtvrtý festivalový den se představí v mrazivém počasí ve znojemských ulicích dixielandová kapela Kouda’s Quartet, která na festivalu vystupuje s různými programy od jeho prvního ročníku.
Zlínský kraj /INFOGRAFIKA/ – Urvané střechy domů, vyschlá pole i vodou pobořené domy a stržené silnice. To nejsou úryvky z katastrofického filmu, ale důsledky rozmaru počasí, které zasáhly Zlínský kraj za posledních patnáct let.
Karviná – Spadne-li na vás při chůzi po ulici ze střechy ledová kra nebo zraní-li vás spadlý rampouch, udělejte vše pro to, abyste si vymohli odškodné. Tedy, pokud to přežijete.
Třinec – Na Nádražní a Těšínské ulici v Třinci začne 27. ledna pokládka kanalizačního potrubí. Kvůli stavbě by měli řidiči počítat s částečnou uzavírkou jednoho jízdního pruhu na silnici druhé třídy ve směru Český Těšín-Třinec.
Příbram - Tak přijede nebo nepřijede? Otázka, která běhá hlavou lidem na příbramských zastávkách. Každý, kdo se spoléhá na pravidelnost spojů, riskuje problémy v zaměstnání, ve škole a v těchto dnech i pořádné prochladnutí. Občas se totiž stane, že se člověk přesně na čas svého spoje nedočká.
Teplicko – Vodou z ní byste naplnili dva rodinné bazény případně zalili pořádný lán okurek. Řeč je o obřím kropícím vozu Caterpillar s kapacitou nádrže 22 tisíc litrů! A kde takového „trpaslíka“ mají a k čemu se využívá?
Blanensko – Letošní zima lyžařům a provozovatelům vleků na Blanensku zatím přeje. Na nedostatek sněhu si nemohou stěžovat. Na lyže nebo se snowboardovým prknem mohou lidé v regionu vyrazit hned na tři sjezdovky.
Olomouc – Atraktivní utkání čeká v sobotu od 9 hodin fotbalisty 1.HFK Olomouc. Ve Frýdku-Místku nastoupí Holičtí proti aktuálně třetímu mužstvu tabulky 1. Gambrinus ligy Baníku Ostrava.
Teplice – Za okny mrzne až praští. Vlekaři na Teplicku unisono hlásí: máme dobré lyžařské podmínky. Předpověď počasí na víkend hraje vlekařům do karet. Na svazích čekají nával.
Vážany – Běžkaři budou mít od pátečního odpoledne na Vyškovsku k dispozici novou upravenou trať. Firma sportovce Břetislava Usnula připravuje okruh Vážany – Pavlovice – Kozlany – Bohdalice – Manerov – Vážany o délce zhruba třinácti kilometrů.
Ostrava – Zimní fotbalový turnaj Vřesina 2010 má za sebou kompletní program druhého kola. Díky tomu, že se během uplynulého týdne počasí ustálilo, pořadatelé nemuseli řešit překládání jednotlivých utkání.
Jičín – Na pekáči, saních, bobu, ale i na lopatě nebo igelitu se lze účastnit Sjezdu Zebína 2010. Třetí ročník akce opět přivítá účastníky, kteří se chtějí utkat v co nejrychlejším sjezdu vyznačené trati na vršku u Jičína.
Machnín – „Podmínky jsou tu hrozné, žiju jako bezdomovec, ale aspoň mám střechu nad hlavou,“ říká zhruba padesátiletý Jaroslav Pomezný, když nás vede do svého „příbytku“. Adresa? Rynoltická ulice, Machnín. Stav? Na spadnutí.
Rožďalovice - Fotbalisté Trnavanu Rožďalovice, po polovině sezony poslední tým tabulky I.A třídy skupiny B, začal zimní přípravu před jarnímu odvetami pod vedením nového trenéra Milana Švábenského, který zde jako hráč dříve působil.
Nová Bystřice/FOTO/ - Ani nepřízeň počasí a značná sněhová nadílka neodradily dopravní policisty Územního odboru Jindřichův Hradec v realizaci přeshraniční spolupráce, a to v podobě lednové společné hlídky s rakouskými kolegy.
Prostějovsko – Námraza a velké množství sněhu si začíná vybírat svou daň v lesích. Zatížené stromy padají houfně k zemi a blokují cesty. Kvůli bezpečnostnímu riziku doporučuje většina majitelů nevstupovat do lesních prostor.