VYSOČINA - Stavební podniky na Vysočině v prvním čtvrtletí vykázaly základní výrobu ve výši 1,56 miliardy korun, což je o 36 procent více než ve stejném období minulého roku. Podle údajů jihlavské správy Českého statistického úřadu se v celé zemi stavební výroba za první tři měsíce zvýšila o 29 procent.
Běleč - V lesních hvozdech mezi Bělčí a Nižborem se v neděli jelo cyklistické Mistrovství republiky Extraligy Masters veteránů. V příjemném počasí se na startu sešlo 145 závodníků z celé republiky, kteří se vydali z Bělče směrem na Bratronice, pak se v Nižboru dotkli letmo Berounky a přes Luby se vrátili zpět do Bělče.
VÝCHODNÍ ČECHY - I v letním období se těší poměrně velké návštěvnosti solární studia. Někteří lidé zkrátka nemají čas válet se na slunci u rybníka, a proto vyhledávájí jiné možnosti opálení.
PARDUBICE - Pražské finále soutěže „IQ EPA Šikula roku“ má svého vítěze a stal se jím desetiletý Dominik Socha z Dolních Ředic. Finále se zúčastnilo šestnáct dětí, které soutěžily ve výtvarných, literárních, hudebních a matematických dovednostech.
PÍSECKO - Nadprůměrné teploty jara urychlily zrání obilovin a v okrese začaly žně o čtrnáct dnů dříve. Obava z neúrody způsobila, že výkupní podniky přišly s nabídkou cen v době žní neobvykle vysokou. Poprvé v historii nabízejí za tunu řepky částku začínající sedmičkou.
VÝCHODNÍ ČECHY - I v letním období se těší poměrně velké návštěvnosti solární studia. Někteří lidé zkrátka nemají čas válet se na slunci u rybníka, a proto vyhledávájí jiné možnosti opálení.
SLEZSKÁ HARTA - Celkem třináct týmů vstupovalo dnes postupně na pětačtyřicetiminutovou trasu soutěže ve vodním záchranářství určené jednotkám požární ochrany a vodních záchranných služeb Českého červeného kříže.
PELHŘIMOVSKO - Tělesně postižení lidé zdolají většinu hradů a zámků, ale i muzea a galerie jen s cizí pomocí. S příchodem teplého počasí mnozí vyrážejí za kulturními památkami. To, co každý považuje za samozřejmost, znamená pro lidi upoutané na invalidní vozík mnohdy nepřekonatelný problém.
VALAŠSKÉ KLOBOUKY - Příležitost vidět při práci sochaře, malíře a řezbáře mají návštěvníci Valašského kumštování, které začne ve čtvrtek 28. června ve Valašských Kloboukách. Na akci trvající až do neděle vystoupí i hudební skupiny a divadelní soubory hlavně z Valašska, ale i ze zahraničí.
KROMĚŘÍŽSKO -Zatímco ještě v pondělí 25. června sužovalo region nesnesitelné vedro, včera konečně přišlo citelné ochlazení.
I na Kroměřížsku klesly teploty z třiceti na šestnáct stupňů, pokles teplot pak přišel vhod hlavně zemědělcům.
KAMPOT - Trosky letadla, které se v pondělí zřítilo v horách jižní Kambodže, našli dnes ráno záchranáři. Žádný z pasažérů nehodu nepřežil. Tři Čechy přepravili do nejbližšího města k identifikaci, hlásí z jihovýchodní Asie velvyslanec v Thajsku Ivan Hotěk, který se do Kambodže včera vypravil.
VÝCHODNÍ ČECHY - I v letním období se těší poměrně velké návštěvnosti solární studia. Někteří lidé zkrátka nemají čas válet se na slunci u rybníka, a proto vyhledávájí jiné možnosti opálení.
RYCHNOV NAD KNĚŽNOU - Úvod 14. ročníku festivalu Poláčkovo léto patřil žákům a souborům Základní umělecké školy v Rychnově. V pondělí vpodvečer u synagogy zahájili festival, který letos uvede deset divadelních představení, osm koncertů a nabídne i dvě zajímavé výstavy.
VÝCHODNÍ ČECHY - I v letním období se těší poměrně velké návštěvnosti solární studia. Někteří lidé zkrátka nemají čas válet se na slunci u rybníka, a proto vyhledávají jiné možnosti opálení.
ÚSTÍ NAD LABEM - Průběh cyklistických soutěží na Letní olympiádě si pochvaluje jejich ředitel Svatopluk Henke, který řešil jediný problém, a ten mu připravilo počasí.
TŘEBOVLE - Už ve čtvrtek 21. června se na hřišti v Třebovli rozhodlo o vítězi okresu mezi žáky. Mistrem se staly Krakovany, které navázaly na domácí výhru 3:1.
LONDÝN - Na wimbledonské trávě je Leoš Friedl ostříleným kozákem. V roce 2001 se Slovenkou Danielou Hantuchovou vyhrál mix. Letos si však raději nic neslibuje.
LETOHRAD - Šestý Den s Deníkem, závěrečný ve městech Orlickoústecka, se v úterý 26. června na Václavském náměstí v Letohradu povedl prakticky po všech stránkách.
VÝCHODNÍ ČECHY - I v letním období se těší poměrně velké návštěvnosti solární studia. Někteří lidé zkrátka nemají čas válet se na slunci u rybníka, a proto vyhledávají jiné možnosti opálení.
HODONÍNSKO - Lubomír Motl se věnuje létání na kluzácích už od mládí. Při plachtění se nenudí, je to pro něj adrenalinový sport, občas na něj zaútočí i káně.
NÁCHOD - Hodnotného úspěchu dosáhli mladší žáci házené TJ Náchod na závěr svoji úspěšné sezóny, když obsadili I. místo na mezinárodním turnaji Polanka Cup 2007.
JIČÍN - Za doslova optimálního počasí pokračovala extraliga Masters dalším závodem, který byl zároveň mistrovstvím České republiky v silniční cyklistice.
Kopcovitý okruh délky 18,9 km na trati Běleč u Kladna – Bratronice – Nižbor – Luby – Běleč byl náročný pro 146 závodníků starších 30 let.
KOLÍN, KOŘENOV - Jaký pán, takový pes. Pod tímto názvem se 6. července od 10 hodin na louce u penzionu Leona v Kořenově u Harrachova uskuteční první ročník psí zábavy a soutěž, v níž se jistě ani někteří z obyvatel Kolínska nenechají zahanbit. Ne nadarmo se říká, jaký pán, takový pes.
VÝCHODNÍ ČECHY - I v letním období se těší poměrně velké návštěvnosti solární studia. Někteří lidé zkrátka nemají čas válet se na slunci u rybníka, a proto vyhledávájí jiné možnosti opálení.
VÝCHODNÍ ČECHY - I v letním období se těší poměrně velké návštěvnosti solární studia. Někteří lidé zkrátka nemají čas válet se na slunci u rybníka, a proto vyhledávájí jiné možnosti opálení.
LIBODŘICE - Za slunného počasí vyběhly na trávník dva celky dorostenců bojující o titul mistra okresu. Domácí Libodřice, které si z prvního utkání odvezly výhru 1:0 ze Žiželic.
VALAŠSKÉ KLOBOUKY - Příležitost vidět při práci sochaře, malíře a řezbáře mají návštěvníci Valašského kumštování, které začne zítra ve Valašských Kloboukách. Na akci trvající až do neděle vystoupí i hudební skupiny a divadelní soubory hlavně z Valašska, ale i ze zahraničí.
HAVLOVICE - O tom, jak šel čas na Havlovickém poháru, jak se turnaj měnil, kdo se radoval z vítězství , vás budeme informovat v našem seriálu. Dnes je na řadě 11. až 15. ročník.
HUSTOPEČSKO - Středně dobrá a nebývale brzká. Tak charakterizují sadaři úrodu meruněk. Rané odrůdy začali sklízet o tři týdny dříve než obvykle. „Může za to teplé počasí,“ objasnil vedoucí divize sady kobylské Patrie Vratislav Hycl.
MALÉ HRADISKO - Pod patronací senátorky Boženy Sekaninové proběhl na fotbalovém hřišti v Malém Hradisku 16. ročník turnaje v malé kopané Pohár PEPO 2007.
PROSTĚJOV - Přetížený vnitřní okruh města, kamiony parkující v ulicích nebo špatný stav plumlovské přehrady. To je jen zlomek problémů, které trápí obyvatele města. Lidé si teď v létě navíc stěžují na nedostatečné možnosti ke koupání.
LIBERECKO - Deštivé počasí pozastavilo včera na Liberecku žně, které letos začaly neobvykle brzo. V porovnání s minulými lety vyjely kombajny do polí o dva týdny dříve.
BRNO - Chladné počasí, studená voda, možná déšť. Takové podmínky čekají české triatlonisty na sobotním mistrovství Evropy v Kodani. Z šestnácti reprezentantů je sedm z brněnského Ekol týmu.
JABLONEC NAD NISOU - Oslavili čtyřletou tradici. Další Slavnosti balvanu probíhají na jabloneckém gymnáziu Dr. Randy. Akci letos finančně podpořil i Liberecký kraj. Včera se studenti rozloučili domácí oslavou, při které v tělocvičně každá třída přečetla poselství, prokládané hudební produkcí. Texty poselství se poté nalepily na laminátovou maketu velikého balvanu.
VÝCHODNÍ ČECHY - V neděli 1. července v 10 hodin dopoledne přijedou na náměstí Nového Hrádku u Nového Města nad Metují lidoví řemeslníci z celé republiky.
CHORVATSKO - Tento příběh je pravda, ať sním svůj klobouk, jestli vám budu lhát… Píseň Michala Tučného zněla v uších redaktorům, kteří z pražského náměstí Míru vyráželi do jedenáct set kilometrů vzdáleného Splitu. Na cestu karavanem, dlouhou nekonečných třináct hodin, vyjeli proto, aby českým turistům v Chorvatsku denně přinášeli čerstvé zprávy. Vydali se vydávat první Chorvatský deník, první české noviny vyráběné přímo na chorvatském pobřeží.