Orlickoústecko – S končícím podzimem a blížícími se svátky končí i doba výlovů rybníků. V sobotu rybáři vylovili i rybník v Dolní Čermné. „Mohl jsem být doma v teple, ale stejně jsem zas tady," pobaveně s podběrákem v ruce konstatoval postarší rybář. V Čermné podle odhadů vylovili 74 metráků ryb.
Němčice – Od prvního nápadu po samotnou realizaci uplynulo hodně vody v potoku Zlatý pásek. První myšlenka na protipovodňová opatření v obci na Litomyšlsku vznikla v roce 2000.
Katovice – Při střelecké chuti zůstali po kanonádě proti Rudolfovu (5:0) fotbalisté Katovic i v dalším duelu krajského přeboru. V sobotu 12. listopadu doma porazili na hřišti Junior poslední Planou nad Lužnicí 6:2 (4:1) a polepšili si na sedmou příčku s 22 body.
České republika – Lyžařská sezona na horách se pomalu, ale jistě rozjíždí. Počasí ale prozatím přeje spíše běžkařům. Ti mohou vyrazit nejen na český Zadov, ale i do rakouského Hochfichtu.
Chomutov - Kvůli havárii na horkovodu jsou už dva dny bez tepla a teplé vody obyvatelé Cihlářské ulice, Kostnické a Václavské v Chomutově. Škola v Havlíčkově ulici na den zavřela, aby děti neseděly v chladných třídách.
Litoměřicko - Letošní sezóna na hradech a zámcích na Litoměřicku byla jednoznačně úspěšnější než ta loňská. Na hradě Házmburk návštěvnost stoupla oproti minulému roku o čtyři tisíce lidí. Zatímco v minulém roce návštěvnost dosahovala k 28 000 návštěvníků, letos překročila 32 000.
Velké Karlovice, Valašsko - rovozovatelé některých zimních areálů využili poklesu teplot a začali s umělým zasněžováním sjezdovek. V noci na neděli se rozjela sněžná děla například ve Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích.
Kladensko – Se začátkem chladného počasí naplno začala topná sezona. Z komínů domů stoupají kouřové sloupy. Topení uhlím nebo dřevem je pro řadu lidí stále základ. Zejména ve vesnicích ležících v údolí ale mají se spalováním tuhých paliv problémy.
Petrovice - Hasiči v Petrovicích měli velkou slávu. Převzali zbrusu novou hasičskou cisternu. Na náměstí se i přes mrazivé počasí přišlo na slavnostní svěcení vozu podívat 150 lidí.
V Polsku se rozhodli exhumovat exprezidenta Lecha Kaczynského. Děje se tak v rámci obnoveného vyšetřování tragédie u Smolenska. Se závěry, že tragédii zavinilo špatné počasí a polští piloti s přispěním ruských dispečerů, se nesmířil bratr prezidenta, Jaroslav Kaczyňski, který je přesvědčen, že šlo o atentát, na kterém se společně podíleli Rusové s vládnoucími polskými liberály.
Rakytníkový sirup – z bobulí nejprve vylisujeme šťávu, poté přecedíme přes jemné sítko. Získanou šťávu smícháme se stejným množstvím cukru (můžeme použít i polovinu medu a polovinu cukru).
Českolipsko - Uvidíte výjimečný magický úplněk, takzvaný Superměsíc. Naposledy byl Měsíc tak blízko Zemi v roce 1948… Pastva pro oko a cíl pro fotografy. Počasí vyšlo, velmi pěkná viditelnost.
Brniště - Areál Zátiší v Brništi zažil další velkou akci. Přes chladné počasí si našla plno nadšených zájemců. Soutěžilo se, bavilo, a se svatým Martinem v čele, prošel slavnostní průvod.
Svojšín – Ani chladné sobotní počasí neodradilo několik dobrovolníků ze Svojšína a okolí aby se spolu ze zástupci obce sešli a společně zasázeli ovocné stromky v rámci projektu Tisíc stromků pro Plzeňský kraj.
Karlovy Vary – Předposlední divizní podzimní vystoupení odehrál lídr tabulky, karlovarské 1.FC, ve svém azylu, přesněji na drahovické umělce, kde přivítal předposlední celek, jankovský SK. Kdo čekal gólové hody, tak se vůbec nepletl.
Vilémov - Ne vždy je to pravidlem, ale v tomto utkání byla potvrzena statistika. Kadaňští fotbalisté získali z cizích hřišť sedm bodů, Vilémov ani jeden. Fotbalisty Vilémova drží nad vodou domácí utkání a potvrdili to i v utkání s Tatranem Kadaň, ve kterém si připsali čtvrté domácí vítězství v řadě. Kadaň porazili 4:1 a přiblížili se svému soupeři na rozdíl třech bodů.
Kroměřížsko – Noční mrazy a nepříznivé počasí v těchto dnech už nutí lidi bez domova z Kroměřížska vyhledávat služby azylových domů. Například ten v Kroměříži ale bývá rázem plně vytížen. Mezi bezdomovci se navíc často objevují lidé důchodového věku, kteří nesplňují základní podmínku: soběstačnost.
Chrudim – K poslednímu domácímu utkání v rámci podzimní části České fotbalové ligy nastoupili v sobotu hráči Chrudimi. Soupeřem jim tentokrát bylo mužstvo Písku, které před utkání ztrácelo na chrudimský MFK tři body.
Jihlava – Pravidelné pondělní pozorování oblohy pro veřejnost na bráně Matky Boží v Jihlavě dnes zpestří takzvaný superměsíc, nebo také superúplněk. To znamená, že Měsíc bude na obloze větší než obykle.
Svitavy /KRAJSKÝ PŘEBOR/ – Nejvyšší krajská soutěž dospělých v kopané má za sebou zápasy předposledního podzimního dějství. Víkendové čtrnácté kolo se netýkalo fotbalistů Poličky, kteří si svůj zápas proti Třemošnici předehráli za příjemnějšího počasí v září (0:2).
Vilémov – Domácí utkání je drží nad vodou. Řeč je o fotbalistech Vilémova, kteří doma porazili Kadaň 4:1 a na vlastním hřišti tak slavili počtvrté v řadě.
Praha - Dnešní Měsíc v úplňku bude svojí velikostí a jasností rekordní od roku 1948. Pouhým okem to ale podle odborníků vidět nebude, lidem se zato může noc zdát jasnější. Pokud však měsíc vyfotografují a porovnají se snímky běžných úplňků, tak rozdíl ve velikosti uvidí.
České Budějovice – Jihočeška Helena Kristková má za sebou další vynikající sezonu. Závodnice týmu (Symbio Cannondale) ochutnala pocity vítězství třeba v náročném maratonu Drásal, v celkovém pořadí seriálu Kolo pro život skončila ve své věkové kategorii na druhém místě.
V Rooseveltově ulici v Krnově se koncem srpna poprvé objevily zákazy vjezdu s tím, že řidiči musí především v době frézování udělat prostor stavbařům firmy Kareta. Ta zde zajišťuje rekonstrukci vozovky i opravy oboustranného chodníku.
Praha - Silničáři ve Středočeském kraji mají na zimní sezónu připraveno přes 67.000 tun soli a posypových materiálů. Rozpočet na údržbu je stejný jako v předchozích letech, a to zhruba 270 milionů korun. ČTK to řekl provozní náměstek krajské správy a údržby silnic Tomáš Račák.
Jablonecko - Uvidíte výjimečný magický úplněk, takzvaný Superměsíc. Naposledy byl Měsíc tak blízko Zemi v roce 1948… Pastva pro oko a cíl pro fotografy. Počasí vyšlo, velmi pěkná viditelnost.
Praha /FOTOGALERIE/ - Ochutnávka letošního mladého vína, husí pečínka, degustace specialit i medoviny, cimbálka a jazz nebo ořechy a vykrajovátka na blížící se vánoční svátky. Takové byly sobotní svatomartinské slavnosti na náplavce mezi železničním mostem a vyšehradskou skálou. Svými chutnými moky se přijelo pochlubit 25 českých a moravských vinařů. Se sklenkou jejich lehkých, svěžích a příjemně pitelných vín nikomu ani přes chladnější počasí zima nebyla.
Česká Třebová - Autogramiáda lanškrounského faráře Zbigniewa Czendlika přivedla do českotřebovského knihkupectví Paseka řadu čtenářů, kteří si nechali podepsat jeho novou knihu Postel hospoda kostel. Kniha rozhovorů, které s ním vedla Markéta Zahradníková, byla pokřtěna nedávno v Praze.
Sedlčany – Pokud by stavební firma z Plzně dodržela podmínky smlouvy, mohli se fotbalisté prohánět za míčem ve Zberazské ulici v lokalitě zvané Kačák již letos v říjnu. Ale ani v prodlouženém terminu do 4. listopadu, k němuž dala radnice svolení, umělý trávník „nenarostl." A kolaudace je v nedohlednu…
/FOTOGALERIE/ Fotbalisté Polanky v závěrečném podzimním domácím vystoupení v krajském přeboru podlehli Heřmanicím 0:3. Branky vítězů zaznamenali Kamil Půda, Patrik Schwarz a Samuel Mantey.
Chodská Lhota – Pietní akt ke Dni válečných veteránů uspořádali v pátek v Chodské Lhotě zástupci obecního úřadu ve spolupráci s místními hasiči a mateřskou školou, která se této akce zúčastňuje každoročně.
Veselí nad Moravou, Blatnice pod Svatým Anotnínkem – Téměř dvě stě lidí se za sobotního mrazivého počasí sešlo ve Veselí nad Moravou na otevření nové cyklostezky směrem na Blatnici pod Svatým Antonínkem.
Klatovy, Sušice – V předposledním podzimním kole fotbalové divize, skupiny A vstoupilo do hry počasí. Po deštivém pátku a ne o moc lepší sobotě musely být hned dva duely odloženy. Jedním z nich byl i zápas Klatovy – Dobříš, a tak se premiéra Karla Krejčího na lavičce klatovského týmu nekonala. Podle informací sekretáře SK Klatovy 1898 Václava Kopřivy by se zápas měl odehrát v náhradním termínu 26. nebo 27. listopadu.
Pátek – Byli blízko ke třem bodům, v závěru ale neproměnili penaltu, zápas tak dospěl k penaltovému rozstřelu. V něm měli libličtí fotbalisté pevnější nervy a v Pátku vyhráli 6:5. V normální hrací době skončil duel 1:1. Liblicím patří po dvanácti kolech desátá příčka v tabulce I. B třídy skupiny C.
Třebíčsko - Bývalo zvykem, že s příchodem listopadu a zimního počasí stavební práce končí. Řadu prací na silnici však firmy nestihly v požadovaném termínu, a tak se letos dělníci musí vypořádávat s teplotami pod nulou i prvním sněhem.