Horní Kostelec - Na 2. května jsme naplánovali sportovní den. Touto akcí se Základní škola zapojila do Sazka olympijského víceboje. Jedná se o jedinečný projekt, který je určen všem dětem ze základních škol a nižších stupňů šestiletých nebo osmiletých gymnázií. Cílem je přivést ke sportování co nejvíce dětí, ukázat jim sport jako zábavu a přirozený životní styl.
Židovice – Po Kozí farmě v Držovicích v loňském roce zařadilo Ministerstvo zemědělství do svého projektu „Poznej svého farmáře" další farmu z Litoměřicka.
/FOTOGALERIE/ Na návštěvníky čekaly nejen komentované prohlídky parku, ale se svým sborem vystoupil také Karel Kostera. O zábavu neměli nouzi ani nejmenší hosté arboreta.
/ANKETA/ Počasí tomu sice zatím příliš nenasvědčuje, jenže kalendář nelže letní turistická sezona a s ní i masové cestování se kvapem blíží. Podle údajů Organizace spojených národů jde o jeden z hlavních globalizačních trendů.
Piknik v parku, to není v těchto měsících nic neobvyklého. Ten, který se ale odehrál v sobotu v malém parčíku před prostějovskou knihovnou, měl jednu zvláštnost.
Kolín /FOTOGALERIE/ - Chvilku to vypadalo beznadějně, ale pak se počasí umoudřilo. Organizátoři „chrámové" Otevřené ulice přemýšleli, že kvůli dešti budou muset Ulici buď zrušit, nebo o hodinu posunout. Nakonec ale nebylo nutné ani jedno.
Malá Vrbka – Pouhých sedm sekund chybělo rohateckému vytrvalci Luďku Durďákovi k dalšímu triumfu v kariéře. Poslední vítěz Moravsko-slovenského běžeckého poháru nakonec skončil v Malé Vrbce druhý. Běh o Malansků trnku si v sobotu podmanil Lukáš Soural, který zvládl trať dlouhou 6,4 kilometru za 21:25 minuty. Celkově třetí byl slovenský veterán nad čtyřicet let Andrej Psota ze Skalice.
Ústí n. L. – Pěkné počasí, parádní atmosféra a skvělé výkony běžců. Takový byl druhý ročník RunTour Ústí nad Labem, který se v sobotu konal v městské části Střekov.
Blansko /REPORTÁŽ/ – Je krátce po desáté ráno a do zámeckého parku v Blansku začínají přicházet první účastníci Férové snídaně. Jde o piknik pro dobrou věc, kterého se může zúčastnit kdokoliv a podpořit lokální i fair trade pěstitele.
Žďár nad Sázavou – Zmrzlí muži Pankrác, Servác a Bonifác vzali tentokrát žďárskou svatojánskou pouť na milost. „Na štaci do Žďáru si vždycky přibalím zimní bundu, ale letos se mi naštěstí válí v karavanu," usmál se kolotočář Josef Czonka.
Žehnání pramenů začátkem května má už roky ve svém diáři poznamenané farář Hubert Wojcik. Ani letošek nebyl výjimkou. Už devatenáct let je duchovním správcem Římskokatolické farnosti Luhačovice a stejně tak dlouho coby hlavní kněz žehná léčivým pramenům v tamním lázeňském areálu.
Žehnání pramenů začátkem května má už roky ve svém diáři poznamenané farář Hubert Wojcik. Ani letošek nebyl výjimkou. Už devatenáct let je duchovním správcem Římskokatolické farnosti Luhačovice a stejně tak dlouho coby hlavní kněz žehná léčivým pramenům v tamním lázeňském areálu.
Jince - V sobotu se v CHKO Brdy konala úklidová akce organizovaná Agenturou ochrany přírody a krajiny České republiky, Vojenskými lesy a statky ČR a Arcibiskupstvím Pražským.
Uplynulé nedělní dopoledne byl Ztracenec v Javorníkách na moravsko-slovenském pomezí v obležení lidí. Konalo se zde tradiční setkání Čechů a Slováků, kteří k památníku Tři kříže přišli uctít památku obětí konce druhé světové války a setkat se s přáteli z obou stran hranice.
Kladno - Do Družce se v sobotu sjeli turisté a cyklisté z celého okolí, aby se mohli vydat na jednu z připravených tras oblíbeného turistického pochodu Družecká šlápota. Vybrat si účastníci pochodu mohli jednu z pěti tras. Na pěší čekaly okruhy dlouhé čtrnáct, osmnáct a dvaadvacet kilometrů, cyklisté pak mohli ujet pětadvacet či šedesát kilometrů.
Kolín - V pravé poledne za bití zvonů z nedalekého chrámu svatého Bartoloměje zahájili Vojtěch Klouček a Dalibor Mierva, organizátoři festivalu Southern Rock & Blues Kolín, již šestý ročník této hudební přehlídky. Na pódium na Karlově náměstí s nimi vystoupal i místostarosta Tomáš Růžička, který nad festivalem převzal záštitu.
Kolín – Již po dvaadvacáté připravila na uplynulou sobotu kolínská skupina historického šermu Páni z Kolína na místní jízdárnu za nemocnicí rekonstrukci bitvy.
VIDEO / V lázeňském areálu otevřeli v sobotu 13. května letní sezonu ve velkém stylu. Pro návštěvníky byl připravený bohatý kulturní program v podobě koncertů, představení i prohlídek lázeňských domů, každý si tak přišel na své.
Kácov - Již tradičně v květnu pořádá pro nejmenší spolek Kopretinka pohádkový okruh kolem historického centra Kácova. Akce se stává známou v širokém okolí a tak není divu, že se letos akce zúčastnilo více než 200 dětí, které po registraci u kácovského zámku vyrazily za pohádkovými bytostmi, aby na jednotlivých stanovištích plnily různé úkoly, za které dostávaly skleněné kuličky a drobné odměny.
Kladensko - V rámci celostátního projektu Férová snídaně NaZemi posnídali sousedé spolu poprvé také v Kladně. Náměstí Jana Masaryka se zaplnilo několik desítek lidí, kteří přinesli ostatním různé dobroty, jejichž složkou byly povětšinou lokální potraviny.
Lázně Bělohrad – Zahájení sezóny místních slatinných lázní je oblíbená květnová akce. Sobotní akce nabídla návštěvníkům nový koncept. Moderní, ambiciózní a pompézní.
Stříbro – Do Stříbra, kolébky československého motokrosu, se sjeli veteráni klasici takřka z celé Evropy, aby změřili síly v prvním podniku letošního šampionátu jednotlivců pod patronací ECMO (European Classic Motocross Organization).
Stříbro – Do Stříbra, kolébky československého motokrosu, se sjeli veteráni klasici takřka z celé Evropy, aby změřili síly v prvním podniku letošního šampionátu jednotlivců pod patronací ECMO (European Classic Motocross Organization).
Trutnov - Koho neodradilo deštivé počasí, mohl si v sobotu prohlédnout a osahat armádní techniku, která už běžně není k vidění. U pevnosti Stachelberg ji opět po roce předváděli lidé ze spolku Vojenská vozidla Trutnov.
Devatenáctý ročník Velehradského přechodu a přejezdu Chřibů, jemuž v sobotu dopoledne přálo typicky jarní a slunečné počasí, je už minulostí. Škoda jen, že po dvou pěších trasách a po stejném počtu cyklotras v chřibském pohoří se vydalo jen čtyřiadvacet jednadvacet turistů a tři kolaři.
Žďár nad Sázavou – Ze zámeckého podloubí se bude linout živá barokní hudba. V konírnách zatančí Andrea Milterová, bývalá umělkyně Národního divadla. Jak mohla vypadat barokní zahrada, ukáže designer Ferdinand Leffler, jehož znají tře-ba diváci televizního pořadu Ferdinandovy zahrady.
Kolín – Hned tři akce se spojily na letošním Májovém trhu pořádaném městem Kolín na Karlově náměstí. Už od rána jej zaplnilo zhruba čtyřicet stánků a to nejen s potravinami, ale i s výrobky z kůže, drátů, lárty a dalších přírodních materiálů. U nejednoho stánku pak prodejce přímo předváděl, jak ony výrobky vznikají.
Žďár nad Sázavou – Stovky lidí využily výjimečnou příležitost vystoupat v sobotu o Svatojánské pouti na věž kostela svatého Prokopa. Z té je nádherný výhled na Žďár nad Sázavou.
Chrudim - Chrudimský kostel aneb Hopsa hejsa do Škrovádu. Tak se nazýval zajímavý výlet do obce Škrovád vzdálené asi pět kilometrů od města spojený s geologickou přednáškou.
Po deštivém pátku, kdy rakouský Red Bull Ring bičovaly provazy vody, se během závodní soboty počasí ve Štýrsku umoudřilo a nad Spielbergem vykouklo sluníčko. Na vyžehlené trati a s vyměněným motorem předvedl český trucker Adam Lacko z Buggyry super stíhačku, když se prodal z osmého až na čtvrté místo.
Děčín - Vůni dřeva, pohádkové soutěže pro děti či jízdu na kolotočích si v sobotu užili lidé v rámci tradičních květnových městských slavností. Na návštěvníky čekala i přes nepřízeň počasí skvělá atmosféra.
Trutnov – Žádný koncert, žádná taneční vystoupení, žádný výstřel z děla. Ticho a nezvykle prázdno bylo dnes odpoledne na vrchu Šibeník. Plánované zahájení letní turistické sezóny se totiž kvůli nepříznivému počasí nekonalo.