Slovácko /HLASUJTE V ANKETĚ/ – Ne několikatýdenní sucha, ale pár dní trvající deště paradoxně ovlivnily letošní sezonu burčáku. Ani komplikace v podobě počasí hroznům zatím výrazně neublížily a vinaři hlásí, že tento rok bude na co se těšit – burčák bude výborný na chuť a sezona potrvá dlouho.
Praha – Horké počasí vydrží ještě několik nadcházejících dní. Teploty zřejmě někde překročí 30 stupňů Celsia i v úterý, kdy dětem začíná nový školní rok. Uprostřed týdne se ale ochladí a bude jen kolem 20 stupňů. Příští čtyři týdny budou jako celek teplotně nadprůměrné až průměrné. Vyplývá to z měsíční předpovědi, kterou dnes vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
Třebíčsko - Zatímco loni touhle dobou byly lesy na Třebíčsku zaplaveny zástupy lidí, letos se na houby vydávají jen největší optimisté. Letošní velmi suché počasí houbám vůbec nesvědčí. A lepší to nebude ani nyní, kdy již deště přišly.
Raná /ROZHOVOR/ - Na večírky čas rozhodně není, ujišťuje letec, který v rámci evropského klání nenašel soupeře. Příští rok by se rád poměřil se světovou špičkou.
Liberecko - Konec prázdnin nabízí řadu zajímavých akcí. Vydejte se například do Hrádku nad Nisou na Bartolomějskou pouť nebo se podívejte na divadlo pod širým nebem.
Prostějovsko – Poslední dny budou otevřená koupaliště na Prostějovsku. Většina se chystá zavírat s koncem letních prázdnin. Všechny ale už bilancují a jejich majitelé či provozovatelé se shodují na jedné věci: letošní sezóna byla podle nich lepší, než ta loňská. Převážně díky vyšší návštěvnosti.
Tachovsko – Jedním slovem – vynikající. Tak hovoří provozovatelé kempů na Tachovsku o letošní sezoně. Hlavní příčinou dobré návštěvnosti v kempech je samozřejmě počasí, které bylo prakticky po celé prázdniny příznivé.
Znojemsko – Soutěžit, tančit, skotačit a pochutnat si na nejrůznějších laskominách mohou o víkendu děti na Znojemsku. Pořadatelé pro ně totiž na různých místech regionu připravili zábavná odpoledne.
Růžkovy Lhotice – Když se podíváte na poměrně malý objekt funkční repliky pravěké pece, který ve čtvrtek postavili pracovníci Muzea Podblanicka na zahradě zámku v Růžkových Lhoticích, jen stěží byste odhadli, že tenhle drobeček na svou výrobu spotřeboval přes půl tuny materiálu. Keramické hlíny, slámy a také obyčejné zeminy tvořené z větší čísti pískovým základem. Materiály pak pracovníci muzea promísili s vodou a ze vzniklé hmoty vytvořili dostatečně silné dno pece a také jakési vepřovice, tedy ručně tvarované, proto i různě veliké cihly.
Horní Kamenice – V sobotu 22. srpna se v Horní Kamenici konal již 32. ročník tradičního volejbalového turnaje smíšených družstev, známého též jako Memoriál Vlastimila Žáka.
Brno – Větší nabídka, větší poptávka. I tak lze shrnout výsledný dojem z letošního léta, které divákům v centru Brna nabídlo zatím nejvíc scén pro venkovní filmové projekce. Programům vévodily hlavně komedie či oddechovější tituly a velké návštěvnosti nahrávalo vydařené počasí.
Jablonec n. N. - V sobotu 29. srpna se v Jablonci nad Nisou koná poslední závod Českého poháru v olympijském triatlonu. Do krásného města na severu Čech se vrcholový silniční triatlon vrátil loni a to po pětileté pauze. Závod se vydařil, takže organizátoři neváhali a v krásném prostředí připravili náročné, ale poctivé tratě i letos.
Od června do zhruba poloviny srpna přijali na urgentním příjmu Traumatologického centra ostravské fakultní nemocnice 22 motocyklistů a 21 cyklistů s těžkými úrazy.
Vyškov /FOTOGALERIE/ – Atletická dráha v permanenci, rušno bylo i ve výškařském sektoru, nevšední dění zaznamenala i nedaleká vrhačská loučka. Stadion Za parkem a jeho blízké okolí ožily královnou sportu. Může za to vloženými závody obohacená Vyškovská míle.
Letonice – Znovu a ve větším. Před čtyřmi lety uspořádal Klub lodních modelářů Midway Mini Navy Club v Letonicích ve spolupráci s obcí rekonstrukci bitvy u Midway, jednoho z nejdůležitějších námořních a leteckých konfliktů druhé světové války. Letos, při příležitosti sedmdesátého výročí konce války, akci zopakují. Rybník Šmolesy se tak opět promění v oceán příští sobotu 5. září.
Jablonec nad Nisou - Je tady poslední závod Českého poháru v olympijském triatlonu. Koná se v sobotu 29. srpna a uvidí ho Jablonec. Do krásného města na severu Čech se vrcholový silniční triatlon vrátil loni a to po pětileté pauze. Závod se vydařil, takže organizátoři neváhali a v krásném prostředí připravili náročné, ale poctivé tratě i letos.
Ústí nad Labem - V ústecké zoologické zahradě se narodilo mládě pandy červené. Matkou malého samečka, který váží 540 gramů, je desetiletá Geena a otcem šestiletý samec Eugenio.
Kunovice /FOTOGALERIE/ – Jediná přístupová cesta je po měsících omezení opět v plném provozu. To si mohou říct obyvatelé Kunovic i všichni ti, kteří pravidelně míří do tamější průmyslové zóny. V pátek 28. srpna byla totiž slavnostně ukončena oprava komunikace v ulici Panská, která začala v polovině dubna.
Praha - Bude to jako vždycky: na bezpečnost dětí dohlédneme. To před začátkem školního roku slibují pražští strážníci, kteří se v součinnosti s policisty chystají dohlížet na přechody v okolí škol. „V prvních dnech školní docházky jsou děti myšlenkami ještě na prázdninách - a nemusí se ještě plně soustředit na dodržování bezpečnosti na pozemních komunikacích," připomněl letitou zkušenost pražský radní pro bezpečnost Libor Hadrava.
Protivín – V sobotu 29. srpna se v Protivíně konají už po deváté městské slavnosti. O jejich přípravách i programu pohovořila vedoucí městského kulturního střediska Sylva Karfíková.
Růžkovy Lhotice /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Když se podíváte na poměrně malý objekt funkční repliky pravěké pece, který ve čtvrtek postavili pracovníci Muzea Podblanicka na zahradě zámku v Růžkových Lhoticích na Benešovsku, jen stěží byste odhadli, že tenhle drobeček na svou výrobu spotřeboval přes půl tuny materiálu.
Jablonecko - Velké sucho i přes chladnější počasí posledních dnů trvá. V Zásadě žádají o to, aby lidé vodou nezalévali, v Tanvaldu zavřeli kvůli bahnu a nedostatku vody koupaliště
Jindřichův Hradec – Již po desáté bude pátek a sobota ve městě nad Vajgarem ve znamení piva a kvalitní hudby. Po oba dva dny se totiž na místním Tyršově stadionu konají pivní slavnosti, které tentokrát nabídnou opravdu špičkovou dramaturgii.
Skalice u České Lípy - Oblíbená přírodovědná akce Mezinárodní noc pro netopýry se po roce vrací do jeskyně na úpatí Skalického vrchu ve Skalici u České Lípy.
V sobotu se v Rýmařově konal už čtvrtý díl autohobbykrosového seriálu Zavadil Sped Cup. Za krásného letního počasí se na start ve třech divizích postavilo patnáct jezdců. „Očekával jsem větší jezdeckou účast, ale někteří závodníci byli ještě na dovolené. To se bohužel nedá nic dělat," povídal promotér závodů Jan Dohnal.
Uherské Hradiště /ROZHOVOR/ - V šesti dílech nového seriálu umožníme nahlédnout čtenářům pod pokličku příprav slavností vín. Dnes odpovídá Milan Bauka, manažer mikroregionu Východní Slovácko.
Benátky nad Jizerou - Vystřelit z luku? Vylézt na strom? Přelézt slacklinu? To jsou jen některé z disciplín, kterými vedoucí skautského střediska Povodeň z Benátek nad Jizerou zaměstnali zhruba dvacítku školáků, kteří k nim přišli strávit dvoudenní příměstský tábor.
Havlíčkobrodsko – Smaženice a řízků z pravých hřibů se ještě jen tak nedočkáme. V lesích zůstává i nadále vymeteno a žádné houby ani na Havlíčkobrodsku nerostou.
Třešňová podnož P-HL-C je slabě vzrůstná, charakterem růstu připomíná třešeň. Odrůdy naštěpované na této podnoži mají slabší vzrůst přibližně o 60 % až 80% než na ptáčnici. V porovnání s ptáčnicí vstupují stromy velmi brzy do plodnosti a plodí velmi dobře.
Děčínsko – Řidiči na Děčínsku bourají letos více než loni. Jen za prvních šest měsíců narostl počet ohlášených dopravních nehod ve srovnání s loňskem o více než stovku.
Praha - I když deště z minulého týdne ukončily dlouhé období suchého a horkého počasí, houby v lese ani teď prakticky nerostou. Jen výjimečně mohou lidé na zahradách, trávnících či loukách najít žampiony nebo pýchavky, řekl dnes předseda České mykologické společnosti Jaroslav Landa. Letošní houbařskou sezónu, která kvůli extrémnímu suchu ještě ani nezačala, by mohly zachránit jen další vydatné a dlouhotrvající srážky.
Praha – Být tak průkopníky. Jednou budou na naši dobu vzpomínat se slzou v oku. Členové TJ Kotva Braník pořádají v neděli od 9 do 15 hodin v zátoce u ledárny (areál Intercampu) druhý ročník mistrovství republiky juniorů v kanoepolu. Mají jistotu, zvítězí!
Kuks - Přeháňky a studený vítr by měly být od středy opět minulostí. Počasí by tak zatím mělo dál přát cyklistům i bruslařům, kteří hojně využívají například cyklostezku z Hradce Králové do Kuksu.
Prostějov – Opravy historických hradeb ve Školní ulici, které jsou již několik let ve špatném technickém stavu, budou po několikaměsíční pauze pokračovat. Na jaře stavební dělníci odkryli povrchové části, pod kterými objevili rozsáhlou vlhkost. Stěny musely nejprve vyschnout, nyní však mohou stavbaři v pracích pokračovat.
Asistenti prevence kriminality (APK) při Městské policii Bruntál vypracovali plán akce, nazvané Malujeme s APK. Jedná se o setkání nejen romských dětí celé západní lokality města, zaměřené na společné malování.
Brno – Největší strašák pro něj představuje počasí. „Chodil jsem se modlit do kostela, aby o víkendu nepršelo," žertuje Petr Gulda, sportovní manažer nohejbalistů Modřic. V sobotu i neděli má však být slunečno, a tak nic nebrání bezproblémovému pořádání mistrovství republiky v nohejbalu dvojic a trojic. Právě tento turnaj modřický klub o víkendu pořádá.
Kopidlno / Trutnov – Gladioly, jiřiny, chryzantémy a další květiny čekaly v kbelících, na kterou z nich padne zrak Jakuba Svobody, žáka Střední školy zahradnické Kopidlno.
Jesenice - Tři vědecké týmy badatelů, Slídilové v minulosti, Železňáci a Homo Hersa, se na Račím hradě u Jesenice zúčastnily v tomto týdnu expedice do pravěku a hledaly stopy, které po sobě zanechal na planetě Zemi člověk.
Luhačovice – Absolutním mužským vítězem 6. ročníku terénního LCE3atlonu 2015 – Luhačovického triatlonu se stal Martin Hečko z Valachbajk Teamu. Hečko dosáhl v závodu složeném z 560 metrů plavání, 22 kilometrů jízdy na horském kole a 10 kilometrů běhu, výsledného času 1:40:14.