Znojemsko – Když přiletí sto padesát kormoránů na podzim do Jaroslavic na Zámecký rybník, jsou schopni při lovu ryb napáchat denně až dvacetitisícovou škodu. Rybníkáři jsou proto rádi, že už nyní platí možnost je legálně plašit a střílet.
Jihlava - Sklizeň brambor se na Vysočině rozbíhá pomaleji. Protáhly se žně a nynější teplé počasí by mohlo snížit kvalitu vybíraných hlíz. Sklízecí technika jezdí po polích hlavně dopoledne, dokud je půda chladnější. Po loňském propadu výnosů způsobenému suchem ale mají pěstitelé v tomto tradičně bramborářském kraji vyhlídky na dobrou úrodu. Hektarové výnosy konzumních brambor by měly být srovnatelné s dlouhodobým průměrem nebo lepší, řekl tajemník Českého bramborářského svazu (ČBS) Josef Králíček.
Nová Paka – Návštěvníky bazénu překvapilo uzavření koupacího areálu na sídlišti, a to vzhledem k letnímu počasí, kdy by mohli využívat k ochlazení i venkovní bazének.
Brno /ANKETA, INFOGRAFIKA/ – Slunečné září, které těší Brňany, dělá starosti hygienikům. „Hezké počasí svádí lidi ke stravování venku, při kterém si často nemají příležitost umýt ruce," podotkla vedoucí epidemiologického oddělení krajské hygienické stanice Renata Ciupeková.
Praha – Před rizikem požárů, které hrozí vzhledem k teplému a suchému počasí, varovali v pátek středočeští hasiči. Upozornění vychází z výstrahy, kterou Český hydrometeorologický ústav vydal nejenom pro střední Čechy a Prahu, ale také pro Pardubický a Královéhradecký kraj. V režimu „doby zvýšeného nebezpečí požárů", který platí až do odvolání, přitom nařízení Středočeského kraje stanoví konkrétní omezení platné pro lesy a jejich okolí, místa se souvislou rostlinnou pokrývkou, zemědělské plochy s porosty i okolí stohů sena a slámy, upozornil Ladislav Holomčík z centrály středočeských hasičů.
Jihlavsko – Letošní úroda zemědělců se dá podle ředitele Okresní agrární komory v Jihlavě Vlastimila Vaňka hodnotit jako průměrná. „Letošním problémem bylo počasí. Neustálý déšť sklizeň komplikoval a protahoval, což ve svém důsledku vedlo k tomu, že ani obiloviny, ani řepka nemohly být sklizeny v ideálním čase a v požadované kvalitě," popsal Vaněk.
Olomouc - Již třetím rokem odstartovala na asijském kontinentu cyklokrosová sezona světového poháru UCI. Čínský Qiansen Trophy International Cyclo-cross zahájil svoji tradici v roce 2014 a všech tří ročníků se zúčastnila trojice hanáckých sportovců, Emil Hekele, Martina Kukulová s manažerem Romanem Brandýsem.
Liberec - Není to tak dávno, kdy se o Liberci říkalo, že centrum je mrtvé a kulturní život skromný. Živé či pouliční umění, festivalové aktivity, to vše je už pravidelnou součástí Liberce.
Vimperk – Počasí venku tomu sice moc nenapovídá, ale pravdou je, že se kvapem blíží hokejová Krajská liga. Na tu se pečlivě připravují vimperští hokejisté.
Praha - V sobotu se otevře díky projektu Dny evropského dědictví řada pražských památek. Ty jsou normálně veřejnosti nepřístupné. Připraveny budou také komentované prohlídky i doprovodné akce.
Kamenice - Turisté i místní lidé se možná po letech opět dočkají oázy uprostřed lesů nad Březovou. Je to velmi oblíbená lokalita cyklistů i pěší turistiky. Lidé byli v minulosti zvyklí osvěžit se v tamní restauraci uprostřed lesů. Ta poté, co byla v soukromých rukou, byla zavřená a chátrala. Lidé volali marně po jejím otevření. Nyní se snad dočkají. Koupila ji totiž březovská radnice a hodlá ji zrekonstruovat.
Brňensko - Letošní počasí venkovním koupalištím na Brněnsku nepřálo, přesto chystají nové bazénky a další opravy. Například v Židenicích se příští letní sezonu můžou těšit na nové brouzdaliště. „Chceme postavit i novou strojovnu a zaměřit se víc na rodiny s dětmi," informoval provozovatel koupaliště Lukáš Haluška.
Mladá Boleslav - Klub Delfín oslavil před pár dny deset let existence v nových prostorách, v areálu základní školy v Nerudově ulici. V Klubu se věnují především plavecké výchově těch nejmenších, aktivitami tu ale doslova hýří.
Cheb - Na druhém místě skončila trojice ve složení Steiner, Lojka, Hudeček. O třetí až čtvrté místo se podělily trojice ve složení Matějka, Šťastný, Ulmon K. a Krůta, Polan a Kůrka.
Tyrwää – Až k polárnímu kruhu vyrazilo šest fanoušků Zetoru na svých traktorech z řady Z25. Sedmnáct set kilometrů dlouhou cestu z domovského města Tyrwää do Rovaniemi zvládli za dvanáct dní na přelomu července a srpna. „Cestou jsme navštívili další traktorové nadšence a ve městě navštívili Santa Clause," vypráví organizátor výpravy z klubu Tyrwään Seudun Zetoristit Janne Ahonen.
Chrudimsko – Nezaprší a nezaprší. Pár skrovných přeháněk nad Chrudimskem nedokáže půdu nasytit vodou. Český hydrometeorologický ústav proto včera vyhlásil až do odvolání výstrahu o hrozícím nebezpečí požárů pro celý Pardubický kraj.
Praha – Letošní sezona byla pro většinu provozovatelů venkovních koupališť ve srovnání s loňským extrémně teplým létem výrazně horší. Několik areálů proto využívá současného pěkného počasí k prodloužení sezony. Kvalita vody je ve většině přírodních koupalištích stále vhodná ke koupání, i když míst se zákazem koupání s koncem sezony přibylo.
Hodonínsko – Už v neděli skončila sezona na koupališti v Kyjově a v biotopu v Bohuslavicích. Lidem se ale zavření nelíbí a ozývají se na sociálních sítích.
Poděbrady – Jubilejního desátého ročníku golfového turnaje Golfi cup se letos zúčastnil také fotbalový trenér František Straka. Jako vždy usměvavý a elegantní. Kromě toho, že se přijel pobavit a zahrát si jeho oblíbený sport, přijel si také zavzpomínat. V lázeňském městě totiž v minulosti strávil pár let. Ještě před začátkem turnaje si s námi ochotně popovídal.
Prostějov – Netradiční zápas se konal ve čtvrtek 8. září v areálu tenisových kurtů u velodromu. Skupina nadšenců důchodového věku se rozhodla změřit své síly v Turnaji veteránů ve čtyřhrách, při kterém se každý modlil, aby byl na konci soutěže v takovém stavu, v jakém byl na jeho počátku. Anebo aby alespoň přežil.
Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - Slovácké slavnosti vína a otevřených památek organizuje už podesáté, přesto jejich přípravu nepovažuje za rutinní. Největší letošní novinky této obří regionální akce a svůj pohled na ni přiblížil ředitel Klubu kultury Uherské Hradiště Antonín Mach.
Třebíč – Počasí stánkařům při čtvrtečním eko a bio jarmarku přálo. Slunce svítilo a na nebi nebyl ani mráček. I to se zajisté odrazilo na náladě prodejců a nakupujících. Zamračeného člověka byste hledali na náměstí těžko. Ačkoliv se fronty u stánků příliš netvořily, do centra stále lidé přicházeli.
Znojemsko – Když přiletí sto padesát kormoránů na podzim do Jaroslavic na Zámecký rybník, jsou schopni při lovu ryb napáchat denně až dvacetitisícovou škodu. Rybníkáři jsou proto rádi, že už nyní platí možnost je legálně plašit a střílet.
Chomutov - Nedali se přehlédnout. Téměř tři desítky vyrýsovaných odhalených mužských i ženských těl předvádělo kolemjdoucím, čeho se dá docílit cvičením s vahou vlastního těla.
Brno /INFOGRAFIKA/ – Před rokem dorazilo za Lužánky na Den náborů okolo dvou tisíc návštěvníků. V sobotu při druhém ročníku akce v Brně účastníci počet patrně mnohonásobně převýší. Na Kraví hoře se totiž od devíti hodin ráno představí 80 klubů ze 40 sportovních odvětví.
Vojice – Zraněný kanonýr Patrik Bajer odjet do Ostopovic nemohl, a tak musel tým Podhorního Újezdu bojovat bez dlouhodobě nejlepšího střelce druhé ligy. Letní počasí podporovalo rychlou technickou házenou a čekala se už tradiční gólová přestřelka.
Praha - Nedostatek vláhy a přílišné teplo zastavilo růst hub. Na většině území Česka neroste téměř nic, trochu lepší situace je stejně jako v předchozích týdnech v jižních a severních Čechách a na východní Moravě, řekl Jaroslav Landa z České mykologické společnosti.
Litoměřice - Provoz litoměřického letního kina byl v podstatě ukončen. V tomto měsíci jsou v něm sice nachystané ještě tři bonusové projekce, hlavní sezona už ale byla uzavřena.
Horní Kamenice - Opět po roce se v Horní Kamenici na antukových kurtech uskutečnil tradiční Memoriál Vlastimila Žáka turnaj smíšenek ve volejbale. V letošním roce se konal již 33. ročník turnaje, kterého se i přes předpověď tropického počasí zúčastnilo šest týmů.
Praha - Hrubý zisk Lesů ČR do konce července činil tři miliardy korun, o 1,3 miliardy korun meziročně méně. Na konci roku by měl hrubý zisk podniku činit 3,77 miliardy korun. Dnes to na tiskové konferenci řekl generální ředitel Lesů ČR Daniel Szórád. Důvodem poklesu je horší kvalita dřeva, která ovlivňuje jeho cenu. Ta letos v průměru klesla o více než 200 korun na kubický metr.
Hradec Králové - Část plaveckých areálů v Královéhradeckém kraji již ukončila letošní sezonu, jde například o koupaliště v Trutnově, Jičíně či Náchodě. Milovníci koupání mohou vyrazit například na koupaliště Flošna v Hradci Králové.
Praha /ROZHOVOR/ - Angelo Repilado – jedinečný kubánský tanečník a učitel salsy, vnuk slavného Compay Segundo – zakladatele kapely Buena Vista Social Club a držitele GRAMMY, opět otevírá nové kurzy Originál kubánské salsy.
Rapotín – Na Předním Bukovém kopci nad Rapotínem roste rozhledna. První návštěvníci by na ni měli vystoupat letos na podzim. K vyhlídce je dovede deset kilometrů nových turistických tras a naučná stezka.
Chrudim – Nedělní prosluněný den v Chrudimi patřil především příznivcům běhu. Počet účastníků hlavního závodu se oproti loňskému ročníku znovu zvedl a pole běžců čítalo přes tři stovky účastníků.
Prostějov – Ačkoliv počasí stále hlásí letní teploty a čas prázdnin a dovolených se pomyslně protáhl i do začátku školního roku, rybáři už myslí na první výlovy. Na Prostějovsku přijdou první na řadu Hamry, a to 24. září.
Tachov – Sedm, maximálně osm koupacích dnů. To je bilance letošní letní sezóny majitelů a provozovatelů venkovních koupališť. „Vzhledem k průběhu sezony, jsme se letos rozhodli ji ukončit o týden dřív, než je obvyklé a skončili jsme v pondělí pátého září. Ani výhled počasí na další dny neslibuje žádné razantní oteplení a více za sebou jdoucích teplých dnů," řekl Tachovskému deníku Kamil Báča, vedoucí plaveckého bazénu v Tahově.
Petřvald – Vítězstvím na domácí trati, tedy petřvaldsko-orlovském okruhu, se v neděli prezentoval talentovaný junior a odchovanec CK FESO Petřvald Petr Trachtulec.