Hořice – Školní statek se stal opět dějištěm akce Hubertova jízda, pořádané Gymnáziem, SOŠ, SOU a VOŠ, Hořice. Svatý Hubert je patron jezdců a lovců a tato jízda probíhá vždy jako připomínka parforsních honů. Je to takové vyvrcholení a zároveň i ukončení jezdecké sezony.
Kostelík – Zatím jen na papíru vzniká zajímavý projekt, do kterého se chce akční Občanské sdružení Kostelík v příštích měsících zakousnout. V krajině u Kostelíka jsou dva znečištěné prameny. Předseda sdružení Petr Klaub vysvětlil: „Jeden při cestě dolů k Javornici a druhý nad Modřejovickým potokem. Nebylo by špatné obě studánky vyčistit, zastřešit a upravit jejich okolí tak, aby byly hezkou a přirozenou součástí lesa," nastínil Petr Klaub.
Nymburk - Radnice, kostely, louka pod hradbami nebo Špička. To všechno jsou místa, na kterých se už v Nymburce konaly svatební obřady. Poprvé se však atmosféra svátečního ceremoniálu přenesla také do kaple svatého Jana Nepomuckého.
Havířov - Na zhruba 170 kilometrech silnic a 92 kilometrech chodníků budou v nadcházející zimě provádět údržbu havířovští silničáři a pracovníci veřejně prospěšné služby.
Znojmo – Podle řidičů jde o nejlepší zprávu letošního roku ve Znojmě. Silničáři totiž po osmi měsících napínání nervů všech řidičů, kteří jezdili v kolonách po Znojmě, plánují s předstihem zprovoznit v obou směrech nové mosty přes železnici na konci Rooseveltovy ulice. Má se tak stát v pátek, nejspíš odpoledne nebo v podvečer.
Kolín – Regenerace panelového sídliště, přesněji řečeno její první etapa, začala. Týká se ulic Funkeho, Klenovecká a Tisovecká, kde dojde k revitalizaci zeleně, stavebním úpravám, instalaci městského mobiliáře a herních prvků. Pracovat se bude do konce roku a nejspíš i na jaře.
Klatovsko – Příjemné podzimní počasí a přepisující se lokální teplotní rekordy vůbec nepřivolávají myšlenky na ukončení fotbalové sezony. V letošním podzimním termínovém kalendáři klubů ale již zbývá k odehrání poslední víkendový termín.
Brno – Řidiči náhradní autobusové dopravy vyjížděli v pátek ráno k porouchané tramvaji na trase linky číslo 8. Několik minut se tak cestující potýkali se zdržením. „V tuto chvíli by už ale měla být doprava v tomto místě podle mých informací uvolněná a problém vyřešený," sdělila mluvčí brněnského dopravního podniku Linda Hailichová.
Rakytníkový sirup: z bobulí nejprve vylisujeme šťávu, poté přecedíme přes jemné sítko. Získanou šťávu smícháme se stejným množstvím cukru (můžeme použít i polovinu medu a polovinu cukru).
Liberecký kraj - V hotelech, penzionech či kempech v Libereckém kraji se ve třetím čtvrtletí ubytovalo 323 tisíc 255 turistů. Oproti loňsku je to nárůst o 15,9 procenta.
Plzeň - Díky výraznému zlepšení vody ve Velkém boleveckém rybníku v Plzni se z této oblasti stala v posledních pěti letech významná ornitologická oblast. Vodní ptáky sem láká bohatá potravní nabídka a vynikající průhlednost vody, jinde v kraji téměř neznámá.
Klášterec nad Orlicí - Ani letošní suché počasí neohrozilo v Klášterci nad Orlicí bohatou sklizeň. Úroda krásných buclatých a růžovolících chlapečků a holčiček byla vskutku mimořádná. A jak už k pěkným tradicím v obci patří, byly všechny děti, spolu rodiči a dalšími členy rodiny, přivítány na slavnostním setkání.
Krhanice – Nápis Zde chodil do školy místní rodák, český herec Otakar Brousek, spolu s jeho datem narození a úmrtí nese pamětní deska, která zdobí budovu Obecního úřadu Krhanice. Důvod je prostý. Tento muž s nezaměnitelným hlasem, jehož proslavila spousta jak divadelních, televizních a filmových rolí se v Krhanicích narodil a nějaký čas tam i žil.
Teplice – Další ze série venkovních utkání čekal novostrašecké hokejbalisty v Krupce s domácími Teplicemi. Po fatálně nezvládnutém zápasu odjeli s ostudným debaklem 10:1, což je jejich nejhorší výsledek za poslední dva roky.
Liberecký kraj - V hotelech, penzionech či kempech v Libereckém kraji se ve třetím čtvrtletí ubytovalo 323 tisíc 255 turistů. Oproti loňsku je to nárůst o 15,9 procenta.
Český Krumlov - Přesně v jedenáct hodin a jedenáct minut otevřel včera, tedy jedenáctého listopadu, svatý Martin na českokrumlovském náměstí láhev letošního svatomartinského vína.
Žatec, Almere - Pěvecký sbor Camerata ze ZUŠ Žatec vyjel spolu s Žateckým příležitostním sborem v rámci podzimních prázdnin na koncertní turné a současně na výměnný přátelský pobyt do Almere v Holandsku.
Mlýnec u Kopidlna – Tak trochu upravená lidová písnička se mi vybavila při zprávě o výlovu největšího rybníku Jičínska Zrcadla v Mlýnci. Díky tomuto ptačímu a rybářskému ráji má obec Mlýnec své neopakovatelné kouzlo a mimořádnou atmosféru, kterou podporují místní tradice a každý rok opakované slavnosti.
Kutná Hora – Tradičně 11. listopadu přesně v jedenáct hodin a jedenáct minut se na svátek svatého Martina otevřela ve Vinných sklepech v klášteře sv. Voršily v Kutné Hoře nová svatomartinská vína. Podle vinařů je letošní úroda nad očekávání dobrá a požehnaná, někteří dokonce tvrdí, že ročník 2015 bude vínem století.
Litoměřice – Teplé počasí stavbařům nahrává, déšť však práce omezuje. To jsou okolnosti, které mohou ovlivnit závěrečnou etapu ostře sledované rekonstrukce Tyršova mostu v Litoměřicích.
Žďár nad Sázavou - Na skateboardech, koloběžkách, in-line bruslích nebo třeba s kočárky se v neděli mohou lidé vydat na prohlídku přeložky silnice I/19 od Mělkovic do průmyslové zóny ve Žďáře nad Sázavou. Ta je už téměř hotová. V neděli si ji prohlédne veřejnost, motoristům se otevře o osm dní později.
Litoměřice – Již popáté se ve středu 11. listopadu večer vydal lampionový průvod z Knihovny K. H. Máchy na Mírovém náměstí v Litoměřicích po stopách bělouše ke katedrále sv. Štěpána.
Čejkovice - Desítky vín přilákaly na čejkovickou tvrz degustátory z celé České republiky i zahraničí. Víno světil farář, zazněla i svatomartinská balada.
Dobrušsko – Rybáři z Opočna s odstupem dvou měsíců vyčíslili, jaká byla skutečná škoda, kterou na začátku září způsobila havárie v dobrušské čistírně odpadních vod, provozované společností Aqua servis Rychnov.
Praha - Česko zažívá týden rekordních teplot, maxima meteorologové zaznamenali také pro dnešní den. Teploměr ukázal dosud nejvyšší teplotu na téměř pětině stanic. Nejtepleji s rekordem bylo v Kopistech na Mostecku, 18,4 stupně Celsia. Vůbec nejvyšší teplotu 18,9 stupně dnes naměřili v Husinci na Prachaticku, rekord to ale nebyl. Ojediněle se teplotní maxima mohou objevit i v dalších dvou dnech. Řekl to Josef Hanzlík z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Prostějovsko – Co šlo sklidit už je většinou sklizené a zemědělci z Prostějovska tak bilancují letošní úrodu. Podle jejich vyjádření byla u různých plodin naprosto odlišná. Zatímco letní sucho některé z nich poškodilo a sklizeň je tak i o polovinu horší ve srovnání s minulými lety, v dalších případech se naopak vedlo nad očekávání.
Hranice – Svatý Martin na bílém koni nepřijel. Spíš by se hodilo přirovnání na dešťovém mráčku. Šestnáct stupňů a zataženo. Takové počasí panovalo v den, na který čekají snad všichni vinaři v Česku. Den, kdy se otevírá první mladé víno. To s sebou nese poselství o tom, jak bude chutnat celý tento ročník.
Tokio - Úvodní zkušební let dnes s úspěchem absolvovalo první japonské civilní letadlo po půl století. Japonsko je tak o krok dál ve snaze vybudovat letecký průmysl, který by se mohl poměřovat s některými světovými hráči v odvětví.
Chrudimsko - Podzimní část letošní fotbalové sezony se nezadržitelně řítí ke svému konci. Předposledním kolem se o víkendu dohrával už jen Elberry Okresní přebor, zato mu přálo počasí a děla se v něm řada zajímavých věcí. Pojďme se na ně kouknout v krátkém komentáři.
Zlín /ROZHOVOR/ - „Neexistuje špatné počasí, ale jen špatně vybavený turista," připomíná známé rčení předseda zlínského Klubu českých turistů Jiří Tomáš. Sám se nejraději podívá na nějakou rozhlednu, ale jak sám říká, všude je hezky.
Chomutov - Teplé listopadové počasí vylákalo do ulic známou prostitutku. Netrvalo dlouho a lidé už volali strážníky, že se lehká žena na Lipské ulici nabízí.
Berounsko – „Tři čtvrtiny našich zákazníků mají přezuto. Na devadesát procent máme ukončenou letošní sezonu výměny zimních pneumatik," tak včera odpovídali zástupci pneuservisů napříč celým Berounskem.
Jižní Čechy - Sluníčko a teploty přesahující 15 stupňů. Takový je letošní podzim. Včera opět na mnoha místech regionu padaly teplotní rekordy staré desítky let.